Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

joker.george

Edwards měl mou plnou důvěru a do kina jsem zasedal, aniž bych o snímku věděl něco podstatného. A valil jsem oči. Dostal jsem mnohem lepší, napínavější a dramatičtější snímek, než jsem doufal. Tento Godzilla si s Emmerichovou vytřel... Chemie mezi Taylorem-Johnsonem s Olsen ušla a doufám, že bude pokračovat i v A:AoU. O to více mrzí minimum prostoru, který spolu strávili. Samotný Godzilla byl působivý a charismatický. Akce, nebo spíš její náznaky, mně ke spokojenosti bohatě stačily, a o to více jsem byl spokojenější během závěrečného zápasu, neboť jsem si neuměl moc představit, jak bude souboj takových gigantických monster vypadat. Po čase jsem trochu vystřízlivěl, hlavně kvůli dírám ve scénáři, ale stále jde o nadprůměrný katastrofický film, který mě přesvědčil, abych zašel i na dvojku. ()

Rocky88

Obdivuji Edwardse, jak to zvládl. Jeho jasně čitelný rukopis je umělecky provázán celým filmem. Opatrně nám servíruje náznaky, nádherné obrazy a předpovědi toho, co nás čeká (Watanabe ho "Let them fight" mě donutilo v duchu zatleskat). Monsterfighty jsou potom přehledné a velice demoliční (podtitul by mohl znít "Stavařův mokrý sen"), i když víc větší rozpočet by asi neuškodil. Nepovedli se herci - Heisenberg se před kamerou bohužel moc neohřál a Johnson s Olsenkou a jejich jediným výrazem, který šklebí do kamery po celý film, lezou na nervy. Za čtyři hvězdy a těším se na pokračování. ()

MA.KI

Řemeslo, nic víc. Díky jménu Garetha Edwardse jsem zase po čase s nesmírnou nadějí šáhnul po blockbusteru, ovšem nedá se svítit. Blbost. Blbost. Hovadina. Chcete-li skvělý (a zároveň duchaplný) film o monstrech, podívejte se na předchozí režisérův počin. ()

Streeper

Tenhle film mi tak nějak naznačil, že bych se měla filmům o Godzillách vyhýbat. Mě to přišlo jako úplná blbost. Nějaký potvory si chodí po městě, řvou na sebe nakonec se poperou a Godzilla odchází jako vítěz do moře. A lidi tam hrajou vedlejší postavy, který pobíhají a hysterčí. Tak já nevím, ale tohle rozhodně není film pro mě. ()

Rodriguez

Nové zpracování Godzilly mě totálně porazilo. Ovšem né k tomu dobrému, ale.... Poster byl super, navnadil mě, trailer sliboval slušnou zábavu, ale ejhle.... Po shlédnutí, které jsem poctivě učinil až po setmění, sem hrůzou zbledl :-( Godzilla vypadá jako kříženec s King Kongem a ta zápletka taky není dvakrát jak slavná. 50% ()

cariada

Neskutečná kravina, nemůžu si pomoct, do 40 mnuty to šlo, ale se z toho stala totální šílenost, radioaktivní obluda to už i na mě je moc. ()

Crawler-D

Potěšení z nevidění, střízlivá vyprávěcí struktura, metamotiv monster jako přírodního jevu, s nimž člověk nehne podobně jako s tornádem. Opak Del Torovského přístupu, byť oba dva se projevují jako zkušení iniciátoři východní kultury pro západní masy. Del Toro měl wrestlingový film, který skýtal radost ze všeho pohybu a barev, Edwards se přiklání k potemnělé atmosféře hrůzy z velikosti. ()

Lanark

Zdá se, že se režisér, scénaristé a kameraman tak úplně nepochopili, když se domluvili, že nové zpracování Godzilly bude temné. Kameraman to vzal čistě prozaicky a tak většinu času prostě koukáte do tmy, naštěstí občas někde něco vybuchne a vy tak máte cca tak dvacet vteřin na to zjistit, kde se scéna odehrává, která z postav ještě žije, která už ne, kdo naopak přibyl a nebo komu patří ten srandovní hlas, který posloucháte už 15 minut. Ale to není až tak moc důležité, jelikož postavy většinu času melou hrozný ptákoviny a nebo dělaj věci, který by mohl nejspíš osvětlit akorát tak špičkový psycholog. Nebo spíš psychiatr. Tolik teda k temnotě scénaristů. Ono by to možná nebylo tak zlé a do očí bijící, nebýt krále všech temnot - (Hodně temná fanfára) pana Garetha Edwardse. Ne, atmosféra katastrofického filmu se nedá budovat na vyděšených výrazech dětí. A když říkám dětí, tak tím myslím hodně dětí. Celej autobus!! (Nedělám si srandu, ten autobus plnej vyděšenejch dětí tam fakt je). Nebo tak jako dá se, ale nikdo se pak nemůže divit, že jsem fakt fandil těm zápornejm kudlankám, jelikož u nich byla šance, že ten autobus sežerou. Protože Godzilla lidem neubližuje... A zde se dostáváme k režisérově majstrštyku, kterak zatemnil mozek i hodně soudným filmovým fanouškům, což do teď nechápu. Musím teď lehce zaspoilerovat. Film mi horem dolem cpe teorii, že Godzilla "obnovuje rovnováhu" a že lidé jsou malí, bezmocní a pod rozlišovací schopnost tohoto alfa samce prehistorie. A přitom to byly právě lidé, kteří probudili přerostlé kudlanky a pak se snažili roztrhat Godzillu na cucky. Ač jsem schopen odpustit spoustu dalších nesmyslů, závěrečný promo Amerických air force s Godzillou prostě nedávám. Tak a tady končím svůj temný komentář, jelikož jsem s tímto paskvilem zabil už tak dost svého vzácného času, který jsem mohl strávit někde venku na sluníčku. ()

C0r0ner

Už u Emmerichovy verze jsem se trošku divil tomu, že je Godzilla záporný charakter. Edwards (i přes špatný debut) natočil dost slušný remake původních japonských filmů a nechal proti sobě jít dvě monstra v parádní demoliční akci, která by sice mohla být okořeněna lepším scénářem, ale i tak se na ní dobře koukalo. 80% ()

Kempe

Takhle jsem si to představoval. Stvořeníčko moc krásné, super plynutí děje a hlavní hrdina taky cool. Jsem velice spokojen. ()

Dannysek4U

Ne, ze bych se nebavil. A uznavam, ze kaiju filmy mam najety jen zbezne. Ale tolik lapsu a nesrovnalosti v podstate v kazdym tretim frejmu? Tohle proste nejde obhajit. Hodne jsem si v tomhle filmu nasel, dost se o nem da premyslet. Ovsem nic to nemeni na faktu, ze jako celek je to dost velky zklamani. Obsahove i realizaci. Bez deje a bez hlavnich hrdinu se toho moc nenadela. Ale hlavne ze MUTO vycejti vraha i pres horici cisternu benzinu. Nerealisticky? Okej. Nesmyslny? Vic nez dost. ()

asinus

+ hutnost, atmosféra, nekompromisní podřízení lidstva gigantickým živlům, pár vymazlených obrázků. /// – natahování expozice, nesmyslné dějové kličky, vlastně trochu dost nuda. O trochu víc plusů než mínusů, o trochu víc zajímavý pokus o něco nového než další řadová slátanina. ()

necisty

A já si celou dobu říkal, která z těch dvou Olsenek to je, no samozřejmě ani jedna :D. A teď k věci... audio-vizuální stránka na jedničku. Děj katastrofa, ale vem to čert. Horší, že jsem si ani moc neužil akce, nějaký battle se dá shrnout na 5 minut dohromady. Chtěl jsem tomu dát 4, ale nudil jsem se aj ... a aj dost :( ... ČSFD projekce Premiere Cinemas Hostivař ()

epicek

Nečekal jsem od toho nic , dostal jsem mega moc :) Skvělý film , boží efekty , soundtrack topovinka, nemám co dodat . Godzilla mi ukázala i jiný pohled na tento fenomén a jsem za to moc rád :) Očekávám i nějáký přírustek do budoucna :) ()

Gaaron

Brilantní hrátky s antropomorfismem a antropocentrismem na mnoha úrovních. Nevídaná disciplína a důraz na nejmenší detaily ze strany režiséra i scénáristů. Jak asi vypadá svět, na který hledíš, Godžiro? ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)