Ve jménu vlasti - Série 8

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2020, 11 h (Minutáž: 55 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Costa Ronin, Linus Roache, Nimrat Kaur, Maury Sterling, Numan Acar, Andrea Deck, Tim Guinee, Sam Trammell, Cliff Chamberlain (více)

Epizody(12)

Snažili se jí zlomit, ale marně. Ona jim plivla do tváře. Carrie si po zvyká na normální život po několikaměsíčním vězením v ruské věznici. Chce se znovu aktivně zúčastnit mise jako členka CIA. Bohužel ale její výsledek u detektoru lži nebyl dvakrát přesvědčivý. Nehledě na to ji Saul povolává do Afghánistánu, kde se snaží zabránit nadcházející válce... (Varan)

vojtaz

Parádní tempo a žádná hluchá místa, díky tomu je poslední série jedna z nejlepších. Zejména od druhé půle je ovšem patrná opět určitá nelogičnost jednání, neuvěřitelnost některých situací a cukrkandlový konec, který to odsoudil "jen" ke 4*. ()

Ivo

Je docela zvláštní a trošku zarážející naplno a po pravdě si uvědomit že hlavní a převažující náplní činnosti zmatených lidí na téhle planetce je zejména "boj s nepřáteli", obrana, útok, zabíjení, špiclování, komploty a násilí vůči ostatním, kteří ten kousek svého imaginárního políčka nazvali nějakým jiným jménem "vlasti" - a celé to je vlastně v součtu jen o těchto legračních, super vážně se tvářících a striktně byrokraticky organizovaných parcelách a těch, kteří se dočasně prohlásili za jejich šéfy i těch, kteří za ně budou do poslední kapky krve přihlouple "bojovat" (na frontě nebo v kanceláři), případně si v katastru chtějí nechat připsat nějakou další. A berou to většinou jako nesmírně vážnou a nejdůležitější náplň celého svého krátkého lidského života (a iluzorní "kariéry") a věnují tomu největší část dostupných hmotných zdrojů, včetně osobní i globální destruktivní energie. Celé dějiny "lidstva" jsou vlastně převážně jen o tom jak se lidé někde pořád mlátili a zabíjel kvůli nějakému kousku políčka a dnes se o tom vznešeně učíme - a stále se nepoučíme. A přitom ta chvilička, kterou tu strávíme, zmizí tak rychle (mnohem rychleji než bychom čekali)... a beze stopy... jako když se probudíme ze sna... a pořád nám to nedochází a budeme se tu bez přestání navzájem ručně i hi tech mydlit a usilovně bojovat o ty své imaginární osobní i skupinové hovniválské kuličky, které se na závěr mrknutím oka nenávratně rozplynou jako produkt bublifuku, i ty sebevětší (a může to být klidně i v následující vteřině) a nakonec ani celá ta naše zemská kulička tu jistě nevydrží napořád (a kde pak budou všechny ty naše "vlasti" ?) ... a při jejich posedlém, marném a iluzorním koulení nám tak nějak unikají ty opravdu podstatné a reálné věci a dimenze ... ale zpátečku už nezařadíme... PS: nedává někde Carrie online kurz jak se naučit to rychlé chvění a třepání špičkou brady? :) ()

Likan7

Homeland se na poslední sérii vrátil tam, kde je nejsilnější. Není náhoda, že série odehrávající se na Blízkém východě jsou nejlepšími. Seriál se naštěstí přesně takovou sérií rozloučil. Je to opět strhující, skvěle zrežírované, napsané a zahrané a já se se svými hrdiny rozloučil s úctou v jejich nejlepší formě! ()

bearmeedek

Kéž by i ostatní seriály měly v poslední sérii takovou gradaci a úroveň. Dost často to bývá naopak a hodně žalostné. Tady se zakončení podařilo jako oslava celého projektu. Tvůrci se s ničím a nikým nemazlili a dovedli si to užít. Samotný závěr je jak z úplně jiného filmu, s trochou nadsázky a úsměvností, a i to je ukázkou jakési "dokonalosti" závěrečného dílu. ()

alldo.raine

Pokud se zpětně podívám, nevím, zda najdu seriál, kde jsem poctivě viděl tolik sérií a epizod, nevynechal jedinou a byl přikovanej k obrazovce tak, jako u Homeland. Za mě naprosto fenomální zakončení celé jedné velké kapitoly. Tohle je opravdu majstrštyk. Doteď mám husinu a 5* je zde opravdu málo. Kéž by si i za tuto sérii odnesla CD zlatý glób. Jedno velké wow. Mimochodem na poslední díl jsem už koukal skze prsty, protože jsem si neuměl představit, jak se z tohoto scénářsky vybruslí. A ejhle, ono se urodí takové finále. Tento seriál mi bude moc chybět, ale díky této sérii na něj určitě nikdy nezapomenu. ()

Toshio

Spoiler. Carrie se naprosto utrhla ze řetězu a jede si svoje mise. Náhodou jí to tak nějak vychází. Každá její scéna je dost iritující, buď se vzteká nebo usedavě pláče, to dělá tak, že se jí klepe brada. Možná tak nějak zabrání nukleární válce mezi USA a Pakistánem, ale o její morálce lze opravdu vážně pochybovat. Pro mě je to, oproti prvním dílům, velice nesympatická bytost. Chtěli to tak scénáristé? Nebo se_e jenom mě? ()

swinevenca

Spád ušel, dokonce byl lepší než v sedmičce, nad těma situacema katalyzujícíma děj už zůstával rozum stát, ale třeba to celoživotní špióni tak opravdu maj. A je to tak i s koncem, je pro Carry vlastně krásnej v rámci toho, jak jsme ji poznali, ale těžko se mi věří reálnosti. Přitom jsem měl během dřívějších řad seriálu pocit, že je vlastně dost edukativní. ()

jackalsc

SPOILER! Musím se přiznat že tato sezóna mi konečně velmi sedla. Těšil jsem se na každý další díl. Hádám, že je to díky vypuštění zbytečných elementů a naplno zaměření nového prostředí které je velmi zajímavé a jsou v něm velmi zajímavé charaktery. Co ale nemusím a nemusel jsem nikdy je hysteričnost Carrie. V našem světe by takový člověk s tak výbušných charakterem prostě nemohl na tom postě existovat. Ať už se tvůrci snaží dát sebevíc důrazu jak je Carryina postava důležitá a že lepší agent neexistuje. Zajímalo by mě kdyby to někdo počítal, kolikrát napočítal ty naprosto nelogické výbušné výjevy, které vždy zarazil někdo poblíž. Kdyby se tak nestalo, byla by Carrie nejméně 10x mrtvá. Viz, Výbušná část s infiltrací k Jalalovi který drží Maxe. Ano, rozkopni dveře a začni pálit hlava nehlava. To fakt dává smysl. Ale néé, v poslední sekundě se zase někdo zjeví, který zase jako vždy situaci zachrání. Ten díl si jde všimnout, že všichni říkají, že komplex je v otevřeném prostranství a tichá infiltrace je nemožná. A pak tu máme Carrie s Gromovem, kteří tam naběhnout, Carrie skoro zase spáchá sebedestrukci, Gromov tomu zase zabrání.. Pak si v pohodě povídají a vzdálí se na původní pozici bez odhalení. Opravdu neproniknutelný komplex. A Carryina cukající brada mě taky vždy srala. Tak kurde je situace na brečení, nebo já nevím. V každé emoci jí cuká brada, jak kdyby se někdo třásl strachem. Nevím k čemu tento projev emoce kdy v seriálu sloužil. Asi něco jako ""Diváku, vidíš tu třesající se bradu? Tak to se jedná se o důležitý moment! Dávej proto pozor!" Aneb něco jako umělý smích v Sitcomech :D ()

HanaZ

Snaha o uzavření příběhu se bije s umístěním děje do Afghanistánu, "ze kterého se nedá odejít, ani v něm zvítězit" a touto sérií padá kvalita předchozích séri, kterým se dařilo reflektovat skutečné dění. V osmičce se tvůrci upnuli k představám o polepšeném vůdci Talibanu, kterému vizi o míru kazí zjančení kovbojové ve Washigntonu... Hlavní problém oblasti, kterou Talibánci drží desítky let pod krkem udržováním paštunských zvyků se smrskává na jednu emancipační scénku a to, že zemi chybí elita, kterou kdysi vyhnal Sovětský svaz, není nastíněno vůbec...Přinejmenším zmínka o tom, že v Kábulu kdysi chodily vysokoškolačky v minisukních, by nezaškodila...Ale největší problém představuje Carrie, která zmateně mění pozice a není jasné, nakolik si z předchozí série odnesla ztrátu paměti a nakolik má Stockholmský syndrom... Dveře k další sérii se zavírají docela smutným způsobem: Už fakt nechcete další vidět a jelikož se svět vymyká stále víc z kloubů, nebude osmička ničím, co bude jednou připomínat realitu. Což je k laťce, kterou si si seriál minimálně dvě třetiny svého vysílání držel, škoda.. ()