poster

Král z ostrova Bastøy (festivalový název)

 • Norsko

  Kongen av Bastøy

 • Francie

  Les Révoltés de l'île du Diable

 • Švédsko

  Flykten från Bastøy

 • Polsko

  Wyspa skazańców

 • Velká Británie

  King of Devil's Island

Drama / Akční

Norsko / Francie / Švédsko / Polsko, 2010, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • korndaddy
  *****

  Měl sem to štěstí, že sem pár filmů s podobnou tématikou už viděl. Když by se dalo dohromady to nejlepší z filmů Song for a raggy boy, Doubt a Dead poets society vzešlo by tohle. Nechci tím říct, že jmenované snímky stojí za vyližprdel, ale oproti Kongen av Bastøy jsou filmy o třídu níž. Film nejenom, že zaujme svými hereckými výkony (Skarsgård a Joner opravdu vládnou), ale především svojí temnou vizuální a depresivní stránkou, nádherným příběhem, hudbou a mocnou norskou krajinou. Prostě pětihvězdičková podívaná se vším všudy. Přece jen by nebylo fér dávat čtyřhvězdičkovým filmům jako DPS nebo SFARB stejně jako tomuto snímku,(14.5.2012)

 • laik_60
  ****

  Fajnové severské filmové prekvapenie. Krutosť a šikana, spojená s nevľúdnym studeným severským krajom, a nesmierna túžba dostať sa odtiaľ preč na slobodu. Film vychádza zo skutočných udalostí roku 1915 a to ešte scenaristi a kostymeri celkový pohlaď na prostredie vylepšili. Dráma o chlapcoch , hroznom despotovi riaditeľovi, úchyláckom vychovávateľovi, štátnej komisii, ktorá vidí iba to čo riaditeľ chce, jednoducho dráma, ktorá nemohla inak skončiť ako skončila. Film mi pripomínal troška Coldwater, len dej sa odohrávala na severe a asi o sto rokov skorej, dokonca aj vzbura tam bola podobná.(22.5.2017)

 • Kingjiri
  **

  Ono je těžký se nechat víc vtáhnout do děje a nenudit se, když jsou všechny postavy nesympatický a neni komu pořádně fandit. Dozorci byli tak trochu magoři a mladý chovanci zase hrozný spratci, který občas poprávu dostali to, co si zasloužili. Z příběhu zaujme jenom napínavej závěr, jinak se hlavně kecá a občas aspoň padne nějaká ta pěst. Technicky i herecky slušný, dramaturgicky slabší. Přitom takovýhle téma mohlo ve spojení s drsnou severskou přírodou a náturou vyústit v podstatně zajímavější podivanou. Velký plus však musim dát za hudbu, dvě silnější hvězdy.(24.1.2015)

 • Morholt
  *****

  Útěk z vězeňského ostrova po norsky s typickou strohou severskou atmosférou a výbornými herci. Casting dopadl v tomto případě na podtrženou jedničku a podle očekávání dominoval Stellan Skarsgard u něhož si troufám říct, že se jednalo o jeden z jeho nejlepších výkonů, ne-li nejlepší. God kveld Norge! 90%(9.3.2013)

 • bolan
  ****

  Podle skutečné události se dnes píše před každou druhou koninou i dopoledne na Nově. Ale dobře . . . disciplínou a vzděláváním mělo být dosaženo v Bastøy lepších výsledků než tělesnými tresty. Domácí škola měla fungovat jako uzavřená společnost chlapců z celé země, kteří tam měli být převychováni na „slušné občany“. Polepšovna na ostrově proslula svým brutálním zacházením a v roce 1953 byla uzavřena. Asi tomu i věřim.(11.12.2012)

 • - Součástí závěrečných titulků jsou i autentické záběry. (SniperG1)

 • - Film byl natočen za pouhých 54 dnů. (akisha)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo okrem Nórska aj v Estónsku. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace