Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

eChoe

Film je postaven na 100% vycházejícím plánu, ve kterém se předpokládá jednání lidí na jednotlivé situace pouze jedním způsobem a ne jiným, protnutí paralelně dějících se událostí ve chvíli, kdy je to přesně potřeba a tak podobně. Každý ví, že sebelepší plán nemůže být takovým způsobem dodržen a už takový plán, který je splněn pouze na 65% je již velmi dobrým. Podobné filmy, už tu byly, ale tento se dle mého v tomto směru pustil nejdále. Vypustí-li ovšem člověk tuto skutečnost z mysli, film si parádně užije. Odhalení postavy v kapuci mě potěšilo, nicméně nepřekvapilo. Tempo je svižné a herci jsou skvělí. Já si film užil! :) ()

hltlml

Mé očekávání po vynikajícím traileru byly opravdu velké a spokojeně můžu říct, že byly naplněny. Tak nabitý film se vidí málokdy, od prvního do posledního momentu jsem nedokázal spustit oči z plátna a královsky jsem se bavil. Popravdě, co čekat od tak hvězdné herecké sestavy, jaká se sejde jen u málokterého filmu. Na můj vkus mohl být celý film trošku míň scifi, ale popravdě jsem se bál, že to bude více přitažené za vlasy, takže za mě dobrý. ()

m.sheila

Navzdory obecnýmu hodnocení, který zde není úplně na sto procent, musím dát plný počet, protože přestože jsem ten film viděla v angličtině a veškerou pointu jsme domyslely až po cestě domů, tak jsem se výborně bavila, film plynul skvělou rychlostí, efekty jsem jim žrala, obsazení přímo pro mě jak dělaný, sice závěr uspěchanej, ale fakt jedinej jakej jsem nečekala. Nadšení z hudby, triky se mi líbily... Co budu odteď používat, je trik s podáním ruky a vyplutím prostředníku :-) ()

speedy7929

Vždy ma bavili filmy o podvodoch, lúpežách a pomste. Nenudil som sa ani chvíľu, perfektné efekty, "kúzla" nad ktorými som chvíľu aj jasal a hlavne koniec filmu. Patrím medzi divákov, ktorý vidia vo filme súvislosti a väčšinou odhalím "podfukára" už dopredu, no tento krát som bol milo prekvapený, aj keď vo chvíli keď Morgan Freeman telefonoval Ruffalovi o totožnosti druhej agentky moje myšlienky išli k tomu či nie je on podfukár, bohužiaľ ma film dokázal oklamať a všímal som si len asistentku čarodejníka nie jeho... ()

Vron

Připouštím, že čtyři hvězdy jsou poněku nekritické, ale co na tom? Trocha konzumního přístupu nikoho takhle ještě nezabila. O zábavu se film postaral (krom nudnější části silniční honičky), herecky sympatické obsazení, spád filmu, "Oceánova jedenáctka" (atd.) v kouzlícím provedení. A i když v tom třeba byly konceptuální a jiné chyby, zážitku to neubíralo. Pořád to je inteligentnější film, než psychiku degradující filmy typu Rychle a zběsile jakýkoli číslo apod. Tečka? ()

mirak2

Skvely casting hercov, naozaj skvely. (Hlavne) Woody Harrelson dodava filmu aj dalsi, komedialny rozmer. Vadila mi iba jedna vec - ta akoze romanticka linia medzi Rhodesom a Dray. Inaksie, jedna mnamka (na Prestige to samozrejme nema, ten je uplne iny level, co sa tyka kuzelnickych filmov) ()

Shredder

Zase raz jeden z tych snimkov, ktory sa bude zmietat medzi protipolnymi hodnoteniami. Je to zabavne, svizne, napadite a atmosfericke, no na druhu stranu je scenar zlatanina s logickymi lapsusmi. Ako uviedol uzivatel viperblade, je to taky Prestige pre teenagerov (alebo menej bystre americke publikum). Pochopim aj slabe hodnotenia, ale pre mna osobne to bolo guilty pleasure. ()

Axela

Nebolo to úplne na sto percent, ale páčilo sa mi to. Videla som tam pár chýb, to nepopieram, lenže... zobralo ma to, vcuclo do seba a nepustilo až kým nebol koniec. Jednoducho ma to zaujalo a nesklamalo. ()

Marty7CZ

1) konečně zajímavej biják, kterej baví, je originální a vizuálně našlapanej, 2) VŮBEC NECHÁPU TY NESMYSLNĚ ŮNAVNÝ KOMENTÁŘE TYPU PODE MNOU( MATTY), to snad vážně nikdo nečte!!!!! ()

sWONDER

Tiež som sa stal obeťou tejto efektnej ilúzie, ktorá nie je až tak dobrá, ako na prvý pohľad a pekne z blízka vyzerá. ()

RajCZitko

Film se mi líbil, čekal jsem pořád nějaké hodně velké završení všech epických kousků, to se ale nedostavilo, tak proto jen 3*. ()

Zl0

Malo to šťavu, dynamiku, štipku originality a tajomna, peknú blondínu čo nevyzerá ako barbie z hračkárstva a perfektnú scéenu s bitkou. Úplne mi to stačilo na príjemný filmový zážitok, takže som sa do roviny filozofie o správnosti, korektnosti a pitvania vyššieho zmyslu filmu nedostal. Môže byť. ()

ari1

Trailer navnadil ale skutečnost byla jiná. Nesympatická "hlavní" čtveřice(3 puboši plus Woody), celkově moc dlouhé a zbytečně překombinované. Bohužel jsem se moc nebavil je mě to líto. ()

3mates33

Abraka ilumináta, na anti ilum stránkach bude film vrelo doporučovaný, a má byť prečo... Film, síce nebol tak dokonalý ako triky našej štvorky, ale 4* sú preto ako šité .... ()

lakiboy

Aj napriek tomu, že koniec bol na moj vkus až príliš prešpekulovaný. Aj napriek tomu, že takýmto, pre mňa 4,5 hviezdičkovým, filmom zvyknem tú "pol hviezdičku" utnúť, aj napriek tomu dám teraz 5. Ukázalo sa, že každý trik musí mať logické vysvetlenie, že nevyhralo to "tajomno", ako by možno cieľový divák čakal. A aj preto som sa bavil. PS: podobnosť s "The Prestige" zrejmá. ()

Don82

Film o tom, jak kouzla dokáží zamotat i pěti scénáristům jejich hlavy. Osobně nemám problém, když si se mnou (obecně jakýkoli) film hraje a manipuluje (což jsem mimo jiné ocenil v Trance od Boyla), ale dost se mi příčí, když mi vnucuje svoji pokřivenou logiku a vydává jí za něco zcela normálního. Hlavní "klam" tohoto filmu tedy je, že na začátku divák automaticky přijme "pravidla hry" a tak nějak počítá s tím, že to platí (nebudu zde dávat spoilery). V průběhu filmu jsou ale hranice reálného posouvána kamsi do jiných dimenzí. Scény ve kterých by se klidně mohl objevit Harry Potter a vyšlo by to na stejno, jsou zdrojem pochybovačného pocitu, který se nese v hlavě každého trochu náročnějšího diváka. Možná mírně zábavný, ale hlavně nehorázně falešný je tento film. Uměle vyvolávající něco co není. Tento film postrádá v podstatě všechno co je tak zábavného, chytrého a originálního v anglických Podfukářich, ve kterých se objevují SKUTEČNĚ PROVEDITELNÉ triky a "kouzla". Now You See Me přidává do děje vedle triků a "kouzlení" průběh z kriminálního vyšetřování FBI. Bez ohledu na to, co se stane v samotném závěru filmu (opět nebudu spoilerovat, ale je to moc pěkné "Cože?") nemá toto vyšetřování prakticky smysl a společně se závěrem na sebe scénáristé upletli bič, kdy se dostali do dějové slepé uličky. Ok, teď jinak: herecké obsazení je dobré. Tím myslím, že každý hraje co má, ale bez nějakého většího "wow" efektu. Klasický Woody Harrelson hraje pořád to stejné, Jesse Eisenberg je sice okoukaný a nesnesitelný, ale jako beru, že to tam celkem sedlo. Jediná Mélanie Laurent zde tak nějak vyniká. Zbytek je do počtu. Režie více méně průměr. Samotné kouzelnické scény jsou lehce nadprůměr a to hlavně díky efektům a vizuálu. Závěrem lze tedy napsat: Záleží na tom, jak moc budete při tomto filmu přemýšlet a jak moc se budete chtít nechat oblbovat scénáristy. Ale pozor, to není to stejné jako nechat se "oblbovat" triky samotnými a v tom je ten hlavní problém! ()

john.h

Tak zábavné to bylo, ale čekal jsem tak nějak uvěřitelné triky a dost toho bylo over the top a prostě mi to nějak k celkové kostře filmu moc nesedělo. ()

Expertt

Jednoduše řečeno, jde o krimi thriler, který zobrazuje sci-fi. Kdyby si autoři v některých případech odpustili pár těchto prvků, tak by to sice ubralo filmu jistou magičnost, ale za to by si pak divák nemusel řikat "ježiš to je kravina". Ovšem z pohledu vytvořit kouzelnický film (ve kterém je možné všechno), se to dá skousnout a hodnotit na těch 75%. ()

TSZ

Stylové, nablýskané a zábavně konzumní divadlo s (bohužel až přespříliš) překombinovanou zápletkou. ()

denulik

Samozrejme, že sa na tomto filme dá nájsť kopec nelogickostí, ale mne sa nechce do toho rýpať. Načo si kaziť zážitok. Pekne som si užila film a jeho rýchle tempo a dobre som sa pobavila. Nič viac za tým nehľadám, nič viac za tým ani nie je. Takže dámy a páni poďte bližšie. Ešte bližšie. Pretože čím viac si myslíte, že vidíte, tým ľahšie bude oklamať vás. Ja som sa nechala, s potešením. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)