Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

scarlet

Tady je všechno, co člověk potřebuje, aby se dobře bavil. Nadaní sympatičtí rošťáci, kteří " konají dobro" po svém, sympatický polda, který jde po nich, kouzla a skvělé triky, bombastická show, kdy máte pocit, že sedíte v publiku, honičky, akce, hádanky, humor a ještě inteligentní a originální pointa, co víc si přát. ()

HombreT

Vo filme, kde vám na začiatku ukážu takýto kúzelnícky trik jednoducho viete, že to nebude také jednoduché. Tak krásne sa to tvárilo....v traileri a celkovo, že človek bol zvedavý. Ale !.....nič z toho. Možno to bolo tou neschopnosťou zaujať, možno len chceli rýchlo vtesnať do filmu všetko, čo bolo v scenári, no oku pozorného diváka pointa jednoducho neujde. Ale vlastne akého pozorného diváka ?......veď aj keď sa človek silou mocou snaží len sledovať dej a nerobiť si žiadne závery, nemudrovať, proste si len užívať film....ten film jednoducho tak strašne nefunguje, že musíte hneď v polovici vedieť ako to skončí.....škoda toho.....celkom som sa na to tešil....takto to dopadá, keď sa snažite vytvoriť zaujímavý film a skončíte len s veľkou kopou nápadov a jednotlivých cool prvkov, ktoré do seba nezapadajú (zbytočnú ževraj romancu alebo čo to malo byť ani nespomínam) a v konečnom dôsledku zostane len mozaika ničoho..... ()

mistr97

Podfukáři mě příjemně překvapili. Děj celou dobu hezky ubíhal a udržoval napětí. Objevilo se i trochu jemného humoru. Konec byl docela překvapivý, ale i přesto jsem čekal něco víc, nějaké grandiózní vyvrcholení s velkým „wow efektem”. A to úplně nepřišlo. Nevím, jestli vše dávalo smysl do posledního detailu, ale film mě zaujal a rozhodně jsem se při sledování nenudil, což je to hlavní. Silné 4 hvězdičky. ()

Jirkacek

Snímek Podfukáři z roku 2013 jsem poprvé shlédl o tři roky později a byl jsem z něj doslova nadšen. Dobré filmy o dobrých kouzelnících mám totiž velmi rád, neboť mne dokážou vytrhnout z reálného světa a na chvíli přenést někam jinam, do příjemně bezstarostného světa iluzí a kouzel. Pravdou je, že se mi dříve líbily spíše kouzelnické filmy z konce 19. a začátku 20. století, zatímco Podfukáři byli zasazeni do nejmodernější doby. Nicméně brzy si získali mé sympatie a díky dobrému scénáři, svižně probíhajícím ději, jenž byl téměř bez hluchých míst, uteklo oněch 116 minut jako voda v řece při povodních. Na začátku snímku nám byli představeni čtyři kouzelníci, kteří měli každý trochu jiný způsob iluzí a triků. Prvním z nich byl úspěšný a známý J. Daniel Atlas (Jesse Eisenberg), jehož znala široká veřejnost jako slušného kouzelníka. Druhým byl Jack Wilder (Dave Franco), Atlasův fanoušek, obdivovatel a solidní zlodějíček, pro něhož nebyl žádný zámek překážkou. Třetím byl Merritt McKinney (Woody Harrelson), mysteriózní mentalista, který dokázal lidi pořádně zhypnotizovat. Čtvrtým členem do party byla sympatická Henley Reeves (Isla Fisher), dřívější asistentka Atlase, která předváděla napínavou šou při úniku z krychle plné vody. Jednoho dne dostala tato čtveřice pozvání od neznámého člověka a tak se sešli v jednom bytě, kde jim pan tajemný představil ambiciózní plán na kouzelnickou show, která tady ještě nebyla. Poté nastal střih a v ději jsme se posunuli o rok dále, kdy začalo první veřejné vystoupení party kouzelníků, kteří si dali jméno Čtyři jezdci. Hned při první show se ukázalo, že rok tvrdé práce nebyla jen nějaká legrace, protože z francouzské banky nechali zmizet všechny peníze, aniž by opustili New York. Jak to ale provedli? Ohromeni nebyli jen diváci v sále a u televizních obrazovek, ale také FBI i Interpool, kteří si s nimi nevěděli rady. Navíc za nimi stál jejich mecenáš Arthur Tressler, milionář a známá osobnost, jehož si zahrál můj oblíbenec Michael Caine. I kvůli tomu neměla FBI lehkou práci, i když vyšetřování vedl zkušený policista Dylan Rhodes, jehož si střihl pro mne méně sympatický Mark Ruffalo. Naopak se mi líbila blondýnka a z Francie povolaná členka Interpolu Alma Drayová v podání pěkné Mélanie Laurent, ani ta však s vyšetřováním moc nepohnula. Čtveřice jezdců byla totiž vždy o krok vepředu a ačkoliv byli po prvním vystoupení Rhodesem zatčeni, museli být pro nedostatek důkazů propuštěni na svobodu. Mohli se tak přesunout do New Orleans, kde začali připravovat druhou šou. Mezitím oba hlavní policisté navštívili bývalého kouzelníka a současného chytače podvodníků jménem Thaddeus Bradley, kterého si zahrál další můj veleoblíbený herec Morgan Freeman. Ten se živil odhalováním kouzelnických triků a samozřejmě chtěl přijít na kloub i fíglům čtyř jezdců. Navíc se nesnášel s jejich mecenášem a tak měl o motivaci postaráno. Thaddeus Bradley byl také známou osobností, která si dokázala vydělat miliony dolarů, ale před 30 lety se stal nepřímým důvodem k utopení kouzelníka jménem Lionel Shrike, jenž se novým trikem pokoušel vrátit na scénu poté, co jeho předchozí čísla zničil právě Bradley. Thaddeus polici pod nátlakem vysvětlil, že skupina loupež provedla už daleko dříve, než začalo vystoupení. Peníze v bance nahradila falešnými a majitele účtu si nevybrala náhodně, nýbrž cíleně. Tvrdil, že pokud je chce Dylan odhalit, musí být minimálně o krok napřed. Druhé číslo jezdců bylo mezitím připraveno a opět se jednalo o neméně excelentní trik, nad jehož provedením jsem zůstal stát s otevřenou hubou (tedy já spíše seděl u TV, ale i tak...). Pro mne zcela překvapivě byl při něm znemožněn a o několik desítek milionů dolarů okraden jejich mecenáš Arthur Tressler, který si po zmizení jezdců neznámo kam najal paradoxně Bradleyho, aby je chytil. Také policie nelenila a snažila se dostat se kouzelníkům na kobylku, což se jim díky sledování mobilu povedlo. Přepadové komando je tedy přijelo do jejich bytu zatknout, ti však o nich věděli a tři z nich dokázali prchnout. Jack Wilder však v bytě zůstal a ničil důkazy a při tom jej přistihl Rhodes se svým pobočníkem. Přesto se mu povedlo utéci z bytu a prchnout ve voze FBI, jenže při divoké honičce jeho auto havarovalo, začalo hořet a on byl uvězněný vevnitř. Zbylá trojice přesto připravila závěrečné číslo, při němž šlo o krádež sejfu z obrovským balíkem peněz, o čemž ale policie věděla předem a tak brzy přijela na místo. Do konce filmu zbývalo pořád ještě nějakých 45 minut a já byl zvědav, jak dopadne poslední vystoupení Čtyř jezdců, jestli budou chyceni nebo ne, kdo je celou dobu ve skutečnosti podporoval, jakou roli v celé věci sehrál Bradley a v neposlední řadě mne zajímalo, zda se dá dohromady Rhodes a pěkná kolegyně z Evropy. Jak jsem psal na začátku komentáře, film mne bavil hodně a ocenil jsem jej čtyřmi hvězdami. V dubnu 2019 jsem si Podfukáře koupil na blu-ray disku a pochopitelně jsme se doma na tento film podívali znova. Pustili jsme si prodlouženou 125 minutovou verzi, ale vůbec jsem nepoznal, kde oněch 9 minut navíc přibylo. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale alespoň jsem si mohl více vychutnat samotný průběh filmu, který jsem si navíc už moc nepamatoval. Během sledování jedničky Podfukářů jsem se ujistil, že se režiséru Louisi Leterrierovi povedlo v roce 2013 natočit velmi mysteriózní snímek s několika vynikajícími herci, vtipnými dialogy a dějem, jenž svižně odsýpal a diváka pobavil. Své investice do modré krabičky tak rozhodně nelituji a dokonce jsem jednu cípatou do hodnocení přidal, přičemž se určitě v budoucnu zase na tento vynikající film podívám. Suma sumárum, snímek Podfukáři ode mne zaslouženě získal pět podfouknutých hvězd *****. () (méně) (více)

andy60

Pod celým tím nablýskaným pozlátkem se skrývá kýč, postrádající logiku. Jo, kouká se na to hezky, ale jak je vidět, ani pět scénáristů nedokáže vymyslet děj, který by dával smysl. A konec? Tím ojebali naprosto všechny (myslím tím logicky smýšlející diváky). ()

Sejkorka

Mně se tenhle film moc líbí, stejně jako dvojka. Pointa jak hrom, neskutečné triky, výborní herci včetně Mélanie Laurent. Jen mi uteklo, že se ve filmu objeví Caitriona Balfe. Nemůžu si vzpomenout, jakou má roli. Ale asi ne moc velkou .... PODRUHÉ 9-5-2023 Stále TOP. Napoprvé jsem nezaznamenal následující výčet hvězd :  Jesse Eisenberg, Morgan Freeman, Woody Harrelson, Mélanie Laurent, Mark Ruffalo, Michael Caine, Dave Franco, Isla Fisher,,,, Caitriona Balfe mi napodruhé opět unikla. Asistentka Arthura Tresslera (Caine)? ()

Karzelek

Podfukáři mají jednu nevýhodu... Tu orgasmickou husí kůži, kterou člověk zažije ke konci prvního shlédnutí, již podruhé nezažijete. A to je asi jediný důvod proč u mého hodnocení nesvítí i ta pátá hvězdička. ()

agamazx

Tento film som videl velmi velmi davno. Skoro som aj zabudol ze som tento film videl, takze sa jednalo o skutocnu delikatesu. ()

VincentFunG

Prekombinovanosťou tento film zatieni i dielo Járu Cimrmana "Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.” Všetko je tu len na efekt, film sa tvári inteligentne, ale scenáristi boli buď retardovaní, alebo za takých považujú divákov. Ako kúzelníka ma zarmucuje i fakt, že "ilúzie" sú tu len zámienka na CGI onániu a nemohli by fungovať, ani keby boli do nich zapojení všetci ľudia na planéte. ()

Thoth

Banda narcistických samolibých iluzionistických machrů bez pokory a na fetu je zcela bezchybná, vždy je o 5 kroků napřed odborníkem přes iluze i před policisty, nic je nezastaví, nikdy ani nezakopnou, jsou absolutně dokonalí. Film schopnosti a sebejistotu zázračné čtveřice přehání až takovým způsobem, že se na to prostě nedá dívat. Diváci dávají hodnocení 76 %, leč mě to nestojí ani za 40 %. ()

pallok

Príjemná jednohubka ku kovid večeru strávenom po dobrej žranici. Presvedčivé kúzelnícke atrakcie a prekvapivý zamrznutý úsmev Morgana. Slušne nadupaný dej s prestávkami na kavej a finálny nečakaný odrb. Film má aj pokračovanie, ale na to si už netrúfam, stačí si prečítať pár top recenzií a je to vybavené. 81% ()

matopp69

Miluji filmy, kde se děj neustále mění a nedokážete odhadnout, kam se děj bude dál rozvíjet. Taky se mi líbí, jak až následně vysvětlí, na čem bylo postavené kouzlo. Tyhle 2 základní prvky filmu mě dokázalo vtáhnout do děje tak, že jsem se těšil jakmile byl natočen nový díl. Za mně 90%. ()

Milonak

Tak jsem se těšil na dobrou oddechovku, u které budu moci vypnout a pobavit se. Dostal jsem přeplácanou, napomádovanou, časem nudící zábavu, u které jsem vydržel do konce jen kvůli zjištění, jak to dopadne. Už z obsahu mně bylo jasné, že ve filmu zřejmě bude spousta nelogičností a i když už to místy bylo do očí bijící a až absurdní, tak mně to nevadilo, takovéto typy filmů prostě nereálné a nelogické věci obsahují. Ale celý smysl filmu, respektive důvod proč se vše dělo a hlavně neustálý kolotoč - "kouzlení, někdo někoho honí - kouzlení, někdo někoho honí - kouzlení, někdo někoho honí" - mě už po hodině začal strašlivě nudit. A jak mám Harrlesona rád, tak tady mě štval. Odpad ne, ale víc jak 1* také ne. ()

gggggg

Tento film nevyužil svoj potenciál. Film bol dosť chaotický, veľmi vysoké tempo a neustály prísun informácii zapríčinili, že som sa strácal a nedopínali mi tak rýchlo súvislosti. Teda samozrejme až do záveru, ktorý bol síce dobrý a prekvapivý, ale čo s toho keď počas filmu som tápal. Taktiež silná herecká zostava výrazne zaostala za mojimi očakávaniami a od Eisenberga, Franca či Freemana som čakal omnoho viac. ()

peproch

Komplikovaný, nápaditý, úžasně rychlý, vtipný, okouzlující. Jsme jedna z užaslých, kteří byli potěšení a opčarováni. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)