Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

Kactaa

Moc překombinovaný, ale tenhle typ filmů alá Dannyho parťáci mam moc ráda. Tady toho bylo az moc na muj vkus. 70% ()

ferda12

Znám taky jedny takovéhle podfukáře, říkají si vláda ČR. Tihle podfukáři jsou taky docela tvrdej oříšek, protože je furt nikdo nedokáže chytit a zavřít do lágru. Film odsejpal a já jsem nabil dojmu, že tady nepůjde dát nic jiného než plný počet, ale to jsem ještě neviděl to finále. Twist o 360° takže jsem se jenom otočil a byl zase tam, kde jsem byl předtím. Tohle mi prostě nehorázně sere. Film jede super a nějakej trotl vymyslí takovýhle finále. Že vám není hamba. Upozornění pro lidi co to neviděli: Nehledejte v tom logiku. || „PRVNÍ PRAVIDLO MAGIE: VŽDYCKY BUĎTE NEJCHYTŘEJŠÍ ČLOVĚK V MÍSTNOSTI...” ()

AndreiRanger

Now you see me - now you dont - ach ano české překlady jsou občas opravdu, opravdu, ale opravdu zavádějící! Konkrétně v tomhle případě opravdu poškozují film jako takový. Při přečtení názvu si řeknete, ó heist movie, ale ani prd. Prmárně se ve filmu jedná o iluze, sekundárně o pomstu a až nekdě hodně v zadu skrčený v rohu se skrývá pojem " heist " ! Pokud se dokážete odpoutat od nesmyslného názvu, resp očekávání z něho plynoucí - můžete si užít film plný super efektů, zajímavých zvratů a poutavého děje. Pokud ne, ani to nezapínejte - budete zklamaní. ()

radek.896

Dějem je to velmi neobvyklý film, ale že by mě nějak moc bavil... První třetina filmu byla výborná, ale postupem času to upadalo do nudy. Rozluštění záhady, kdo tahá za hlavní nitku bylo nečekané. ()

to08.net

Zůstává mi v paměti. Skvělá podívaná s přesně odměřenou dávkou tajemství, psychologie a perfektní produkce. Pokud chcete v pátek večer odpočívat u filmu, nezklame. ()

Prokop23

Malý cikoš si jde v jídelně přidat knedlíky. Když se umě předběhne řadu až k okénku, vychrlí ze sebe: „Dyk, eště pět knedlyku.“ Kantýnská se na něj podívá říká: „A kouzelné slovíčko by nebylo?“ Malý cikoš horečně přemýšlí, aby se dostal k oněm pěti knedlíků a pak mu svitne: „Estě pět knedlyku, ABRAKADABRA!“ No, a o tom slovíčku je celý film. Celá pointa „magie“, „triků“ a „kouzlení“ spočívá v tom, že všichni mentálně zdraví jedinci ví, že jde o podvod, manipulaci, odvedení pozornosti...je to takříkajíc o touze nechat se sebou vědomě vyjebat pro zábavu. Na tom příběh stojí a padá, a tak scénáristé za vizuálně podmanivého doprovodu vyjebávají a vyjebávají s divákem a ono to funguje...no a když už jsou v nejlepším, snaží se vyjebat ještě více, čímž však vyjebou akorát tak sami se sebou a v očích každého soudného člověka klesnou mentálně na úroveň alkoholika po ránu, jenž si snaží pospojovat střípky včerejšího večera a hlavně přijít na to, kde vzal tu vobludu, co nahá chrápe vedle a má na řiti vytetované jeho jméno. Škoda toho nesmyslně nelogického závěru, jinak parádní film. Dávám tři. ()

RosieKing

Naprosto senzační film! Málokterý film mně na svém konci tak překvapil. Celý děj je krásně propracovaný a vymyšlený tak, že člověka dokonale oblbne. Samozřejmě Morgan Freeman jako vždy úžasný a Mark Ruffalo? Po tomhle filmu jsem si ho opravdu oblíbila. Samozřejmě všechny možné efekty taky úžasné. ()

glaybass

Vynikajúci film z prostredia kúziel a ilúzie, ktorý necháva gradovať napätie až do samotného konca, kedy príde prekvapenie, ktoré som naozaj nečakal. Skvelý Morgan Freeman ako vždy dodáva filmu nonšalantnosť niečo ako u nás Milan Lasica. ()

kamilao

Pěkně mysteriózní! Pěkný film, má to grády.........kdo má rád tenhle typ filmů, tak ať si rozhodně nenechá ujít lepší verzi a tou je bez pochyby Dokonalý trik! ()

Widlicka4

Hodnocení na pomezí silných tří hvězdiček a slabých čtyř hvězdiček. Je to poměrně složité na koncentraci, orientovat se v tom, co se vlastně děje, ještě že to Morgan Freeman vždy vzápětí náležitě osvětlí i divákovi neznalému kouzelnických triků. Film má docela tempo, ale ta pointa je taková nějaká divná, nemůžu si pomoci. ()

Honey007

Uff tedy, pořád se tak nějak nemůžu vzpamatovat a přijít na to, o čem to vlastně celé bylo...film, který nemá hlavní postavu, ani se nesnaží o nějakou psychologii postav, natož aby jejich konání mělo nějaký důvod, vše zabalené do líbivého celofánu akčních scén, efektů a nečekanou poentou. Ale ani dobrá poenta nakonec nic nezmění na tom, že film je poskládaný z několika akčních scén ve stylu Dannyho parťáků, ale scénář je děravej jak síto a celý film tak působí jako slepenina čehosi, kde skupina kouzelníků hraje maximálně druhé housle. Přepatlané, nedomyšlené a ten závěr s tím kolotočem byl jako rána mokrým hadrem. 30% ()

Jerkie

Tak nevím, někdo to přijímá, někdo ne, al emě to usadilo do křesla. Líbila se mi sebejistota, švih a jistá dominantnost hlavních postav. A děj mi také připadal sympatický. Navíc moc kouzelníckých filmů neznám, takže jsem jako naprostý neznaboh byla úplně paf z těch nakonec prostě inteligentních úkonů, a nechala jsem se unést. Jinak by si film vysloužil pouhé tři hvězdičky, kdyby ovšem nebylo toho konce. Dámy a pánové, hádala jsem během filmu jak jsem mohla, ale tenhle závěr jsem za žádných okolností, až do poslední chvíle nečekala, vskutku ne. Jen mi spadla brada a zrak se mi vpil do obrazovky. Takže pokud to trochu nadnesu, pro mě impozantní podívaná. ()

copterfish

Průměrnej film o kouzelnících co sice nevytahujou ptáky..teda králíky z klobouků ale za to sou to pěkně napakovaný svině.Je tam několik nelogických hovadinek a chvílema je to zábavný chvílema nudný takže 3 ()

17carlos

Mysteriózní pecka, která je opravdu jedním z mála výjimečných příběhů, které si lze těžce představit natož tak pochopit. Příběh se na první pocit zdá velmi jednoduchý, ale nenechte se nachytat čtyřmi vychytralými kouzelníčky. Jsou mazaní, motivovaní a zvědaví, jestli to, co pro svět předvedli, bylo opravdu k něčemu. Náš hlavní hrdina – zaměstnavatel našich čtyřech jezdců si se zápletkou pohrál až do samého konce. Některým z vás možná bude příběh připadat nepochopitelný, nedávající smysl a nic nevysvětlující. Děj má hlubší podtext, na který určitě přijdete po shlédnutí filmu po druhé či po třetí. No co dodat, jsem moc zvědavý co nám naši mistři předvedou ve druhém díle. ()

mato331

Celkom vtipná krimikomédia, no nejak mi unikla pointa. Presnejšie, mám pocit, že páni podfukári podfukli aj scenáristov, pretože záver bol viac než slušný mindfuck. Možno by mohli dvojku spraviť ako sólo Morgana Freemana, v ktorom by nám vysvetlil jednotku. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)