Novinářka Elsa Casanovová se v Afghánistánu a Pákistánu zajímá o osudy místních žen. Neváhá kvůli jejich příběhům riskovat ani svou bezpečnost. Její akce jsou nebezpečné a Elsa svým chováním na sebe a na svůj tým upozorní místní členy Tálibánu. Když se jednoho dne snaží pomoci tamní ženě Maině z moci skupiny Tálibánců vedených Ahmedem Zaiefem, je Elsa se svým doprovodem Tálibánci zajata. Francouzská vláda nehodlá nic nechat náhodě a okamžitě na místo únosu vysílá svou speciální jednotku. Rozhodnutí vojáky do akce nasadit ještě urychlí video, které teroristé umístili na internet. Na něm jsou záběry podřezávání jednoho z mužů z Elsina doprovodu. Teroristé na videu oznamují, že Elsa bude brzy také popravena. Speciální jednotka je tedy vyslána nad pákistánská kmenová území, kde má Elsu na základě zpravodajských informací objevit a zachránit. Malá šestičlenná jednotka vedená velitelem Kovaxem (Djimon Hounsou) seskočí poblíž místa, kde má být Elsa držena. Následný boj je krátký a úspěšný, vojáci Elsu i s jejím jediným průvodcem, Amenem, (druhý byl Zaiefem zabit) najdou a osvobodí. Komando však musí prchat do hor, protože Tálibáncům z okolních hor přicházejí další a další čerstvé posily. To ovlivní i ústup jednotky. Vojáci se nemohou dostat na místo, kde je měly vyzvednout vrtulníky, a musejí ustoupit do hor. Za neustálého boje musejí druhý den zamířit přes hranici do Afghánistánu, kde mohou využít pomoc spojeneckých jednotek. Znamená to však jediné – přejít hřeben Hindúkuše a zbavit se pronásledovatelů. Elsa vojákům přiznává, že pro Zaiefa je její smrt osobní záležitostí. Kovax a ostatní ihned pochopí, že se Tálibánců jen tak lehko nezbaví. Čtvrtého dne vojáci s Elsou a Amenem dorazí do malé horské osady, kde Elsa využije místních zvyků a požádá o pohostinství. To jim místní vesničané neodmítnou, a tak se vojáci mohou dovybavit na horský přechod a malinko si odpočinout. Jednotka je záhy napadena přicházejícími Tálibánci a stáhne se do hor. Na naléhání Elsy a Amena, kteří chtějí pomoct vesničanům, jež se teď Tálibánci za jejich pomoc vojákům chystají vyvraždit, se vojáci do osady vrátí a svedou prudký boj s Zaiefovou skupinou. Amen je v boji zabit a také jeden z vojáků, Victor, utrpí těžké zranění. Vojáci s Elsou se opět stahují do hor a pokračují ve své cestě přes afghánskou hranici. Ústup jim kryje odstřelovač Elias, který však nakonec v boji s Tálibánci podlehne. Zbytek jednotky s Elsou končí den v prudké sněhové vánici na horském hřebenu a pokouší se navzájem zahřívat. Druhý den ráno vojáci s Elsou zjišťují, že Victor noc nepřežil. Nezbývá jim však nic jiného než pokračovat v cestě... (TV Prima)

Mamlas odpad!

Pipina si v Afghánistánu hraje na Matku Terezu, tak skončí v zajetí. Z nějakého nepochopitelného důvodu ji vláda nechá zachránit partou vojáků, což jsou samí zcela nezajímaví týpci. Obsahem filmu je především spousta tupých vykecávaček, minimum akce a nula zajímavých událostí. Kamera, hudba a scénář mi připomínaly Doktora z hor nebo případně nějaký flák ala Rosamunda. Nedívatelné, vypnuto. (2%) ()

ostravak30

Prvotina Stéphana Rybojada nevypadá zprvu tak zle. Problém jsou drobnosti nebo i další průběh. Třeba vojáci speciální jednotky se častokrát vydávají doslova na zteč a místo aby se kryli prostě stojí a střílejí. Samozřejmě nikdo není zasažen. To mi trochu připomíná dávné filmy Chucka Norrise nebo Sylvestera Stalloneho a to už je hezkých pár let. Chvílemi mi jsem si vybavil snímek Černý jestřáb sestřelen nebo leckterou počítačovou hru. Režisér se také nevyvaroval klasických klišé jako třeba, že hlavních hrdinů postupně ubývá, jak jsou stříleni jeden po druhém. Na konci zůstane Elsa dokonce sama, byť poslední dva vojáci jsou přeci jen zachráněni. Taky nechápu, proč dva místní, kteří se z ničeho nic objeví v horách a pomáhají zbylým hrdinům stavět hrob je taky nedovedou někam do bezpečí, kde by se mohli osvěžit nebo ošetřit. Jako mávnutím kouzelného proutku zmizí stejně záhadně, jako se objevili. Mě osobně se nelíbí místy chaotická kamera a nelogický střih. Druhá strana mince je, že tyhle typy filmů točí hlavně Američané, takže vidět jednou tenhle žánr v rámci Evropského filmového průmyslu je určitě osvěžující. ()

Sennhie

Jako předkrm k hlavnímu chodu v podobě dlouho očekávaném snímku Act of Valor musím říct, že dobrý. V první pětině filmu z něj sála béčkovost až to místy bolelo. Nesmyslně poslepovaná mozaika obrázků, která vůbec nedávala smysl a sloužila snad pouze jako vata. Ale potom, potom jakoby otěže převzal někdo úplně jiný a to jsem si teprve přišel na své. Povedené přestřelky, které vůbec nesklouzávaly do nějakého nevědomého vzorce či jednotvárnosti. Jenže jak se přestalo střílet už jsem byl myšlenkami jinde. Škoda, mohli z toho vytřískat určitě více. Teď už netrpělivě očekávám již zmiňovaný Act of Valor. ()

reypal

Už nikdy se nebudu dívat na francouzský válečný film. Nikdy. Vojenský poradce byl asi náhodně vybraný hráč Call of Duty, jinak si ty akční scény nedokážu vysvětlit. Začalo to pěkně, příběh jako záminka pro očekávanou řežbu taky ucházející, ale co z toho pak udělali za frašku.... Blbé až to bolí. ()

Pangi

Taková malá agitka do francouzké armády potažmo speciálních jednotek.Crossover několika filmů přes Černý jestřáb sestřelen až po Útěk ze Sibiře.Postavy nebyly moc dobře představeny takže jejich umrtí ve mně bohužel moc emocí nevzbuzovaly.Ale má to dobrou kameru a i scénu, kterou beru jako poctu Četě.Takže nakonec celkem spokojenost. ()

DonBraso

Dobrý,rychlý filmek,který vzbuzuje,že jsme to viděli už někde,ale to nevadí,že některá sekvence je podobná,tomu či onomu filmu(Četa - vážně chybělo jenom spadnout jinak).Film je jednoduchý jak dálnice,po které se jede svižně,střílí se na všechny strany a jednotka má za úkol osvobodit novinářku.Jestli se takhle chová speciální jednotka je věc druhá,to určitě můžou napsat profesionálové,ale pro běžnýho mariňáka v papučích to je dostačující a pro snipera konečně delší stopáž:)Člověk v tom může vidět hry typu Ghost Recon,Raibow Six,ale taky příznivci Černý jestřáb sestřelen.Hudba hraje výraznou roli,aby člověk nezůstal suchej kolem očí.Co mě fakt už štve,proč to musí být vždycky tak Cool a na oko,takže banda vyšlápne největší výběžek,jenom ,aby kamera krásně ukázala krajinu okolo.Konec jsem chtěl jiný,ale svět si žádá hrdiny. ()

izual

Single Player - Last Man Standing, map - Pakistan Border .....loading..... ~ - console opened/ GodMod - on/ UnlimitedAmmo - on/ OneShotOneKill - on/ AI=PigsToBeSlaughtered - on ()

Blazis34

Dobrodružné drama s emotivním motivem. Tým speciální jednotky udělá vše proto, aby zachránil a dovedl domů novinářku zajatou členy Talibanu. Zdánlivě nemožná mise nabírá na obrátkách při útěku z tábora. Talibánci jsou jim neustále v patách a speciální jednotka musí bojovat nejen s nimi, ale i s nepříznivým počasím. Každé úmrtí člena záchranného týmu mě mrzelo, až tak mě film vtáhl. Výborně udělané detaily, mrazivá atmosféra i těžká cesta úniku mě prostě neustále držela při pozoru. Líbil se mi i emotivní konec, kde jsem se radostně pousmál, že přežil aspoň někdo. Celkově klobouk dolů před vojáky, kteří vyrážejí do takovýchto bojišť a bojují pro svou vlast. Tento film jen ukazuje, jak to mají těžké a že každou vteřinu můžou přijít o život. Speciální jednotce dávám lepší tři hvězdy - 70% ()

tonton78

pokud se takhle chovají vojáci speciální jednotky, tak to teda Bůh s námi...režisér zřejmě nemá armádu v lásce protože líp by z nich blbečky neudělal ani Jaroslav Hašek, jehož Švejk je ve srovnání s těmahle srábkama držitelem medaile kongresu a několika purpurových srdcí...jedna * za Dianu, která alespoň hystericky neřve a pěkně se na ní kouká ()

p.i.t.b.u.l

Pokud si chcete pustit klasickou oddechovku a tento žánr máte rádi, neváhejte. Není to sice žádná bomba, ale tento film rozhodně neurazí. PřirovnaI bych to k filmu Slzy slunce tak trochu po Francouzku. I když musím uznat, že první polovina filmu se mně líbila daleko více. To pronásledování mně pak přišlo zdlouhavé, ale dalo se to přežít. Pro mně rozhodně příjemné překvapení. Dávám 65%. ()

Darth Kedr

Zajímavý akční film, který má spád a dobré tempo, efektní přestřelky, množství povedených detailů, ale taky spoustu klišé. Místy mi to připomínalo SWAT, hlavně díky hudbě. Na pohodlné čtyři hvězdy by to bylo, kdyby nebylo několika opravdu trapných scén. Takže určitě stojí za to vidět. ()

Daggeron

Žánroví tvorcovia majú v horizonte posledných mesiacov či rokov tendenciu vsádzať svoje tromfy na vizuálnu stránku filmu. Videli sme to v historických opusoch z obdobia Rímskej ríše Centurion a Orol Deviatej légie, ale aj v putovaní za slobodou v snímku Útek zo Sibíri. V dôsledku badateľnej inšpirácie týmto dielom by sme Špeciálnu jednotku pokojne mohli pomenovať aj Útek z Pakistanu. Francúzsky režisérsky debutant Stéphane Rybojad však na rozdiel od svojho skúseného austrálskeho kolegu Petra Weira vnáša do svojho príbehu prostredníctvom ozbrojenej militantnej akcie napätie tak potrebné pre dramatizáciu deja, ktoré v Úteku zo Sibíri vo veľkej miere absentovalo a film v istých pasážach prechádzal do nezáživného stereotypu. Miestami typicky Greengrassovsky roztrasená kamera vôbec nevadí, práve naopak - v bojových sekvenciách umocňuje autenticitu a vierohodnosť snímku. Jednotliví herci dostávajú približne rovnaký priestor (pokiaľ sa, samozrejme, počet členov skupinky nezačne znižovať), tradične výborného a vždy uveriteľného Djimona Hounsou skvelo dopĺňajú Benoit Magimel i ostatní muži z jednotky Denis Menochet, Raphael Personnaz či Alain Figlarz. Divák dostáva možnosť stotožniť sa a súcitiť s konaním postáv, preto očakávaný happy-end tentokrát neprekáža, ba dokonca poteší. Atraktívna hudba dokonale podfarbuje drsné prostredie a ešte väčšmi pripútava človeka k filmu. Dej Špeciálnej jednotky je síce pomerne dosť predvídateľný a v kontexte diel svojho žánru prakticky nič nové neprináša, ale fajnšmekrov zobrazovanej tematiky určite poteší. K dokonalosti mu ale nejaký ten krok chýba, menej ako Útek zo Sibíri si však vďaka výraznejšej prítomnosti akcie a väčšiemu napätiu nezaslúži. ()

lobo87

Kvalitná francúzska dráma, ktorá v mojich očiach vychádza z Willisových Sĺz slnka, ktoré sa zaoberali takmer totožnou témou. Potešilo herecké obsadenie, so známymi, ale neopozeranými tvárami Diane Kruger, Djimona Hounsoua a ďalších. Bolo to trošku hrané na city, čo môžeme odpustiť, keďže sa film vyhol tradičnému americkému pátosu, ktorý by nás z ich produkcie určite neminul. Kvalitný film s viacerými silnými momentmi (hlavne útek ostreľovača)... 70% ()

zon_dess

Nuda. Nuda. Nuda. Jeden z tuctových filmov s vojnovou tematikou, ktorý nepriniesol nič nového len staré otrepané ničím nezaujímavé scény. Len preto že ma zaujímajú filmy s tohoto žánru a za pár zhliadnutelných okamihov dávam 40%. ()

jack_scott

Jako akčně-dobrodužný film s moderní tématikou to jde, fanoušci vojenství a realismu ale utřou...Jako reklama na Arme de Terre je to hodně dobré, k vidění je moderní technika a vybavení - konečně! Akce jinak ale celkem chabá, film je málo uvěřitelný protože děj je nerealistický a diktovaný umělým scénářem. Co je platné, že Djimon Hounsou je drsný, postavy milé...krajina krásná....když námět a scénář jsou naivní až hamba! S tím samým rozpočtem a herci mohli natočit pětihvězdičkový snímek, jen střelit scénáristu s režisérem nemilosrdně do hlavy aby byl klid! To pomáhá, nicméně takto jsou ** čistě za film a * za výpravu navíc. *** a chabých 60% maximálně. ()

diwoshka

Enšpígl to celkem hezky vystihl :). Pokud někdo ujíždí na speciálních jednotkách (jako já :D), tak se bude dobře bavit. ()