What a Feeling! Jennifer Bealsová v hlavní roli amerického muzikálu o nebojácné a půvabné Alex, která se každou noc mění ze svářečky v tanečnici... Populární muzikál vypráví příběh mladičké svářečky Alex Owensové, která po nocích tančí v baru a sní o studiu na konzervatoři. Naivní příběh s parametry Popelky (osiřelá hlavní hrdinka, deus ex machina v podobě bohatého a atraktivního Nicka) dokáže i dnes okouzlit nábojem tvrdohlavé mladistvé energie a samozřejmě ústředními hity jako „Flashdance – What a Feeling“ či „Maniac“. Zajímavostí je, že nejslavnější taneční scénu filmu – konkurs na konzervatoř – tančily tři různé taneční dublérky: Marine Jahanová dublovala tancování, gymnastka Sharon Shapirová výskoky a tanečnice Crazy Legs breakdancing. Snímek byl v československých kinech poprvé uveden v roce 1987, přičemž z něj cenzura vystřihla zpověď hlavní hrdinky v kostele. (Česká televize)

Zagros

Muzikály a hudební filmy nijak nevyhledávám a na Flashdance jsem kdysi dávno narazil ještě v televizi náhodou. Zaujala mě sympatická představitelka, její netradiční role svářečky a fajn hudba pohodových osmdesátek. Dějově to sice není v ničem originální a ani další stránky filmu nevybočují z průměru, ale nutno říct, že nejde ani o žádný propadák. Před pár lety jsem si Flashdance zopakoval a ve svém hodnocení se utvrdil... tři hvězdy. Pokud navíc máte rádi muzikály, hudební filmy a taneční čísla vás ve filmu baví, můžete si přihodit čtvrtou hvězdu. ()

KoRner

Tradičné jednoduchý, až 80-tkovo debilný pribeh o 18 ročnej kočke, pracujucej v železiarni ako brúsička a zváračka (!? - to fakt sa nenašla fyzicky náročnejšia práca pre 45 kg čaju? 😂) a po nociach ako tanečnica v nočnom klube. Tam stretne aj svojho prvého stalkera - rozvedeného muža v strednom veku, ktorý je náhodou aj jej šéf a keď uvidí jeho Porshe, je vymaľované. No a týmto som práve "vyspoileroval" komplet dej filmu. Na druhej strane presne tá jeho jednoduchosť, 80-tkové hity, veľmi pohľadná a roztomilá Jennifer Beals robia z toho vcelku pozerateľnú vec. ()

Hanys_

Takový starší chudší příbuzný "Hříšného tance". Koho by taky zajímal příběh věčně nadržené svářečky :) Navíc ten soundtrack je přímo boží! 7.5/10 ()

DocBrown

Svarecka-tanecnice sice zni hodne naivne, ale je to zalozene na skutecnem pribehu. No ale vetsina hvezdicek za hudbu. What a Feeling je jedna z nejlepsich pisnicek vubec (no taky se na ni snazi parazitovat pekna radka hvezd ci radobyhvezd) ... Zvlastni uznani si taky zaslouzi Cynthia Rhodes v mensi rolicce Tiny Tech. Velka skoda (pro nas), ze kvuli rodine skoncila slibnou karieru ... daleko vetsi uznani nez Jennifer Beals, ktera byla dublovana. ()

kchaja

Díval jsem se na tento film kvůli tomu, abych "doplnil" znalosti populární tvorby osmdesátých let. Naštěstí jsem ale během let své neznalosti tohoto díla o nic nepřišel. Jediné co mě zaujalo byla zajímavá taneční čísla (z toho to úvodní bylo asi nejzajímavější) a sympaticky vypadající (i tvarovaná) hlavní herečka. Jinak příběh je opravdu slaboduchý. Už během filmu jsem se rozhodl pro tři hvězdičky, ale potom přišel závěr. Už na začátku scény v zatuchlé místnosti jsem si představil zpracování ala "teenager brak", kdy školní porota hlavní (původně ošklivou) hrdinku uzří na place a v průběhu onoho osudného představení se z přísných zamračených profesorů stávají hopsající rozesmátí staroušci. A hle, mé nejtemnější představy se splnily. A ještě ke všemu film v pětí skončil, aniž by se cokoliv dořešilo. Nechápu tedy, k čemu byly celé ty dějové linie kamarádek ve strip-barech, když se celé sdělení smrsklo na tento prosťoučký příběh. ()

Krabak

Musím to hodnotit nadprůměrně jen z toho důvodu, že v porovnání s xy dalšími v podstatě hudebními či muzikálovými filmy je to prostě dle songu nadstandart... Co se týče herců a jejich charakterů, či sympatičnosti, tak to tu prostě je. V tomto případě hvězda dám více, jen abych tomu zvedl průměr.---> 75% ()

Paldiny

Je tu hromada zbytočných mini príbehov, ale ten hlavný je skrátka klasika. Hudba a čísla dobové, niektoré sa páčia viac iné menej, vrchol samozrejme v podniku so sprchou nad hlavou a pred komisiou na samom konci. Zvyšok, sympatická limonáda, čo sa na nič nehrá a svoje publikum si nájde u správneho ročníku aj dnes. ()

Ricky_CZ

Vím, že film to není dvakrát hodnotný...Ale ta její prdelka!!! Tu prostě nejde nemilovat, je to prostě moje srdeční záležitost...zatím jediný film, kde přidávám 2 hvězdy jen kvůli ženské..Díky Jenn... ()

Angie91

I když někdy nechápete "co tím básník chtěl říci" vryje se vám tento snímek pod kůži... Krásná a roztomilá Beals všechno zachránila a film stojí za to, aby se nad ním přemýšlelo! ()

mira007

Muzikál plný hitovek a tanečních čísel. Mne teda vždycky zaujali jako malýho ty nahatý holky a to černý Porsche 911. ()

no2

7/10 - Je to kýč, ale měl jsem ho rád stejně jako Dirty Dancing. A když tento film jednou na ČT dávali místo Hříšného tance, byl jsem nakonec i rád - tento nebyl tak profláklý. Zaujalo mě, že Alex byla katolička a chodila ke zpovědi. Půl hvězdičky je za hudbu - pro ´eighties´ mám prostě slabost... ()

cherita

Flashdance nebo hříšný tanec? Pro někoho neřešitelné dilema, pro mě jednoduchá volba. A když na tenhle film navíc koukají v rámci výuky tance i nezaměstnaní muži z Sheffieldu, není co řešit. ()

Emzet

Sympatické béčko. Méně okoukané než Dirty Dancing, ale zase nemá toho dokonalého jelimana Swayzeho, hlášku "Nobody puts Baby in a corner" a především tak nabušený soundtrack. Takže to není taková klasika. Ale Beals je zase hezčí než Grey. A je to svářečka, ne nějaký rozmazlený fracek z bohaté rodiny. Takže tak 3... ()

Mortemiss

Úžasná hudba, skvělá herečka a naprosto dokonalý tanec!! :) Sbalím si věci a vyrazím si do dílny, ve dne budu svařovat kusy železa a v noci budu tančit v nočních klubech, proč ne? Já bych asi po svařování vypadala hůř než ona, ale to je drobný detail. Jinak moc pěkný film! ()

thunnus

Příběh naprosto o ničem, obyčejná pohádka pro naivní holky, které věří, že pro ně přijede krasoň v porscháku. Na druhou stranu to ale zachraňuje hudba, která se mi líbí i po těch 30-ti letech. Irene Cara měla velký talent, škoda, že se ztratila. ()

Harpy

Nech je príbeh akokoľvek oplácaný, pre mňa tento film zostane srdcovka. Nechala som sa unášať úplne peckovou hudbou 80´ ktorá sprevádzala celý film/muzikál, scénami ktoré poznám už naspamäť a sú chronicky známe či už od speváčok ktoré ich vykradli (že jennifer alebo jerry :D) alebo z klipu titulných pesničiek.....pozrela som si to dnes opätovne, celé a bez debaty - len som sa utvrdila v tom, že ma to všetko baví - retro hudba, afro vlasy, tanec, scénický tanec, kostýmy... ()

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (více)