Normanovi je jedenáct let, rád se dívá na horory, a hlavně je obdařen "šestým smyslem" - vidí mrtvé lidi. Může si povídat třeba s dávnou zesnulou babičkou. Jeho zvláštní schopnost ho vyčleňuje ze společnosti, která ho považuje za podivína a dává mu to dost často najevo. To se ale brzy změní. Na jeho městečko zaútočí zlá čarodějnice a sedm oživlých mrtvol, které ji před 200 lety poslaly na oprátku a ona je za to proklela. A právě Norman je tím jediným, kdo tomu může zabránit a vrátit věci do starých kolejí. Jak to ale udělat, když absolutně netuší, o co jde? (TV Nova)

bodula

Jednu hvězdu ubírám za probuzení zombíků a za konec a budu predstírat, že pocit strhnout ještě jednu, mám z českého dabingu. Až do chvíle probuzení zombíků film velmi příjemný pro děti i dospělé, pak padá film do průměru, což je velká škoda. Za mě 70%. ()

habertek

Bohužel musím konstatovat zklamání:( Tak jsem se na ten film těšil a asi jsem měl moc velký očekávání... Filmy touhle formou natočený mám hrozně rád a asi jsem čekal něco jako Ukradený Vánoce nebo Mrtvou nevěstu. Hold není to Burton, ale tím rozhodně nechcu říct, že by byl film špatnej! Pobaví a to je hlavní! ()

kakyn

Film jako celej je dobrej, vtipnej, se zajímavým dějem u kterýho se člověk nenudí. Je to film pro děcka takže má i nějaký to morální ponaučení, že se nemáme smát lidem kteří sou jiní a tak dál..... Musel sem ale dát tři hvězdy a to hlavně kvůli tomuhle stylu animace, kterej se mi vůbec nelíbí. To zpracování některých těch postav bylo fakt otřesný. ()

Lucius55

Tak slibně a nápaditě se to rozjíždělo... A ta nádherná vizuální stránka - postavičky nádherně charakteristicky propracované, tak trochu "křivý design" všeho... Krásné.... Bohužel dějově mě to zklamalo cca po půlhodině:-( Tahle pohádka přece není určena úplně těm nejmenším, tak proč tak jednoduše? Nebýt těch občas docela povedených vtípků, nejspíš bych se nudil. Takže celkově za tři. ()

Pajotka

V prvé řadě jsem naprosto fascinovaná hrou barev celého filmu a kulisami. Chlapec, který vidí mrtvé (že by inspirace šestým smyslem?) tak či tak, originální, strašidelné a konečně odlišné od desítek podobných animovaných filmů. 3* proto, že nemám ráda tématiku zombie, jinak bych dala víc. ()

Hotride

Tak nevím. Nebyl to horror, ani rodinný film. Začátek vypadal slibně, ale od poloviny totální vypatlanina zakončená uberhrozným finishem. Přerod hlavního záporného charakteru vycucaný z prstu bez nějakého logického důvodu. ()

anyonecek

Po dlouhé době perfektní bezchybnej animák. Silně mi připoměl např. corpse bride a nebo i film Fountain, konkrétně scéna s tím stromem. No hudba velice zdařilá, ta mi vyloženě sedla. Postavy jsem si po nějaké té chvíli zamiloval a pak už si jen užíval velice krásnej pohádkovej příběh. Dokonce jsem se i párkrát lekl, takže tento film obsahoval uplně vše. Animace kouzelně úžásná. Nemám důvod proč nedat za plný počet a pořádně vychálit tento překrásný animák. ()

Kanalizato

Podle místního hodnoceni (65%) mi to prijde proste nedocenene. Vzdyt uz hned na zacatku: - Babicka vzkazuje aby jsi pritopil, ze je ji zima na nohy. - Normane, uz jsem ti rikal, ze tvoje babicka je mrtva a ze se s ni nemas bavit. - Kdyz ona mi ale odpovida! ()

Ivoman

Příjemné překvapení ! Popis : Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Horor / Komedie / Rodinný - rozhodně sedí, protože je tam všechno a je to vcelku slušně pospojováno. Trošku to na američany skřípe, takové přeměny mezi směšnýma zombíkama, jejich grimasama a hned na to záběry jak od Hitchckoka ... Na takové přeměny žánru jsem zvyklý spíše od made in HK (Fantastický mazel např.) Ale vcelku to funguje a ten konec je skvělej zážitek, i slzička byla, hudební a zvuková složka totiž dělá divy nejen u tohoto filmu ! Trošku zklamalo 3D, potenciál využitý velice poskrovnu, ale i tak podívaná. ()

nnikynka3

Né zrovna originální, ale přesto příjemná animovaná podívaná, která je pro oddych naprosto skvělá. Pokud od toho nebudete čekat nic velkého, zaručeně vás to nezklame. Dávám tři hvězdy. ()

hepi_

Rozprávočka o duchoch a záhrobníkoch až s prekvapivo premysleným príbehom. Rozhodne neurazí a deti sa nebudú báť. Miestami sa človek aj poradne zasmeje. S pomedzi dnešných animákov rozhodne vytŕča_príbeh, animácia, humor 70 % ()

Dickator

Neposuzuje podle standardů dospělého diváka, domnívám se, že bych tak před 5 lety byl z takové pohádky naprosto nadšený, a to nejen proto, že mi hlavní hrdina připomíná Wayne Static(a) ve zmenšené podobě, jehož přítomnost by do daného příběhu i celkem zapadala, dávám 100%. ()

Detak

Osobně hodnotím spíše míru zvláštnosti, která je u tohoto počinu celkem vykosá. Byť ano, postavy tvořící Normanovo křoví, tj. jeho rodina a (ne)kamarádi, nebyly zrovna příjemné a vlastně byly celkem nesympatické, ale Norman a jeho plnoštíhlý kamarád byli fajn. Příběh potěšil, zase trochu něco jiného, a byť s nemrtvými v zádech, byl celkem veselý. ()

pafka

Neni to pixarovske, neni to disneyovske a tak se tam dospelak nezasmeje a taky nepobavi, krome dvou trech okamziku a to je proste malo. Nema to tah na branku, pul filmu to nema dej a druhou skoro taky ne. Je to nekonecne ukecane, nevyvolava to emoce a je vam lhostejne, jak to skonci. Pro deti tam je gagu, co spocitate na vsech svych prstech. Vic ne. Ale klukum se libi ta tematika ozivlych mrtvol a memu synovi se to libilo, tak diky nemu dam dve hvezdy. Vic ani nahodou. ()

Vasyl

Podle mě svým způsobem jinej animáč. Nejen způsobem animace, ale i obsahově. Rozhodně žádná disneyovka pro malý děcka s roztomilýma postavičkama a zvířátkama. Atmosféra je chvílema opravdu hororová, líbilo se mi to dost. ()

Don Maty

Pozeral som na to ako na úplnu kravinu, ako na nejaký brak a ani neviem prečo som to pozeral.Ale jednoduchý humor, krásna animácia a scenáristická vynaliezavosť ma presvedčila že je to skvelá rozprávka. Aj keď neverím, že malé deti sa pri nej neboja. Taký detský horror...3* ()

baclajean

Fajn animák, hoci skôr to vyzerá, že ide o plastelínové figúrky, než animáciu - to však filmu iba pridáva k dobru. Prvých 10-20 minút to vyzerá, že ide o podpriemerný film, no ak sa človek vydrží pozerať, postupne film naberá na atraktivite a aj na humorných scénkach, čo je veľmi dobrý znak. Situačná komika je tu len málokedy predvídateľná, čím sa tento kúsok líši od viacerých iných animákov. Smial som sa neraz, a tento film naozaj odporúčam každému, kto si chce príjemne skrátiť čas. ()

lobo87

Nápaditý animák, pri ktorom by však malo byť uvedené "nie pre deti". Gotický námet sa silno prikláňa k hororovej stránke, čo však nie je na škodu pre dospelého diváka. Potešila animácia, niekoľko popkultúrnych odkazov, ale celkovo film nenadchol... 65% ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska