Normanovi je jedenáct let, rád se dívá na horory, a hlavně je obdařen "šestým smyslem" - vidí mrtvé lidi. Může si povídat třeba s dávnou zesnulou babičkou. Jeho zvláštní schopnost ho vyčleňuje ze společnosti, která ho považuje za podivína a dává mu to dost často najevo. To se ale brzy změní. Na jeho městečko zaútočí zlá čarodějnice a sedm oživlých mrtvol, které ji před 200 lety poslaly na oprátku a ona je za to proklela. A právě Norman je tím jediným, kdo tomu může zabránit a vrátit věci do starých kolejí. Jak to ale udělat, když absolutně netuší, o co jde? (TV Nova)

Ajfist

Pěkný animák,za mě dost dobré.Příběh měl logiku,(narozdíl o některých zde vysoce hodnocených hraných filmů) a i spád.Po výtvarné stránce pěkné netradiční.Jo, na 4 hvězdy to je. ()

trotrbai

Film je dobrej ale nemuseli tam být některé scény.příběh:Normanovi se všichni smějí protože vidí duchy a nevěří mu. Ale je to pravda .Nakonec má i jednoho kámoše který mu věří. Ale pak mu budou věřit všichni protože z hrobu vyleze 7 zombiků.Je jenom na Normanovi a jeho kámošů aby zastavili čarodějnickou kletbu. Norman nakonec všechno vyřeší a kletbu zlomí.Je to celkem dobrej film (horor a komedie). podle mně 90% ()

Dr.Zed

Nebylo to špatné, ale čekal jsem od toho víc. Mělo to takoví nádech typu bombovské "Mrtvé nevěsty", ale chyběl tomu nějaký šmrnc, nějaký bomba přiběch, ktery by člověka zarazil do sedačky ale zas tak špatné to nebylo. Proto jsem dal dobrých 60% (Kino, 3D, dabing) ()

Alien2007

Koralína, Ukradené Vánoce, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, ParaNorman. Já si myslím, že v rámci žánru, svým bratříčkům rozhodně nedělá ostudu. Strašidelná pohádka pro dospělé nebo otrlé děti se spoustou narážek na různé horory. Bavil jsem se a ten, komu se líbí podobný žánr, se bude bavit také. ()

JBpivosaj

Pohádka dost vtipná, povedený dabing. Konec i dost poučný ( pro děti) nechybí ani takové ty vysvětlivky kdo jak by se měl chovat a všichni nejsou takový atd. Nic méně ne pohádka pro nejmenší.. můj tip věkové hranice 10+ ()

9J9

Miluji animované pohádky a ještě víc postavičky, které v takovém podání jako u Norman a duchové, Mrtvá nevěsta Tima Burtona.. apod. jsou. Sice jsem od toho čekala mnohem, mnohem víc ale když já se do těch zombíků vážně zamilovala :D ()

JARDAHONDA

Děj tohoto animovaného příběhu představuje malého Normana, kterého nikdo v jeho okolí nechápe. On ale dokáže mluvit s mrtvými a proto se musí postavit zombíkům, duchům, čarodějnicím, a co je úplně nejhorší - i dospělým obyvatelům, aby město ochránil před dávnou kletbou. Zábavná duchařská komedie pro celou rodinu, Norman a duchové vznikla v animačním studiu LAIKA, které stojí za průlomovým filmem " Karolína a svět za tajnými dveřmi " nominovaným na Cenu Akademie! ()

Ollivander

Přiměřená spokojenost, správná hororová atmosféra tam, kde je to potřeba, spousta povedených vtípků v animaci, skvělý hudební úvod Jona Briona (Norman's Walk). Často trochu neohrabané, ale stejně si myslím, že je zde film trochu podhodnocen. Hudba (Jon Brion): 4z5 (80%) ()

kyzi

Když Vás neodradí odporně nelidsky vyhlížející animované postavy tak se po dvaceti minutách i trochu zasmějete, nevím teda jestli je ten přívlastek rodinný horor myšlen pro děti, ale dětem bych to rozhodně nepouštěla. Některé kousky mi přišly až pro děti nevhodné. Ale jako dospělák jsem se některým i nechutným scénám zasmála. Příběh jako takový není až tak špatný, zápletka celkem překvapila, vyvrcholení zase vůbec. Klasický happy end film... ()

Edwin44

Mno nevim co tímhle dílem autoři chtěli říci. Člověk se nemohl pořádně pobavit ale ani bát. Celkově to prostě nějako nefungovalo nebýt občas vtipných hlášek nestálo by to za nic. ()

Grows

Je to vcelku vtipné, odsýpá to a animace a lá Burton se mi moc líbila. Jen si nejsem úplně jistý, na koho to cílilo. Na animák pro dospělé to je místy trochu infantilní, na druhou stranu, malé děti by se mohly i bát. Dále je tam pár odkazů na horrory a vtípky, které děti nepochopí. Koukal jsem na to se sedmiletým synem a úplně jistý jsem si tím nebyl, znovu už mu to asi nepustím, možná, až bude trochu větší. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem dal čtyři, kvůli narážce na Vorheese a finální scéně s čarodejnicí. Jestli se Vám líbila Koralína, tak to stojí za zkouknutí. ()

torn666

Pro vsechny zombie proc to ma tak nizky prumer ? Takhle nejak mel vypadat trapnej a nudnej Monster House - V tom domě straší!(http://www.csfd.cz/film/189951-v-tom-dome-strasi/). Paranormen je plnej skvelych vtipku a narazek na ruzne jine filmy, tedy prevazne horory. Spolu s Frankenweenie: Domácí mazlíček to je nejlepsi hororove ladeny animovany film od Mrtve nevesty Tima Burtona a taky jeho Nightmare Before Christmas - Ukradené Vánoce(ten delsi, ne pozdejsi kratky film) ! Takhle dobre jsem se nezasmal u zadneho jineho animaku z let 2012 a 2013. Spominany Frankenweenie je nadherny film ale vice i o citech no Norman je proste skvela komedie ! Za 5, a to nejenom proto ze je tu film silene podhodnoceny, dal bych mu jinak tak 4,5 protoze i dnes uz pomalu zapominane umeni loutkove animace je zde na skvele urovni, chvilemi jsem premyslel jestli je tahle ci jina vec pridana v postprodukci na pocitaci nebo je to taky loutka-model a celkovej dojem je skvelej. Ano efekty oblohy, duchu ci carodejnice jsou pocitacove pripadne i kombinovane - predsnimana loutka vlozena do obrazu s efektem zare, no celkovej dojem je skvely a velmi konzistentni. Tenhle film mohu urcite odporucit sirokym masam i fajnsmekrum !! ()

james47

Naprosto nechápu lidi, kteří tomuto filmu dávají 80%. Já v tom nevidím naprosto nic, většinu filmu jsem se neorientoval, natočeno hrozně chaoticky.. Toto teda opravdu nevyšlo.. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska