Normanovi je jedenáct let, rád se dívá na horory, a hlavně je obdařen "šestým smyslem" - vidí mrtvé lidi. Může si povídat třeba s dávnou zesnulou babičkou. Jeho zvláštní schopnost ho vyčleňuje ze společnosti, která ho považuje za podivína a dává mu to dost často najevo. To se ale brzy změní. Na jeho městečko zaútočí zlá čarodějnice a sedm oživlých mrtvol, které ji před 200 lety poslaly na oprátku a ona je za to proklela. A právě Norman je tím jediným, kdo tomu může zabránit a vrátit věci do starých kolejí. Jak to ale udělat, když absolutně netuší, o co jde? (TV Nova)

Sentax

Prvá polovica filmu je síce originálnejšia ako druhá, pretože sa na vás valí množstvo nových prvkov a spoznáte ich svet. Druhá časť je napínavejšia, oveľa nabitejšia a občas sa objaví potrebné klišé. Originalita však Normanovi nechýba v celej stopáži, ktorá je prekvapivo striedma. Vďaka nej treba chváliť strih a skutočnosť, že ani jedna scéna tu nevyzerá byť umelo naťahovaná či navyše. ()

sarfian

A zase moje oblúbené mrtvolky , ale pre zmenu v trochu vlažnom animovanom príbehu. Určite to bolo zaujímavé, ale určite sa to dalo natočiť omnoho lepšie. VIDENÉ 1x ()

dodona

Podľa mňa naozaj nedocenený animák (nie príliš vhodný pre deťúrence), ktorý mi pripomína Burtonovu tvorbu a na rozdiel od jeho posledných pokusov má toto srdce, morálne posolstvo a hlavne humor v tých správnych dávkach. ()

E lan

Velmi dobrý a originální animák s docela překvapivým příběhem a povedenou originální animací. Možná hodnocení ovlivnil i fakt, že jsem od tohoto filmu nic nečekal. ()

vikino1

No tak to jsem ještě neviděl. Horor pro nejmenší... No nevím, když bych svou ratolest vzal na tohle do kina, jaké bych měl pocity při odchodu ze sálu. Ale jinak docela originální myšlenka.. Dal bych **** ale jednu ubírám za animaci, na kterou jsem si do půlky filmu nemoh zvyknout.. Ale nakonec mě tehnle Silent Hill pro mrńata docela bavil...:D ()

Luckyman

Veľmi zaujímavý animák. Nebol síce taký dobrý ako niektoré iné animáky, ale zachoval si svoju tvár, vtipnosť a nápaditosť. ()

PetiRe

Hezky zpracovaný animák s dávkou vtipu. Zpočátku pro mě trochu nudný a pomalý příběh, který se s postupem času rozvíjí v akci se špetnou dramatičnosti. Celkově průměrný film, který nějakým extra způsobem filmového diváka nenadchne, ale ani neurazí. ()

Tatianistka

Všetko super, dobre som sa bavila, ale ku koncu mi to prišlo ako keby im už došli nápady, ale celkový dojem dobrý:)..každopádne to asi pre bojacne deti nebude tak isto ako Coralina. ()

Zombiepod

Milá rozprávka s nádhernou vizuálnou štylizáciou a niekoľkými fakt vtipnými gagmi a sympatickými odkazmi na horory. ParaNorman má však až príliš nevyrovnané tempo a slabučkú príbehovú linku, ktorej chýba duša. Čakal som omnoho viac, ale i tak potešilo. ()

TommyDiamond

Tento rok byl na animáky docela plodný. Ale v dnešní době musí být animák vážně špičkový jinak upadne v zapomnění. Na tento animovaný film jsem se těšil. Trailery vypadaly vážně dobře.....ale jak už to tak bývá realita byla trochu jiná. Sice to všechno s těma duchama bylo hezky vymyšlený......občas padla i nějaká ta vtipná hláška, ale jinak jsem se docela nudil... ()

SKreyn

Parádny strašidelný animák so skvelou hudbou. Chýbalo tomu máličko aby som dal plný počet 5*. Odporúčam, ja som sa zabavil. :) ()

terka805

Animovaný příběh o divném Normanovi, který vidí duchy a mluví s mrtvou babičkou. Jednou však musí zabránit zmrtvýchvstání sedmi bývalým soudcům (dnes už pouze divně zapáchajícím 300-letým zombíkům). Ukázka toho, co lidi dokáží způsobit, když se něčeho bojí. Pohádko-horor...Aneb jeden ze způsobů, jak vyděsit své ratolesti, určitě není úplně pro ty nejmenší, ale končí tím nešťastnějším závěrem. Mě tato pohádka potěšila a nevidím na ní nic negativního, za mě 5. ()

Lavinia

Pro hodně starší děti, tak od 30 let. Vtipná komedie se svěží animací, prosáklá POSELSTVÍM: I když jsi jiný, ať už jakýkoli pošuk, někde na tebe čekají kamarádi nebo jiné spřízněné duše, a tvou jinakost mají všichni akceptovat, pokud ne, ať se stydí. Toto poselství poněkud snižuje zábavnost filmu a kazí konec. Jinak výborné. Doporučuji. ()

Scraffy

Príjemný oddychový animák, ktorý je naozaj parádny! Má svieži scenár, vďaka čomu sa z neho stáva nadpriemerný film. A tie všemožné filmové narážky sú naozaj super. Ak máte aspoň minimálny rozhľad vo filmoch, tak si minimálne dva všimnete. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska