Normanovi je jedenáct let, rád se dívá na horory, a hlavně je obdařen "šestým smyslem" - vidí mrtvé lidi. Může si povídat třeba s dávnou zesnulou babičkou. Jeho zvláštní schopnost ho vyčleňuje ze společnosti, která ho považuje za podivína a dává mu to dost často najevo. To se ale brzy změní. Na jeho městečko zaútočí zlá čarodějnice a sedm oživlých mrtvol, které ji před 200 lety poslaly na oprátku a ona je za to proklela. A právě Norman je tím jediným, kdo tomu může zabránit a vrátit věci do starých kolejí. Jak to ale udělat, když absolutně netuší, o co jde? (TV Nova)

LuckyStar

Nevím, kdo dělal výtvarný dozor nad tímhle filmem, ale takhle odporné a nesympatické postavy už jsem dlouho neviděl pohromadě na jednom místě. Je rozdíl dělat karikaturu a dělat karikaturu dobře -- a tady se to vůbec nepovedlo. A zbytek? Vtipy nefungují, příběh nudný a celkově to rozhodnutí dělat nechutnosti bez nadsázky je tragédie. Laika Studio se má ještě hodně co učit. Nominace na Oscara doufám vtip. ()

andio

Nejdřív jsem chtěl dát 3 hvězdičky, ale když to pak zpětně porovnávám s ostatními animáky, co v poslední době vyšly, je mi líto, dávat tak nízké hodnocení. Přece jen je film o zombících, animace jsou moc pěkný a některý narážky a vtipy celkem ušly. Takže teda 7/10 ()

PanTumnus

nedokážu pochopit proč si někteří stěžují na neoriginalitu. ten příběh totiž originální je. dokonce ve finále i dost překvapující! takže pro mě jde o další, více než, slušný počin studia laika. ()

Steel32

Tohle mě mohlo naprosto dostat, ale nedostalo. Norman má spoustu nevyužitého potencionálu, což je velká škoda. Bohužel nedokážu přesně říct, co tomu chybí. Bylo to hezky udělané, dobře se na to koukalo. Miluju zombíky a to klidně i v pohádkách. Líbil se mi i celkem zajímavý konec. Dokonce mi přijde, že s Normanem máme hodně společného. Ale na 4 hvězdičky to bohužel není. ()

JK-Stinger

Slabý průměr. Zápletka se zombíkama sice fajn, ale postrádám tu alespoň nějaký zapamatováníhodný moment. Navíc ani hlavní postavy ani moc nepřirostou k srdci, takže radím hledat zábavu někde jinde. ()

Hepy13

Tentokrát bych řekl že animace trochu pokulhává, na proti tomu zase vyniká vše ostatní. Už jsem dlouho neviděl tak skvělý animák který by mě tolik nadchnul. Po všech těch animovaných filmech kde pořád mluví zvířata je tu něco odlišného, a to se musí ocenit. Samozřejmě odkazy na jiné filmy - horory, vždy ve filmu potěší. Vzkaz tvůrcům animovaných filmů - ''Tak tahkle teda jo!'' ()

Meteorista

Norman a duchové je skvělou ukázkou toho, že celkem triviální příběh se může stát zajímavým a zábavným díky kvalitnímu zpracování. Hravá animace a detailní zpracování hraje tomuto snímku do karet, jako žádnému jinému. Právě díky tomu vás bude bavit. A když chytne na začátku, už do konce nepustí. ()

Tred2

Hororová tématika potěšila. Začátek slibný, ale někde po třetině se to láme a je z toho téměř nesnesitelná, předpovídatelná, neoriginální, nezábavná, .... podívaná, při které jen čekáte až se stane to, co se stát musí. 45% ()

Mona-Lisa

Pro mě nejen vizuální podívaná, ale i zážitek po příběhové stránce! Jsem nadšená i hodiny po opuštění kina. Konečně jsem po dlouhé době viděla animák, který neobsahoval ani jednu scénu extrémně pokleslého humoru pro zavděčení se nejmenšímu divákovi. Užila jsem si to a těším se na další zhlédnutí už v originále. Potěšily filmové odkazy a hlavně kupa momentů, při kterých jsem mapovala nejbližší únikové východy (jen pro případ :-). ()

Matli

Takový lepší průměr ne ani tak moc pro děti, animace zajímavá a 2 dobrý fórky co mě rozesmály. 60% ()

Brousitch

"Všichni říkají, že jsme natočili horor pro děti, ale to není pravda. Je to jen obyčejný dobrodružný příběh, kde na horory odkazujeme. Představte si to jako směs Johna Carpentera a Johna Hughese nebo jako díl Scooby-Dooa režírovaný Samem Raimim." - Chris Butler, scénárista, režisér ()

voresprut

Pomněrně dost velké překvapení!Jedne z mála animovaných filmů kde nejsou postavy načrtnuty jako že jsou buď zlé nebo hodné.Jejich chování je opodstatněné(narážním na čarodejnici a zombíky).Často sem se smál ale bylo tam pár vtípků vyloženě pro malé děti , ikdž kdyby tam nebyli užili by si ten fil jenom dospělí.Škoda že chvílemi je tam dějový zmatek a kýče(kolikrát jsme už viděli že chlapec co má nějaké speciální schpnosti je ve škole šikanovaný,nerozumí si s otcem jeho setra je kráva atd.atd.atd.).Každopádně letos jsem se v kině asi víc nebavil a skvělý odkaz na Pátek 13. :) ()

loki5

Velmi nadprůměrný animák se strhujícím finále. Zajímavý mix komedie a vážného filmu, který je ve výsledku velmi působivý. Musím říct, že jsem váhal mezi 4 a 5 a je to stále na hraně. Je to možná klišé, ale je to hodně Burtnovské a ve vážných momentech je to někdy i lepší než Burtonovy filmy. Jen mi trochu uniká cílová skupina filmu (u mě se trefily, ale pro děti to asi nebude) 85% ()

Kopi1

ParaNorman je hezký film s dětskou a strašidelnou atmosférou. Autoři se hlavně vyřádili na každé postavě, a to opravdu skvěle a to je asi tak vše. Film jinak ničim nepřekvapí, ale příjemně se na něj kouká. Lepší tři hvězdičky. ()

MickeyStuma

Po úspěchu snímku 'Koralína' šli tvůrci ještě dál a po fantazijní atmosféře se pustili do zombie námětu plnou odkazů hlavně na klasické hororové snímky a mírného rýpnutí do sexuální tématiky. Gay v animáku? A sakra. Byť je hlavní postava malý kluk a příběh je vyprávěn jeho očima, pro děti to moc nebude. Pohled na partu různých zombíků by jim vyvolalo akorát tak noční můry. Přesto se snímek tváří jako dětský film. Animovaný horor s dětskou duší byl nakonec výborným námětem. Scénář je propracovaný a pevně se drží své hranice, aby nepřestřelil. Dost bylo miloučkých příběhů. Temno, tajemno a děsu-plno má také své místo. ()

Heroine

U tohohle filmu bych se nejvíc bála toho, že si nenajde cílovou skupinu. Malé děti se u něj nudí, nebo bojí. A děti, jako jsem byla já, které se potrpí na strašidelné věci, zase tohle bude považovat za pakárnu, a radši si pustí Vřískot nebo Šestý smysl. Je to otravně plastelínové, nepotrpím si na to. Postavičky jsou ošklivoučké, a i když je závěr milý, a dětmi neokoukaný, fakt si nemyslím, že to někoho zaujme. ()

jauzdu

Paranorman je sympaticke cerstve dilko, obzvlaste ve sve prvni polovine. Kde si trefne utahuje z beckovych zombie hororu. Ani si neuvedomite, ze koukate na loutkovy film. Druha pulka uz trosku pokulhava, ubyva originalnich vtipu a pribyva klasickych, okoukanych "hrdinskych" scen. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska