Normanovi je jedenáct let, rád se dívá na horory, a hlavně je obdařen "šestým smyslem" - vidí mrtvé lidi. Může si povídat třeba s dávnou zesnulou babičkou. Jeho zvláštní schopnost ho vyčleňuje ze společnosti, která ho považuje za podivína a dává mu to dost často najevo. To se ale brzy změní. Na jeho městečko zaútočí zlá čarodějnice a sedm oživlých mrtvol, které ji před 200 lety poslaly na oprátku a ona je za to proklela. A právě Norman je tím jediným, kdo tomu může zabránit a vrátit věci do starých kolejí. Jak to ale udělat, když absolutně netuší, o co jde? (TV Nova)

darkreider

Keď sa budem moc snažiť tak nejaké to pozitívum tu a tam nájdem, ale nič nezastrie fakt, že ma Norman väčšinu času nudil. Zvláštna animácia mi nevadí, ale táto ma nebavila, nič to vo mne nenechalo, ani nemalo žiadnu páku, ako ma udržať čulého. Iba záverečná konfrontácia s ježibabou ma trochu prebrala, inak kde nič tu nič. ()

Luisis

Krásné a roztomilé, strašidelné a citlivé, detailní a nápadité, občas nudně zapeklité. Zkuste zašeptat "I SEE DEAD PEOPLE" - 80% ()

Kingjiri

Velká škoda, že hodně potenciálu nevšedního hororově laděnýho animáku pohřbil naprosto průměrnej scénář s klasickými klišé (totální outsider a jeho kámoš zachruňujou svět, aby se nakonec stali hrdiny) bez větší porce originality. Při nejmenšim si mohli scénáristi víc pohrát s různejma odkazama na známý horory, příležitostí měli dost. Párkrát jsem se zasmál nebo pousmál, ale o nějaký extra povedený animovaný zábavě nemůže být ani řeč. Komerčnímu neúspěchu se bohužel nelze divit. Třetí silnější hvězda za neobvyklou hororovou tématiku. ()

Torgal

Smutné je, že dokumenty o tom akým spôsobom autori natočili tento film sú zaujímavejšie ako samotný finálny produkt ich snaženia. Vizuálne je film veľmi zaujímavý, nebudem ale hovoriť, že mi jeho štylizácia úplne sadla. Zápletka je tiež solídna, len sa nemôžem zbaviť dojmu, že látku mohli tvorcovia vyťažiť omnoho lepším spôsobom. Problém je možno v tom, že film chce byť pre každého a zároveň je pre nikoho. Pre decká je až moc desivý, pre dospelích moc moralizujúci. Mňa osobne teda upútať nedokázal. 6/10 ()

SamanthaM.M

Plastelínový horor pre deti? Alebo paródia na hororové filmy pre dospelých? Naozaj neviem, akej vekovej kategórii je tento film určený, keďže pre deti je príliš strašidelný a pre dospelých príliš detský. Zjavne nepoberám zmysel pre humor tvorcov. Hoci musím uznať, že postavičky sú urobené naozaj dobre a párkrát som od strachu takmer vyletela z kože. ()

chrispe

Norman je podle mě opět trochu slabší. Je pravda, že ve chvíli, kdy Normanův otec divákovi prozradí, že babička, se kterou před chvílí mluvil, je mrtvá (ano, nečtu si moc obsahy), tak jsem se spokojeně zavrtěla v křesle a řekla si, že to asi nebude špatný. Ale postupně s délkou filmu se mé zaujetí vytrácelo a bohužel ani po humorné stránce to není nic výjimečného. Oblíbená postava: Neil - ten byl fakt k sežrání :) ()

IPajule

Takový slabší animák o čarodějnici, která dělá zle, ale poté co se vrátí a vše si vyřeší se situace uklidní. Moc mě to neoslovilo, spíše překvapilo. Pobavila mě scéna s jeho strýčkem a knihou, také momenty se zombíky, ale nic více od toho nelze čekat. ()

Dimo

Příjemné překvapení, hezký příběh, moc pěkný vizuál, poutavé 3D a perfektně namluvené postavičky, v čele s obzvláště vypečeným Christopher Mintz-Plasse. Doporučuju - výborný mix zábavy, humoru, krásného vizuálu a i drobného napětí. ()

Dvoja

ParaNorman mi v lecčems připomíná Frankenwineeho. (Dokonce je to i ze stejného roku!?). Z daného žánru je to lepší průměr, ale proč musí všechny tyto "pohádky" kazit dlouhými konečnými proslovy? V tom momentu se vše láme a začíná nudit. Bohužel je to dle mě nešvar, který celý snímek nakonec zhatí. Za to za mě hvězda dolů. ()

RoneXxXD

Pěkná stylizace a vcelku příběh co neurazí a ani nenadchne. Kvalitní animák a super oddechovka. Ale dětem pod 10 bych to asi nepouštěl :D ()

Searison

Perfektní zpracování. Je to krása sledovat tuto vizuální senzaci... Co se týká příběhu má to své chyby, ale už jen z popuzení toho, že jsem v Cinemacity Zličín včera 06.09.2012 v 19:40 byl na tomto snímku v celém kině jenom já s přítelkyní dávám za 5* aby se spousta lidí drclo do hlavy proč dali přednost Lets dance ......... ()

Pavita

Musím říct že příběh filmu je zajímavý, ale vůbec se mi nelíbilo provedení a hlavně si myslím že to vůbec není film pro malé děti. ()

Karp

Škoda, škoda a ještě jednou škoda... Ne, že by byl ParaNorman vyloženě špatný, ale nezbývá než litovat, že se mu nedostalo nápaditějšího zpracování. Normanovo městečko je správně ponuré a nálada mrtvolná, ale než se děj vůbec posune, uběhne možná dvacet minut. V nich je vykreslen typický outsider, od kterého by ostatní kůrku chleba nevzali, kterému nikdo nerozumí a co je nejhorší... nikdo ho nemá rád... Ano, čtete správně. I to by nebylo špatné, pokud by tohle tradiční klišé nebylo doplněno o morální apel, který je dle mého názoru vlezlý a nešikovný. Vychovávat lze i elegantněji (viz např. Step by step). Ale konečně se již začíná na plátně cosi odehrávat... Strašidelné to zrovna není , což by možná ani tolik nevadilo, kdyby akce byla vzápětí přerušena opět jakousi rozvleklou nudou, v níž je gagů se zombíky poskrovnu (jeden dokonce opisuje ze známé předlohy), aby se děj přes další morální uvědomění přesunul do závěrečného finále. V něm místo napětí pošilháváte po hodinkách a říkáte si, kdy už ten Norman konečně "vyhraje". Shrnutí: Místo netradiční, bezstarostné, vtipné a nebo alespoň strašidelné jízdy dostanete výchovný balast zabalený do neotřelého hávu (pokud jde o dětský film). Originalita končí u námětu a vzhledem k hodnocení na čsfd se u mě dostavilo zklamání. - A asi nejen u mě. Ve stejné řadě jako já sedělo v kině i několik dětí. - Přibližně třikrát se behěm filmu zasmály a po spuštění titulků následovalo ticho. Nevyprávěly si o Normanovi, neříkaly rodičům, co v tom filmu bylo skvělé, jaký je ten Norman pašák, a jak šikovně a bravurně si počínal. Zkrátka nic... Děti tedy dost možná ParaNorman neosloví a pro dospělé je zase málo cool. Takže naposledy - škoda... (65%) ()

MilesTeg

Velmi povedený film, kombinace klasického příběhu o dítěti, které nikdo nechápe a parodie na zombie horory a všechno možné. 2D; viděno včera v prázdném sále, kde jsem byl jen já, takže jsem si mohl vychutnat všechny fórky a nahlas se jim zasmát :-) Skvělé postavy, speciálně vypíchnu Normanovu starší sestru, která byla na začátku dokonalou kopií starší sestry Mathildy z filmu Leon (a vlastně archetypem všech starších sester) nebo hrdinova obtloustlého kámoše se slabostí pro hokej a sbírkou chorob. Chtěl bych to vidět znovu a s titulky. "Zombíci nám sežerou mozky!" "Toho se ty bát nemusíš." ()

BDMarty007

Normalni horor, akorat kresleny. Lehce strasidelne i pro dospele. Par vtipnych momentu. Pribeh je na jednu stranu jakoby jednoduchy, zaroven ale trochu neprehledny a mensi deti jej nemohou pochopit. Vysvetlit vztah mezi malou holcickou a "jezibabou" se mi nepodarilo a po mnoha zvidavych dotazech jsem si uvedomil, ze ani ja vlastne nevim koho a jak chtela trestat a o co slo vlastne zombikum. Takze podivana vyzivna, ale ponekud neprehledna ... ()

Franc1s

Trošec jiný animák,ale ten pravý pro fandy zombíků :D V příběhu je jeden klučinaco vidí duchy mrtvých a pro ostatní je blázen, ale jakmile se má objevit likvidační čarodejnice a z hrobu vylezou zombíci je o zábavu postaráno :D Parádní výtvarné zpracování doplněné o stejně dobrou hudbu. Sice jednodušší příběh, ale ty hlášky tu stojí za to. Jednoduché, ale dobré! 7,5/10 ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska