Normanovi je jedenáct let, rád se dívá na horory, a hlavně je obdařen "šestým smyslem" - vidí mrtvé lidi. Může si povídat třeba s dávnou zesnulou babičkou. Jeho zvláštní schopnost ho vyčleňuje ze společnosti, která ho považuje za podivína a dává mu to dost často najevo. To se ale brzy změní. Na jeho městečko zaútočí zlá čarodějnice a sedm oživlých mrtvol, které ji před 200 lety poslaly na oprátku a ona je za to proklela. A právě Norman je tím jediným, kdo tomu může zabránit a vrátit věci do starých kolejí. Jak to ale udělat, když absolutně netuší, o co jde? (TV Nova)

Han22

Hororový animák, sázející nepokrytě na hororové osmdesátky. A tak tu máme malé městečko a v něm šikanovaného losera, kterého nikdo nechápe (ech), protože vidí mrtvé lidi. A ten je jediný kdo může odvrátit kletbu, protože se probouzí děsivá čarodějnice a sedmero zombíků. Je to v podstatě klasické hororové béčko, jaké se kdysi točily jak na běžícím páse, dá se říct že s překvapivým vyústěním kdo jsou ti zombíci a hlavně kdo je ta děsivá čarodějnice. Nicméně i když jsem se docela bavil, animace je opravdu ošklivá a bohužel celý ten děj je prostě takový béčkový standart. ()

Wally

Nesedlo mi to...od prvního okamžiku se mi dost nelíbilo provedení postav (takové nakřivo, nehezké), samotný příběh nic moc... Kladnými prvky byla strašidelná atmosféra a zombíci. Jinak to dost připomínalo T. Burtona, ale kvalitou dost pokulhávalo. Pro děti dost drsné a bez nadsázky, pro dospělé nezajímavé. ()

divak84

ten český dabing mi přijde vyloženě otravný, zejména u toho tlustého hocha... budu stahovat pouze origoš, ale očekávám spíše nudnou pohádku.. ()

Earl10

Perfektní animační práce utrpěla tuctovým příběhem a suchými dialogy. Možná za to může dabing, možná ne. Po technické stránce nádhera, odkazy na horrorový žánr dobré a pár slušných hlášek, jinak prázdnota. Kouká se na to hezky, jednoduchý příběh plyne vcelku rychle, ale po pár minutách co vyjdete ze sálu, tak už vás to přestane zajímat. Promarněný potenciál, ale i tak se jedná o příjemný animák! [viděl v kině] [65%] ()

Hanys_

Příběh vypadá celkem zajímavě, ve skutečnosti to ale moc nefunguje. Letos určitě vyšly zajímavější kousky (Piráti). 4/10 ()

dopita

Chvílema vtipný, chvílema zas napínavý - celkově docela povedenej a mě sympatickej film, kterej bohužel trpí mírnou těžkopádností. ()

Guzmicz

Neoriginální příběh podaný celkem originálně a vtipně. Do 5* něco chybělo. Škoda, ale i tak dobrá podívaná. ()

Dixiee

Další průměrný animák i přesto že se snaží o něco trošku jiného. Není to nezábavné, ale něco tomu stejně chybí. A český dabing je k tomu naprosto příšerný. ()

danielosbourne

Ikdyž to ze začátku nevypadalo u mě moc nadějně, nakonec si mě film dostal připitomělim humorem. Sice to asi neni moc film pro malé děti, protože to nese docela dost hororových odkazů a samo se to tváří jako horor než jako animák. Závěr je docela jedno překvapení za druhý. Sice jsem od půlky tušil, jak se to s onou čarodějnicí asi má, ale takový závěr sem nečekal...navíc to, že se jedna z postav otevřeně, poprvé v animovaném filmu, přizná k homosexualitě ?? Dost dobrý . ()

bloodline

ParaNorman ťahá v súboji s Hotelom Transylvania za kratší koniec a na body prehráva skoro vo všetkých ukazovateľoch, aj keď sa držal statočne. Celkovým poňatím a atmosférou by som zaradil jeho cieľovku od 15 rokov vyššie, ale záver a hlavný hrdina moc nekorešpondujú s výslednou alchýmiou produktu. Humor tu existuje asi ako štatistická viera v existenciu reinkarnácie, v skratke pol na pol. Animáciou skláňa hlavu k Burtonovým hrobom, ale dejovo (")straší(") mainstream a... Je z toho viac ParaCoolman ako ParaNorman. ()

J*A*M*A*L

Film je takový hrozně luxusní průměr, ale je fakt, že jsem se u toho děsně bavil.Snad od asi úvodní půlhodiny jsem se až skoro do konce filmu válel smíchy.A především se na tom podepsala i ta směšná animace.Ano animace se tentokrát fakt povedla.Přesto že to není nejlepší animák mě se líbil a pro začátek zastoupil pixar dost slušně.A docela i slušný příběh.Zombie film tentokrát pro děti, tak proč na to někam nezajít a nebo shlédnout.89% ()

iampatrik

75% Příjemná pohádka s hororovým nádechem bavila. Sympatické postavy, neokoukaný vizuál, dobré originální znění a pár vtipných scén navrch. Jo, film, který se snaží těžit s dnešního trendu zombie a daří se mu to i na poli pohádky, avšak nezaujme každé dítě nebo i staršího jedince. ()

vander19

Zaujímalo by ma pre akú vekovú kategóriu je tento film alebo animák určený. Pre tých menších to bude asi dosť strašideľné a v istých chvílach sa budú dosť báť. A starší??? Tí si radšej pustia Batmana, Avengers alebo inú podobnú akciu. Premýšlam, že tvorcovia sa zrejme dosť inšpirovali Constatinom a Šiestym zmyslom, podobných narážok a scén je tam až až. A na druhej strane posledný "súboj" mi zase pripomenul Harryho Pottera. Celé je to akési skopírované, bezmyšlienkovité a neoriginálne. Občas doslova nudné a jediné prirodzené mi príde postava Normanovho kamoša. Ten je v pohode a asi jediné čo tvorcom vyšlo inak bieda....Dúfam, že na nás nechystajú dvojku. ()

Mikeel

Další krásná stop-motion pecka, které nechybí vtip. Jen mě trochu zamrzelo, že se příběh nevyvinul lehce jiným směrem a poslední třetina nám servírovala samé moralismy. Těšil jsem se na víc mrtvol a na velké horrorové pojetí. I tak tu bylo pár momentů, kdy jsem se lekl, zbytek to byl už jen smích. Možná nemá Norman takovou poetičnost jako Mrtvá nevěsta a možná ani takovou gradaci jako Koralína. Je trochu víc pro děti, ale to vůbec nevadí, protože to není vysloveně nějaký infantilní dětinský humor. Proto se vedle těchto veleděl může s klidem zařadit. ()

Marla Singer

Osobně mám pro stop-motion animaci slabost, stejně jako pro klasickou animatroniku. Oproti digitálním trikům se zdá hmatatelnější (správný výpočet pohybu z neomezených možností asi nikdy zcela nenahradí přímé působení fyziky) a lépe odolová zubu času, takže přesvědčivost triku se nevytrácí ani po dekádě nebo dvou. Ano, ParaNorman z dnešního pohledu vyšel ze staré školy – s veškerými kazy i výhodami loutkové animace – ale to k němu patří podobně jako roztleskávačka a zadák ke slasheru. ___ Nechápu všeobecné rozhořčení nad faktem, že se primárně dětský snímek zaměřuje na shazování hororových schémat. Jednak má tu drzost, že tak činí záměrně a navíc se mu to i skvěle daří, když caparti, na které snímek cílí, parodizované filmy v rámci rodičovské cenzury ještě pár let neuvidí. Ehm, no a co? Akcent na odkazování mimo rámec filmu je natolik silný, že ho mohou postřehnout i lobotomizovaní jedinci pod dvanáct let, a přestože kontext z osobní zkušenosti neznají (co vy víte), přibližnou představu o něm mají. Na druhou stranu sice ParaNorman posměšně ukazuje prstem na všemožná hororová klišé a přešlapy, ale ke své vlastní škodě se ve druhé polovině nevyhne škatulce rodinného filmu a triviálnímu moralizování. Kromě vykrádání známých děl (jak jinak byste je chtěli parodizovat?) připomíná ústřední zápletka čarodějnictví i přechody mezi realitami jemnější verzi Silent Hill. Na svojí obhajobu bych měla zmínit, že srovnání mě napadlo dřív, než jsem si v závěrečných titulcích přečetla jméno Jodelle Ferland. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska