Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

JARDAHONDA

Miloš Forman umí,,,to všichni ví....Muž na měsíci na mě působil trochu zvláštně....Půlka filmu,dobrý fajn,,zasmál jsem se...Jim Carrey je profi střelený komik o tom žádná....No a další půlka začla být už divná smutná nebylo to už ono...Takže mé hodnocení je za 3*** ()

tere_z5

Naprosto vynikající a strhující film .. Film, který vás mate až do uplného konce. Film kde Jim Carrey dokázal co v něm doopravdy je.. ač je pravda, že jsem jeho dlouholetej fanda, né JEN pro filmy jako Zvířecí detektiv a tak podobně, ale pro jeho Truman Show, I Love You Phillip Morris, Já, mé druhé já a Irena a tak dále, a tak dále. Zde opravdu ukázal jak brilantní výkon je schopen předvést, a né jen skotačit se zvířátkama a házet grimasu za grimasou. Provokativní snímek pojednávající o legendárním komikovi - Andy Kaufmanovi, který kromě toho, že nejen své obecenstvo a rodinu dokázal rozesmát, rozplakat, ale i třeba ročílit či šokovat. Nečekejte klasický happy end, ale spíš si připravte papírový kapesníčky :) Dokonalého příběhu, natočeného podle skutečných událostí, se zhostil náš režisér Miloš Forman, kde opět ukázal jaká geniální díla je schopen vypouštět do světa. Pro mě jeho nejlepší film, alespoň z americké tvorby. Tak i tak tento film patří mezi mé oblíbené a nemůžu hodnotit jinak než 100% ()

Puchyr

Hele Brziii. Tady vůbec nejde o humor Kaufmana,ale o jeho životní příběh. Příběh o nejhorším a nejnudnějším komikovy. Člověk se ale snaží se Kaufmanovi dostat do mozku a pochopit jeho mysl, Carey tu roli nehrál,ale žil jí a prožíval jako skutečný Kaufman. ()

Aldoran

Tento film není vtipný přesto jakmile skončí a budete si procházet jednotlivé scény budete se smát. Jim Carey podal mistrovský výkon jen se divím že neobdržel Cenu akademie (Oskara)..Skvělý film. ()

Profík

Andyho Kaufmana jsem vůbec neznal a přetojsem si film mimořádně užil. Všechno na výbornou - scénář, režie a herecké výkonys Jimem Carreym v možná životní roli, spolu s Truman show. 90%. ()

Kinnlai

Pro mě nejoblíbenější Formanův film. Jim Carrey v tomto snímku exceluje, jeho ztvárnění Andyho Kaufmana je vskutku impozantní, téměř identické. Režisérky je navíc tento film skvěle zvládnut, Forman si prostřednictvím Carreyho hraje s divákem s obrovskou grácii, v jeho podání je hranice mezi skutečností a fikcí opravdu velice tenká a těžko nalezitelná. Musím přiznat, že v tomto filmu si mě československý režisér opravdu povodil za nos – o to silnější byly mé pocity po jeho skončení. Muž na měsíci je jeden z těch filmů, na který budete vzpomínat i dlouho po zhlédnutí. ()

Bacileus

Asi jsem to nepochopil..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................Ale jo, pochopil. ()

matejda91

Asi na to nemám buňky, ale po 40 minutách jsem to musel vzdát, zbytek jen proklikat a nepřesvědčilo. Děs. Nezajímavej děj, pořád jsem čekal, kdy už se začne něco hýbat kupředu, kdy začne být Andy vtipnej nebo víc akční. Nic. Jeho životopis neznám, čekal jsem, že mě tento snímek uvede do obrazu. Byla to jen nudou ubíjející konina. O to víc nechápu rozplývání se všech přítomných nad Formanovým uměním a hereckými výkony. Asi fakt na to nemám buňky. ()

vykaslavac

Tento film jsem viděl ve žlutém autobuse na cestě do Brna. Jediné co si vybavuji, že jsem byl naprosto unešen. Formanovo vyprávění příběhu je opravdu mistrovké. Už několik let si slibuji, že si ho pustím znovu. ()

Zanian

Pro mě nejlepší Carrey - a toho mohl ukočírovat jen dobrý režisér. Díky Miloši, pro mě neznámé, ale zajímavé téma... ()

arrow2222

Kto je/bol Andy Kaufmann? Nikdy som o nom nepocul.. Jima Carreyho nemusim, aj ked natocil aj vyborne filmy (to je ta vynimka z pravidla :) ). To nie je velmi priazniva motivacia pozriet si film.. Iba kvoli Formanovi.. Napriek tomu som sa k tomu pre par rokmi odhodlal a viem ze som urobil dobre.. priam vyborne.. Jeden z filmov ku ktorym sa da vratit bez toho ze by cloveka nudil aj ked vie co bude nasledovat. Vzdy v nom najdem vsetko. Humor, spontannost, silny pribeh, recesiu aj smutok.. A viem ze sa mi tato zmes nezunuje ani nabuduce.. Myslim ze nielen v nasich koncinach nedoceneny film. Predstavitelovi Andyho som uveril vsetko.. a Formanovi aj jeho vyjadrenie, ze pocas filmu nikdy nepracoval s J. Carreym... ale iba s Kaufmannom.. niet co dodat, 5* ()

zimi

zvláštní film o zvláštnim baviči a já se bavil, alechápu, že jej nepobírali, doporučuji a obrázek si udělejte sami. ()

maestrum

Ne, tohle ne. Dělat ze sebe blbce když je to vtipný ? Proč ne. Ale pokud to není vtipný, zůstane jen blbec. Tohle je J.C. bez humoru, který zosobňuje. Horší než Cable guy i když to natočil Forman. ()

DarkLord87

Neměl jsem žaludek film dokoukat do konce. Carrey se snažil, ale vtípky jsou ubohé a trapné. Nechápu, jak může mít tak vysoké hodnocení. ()

archetta

Výborné drama s komediálními prvky o jednom z nejkontroverznějších a nejoriginálnějších komiků, který díky svému alter egu přežil svoji smrt. Skvělý Jim Carrey v netradičně vážné roli. Rozhodně doporučuji. ()