Výheň

(festivalový název)
  • Německo Hell (více)

V roce 2016 dojde na Zemi k výraznému oteplení, kdy se průměrná teplota zvedne o deset stupňů. Lidem začíná docházet voda, jídlo i benzín a postupně vymírají ať už hladem, žízní nebo souboji mezi sebou. Přežít můžou jen ti nejsilnější a nejodvážnější. Sestry Marie a Leonie společně se dvěma muži vyráží v autě zkusit štěstí vysoko do hor. Po cestě však padnou do pasti skupině farmářů, kteří chytají náhodné oběti. Lidské maso se pro ně totiž stalo jediným dostupným zdrojem potravy… (SOLOM.)

Kingjiri

No vida, během krátký doby další docela povedenej hororovej thriller německý produkce. Menší úspěch měl Hell u mě už zaručenej svym námětem, protože mám rád postapokalyptický snímky. Nedá se říct, že by šlo o něco novýho pod sluncem, protože má člověk při sledování pocit, že něco podobnýho už několikrát viděl, ale je to při nejmenšim solidně zahraný i natočený. Jenom je velká škoda, že příběhu, po příchodu hlavních aktéru na "farmu", začalo výrazně scházet tempo. SPOILER: Kromě tempa se na "farmě" vytrácí i povedená postapokalyptická atmosféra a přichází na řadu pokus o klišoidní kanibalistickou vyvražďovačku KONEC SPOILERU. Hlavně za první polovinu tři silnější hvězdy. ()

mvukotic

Pre tých, ktorí siahli po The Road kvôli postapo atmoške a sklamala ich rozvláčnosť a neakčnosť, budú z nemeckého 'Svetlého' (nie ležiaku;)) v siedmom nebi, alebo si aspoň celkom dobre pošmáknu. Naopak, tí ktorí v The Road hľadali hĺbku a nejaký ten presah v kontexte adaptácie rovnomennej knihy, budú túto nemecku odpoveď naň považovať za trošku vydarenejšiu hoci plytkejšiu nízkorozpočtovku. Nie však Béčko. V druhej polovici skĺzne až k hororu, postavy však ostávaju celkom uveriteľné a hlavne neblbé a, hoci sa sem-tam nájde nejaká scenáristická barlička, všetko ako tak odšlape bez vážnejšej újmy na celkovom zážitku. Objektívne tak za 7z10. ()

Jaxx84

Mrzí mě nevyužitý potenciál, mohla to být pecka mít propracovanější děj a neidiotské chování herců, kteří se chovali, jak děti z mateřské školy na procházce v parku. 4/10. ()

yaromir

Německý film + nízký rozpočet = něco "koukatelného"?! Dříve (pro mě) nepředstavitelná rovnice. Bohudík, zde se opravdu neskutečné povedlo! ()

nesli

S ohledem na nevalnou úroveň německé kinematografie a mizivý rozpočet film příjemně překvapil. Ukázka, že když máte dobrý námět a trochu umíte, i s málem se to dá. Za kratší stopáž a divně useknutý konec 6/10. ()

joelly01

Ja se ovsem raduji prevelice! Cekala jsem prumer, dostala jsem luxus, ktery me celych 86 minut drzel napnuty jak male gate! Po celou dobu filmu jsem mela takovy neprijemny pocit, asi se mi to hodne zadrelo pod kuzi. Brrr, nechtela bysem se niceho takoveho dozit! Hned po Threads asi nejpusobivejsi postapo co jsem kdy videla. ()

Najt

Celkem povedený postapo survival thriller. V žádném případě se nejedná o horor, možná že se občas nějaký ten prvek objeví, ale jinak horor dnes vypadá úplně jinak. Tady dost utrpěla délka, film mohl být lepší s větší zápletkou, detailnějším bojem, širším průzkumem okolí. Takhle to celé je dobré, ale spíše to působí jen jako jednohubka o hodině a 20 minut, což je škoda, protože potenciál to mělo mnohem větší. ()

Hydr0gen

Až přílišná podobnost s The Road bylo něco, co mi bránilo si film více užít. Zatímco v první půlce filmu se Hell v Cestě tak nějak inspirovalo při budování atmosféry a světa, který prostě Cestu připomíná, ve druhé až doslovně kopíruje. A zatímco zápletka, kterou si Hell z Cesty vypůjčilo, je v originále jen jakousi epizodou (i když jednou z neintenzivnějších), zde figuruje jako téměř hlavní náplň celého děje. Film naštěstí zachraňuje právě atmosféra, které věrně přenáší na diváka pocit beznaděje. Režie je celkově řemeslně dobrá a výborná práce s kamerou a jednoduchými barevnými filtry umocňuje pocit napětí a hlavně dává zdání mnohem dražšího filmu, než jakým Hell doopravdy je. ()

viktor.danek

Při sledování jsem si vůbec neuvědomil, jak nízkorozpočový film to je - to až při následné diskuzi. Smekám za ten promyšlený kus kumštu. Koukalo se na to dobře a nakonec i ta němčina byla přijemné osvěžení. Celkově jsem si z filmu ale žádnou myšlenku nebo nějaký silný moment neodnesl. ()

Kellerman

Můj poslední karlovarský film příjemně překvapil.Režisér Fehlbaum pracuje s atmosférou a dostupnými prostředky naprosto nevídaně profesionálním způsobem,z mnoha scén vyloženě mrazí a prosluněný vizuál připomene začátek Černočerné tmy.Celkově velmi chutná žánrovka,navíc kratičká a svižná. ()

Baldic

Začátek byl velice slibný, ale postupem času to jen upadalo a upadalo. Boj o zásoby potravin, pohoných hmot a vody. Mám jen trochu jinou představu o tom, jak by měl vypadat svět, kde je o 10 stupňů vyšší teplota. Příčina těchto změn a smysl celého road movie je záhadou nejenom ve filmu, ale i pro mě. ()

Romeroo

Postapo mám rád a kdyby tato Výheň šla cestou prvních 25 min a ten zlom nastal až ke konci....tím myslím střetnutí s farmáři...mohla to být o dost lepší zábava. Ale jinak za farmářskou rodinku budu bojovat, chovali boží dobytek a ta poprava střílečkou na prasata byla výtečná. A když se jim dobytek splašil vyrazili za ním jako správní bačové. Na závěr chci napsat, že ta matka farmářů měla pravdu, mladší kusy dobytka silné a zdravé jsou určené k chovu. Tento film je podle mě povinnost pro žánrové příznivce a dnešní zemědělce. 80% ()

Pitryx

No, atmosféru to má, to se nedá popřít. Bohužel to trpí neduhem skoro všech podobných snímků, že nejsou příjemné na pohled (tedy pro mne) a děj není nějak moc akční. I když v případě tohoto filmu asi o akci nešlo. Nu, když ještě přičtu dobrou hudbu, a tím nemíním jen Nenu a její „99 Luftbalons“, ale hudbu v celém filmu, pak mi hodnocení vychází jako slušný film. Ale zase nic nadprůměrného. 201408308100/8546 ()

Mamlas odpad!

Film je přesvícený, aby bylo poznat, že herci hrají, že jejim horko. Nejdřív někam jedou, pak jdou, pak utíkají, pak neutíkají. Film bez nápadu, bez začátku a bez konce. Nuda jako prase. (6%) ()

Virusman666

Na to, že to nenatočili Američané, docela slušnej nářez, jen mi vadilo u toho ještě číst titulky, už by to mohli taky nadabovat, rád bych to viděl bez louskání psaných slovíček... ()

DonBraso

Tohle se vážně nedalo žrát,přitom začátek se rozvíjel poklidu a na tu post-apokalypsu to mělo bohatě stačit,ale bohužel dámy a pánové nestačilo.Film to napálí nad slunce jasně,že budeme přežívat,protože je děsně horko a kraťasy a lehátko nebudou potřeba.To co film nabádá,je rázem úplně pod zemí po půl hodině,kdy jakmile začne farma, jde to do hnusnýho eintopfu.Nechápu,co režisér chtěl vůbec točit,jestli jenom scifi se sluníčkem a přežití v nehostiné době nebo si udělat thiller temný a do toho nacpat horor.Musim říct,že i hororové vložky jdou suprově,ikdyž jich je málo,ale takový to vykoukni z okna a jde někdo cizí k tobě k autu,zabírají pořád,nechci říct jako ostatní,že tohle je vůbec exploit žánry,to si myslim,že je trochu na vahách,protože tu nejde tak úplně o násílí,který je hlavně vidět.Což jsem si vybavil v tý kantýně u řezníka,kdy tam ležela svázaná a její kámoš dostal něco do hlavy,nic není vidět,tak je to jenom takový pro děti :D Konec je v hnoji se všema těma poletujícíma orlama a konec tedy vyzní tak,že jsme našli vodu,wtf.40% ()

djbarrel

Zpočátku měl film nakročeno na dost zajímavou, atmosférickou postapokalyptickou movie, no buhužel se to nakonec strhlo v klasickou postapokalyptickou kanibalistickou story, kterých již bylo požehnaně. Nic nového, snad jen tedy, že tentokrát apokalypsu nezapočala jaderná válka, ale zvýšená aktivita slunce. Snad jen co mi nešlo na rozum, ač se děj odehrával několik let po katastrofě a všichni věděli, že všichni jsou zlý, nejozbrojenější týpek vlastnil golfovou hůl ? No je vidět, že film nenatáčeli američané. 55 % ()