Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

Bozvav

Skvěle udělaná Bondovka. Efekty musely ve své době budit hotové pozdvižení (je vidět, že frčel Star Wars), dialogy svižné, hlášky vtipné, ženy krásné a silák se železnou tlamou bavil jako o život. Hudba dobrá. Za mne plný počet. Klasika, co se neomrzí. ()

vito_corle

Moonraker-jedenáctá bondovka a Moore opět předvádí, že je tím správným Bondem. Film se odehrává v krásných lokalitách. Scéna, když Bond letí do sídla hlavního padoucha, je celkem úchvatná.Lov a akce v Benátkách jsou super. Zápas na lanovce to je pořádný boj opět BOND vs ČELISTI a pod nimi celé Rio v jeho kráse. Scéna ze sanitkou a let skrz bilboard je celkem prča. a pak zazní znělka s westernu Sedm statečných a Bond v ponču jede na koni to je opět velká sranda. V klášteře mniši cvičí karate a střílečka z laserových pistolí. Zápas s Anakondou ve kterém má Bond později značně na vrch a Bond ho probodne propiskou! Pak už se celí film odehrává ve vesmíru a to je velká sranda-jako by se Bond ocitnul najednou ve filmu STAR WARS. Jen laserový meč mu chyběl :) Velké + má záporák Drax, který měl vymyšlený plán na vybudování nové civilizace a bod za pěknou Bond girl. 4 hvězdy za Moora a za Čelisti. Jinak dost přehnaná bondovka a 4 hvězdy stačí. ()

zdeny99

z počátku velmi nadějný James Bond v podání Rogera Moora, který si tuhle vysokou laťku držel přibližně hodinu, jenže se pak vytrácela až absolutně zmizela ve vesmíru... Ano, z počátku to bylo super. A to když James si zkoušel v tréninkovém centru pro astronauty otáčivý kokpit až do 20G. Pak navštívil Benátky, které byly kamerou zachyceny doslova v tom nejkrásnějším světle. Tohle byla opravdu úchvatná podívaná. Jenže pak byl poslán na "dovolenou" do Ria de Janeira a zde už to začalo trošku pokulhávat. Zrovna v Riu byl karneval... Jak překvapivé... Některé památky či přírodní skvosty byly také vidět. Ačkoliv sochu Ježíše Krista a stadion Maracaná jsem nepostřehl... Ovšem to hlavní v Riu byl kaskadérský souboj Jamese Bonda s Richardem Kielem, tím obrovským chlapem s ocelovými zuby, na vysutých lanovkách. Chvílemi to byla úchvatná podívaná, chvílemi výsměch, kdy šlo poznat, že bojují před plátnem. Opravdu tady záleželo na úhlu pohledu a na kameře. A tímto to pěkné už opravdu končí. Najednou se Bond objeví ve Vesmíru, což bylo takové originální, protože tam opravdu ještě nebyl. Ale také mi to přišlo až moc kýčovité či jednosměrné vzhledem k tomu, že před jedním desetiletém vtrhla do kin úspěšná Kubrickova VESMÍRNÁ ODYSSEA (pomalé záběry kosmické lodi v Moonrakeru jasně dávají totožnost s Kubrickovým dílem) a ještě před nedávnou dobou vstupu tohoto Bonda do kin vtrhli do kin první STAR WARS. Možná to byl ve své době dobrý reklamní tahák, mě se ovšem osobně nelíbil. [7240. hodnocení, 380. komentář, 71%] ()

SkyCaptain

Tohle je moje nejoblíbenější bondovka vůbec, je přímo nabitá originálním a nadneseným humorem, skvělými hláškami a vynikající atmosférou. "Netrefil jste pane Bonde", "Vážně?" Ale pozor! Dívat se pouze na verzi s dabingem Vladimíra Brabce! Ten co je u nás na DVD a BD je naprosto otřesný a zážitek z filmu zničí. ()

bobrux

Jestliže se předchozí bondovka jemně dostávala do kategorie sci-fi, tak Moonraker tam už je. Konec skutečně nemá daleko k Star Wars. To však neznamená, že se budete nudit. Naopak, výběr lokací vskutku exotický, zápletka neurazí a na Bondovy zázračné úniky jsme už zvyklí. Škoda překombinovaného konce a nejedné trapné scény. ()

strikeman

Parodickohumoristické prvky moorovskobondovské linie v této "kapitole" dosahují vrcholu, ale mně to nevadí, já se výtečně bavil i přes ten zde tolik kritizovaný starwarsovský konec. Výletem do sci-fi světa je jistě tato bondovka jaksi méně tradiční, ale zase o to více originální, zapamatovatelná a nesplývající se zbytkem... ()

Regis

Ten rok asi všichni hodně ujížděli na Star Wars, jinak to nevidim :D. Každopádně ke konci hodně velký úlet i na Bonda. V rámci bondovek skoro až parodie, což nevylučuje dobrou zábavu. ()

Akana

Přestože se na scéně znovu objevuje padouch Jaws, který mi už v předchozí bondovce moc nesedl a vesmírnou turistiku Bondovi taky neschvaluju, jako celek se mi Moonraker jeví snesitelnější a zábavnější než Agent, který mě miloval. Michael Lonsdale nepostrádá charisma a je důstojným pokračovatelem linie bondovských záporáků. Honičky a akční scény na slušné úrovni. Začíná být ale jasné, že Roger Moore jako 007 už má to nejlepší za sebou. 70% ()

jirkis

Bond vs Star Wars. Komediální šaškárna v čele s Čelisti. Sem tam jsem se zasmál a některé akční scénky nebyly špatné. Jde ale o slabší díl....55% ()

MickeyStuma

11. bondovka vzdává špionáži hold. Minimum rvaček a přestřelek budiž důkazem. Opět se tu objevuje ´ocelozubák´, zvaný Čelisti. Takřka nezničitelný padouch, který dokáže překousnout i lano od lanovky Příběh žánrově oplývá bezchybností a filmovou záživností. Bond tradičně procestuje kdejakou oblast a nejen to. Dokonce se podívá i do vesmíru. Tady však už tvůrci krapet přestřelili. Udělat bondovku, která se nezadá s Hvězdnými válkami je skutečně na pováženou. Už chybí, aby se navíc ukázal nějaký ten mimozemšťan. I když ve scéně u kódového zámku náhle zazní tóny ze snímku 'Blízká setkání třetího druhu´ (1977), o smyslu sebeparodie, za použití popularity sci-fi snímků své doby, nemůže být pochyb. Opět se tímto potvrdilo, že filmařská představivost skutečně nezná mezí. Jinak je snímek co do kvality s pozvolnou dramatickou atmosférou přívětivý, který s patřičnou odvázaností daných představ a určitou jednoduchostí nijak nezaškodí. ()

Nerd4Dreaming

Asi už jsem přebondovanej. Každopádně ze začátku mě ten film opravdu bavil, moje nadšení vystoupalo vrcholu když Bond jede na koni, oblečen v ponču a do toho hudbu ze Sedmi statečných. Od té chvíle už jde kvalita filmu z kopce, a závěrečná vesmírná pasáž to likviduje úplně. Jak tady už někdo píše, tenhle film je spíš komedie, než čistokrevnej akčňák. ()

helloween93

11.bondovka nás v poslední třetině zavádí do vesmíru, vrací se Zub a závěr vypadá, jak z hvězdných válek. Ale já jsem se bavil celou dobu. 4* ()

kkarx

S Moonrakerem je problém, že to je mnohem víc dobrodružný film ve stylu Indiana Jonese než klasický špionážní akční film a pak se to ještě zvrhne ve Hvězdné války. Tohle je už úplná sebeparodie bez napětí. Prostě něco k čemu si otevřít láhev vína a bavit se, jak je to špatné. Bond girl je sice kus, ale s Moorem nemá žádnou chemii. To ta první holky byla o dost lepší. Zapamatovatelné jsou tři scény. Jednak centrifuga patří vůbec k tomu nejzábavnějšímu, pak je tu souboj na lanovce a nakonec boj ve vesmíru (to si ale budete přát zapomenout). Moorův věk je už na hranici, ale tady ještě sám odehraje akční scény. ()

Besyn

Tohle byla místy spíš parodie na Bonda,než skutečný a čistokrevný Bond.Je to pořád stejně zábavné,ale pokud to nebudete brát se značným nadhledem,budete pradděpodobně velmi rozladěni.Triky docela ujdou. ()

Barak

(11) Star wars zrovna frčely a vesmír byl strašně přitažlivý - ale i na Bonda je to až moc velké sousto. James letící v raketoplánu na utajený vesmírný kolos, který se bude otřásat, protože se na něm mají jen a jen dělat děti. Vesmírné střílečky okopírované z Hvězdných válek a nulová gravitace je zde zobrazena naivním slow-motionem. Navíc nevýrazný a ubohý záporák. Jedenáctý bond vznikl jenom proto, aby se vyždímaly peníze.... 6.5/10 ()

bif

Wow tak to jsem nečekal, Bondovská odpověď na Star Wars se krásně povedla, velký návrat skvělého Jawse a i když byl celý tento díl vážnější, než Bondovky bývají, jedná se o skvělou zábavu a efekty. No paráda! 80%. Po dalším shlédnutí a pár letech, musím snížit na 70%. Vše stále platí, ale na rok 79 jsou zde už opravdu zastaralé efekty a prostředek filmu jen celkem nuda. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale