Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

diodoros

Opäť výborný úvod, dynamický dej a množstvo akčných scén (doslova jedna strieda druhú), ktoré sú výborne natočené a našťastie je väčšina z nich aj na vysokej technickej a efektovej úrovni - okrem scén so zadnou projekciou a zrýchlených záberov, ktoré už pôsobia smiešne, ale našťastie sú v menšine. John Barry je po pauze späť a do hudby prináša nové melódie a robí narážky na staršie diela, SPECTRE si pauzu ešte predĺžilo a namiesto nich nastupuje zlý opát z Mena ruže, Moore začína starnúť, zubáč je späť a je ešte nezničiteľnejší, séria je stále nereálnejšia, scenár je vtipný - miestami nanešťastie nezámerne a na pár miestach je aj na Bonda až príliš absurdný (prevzatá hudba zo Siedmych statočných + eastwoodovský Bond nasledovaný kláštorom...) a keďže sme dva roky po natočení prvých Hviezdnych vojen a začala sa nová vlna sci-fi, tak sa Bond vyberie do vesmíru (kde sa odohrá aj tradičná záverečná mela)... Ak niekomu doteraz nevadila tá klasická bondovská schematickosť so záporáckymi skrýšami, ktoré všetky vyzerajú rovnako, bondgirl, ktorým Bond vždy sadne na lep alebo s tými večnými happyendami a zachránením sveta, tak tu už určite minimálne začne. Ale našťastie je to stále vtipná zábava na oddych, pri ktorej netreba rozmýšľať - a o to bondovkám (aspoň tým starým) vždy išlo a táto to výborne spĺňa. ()

danny_21

A zase ten zuboun ... vůbec jsem nepochopil, proč je třeba přenášet postavy z jednoho dílů do druhého, díkybohu šerif to už vzdal, Čelisti aspoň místy mírně úsměvný než trapný, přestože jeho nástupy na scénu po přežití nepřežitelného ... Vesmírné prostředí Sedmičce taky bůvíjak nesedí, protože scény v něm přestavované jsou fakt na ránu a můžou uspět jen v případě, že jsou brány jako parodie Star Wars, kromě stavu beztíže :-) A ta westernová vsuvka ... Mám pocit, že Moore nemá už co nabídnout - 45 % ()

BigBang

Trochu rozvleklé, ale s hezkými exteriéry a interiéry francouzského zámku a s dobrou sci-fi vesmírnou částí. Poučení pro padouchy: zajatce zásadně neumísťujeme do dosahu červeného autodestrukčního tlačítka! ()

Inozuka

Ach jo, musím se opakovat, ale drogové vlny scénáristy Bonda během celé série opravdu zasahovaly s železnou pravidelností. Zde se k nadužívání heroinu přidala ještě záliba ve Star Wars a výsledkem je opět slušná magorárna s výletem na oběžnou dráhu. Oproti minulým dvěma filmům sešup dolů. Záporák je zde dost nevýrazný a ač je to místy vtipné, celkovému vyznění filmu moc nepřispívá ani návrat Zuba (zde dabován jako Čelist). Jinak Moore dobrý, pár scének rovněž, ale chci-li vidět parodii na Bonda, pustím si radši Boba Saint-Clara nebo agenta WC40 ... ()

Likan7

Bondova vesmírná ulítlotina. Tohle mu opravdu nesluší, a i když je tu pár fajn momentů, ten fakt, že Mooreovi bylo 53 a páprděl čím dál víc, tomu taky moc nepomohlo. Zbytečně dlouhý, nudný. První polovina ještě jde, je to taková ta klasická průměrná bondovka, ale jak se James dostane do vesmíru, tak si nejsem jistý, jestli sleduju 007 nebo parodii. ()

Demonic189

011 - 007 - zaujímavá časť skladačky menom James Bond, ktorá chcela evidentne čo najviac vyťažiť z vtedy čerstvého fenoménu Star Wars. Nechýba o niečo viac vtipných scén (vie vždy však podarené...) a zábavné bitky s Jawsom. ()

Abdul

Výborný, tradičně bondovský úvod filmu, potápí konečná půlhodina, která si zbytečně hraje (odrážíc přitom tvůrčí nepochopení doby vzniku snímku, kdy už podobně maniakálně naivní myšlenky byly jednoduše "mimo mísu" a s příchutí dětské infantilnosti) na přetechnizovanou, dokonce i v bondovsky- supermanském stylu přehnanou výpravu. Škoda, finále hodně často hrají prim. Zde to zkrátka neplatí... ()

Tamdydam

Klasika. Psychopat s vizáží elegána má v úmyslu vyhladit lidstvo a nahradit jej novou-lepší rasou. A závěrečná nepovedená parodie na sci-fi parodie jako třešnička na dortu. Boha jeho, to si děláte srandu s tím hodnocením? Kdyby to nebylo natočeno pod hlavičkou bodnovek,tak by po téhle slátanině pes neštěknul! I když nemůžu popřít, že jako nechtěná parodie to bylo vynikající. Kam se hrabe staré Casino Royale ()

Tiiso

Po nějakém delším rozmýšlení jsem přeci jen dal vysoké hodnocení. A to z důvodu, veliké troufalosti, možná až drzosti, tvůrců. Ta drzost je ukrytá v té obrovské nadsázce vlastního příběhu. Myslím, že nikde děj není tak nadnesený a nadsazený. Bond karikuje sám sebe. Příběhy agenta jsou vždy mířené do legračních výšin. Moonraker je ale přesahuje dosti vysoko. A to ve všech bodech. Ale ne v negativním slova smyslu. Záporná postava je velmi dobrá. Je dobře zahraná a má velký náboj negativity a šílenosti. Jeho pomocník Jaws je nadpřirozený, stejně jako celý film. Jeho schopnosti, ukryté v jeho ocelovém úsměvu, chtě nechtě budí úsměv i u mě. A jeho milostný románek s vyvinutou a culíkatou dívkou působí taktéž až mysticky. Děj je plný obratů a plný akčních scén. Moore hraje tak jak se to od něj vyžaduje a hravě zvládá své poslání. Jako agent 00 působí v tomto díle dobře a přesvědčivě. To že se v poslední části dostaneme až do vesmíru a tam jsme svědky bojové scény, aĺa Star Wars, jsem vzal na vědomí s mírně pozdviženým obočím. Až jsem si říkal že producenti museli mít nějakou slabou chvíli, když nechali své peníze proměnit do něčeho takového. Ale svět bláznil po sci-fi příbězích a tak vlastně Moonraker není nic jiného než kalkul a dobře promyšlený počin. Vznikl v roce 1979 a je plný doprovodných zvuků, které pozorné ucho může slyšet třeba i ve filmu Vetřelec, který vznikl ve stejném roce. Kdopak asi opisoval? Každopádně snímek Moonraker v sobě ukrývá spousty detailů a okamžiků, které člověk pochytí až po několika projekcí. Když tedy hodnocení sečtu, tak, příběhově a atmosférově film nemá co až tak velkého nabídnout. Ale z hlediska nadsázky a možná i žánru komedie, jsem se docela bavil. Úvodní titulky jsou v průměrné kvalitě a stejně je na tom i úvodní skladba. ()

donkocicak

Jedna z horších bondovek. Moorovy Bondovky byly vždy vtipnou záležitostí ve srovnání třeba s Timothy Daltonem, ale zdá se mi, že v Moonrakerovi to už trošičku přehnali. V jedné scéně se zde dokonce paroduje film Sedm statečných. Co stojí za zmínku, je např. souboj v hodinách. Některé scény ve filmu působí ale poněkud nudně, Bond kmitá z místa na místo. Ovšem hudba je velkolepá, zvlášť téma vesmíru. ()

Rodin

Děsná prča podle Werichova hesla TO JE BLBÝ, TO SE BUDE LÍBIT! Ovšem bez Richarda Kiela by to bylo úplně pitomé, to si nezastírejme. Fakt je, že jsem se opakovaně ukrutně bavil, což ovšem neznamená, že bych byl ochoten této srandovní slátanině přidělit víc, než nějakých 65%. ()

Oskeruše

Lepší film na Štědrý den jsme si s bílým kocourem už snad ani vybrat nemohli. Komedie, parodie, groteska – zkrátka ode všeho něco. Konzervativním „bondofilům“ by sice z mnohých scén mohla zaskočit kapří kost v krku, ale my se smáli, až se za bříška popadali. :o) ()

Kariya

V roce 1960 natočil John Sturges Sedm statečných - bomba! V Roce 1977 natočil George Lucas první film Star Wars - bomba na druhou! V roce 1979 vznikl Moonraker - sračka! Film neuvěřitelně primitivní, až mi bylo špatně. Když tam zněla znělka ze Sedmi statečných, ještě jsem zůstával relativně klidný. Ale jakmile se Bond vypravil do vesmíru a to co následovalo na to.... no to nebylo snad ani tak strašný jako scéna z Diamantů, kdy si Conneryho podaly ty dvě křepelky, tohle bylo mnohem mnohem horší, nejhorší ze všeho, co snad kdy filmy o 007 nabídly. Ve spojení se scénářem a záporákem je to úplná katastrofa! Většina filmů sebou přináší něco nového, vlastního. Moonraker je jen bezpáteřní film parazitující na těchto filmech jako rádoby parodie. ()

MRPitivier

Jedenáctý díl této velkolepé série je neuvěřitelně ovlivněn Hvězdnými válkami, které v té době ovládly kina a marketingový trh, a jak zareagoval producenti 007? Jednoduše, agent jejího veličenstva se vydá na špionážní akci do vesmíru! Trochu sci-fi?! Samozřejmě, ale vůbec to není na škodu, změna je život a celkově se film povedl! Samozřejmě s velkou nadsázkou musíme brát akční scény ve vesmíru, od krádeže Moonrakeru přes samotný let flotily Moonrakerů a samozřejmě přes "velkolepou" bitvu astronautů ve volném prostoru, kde režie a scénář trochu pozapomněli na fyzikální zákony ve vesmíru, které se trochu liší od těch na povrchu zemském! Doopravdy nestačí zvládnout jen gravitaci, ale asi je to jediný mínus tohoto snímku! Jamese Bonda ztvárňuje pořád v dobré formě hrající Roger Moore! Jeho elegance, nadsázka spojená s dobrým humorem jsou hlavními klady tohoto dílu...samozřejmě, když se připojí šarmantní Bondgirl alias Lois Chiles je tato dvojice k nezastavení! Dalším tahákem pro oka diváka je znovu obsazení Jawse alias Richarda Kiela, který sice změnil zaměstnavatele, ale pořád dokáže překousnout cokoliv a přežít vše a kdekoliv! Jeho osud se více než několikrát střetne s 007! Akční scény v Riu de Janeiru jsou neodmyslitelně zapsány do historie Jamese Bonda jako nostalgické, které se pomalu přesouvají do vnitrozemí do Amazonie, kde se skrývá základna našeho záporáka! A co se mi líbí na režisérovi Lewisu Gilbertovi, že ukazuje i neúspěchy MI6 v čele s Jamesem Bondem jako fiasko v Benátkách! A nesmíme zapomenout na úhlavního nepřítele lidstva a jeho prohnilosti, průmyslovníka Hugo Draxe alias Michaela Lonsdala, který vyvinul nervový plyn. Plyn dokáže vyhubit lidstvo, ale vše ostatní zůstane živé! Myslím si, že žádný padouch neměl v úmyslu zabít naráz 6-7 miliard lidí! Motiv výborný, herecký výkon ucházející a zázemí vynikající! 007 spolu s Bondgirl tento plán pošlou na onen svět a je jasné, že i díky divákům je Jawsův konec dobrý, přidá se na stranu 007, pomůžeme zničit vesmírnou základnu a potká dívku snů! Tedy výlet do světa sci-fi se Jamesi Bondovi celkem povedl až na westernovou meziscénu a popírání fyziky ve vesmíru. ()

TommyDiamond

Bondovka číslo jedenáct. Moonraker musel být ve své době obrovským hitem. Už jen to, že tržby dosáhly 210milionů dolarů je úžasné. Mě osobně se tento film líbil víc než bondovka číslo deset. Bondovky s Rogerem Moorem mají prostě šmrnc. Tento film měl obrovsky silný příběh i padoucha. Hugo Drax chce se svým nervovým plynem zahubit celé lidstvo. Jediný kdo má nějakou šanci zabránit mu ve všem je Agent Jejího veličenstva James Bond. Film je napínavý a velmi bohatý na dobré scény. Můžem zde například opět vidět vraha Čelisti, který se nakonec přidá na stranu dobra. Posledních 15 minut filmu připomínalo spíše hvězdné války než bondovku.. Ale mě to přišlo jako skvělé vyvrcholení příběhu. Celkově 80% ()

departed

Už mi ty starý bondovky splývaj v jedno. Jediný co se díl od dílu mění je zápletka a záporák, jinak je to pořád to stejný přihlouplý klišé. Navíc Moonraker je oproti předešlým filmům opravdu jiná (=divnější) bondovka. Já chápu, že se bondovky neberou a ani nemají brát vážně, ale tady už to byla spíš parodie, ať už těma komickejma scénama s cirkusovou hudbou nebo to, že si Jaws našel holku a nakonec se i spřátelil s Bondem, ts ts... tohle už neberu, působí to opravdu jako pěst na oko. Ale abych jen nepindal, tak úvodní scéna se seskokem z letadla byla úchvatná, to přiznávám. ()

Godhaj

,,Have you broken something?“ ,,Only my tailor’s heart.“ Další Bond se tentokrát motá kolem vesmíru, a to doslova, protože se do něj dostane až těsně před závěrem. Před tím se jako obvykle prohání různými atraktivními lokacemi, kde se dostává do předvídatelných situací, což mě hrozně nudilo. K tomu se zde vrací Jaw, který mě iritoval už v minulosti. Tady je nesmrtelný a megasilný, což je smíchu stejně jako jeho ,,románek“, který je už naprosto mimo. Scény z vesmíru působí napůl dobře, ale i trochu legračně, hlavně přestřelky lasery. Celkově vzato je tento díl spíše nudný, k čemuž přispívá i šíleně dlouhá stopáž, která by šla v klidu o půl hodiny zkrátit. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale