Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

Lazy87

Tak trochu úlet do sci-fi a westernu, inu, proč ne, ale Star Wars byli lepší. Jinak vcelku svižná akce, prostě Bond nezklame. ()

balstar007

Pořádná super špionáž. Úžasné visuální efekty. James Bond tentokrát jako agent 007 fakticky mimořádně zabodoval. Tento díl by si zasloužil vyšší hodnocení než jenom pohých 73%. Moje hodnocení je 80%. První 4 hvězdičky jsou za výborný herecký výkon Rogera Mooreho. A ta poslední za visuální efekty, které fakt stáli za to. Tento díl patří mezi mé nejoblíbenější bondy ze všech starších dílů. ()

RenataD

Jako z pera J. Verna. Honička v Benátkách se střelcem v rakvi, prostě skvělá. Příběh zaujme originalitou, tradičními Moorovými vtipy a netradiční láskou. ()

io.

Příjemná podívaná, i když je to viditelně zastaralé. Kouzelné jsou všechny ty LED displeje a barevné lasery vydávající vtipné zvuky, dámy byly v té době taky překrásné a superpadouchové formátu velikého Grua nechtěli nic jiného, než celou Zeměkouli... to už se dneska nevidí. Rozhodně mně to bavilo. ()

PORTER44

Bond se opět setká se svým známím protivníkem zubem který se ho pokouší opět několikrát zlikvidovat ale to není ten hlavní padouch v tomto díle je to opět šílenec Drax který se chystá zničit svět smrtícím plynem a sám si vybudoval vesmírné město takže hlavní bojová scéna se tentokrát odehráva ve vesmíru. ()

Blind307

...RM ako tak udržal svoj výkon oproti predchádzajúcej časti...atakoval **** do momentu kým sa to nepremenilo na startrekovinu a u mňa to týmto počinom padá ako padajúca hviezda...prerod monštra bol dobrý nápad, ale že to zo svojou milou prežili tak to je pre mňa ako zlý vtip...a záver?...opakovaný vtip nie je vtip...takže slabé ***... ()

topol999

Zlatá éra Mooreovek pokračuje!! Opět u režisérského křesla seděl L. Gilbert a hned mi bylo jasné, že po zhlédnutí Agenta, který mě miloval, bude i Moonraker bondovka na 5* a vskutku jsem se nemýlil ani o píď. Jediné, co (nebo spíše kdo) zůstalo stejné, je obr Zub, který tentokrát nekouše lidi a paryby, ale pro změnu ocelové lano na lanovce, proč ne?? Nelze si nevšimnout, že oproti minulému filmu je zde naservírováno více bitek (v muzeu, v sanitce, na lanovce, ve vesmírné lodi), což můžu jen chválit. Navíc Draxovo sídlo bylo bombastické a jeho vraždící psí bestie budily respekt (chudák holka). Opět změny mezi prostředími byly výtečné: skvělá bitka na Amazonce, scéna v Benátkách, kdy se najednou z rakve vyklube zabiják je opět výborná. Prostě celkově tento film hodnotím velmi velmi kladně!! Bond girl na kočku Bach neměla ani omylem, ale to už nebude mít žádná :( PS: V. Brabec na Moora je vynikající, taktéž i L. Mrkvička na Draxe. PSS: "na nás dva" a na 5* ode mě. ()

cien

Musím uznat, že mě to překvapilo, děj měl rychlý spád, akce v pohodě a část odehrávající se ve vesmíru nebyla rušivá, ba naopak :-) ()

Pluto_petr

Musím říct, že nakonec celkem zklamání. Rozjíždí se to zajímavě, ale postupem času se scénář zamotává sám do sebe. Hodně mě mrzí nevyváženost provedení vizuálních efektů - některé jsou na špičkové úrovni, některé hodně dětinské. Definitivní kolaps filmu přichází v poslední vesmírné části, která je samotným vrcholem absurdit a trapnosti a definitivně sráží film ke dnu až na úroveň parodie sebe sama. ()

SNCIS

"Něco zlomeného?" - "Jen srdce mého krejčího." V pořadí 11 bondovka a čvrtá, kde Bonda ztvárňuje Roger Moore. "Kde je Drax?" - "Musel letět." Záporák znovu nemastný a neslaný, ale naštěstí je tu ocelový zoubek, který se zamiluje do copaté blondýnky. "Myslím, že je na čase, abychom se spojili... Co říkáte? - "Mohlo by to být příjemné." Bondgirl Goodheadová - Lois Chiles celkem pěkná a hrála obstojně. Scéna saniťák v bilbordu nebo lanovka super, scéna vesmírná přestřelka děs. Ne, že by to bylo špatně natočené, ale podle mého názoru to k 007 nepatří. "Vezmi mě ještě jednou kolem světa." - "Proč ne?" - 70%. ()

MatyRock

První bondovka, co jsem kdy viděl, ale asi jsem měl sáhnout po něčem jiném. Protože tohle, a to mohu říct i když jsem jiné díly neviděl, je jeden z nejhorších dílů této série. Velká inspirace na zápletku filmu přišla, když se tvůrci podívali na star wars. Jenže James Bond nemá být špatnou LIDL kopií star wars. A tak jsem rád, že nadále už pokusy o sci-fi Bonda nebyly. Přesto zde, v tomto snímku, je i něco fajn. Jenže je toho méně a špatné věci to zdaleka přebijí. Proto pouze dvě hvězdy. ()

BigJohn02

Přestože je to hrozná ptákovina, je to především zábava. Poslední čtvrtina je jak ze Star Treku. A finále? Jak by řekl major Terazky: "Zase jebú!" ()

padlar

Bond a vesmír. Z toho spojení mám rozporuplný pocit. Na jednu stranu film celkem svižně ubíhá a je i zábavný. Na druhou stranu jsou tam zcela zbytečné scény (Bond jako gaučo na pampě) a scény, které se daly vidět i v minulých bondovkách (honičky na člunech) a hlavně vesmírný závěr je prostě divný. Záporák, jehož plánem není nic menšího než vyhladit většinu lidstva, je celkem OK. Nicméně jeho pokusy o likvidaci Bonda jsou místy až trapné (jako vážně samuraj s cvičným mečem na kendó). Jaws (aka Zub) je zde bohužel spíše parodií sebe sama z předchozí bondovky. ()

Foltest

Asi nejbombastičtější bondovka, ale nevadí, vždyť co já bych téhle sérii neodpustil. Bondgirls jsou stále stejně krásné, akce stejně povedená, atmosféra stejně dobrodružné, tak za co se zlobit? Já tam hlavně oceňuji ten pocit, který po zhlédnutí bondovky mám, že muž dokáže cokoliv, stačí trocha charakteru a krásné ženy se vám do postele vrhají samy, tak vpravdě, nač si stěžovat na takové nepodstatnosti jako jsou lasery ve vesmíru a mírné zabroušení do žánru scifi. Když se příběh držzel na Zemi, v Benátkách a v Brazílii, šlo o bondovku klasických vysokých standardů, a já proto Moonrakera rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale