Reklama

Reklama

Reálná výzbroj a taktika US Navy SEALs ve filmu inspirovaném skutečnými událostmi. Když CIA odhalí teroristické spiknutí proti USA, jsou nasazeni do akce ti nejlepší z nejlepších – Navy SEALs, speciální jednotka zvláštních sil Námořnictva Spojených států amerických. Ale pokaždé, když zneškodní jednu hrozbu, objeví se další. Zasahuji po celém světě, od Čečenska a Filipín až po Ukrajinu nebo Somálsko. Členové SEALs sledují teroristy až na mexicko-americké hranice, kde má dojít k finálnímu střetu... (Bohemia MP)

(více)

Videa (29)

Trailer 2

Recenze (327)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Čo sa akcii týka, tak rozhodne akčňák, ktorý sa len tak nevidí. Konečne akcia, ktorá je podaná fakt realistický a zároveň, ktorá je natočená s herným štýlom COD. Po akčnej stránke rozhodne zážitok, hráčom akčných hier a fanúšikom akčných filmov rozhodne odporúčam. Za malo peňazí si tvorcovia vedeli zohnať slušný arzenál (vojenská výbava, člny, ponorka, helikoptéry) a na plátne to aj dokázali kamerou pekne zachytiť. Bal som sa že kamera a strih budú kaziť dojem s akcii, ale môžem vás ubezpečiť, že v tomto smere je to zvládnuté tiež dobre. Vlastne celý film čo sa týka akcii je veľmi dobrý a je ich tu fakt dosť. Ale niekedy aj hlavný ťahák filmu (akcie) nedokáže film vytiahnuť na vyššiu úroveň, pretože dej je tu v podstate nulový a čo sa týka postav, tak s celého filmu si pamätám asi štyri postavy. V tomto filme mi ani tak nevadí ten patriotizmus ako skôr to, že ten scenár je fakt slabučký. 80% - 4* ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Napůl dokument, napůl film, s řádnou dávkou patosu (dá se pochopit jakožto mariňácká agitka) a značně nevyrovnanou akcí. Když už se někdo snaží být 100 procent full time realita, pak tam asi těžko budou vrtulníky v západu slunce několikrát za film. Podívat se spíše ze zvědavosti, protože kromě jinak točené akce (nic převratného se však nekoná) film nemá v podstatě co nabídnout. Naopak, absencí kvalitních herců se člověk nemůže nepousmát nad stupiditou dialogů, resp. jejich prezentací hlavními (ne)herci. ()

Reklama

PauloZ 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem dát 4*, ale to bych asi bohužel trošku přecenil. Film je velmi skvěle a osobitě zvládnutý po řežijní stránce. Už trailer naznačoval, že se bude jednat o lehce herní pojetí zpracování a v samotném filmu jsou fisrt person pohledy, bez keců, víc jak skvěle zvládnuté a dávají Act of Valor dynamiku, svěží adrenalinově moderní look a hlavně osobitost. Co mi přijde hůře zvládnuté, je stavění dějové linky. Samotný námět je velmi good, ale to podaní není stopro. Chybí tomu větší spád, lepší návaznosti a přehlednost v ději a ke konci asi i napětí a vyhrocení situace. První akce je dle mě nejlepší a nejadrenalinovější část filmu, kde divák cítí průser a celý zátah je skvělý od snipera, přes přímí kontakt až po neskutečný fajt z lodi. Tohle mě velmi navnadilo, ale do konce dění už nic tak chytlavého není, i když je konec dost akční a stanou se tam jistá dramata. Je to škoda, mělo to na víc. Doufam, že se brzy dočkámě filmové verze CoD :) ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Já si užila hlavně vojenské akce v džungli a Mexiku a i ten patriotismus tam byl, ale ruku na srdce, kdyby ho v sobě neměli, asi by byla spousta věcí jinak . Fakt je, že ani jeden voják nebyl ani trošku sympatický,co to ta marína nabírá?:-))))))Takovéhle filmy se těžko hodnotí, nikdo z nás u takovýchle misí nikdy nebude, takže veškerý názor je zprostředkovaný a subjektivní, ale nejsem pes, hudba šlapala a styl pc her mi vůbec nevadí, takže za to, že si někdo dobrovolně lehne na granát.....čtyři :-) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nejdřív jsem filmu Act of Valor dal čtyři hvězdy, ale pak jsem si uvědomil, že já vlastně po dvou dnech už nevím, jaký smysl mělo mít v takovém filmu příběh. Akční scény byly dobré, natočené jinak, než na co je člověk zvyklý a ocení to především hráči počítačových her, protože často kamera byla z pohledu vojáka a nutno dodat, že film se kupodivu příliš neklepal. Úmyslně určitě ne. A to jsem musel ocenit. Nicméně přes originální a zajímavou akci a fakt, že takové akce se v americké armádě skutečně udály, vlastně film nic jiného nabídnout nemůže. Dobře natočená práce pořád není dobrá práce a toto je zdárný příklad. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (14)

  • Režijný debut bývalých kaskadérov Mikea McCoya a Scotta Waugha na poli celovečerných filmov. (m.a.t.o.)
  • Film je věnován všem bojovníkům speciálních jednotek, kteří se obětovali za svou zemi od 11. září. (Lucasion)
  • Na snímku spolupracoval také Tom Clancy, světoznámý vojenský spisovatel. (Lucasion)

Související novinky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

14.01.2013

Letošní jubilejní 70. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton je skončeno. Pod vedením "drzé" dvojice Tiny Fey a Amy Poehler se celý večer nesl v dynamickém tempu a až na pár dojemných… (více)

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (více)

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

26.05.2012

Konkrétně Need for Speed a Shadows of the Colossus, dvě mimořádně úspěšné počítačové hry. Přestože jde o různé žánry a jejich adaptace vznikají u různých studií, oba filmy mají něco společného.… (více)

Reklama

Reklama