Povinnost a čest

Act of Valor

Akční / Thriller / Válečný

USA, 2012, 110 min

,,TENTO FILM JE NATOČEN PODLE SKUTEČNÝCH ODVÁŽNÝCH ČINNŮ“..... /// Tým. Manželé a otcové. Poslední noc doma.... patosáckej úvod a solidní teroristický uvedení do reality....záchranná akce slečny Moralles může začít. Přehlídka vybavení speciálních jednotek (holkám učaruje parádní klobouk, kterej drží i pod vodou...) a zábavná ukázka utrácení prachů daňovejch (zůstaň v klidu - Americkejch) poplatníků. Jo, akce je víc než dobrá a má (i díky zajímavýmu střihu) solidní tempo. Vlastně všechny cca 3 akce šíří radost a spokojenost. Jen ty dialogy ... (...jedna větvička se zlomí, ale svazek zůstane pevný...). Celkově, ale tahle snaha o jakousi autenticitu a vzdání pocty mužům a ženám, kteří se obětovali za svou vlast nevyznívá vůbec špatně. Ke spokojenosti chybí jen víc piva v (mojí) ledničce (za což tvůrci (asi) nemůžou) a víc (mých) emocí (za což tvůrci (určitě) můžou). Schází mě ten pocit, že su tam snima, že umřeli i za mě, že.... prostě třeba....že bych chtěl bejt členem SPECNAZ. 3* nebo 4*? Von ten příběh prostě nepsal žádnej ,,Ajnštajn“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád lidi, co plněj truhly těly. 2.) Jsem módní návrhář a chcu vidět tu novou vestu (která není určená vobyčejnejm iráckejm křupanům). 3.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(29.3.2012)

Na "Činy Odvahy" jsem se hodně těšil. Přeci jenom jsem velký fanoušek válečných filmů a Act of Valor vypadal pořádně vymazleně. Kde jen tak uvidíte drsné hochy Navy Seals a ostrou munici v akci? Vlastně on je to na druhou stranu první vážný problém filmu. Herecké výkony jsou opravdu chabé. Věřím, že v reálu jsou to špičkoví vojáci, ale to neznamená, že umí hrát. Bohužel je to místy opravdu znát a působí to jak pěst na oko. Co se týče příběhu tak ten taky neoplývá nějakou extra zápletkou. Jedná se o klasický únos holky od CIA a následný teroristický útok na USA. Abych řekl pravdu stále kritizuji, ale přesto dávám velmi slušné hodnocení. Co se mi tedy tak moc líbilo? Zaručeně atmosféra a špičková vizualizace. Ponoření do válečného konfliktu je opravdu skvělé a záběry jsou více než dechberoucí. Je jasné, že fanoušci armády budou chrochtat blahem, protože co se týče výbavy a scenérie, to prostě nemá chybu. Kamera má u mě taky za jedna. Film působí místy jako filmový Call of Duty a to umocňuje hlavně kamera z prvního pohledu. Ovšem záběry akce jsou jedny z nejlepších, co jsem kdy ve filmu spatřil. Hudba je celkově skvělá a zpracování filmu jako celek je prostě super. I přes chyby, kterým tento snímek disponuje tak přesto je to parádní film. (90 procent)(5.1.2013)

Napůl dokument, napůl film, s řádnou dávkou patosu (dá se pochopit jakožto mariňácká agitka) a značně nevyrovnanou akcí. Když už se někdo snaží být 100 procent full time realita, pak tam asi těžko budou vrtulníky v západu slunce několikrát za film. Podívat se spíše ze zvědavosti, protože kromě jinak točené akce (nic převratného se však nekoná) film nemá v podstatě co nabídnout. Naopak, absencí kvalitních herců se člověk nemůže nepousmát nad stupiditou dialogů, resp. jejich prezentací hlavními (ne)herci.(29.7.2012)

Tak by člověk čekal, že tenhle film bude trošku zajímavější a přímější. Kor když jde o "Seals" a né o nějaké připitomělé bigoše. Ale to né, tadz se řeší spousta otázek, obrazů, stavů, že jeden by z toho mohl usnout. A to je dost škoda. Né nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. Škoda takhle to bude za mě pouhých 60%(31.8.2012)

Navy seals 21. století už není ta banda drilem vygumovaných, nabušených vepřových hlav, co bez seržanta není schopna vyslovit nic jiného než obligátní "Ua", aniž by se zakoktala! Je to bojůvka intelektuálních, hloubavých, zpapučovatělých fotrů, co v přestávkách mezi zachraňováním světa, ať už po tom touží nebo ne, hluboce filosofují a žijí svůj americký sen s domkem na předměstí, pěstěnou manželkou a kýčovitými blonďatými holčičkami, které v jednom kuse objímají víc, než celosvětový vítěz soutěže "Otec roku". Naštěstí tato "humanizace" zabere ve filmu tak deset minut a zbytek je nabušená, výborně natočená slaboduchá akce, až má jeden nutkání podlehnout Volání dutých, poslat do Pentagonu sívíčko a stát se řemeslným vrahem. Jsem jen docela zvědav, co se stane, až ti tenoristi přestanou být úplní kokoti, zjistí, že ty špionážní satelity nejsou jen orwellovská propaganda a skončí s tím jachtařením v mezinárodních vodách. To asi budou muset nastoupit ty staré, dobré, vymaštěné ovarové krky se všemi těmi syndromy a pěkně postaru začít střílet civilisty a týrat zajatce. Ač se jedná o sprosté náborové video, mentál mého formátu se docela bavil.(29.3.2012)

• - Ve filmu ztvárnili role skuteční členové vojenské skupiny Navy Seals v aktivní službě. Mise ve filmu jsou pak inspirovány skutečnými událostmi. (Illuminare)

• - Natáčalo sa celkom v piatich krajinách – v USA, Kambodži, Mexiku, Portoriku a na Ukrajine. (m.a.t.o.)

• - Krom US Navy Seals se ve filmu objeví i muži z jednotky US Navy SWCC, kteří často operují při speciálních misích souběžně s Navy Seals. Využívají k tomu obratné, rychlé a dobře vyzbrojené říční čluny, které fungují jako palebný podpůrný prostředek a zároveň jako transport. (Cocacolix)