Povinnost a čest

Act of Valor

Akční / Thriller / Válečný

USA, 2012, 110 min

Já si užila hlavně vojenské akce v džungli a Mexiku a i ten patriotismus tam byl, ale ruku na srdce, kdyby ho v sobě neměli, asi by byla spousta věcí jinak . Fakt je, že ani jeden voják nebyl ani trošku sympatický,co to ta marína nabírá?:-))))))Takovéhle filmy se těžko hodnotí, nikdo z nás u takovýchle misí nikdy nebude, takže veškerý názor je zprostředkovaný a subjektivní, ale nejsem pes, hudba šlapala a styl pc her mi vůbec nevadí, takže za to, že si někdo dobrovolně lehne na granát.....čtyři :-)(26.2.2013)

Vizuálně výborná pokoukaná, akční scény byli výborně natočené a působily i velmi reálně, celý film i díky možná nesmyslně vloženém příběhu působí jako promofilm U.S.Army, o tom že v Seals slouží tvrdí chlápci sem nepochyboval již před filmem, po jeho shlédnutí, kde si tyto jednotky akorát tak přihřáli polívčičku, mám pořád stejný názor. Velmi zajmavý byl pohled kamery z akčních scén, na který jsem byl spíše zvyklý z hraní pc her typu far cry a podobně. Nicméně tento film nepřináší nic převratného, ale také nic nezkazil, možná by mu více slušela více forma dokumentu bez příběhu...Three Stars ***.(30.4.2012)

• tomeš

Můj snad první odpad. Na tomhle je všechno špatně. Možná tak střih zvuku by měl šanci na malinu, ostatní ani to ne. Dvě hlavní postavy prý hrají obravdoví SEALs, no, budiž, jestli tomu tak opravdu je, pak jejich výkony nehodnoťme, ale v tom případě se ani netvařme, že jde o film. Spíš to zůstalo na rovině rekrutačního filmečku, kterým to taky původně bylo. Čili nečekejte vůbec nic. A ještě lépe na to ani nechoďte. Je mi skoro líto osmi dolarů, který jsem za kino dal.(12.3.2012)

// Distribútor: Relativity // Počet premietajúcich kín v USA: 3,053 // Otvárací Víkend USA: $24,476,632 // Ako tak čítam koment za komentom, nevidím nič iné, než len jak slabý a nudný tento akčný snímok je. Neviem čo pozerali ostatní, ale ja som pozeral výborne zrežírované akčné operácia amerických mariňákov bojujúcich za dobro veci. Je pravda, že tempo filmu po úžasnom začiatku jemne opadne, ale to nieje dôvod aby som svoje hodnotenie menil.(18.2.2013)

,,TENTO FILM JE NATOČEN PODLE SKUTEČNÝCH ODVÁŽNÝCH ČINNŮ“..... /// Tým. Manželé a otcové. Poslední noc doma.... patosáckej úvod a solidní teroristický uvedení do reality....záchranná akce slečny Moralles může začít. Přehlídka vybavení speciálních jednotek (holkám učaruje parádní klobouk, kterej drží i pod vodou...) a zábavná ukázka utrácení prachů daňovejch (zůstaň v klidu - Americkejch) poplatníků. Jo, akce je víc než dobrá a má (i díky zajímavýmu střihu) solidní tempo. Vlastně všechny cca 3 akce šíří radost a spokojenost. Jen ty dialogy ... (...jedna větvička se zlomí, ale svazek zůstane pevný...). Celkově, ale tahle snaha o jakousi autenticitu a vzdání pocty mužům a ženám, kteří se obětovali za svou vlast nevyznívá vůbec špatně. Ke spokojenosti chybí jen víc piva v (mojí) ledničce (za což tvůrci (asi) nemůžou) a víc (mých) emocí (za což tvůrci (určitě) můžou). Schází mě ten pocit, že su tam snima, že umřeli i za mě, že.... prostě třeba....že bych chtěl bejt členem SPECNAZ. 3* nebo 4*? Von ten příběh prostě nepsal žádnej ,,Ajnštajn“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád lidi, co plněj truhly těly. 2.) Jsem módní návrhář a chcu vidět tu novou vestu (která není určená vobyčejnejm iráckejm křupanům). 3.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(29.3.2012)

• - Ve filmu ztvárnili role skuteční členové vojenské skupiny Navy Seals v aktivní službě. Mise ve filmu jsou pak inspirovány skutečnými událostmi. (Illuminare)

• - Režijný debut bývalých kaskadérov Mikea McCoya a Scotta Waugha na poli celovečerných filmov. (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa celkom v piatich krajinách – v USA, Kambodži, Mexiku, Portoriku a na Ukrajine. (m.a.t.o.)