Reklama

Reklama

Povinnost a čest

  • USA Act of Valor (více)
Trailer 2

Reálná výzbroj a taktika US Navy SEALs ve filmu inspirovaném skutečnými událostmi. Když CIA odhalí teroristické spiknutí proti USA, jsou nasazeni do akce ti nejlepší z nejlepších – Navy SEALs, speciální jednotka zvláštních sil Námořnictva Spojených států amerických. Ale pokaždé, když zneškodní jednu hrozbu, objeví se další. Zasahuji po celém světě, od Čečenska a Filipín až po Ukrajinu nebo Somálsko. Členové SEALs sledují teroristy až na mexicko-americké hranice, kde má dojít k finálnímu střetu... (Bohemia MP)

(více)

Videa (29)

Trailer 2

Recenze (327)

Riddick77 

všechny recenze uživatele

Více akce a méně nerealistického tlachání by této sondě do života členů elitní jednotky slušelo, protože akční sekvence jsou svěží, dynamické a poutavě zpracované. Naopak herectví hlavních "neherců" působí v mezihrách toporně, což ještě umocňují těžko uvěřitelné a stravitelné dialogy, ve kterých naši hrdinové vystupují jako "dobro" samo. Chápu, že tvůrci chtěli akci vložit do určitého kontextu a poukázat na fakt, že i tito tvrďáci jsou jen lidé, kteří mají své běžné starosti, ale tento způsob se mi nezdá jako šťastný, protože akční a osobní linky společně nefungují a vzájemně se podrývají. Jestli je to rekrutační bonbónek, který má pomoci naverbovat další americké kluky do řad armády, tak je v něm řečeno možná až moc (ač poměrně hloupě) ohledně negativ se službou spojených. Jinak je to fajn reklama na moderní vojenskou techniku a umírněný americký militarismus (ideje demokracie, svobody, spravedlnosti - tolikrát bych to z úst drsných mariňáků opravdu nečekal). Trailer sliboval nerealisticky moc, proto mírné zklamání. 5/10! ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Act Of Valor prišiel do kín v správnom čase. Oblúbenosť vojenských hier z modernej doby je enormná a série Call Of Duty, Battlefield a Medal Of Honor zarábajú neuveriteľné prachy (len za prvý deň predaja Call of Duty: Modern Warfare 3 sa zárobok vyšplhal na astronomických 775 milionov dolárov). Inšpirácia hrami je vo filme citeľná (viacnásobný pohľad z vlastných očí so zbraňou v ruke), ale poriadny heroický príbeh a udalosti sa vymyslieť do filmu nepodarilo. Všetko sa stavilo na kartu realistickej akcie, ale akčné scény obsahuje film iba tri a aj tie veľmi nenadchnú. Všetko medzitým je len slabá príbehová, verbovacia a patriotistická vata. Do pokračovania (ktoré určite príde) by som poprosil menej kecov a viac poriadnej akcie. P.S.: Stále sa čudujem, že ešte nikto nepreniesol hernú značku Call Of Duty: Modern Warfare aj do vysokorozpočtového filmu, to je jasný megahit. ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

Béčko zabaleno do "realistického" hávu, který funguje tak 50:50. Kamera je vzhledem k použité technologii výtečná a akce je také parádní, ze zbytku ale bohužel krvácejí uši. A svěřit hlavní role mariňákům, který se neumějí správně zatvářit ani na jednu repliku, vážně nebyl dobrý nápad. Aspoň, že tý akce tam bylo celkem dost. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Navy seals 21. století už není ta banda drilem vygumovaných, nabušených vepřových hlav, co bez seržanta není schopna vyslovit nic jiného než obligátní "Ua", aniž by se zakoktala! Je to bojůvka intelektuálních, hloubavých, zpapučovatělých fotrů, co v přestávkách mezi zachraňováním světa, ať už po tom touží nebo ne, hluboce filosofují a žijí svůj americký sen s domkem na předměstí, pěstěnou manželkou a kýčovitými blonďatými holčičkami, které v jednom kuse objímají víc, než celosvětový vítěz soutěže "Otec roku". Naštěstí tato "humanizace" zabere ve filmu tak deset minut a zbytek je nabušená, výborně natočená slaboduchá akce, až má jeden nutkání podlehnout Volání dutých, poslat do Pentagonu sívíčko a stát se řemeslným vrahem. Jsem jen docela zvědav, co se stane, až ti tenoristi přestanou být úplní kokoti, zjistí, že ty špionážní satelity nejsou jen orwellovská propaganda a skončí s tím jachtařením v mezinárodních vodách. To asi budou muset nastoupit ty staré, dobré, vymaštěné ovarové krky se všemi těmi syndromy a pěkně postaru začít střílet civilisty a týrat zajatce. Ač se jedná o sprosté náborové video, mentál mého formátu se docela bavil. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Čo sa akcii týka, tak rozhodne akčňák, ktorý sa len tak nevidí. Konečne akcia, ktorá je podaná fakt realistický a zároveň, ktorá je natočená s herným štýlom COD. Po akčnej stránke rozhodne zážitok, hráčom akčných hier a fanúšikom akčných filmov rozhodne odporúčam. Za malo peňazí si tvorcovia vedeli zohnať slušný arzenál (vojenská výbava, člny, ponorka, helikoptéry) a na plátne to aj dokázali kamerou pekne zachytiť. Bal som sa že kamera a strih budú kaziť dojem s akcii, ale môžem vás ubezpečiť, že v tomto smere je to zvládnuté tiež dobre. Vlastne celý film čo sa týka akcii je veľmi dobrý a je ich tu fakt dosť. Ale niekedy aj hlavný ťahák filmu (akcie) nedokáže film vytiahnuť na vyššiu úroveň, pretože dej je tu v podstate nulový a čo sa týka postav, tak s celého filmu si pamätám asi štyri postavy. V tomto filme mi ani tak nevadí ten patriotizmus ako skôr to, že ten scenár je fakt slabučký. 80% - 4* ()

Galerie (60)

Zajímavosti (14)

  • Krom US Navy Seals se ve filmu objeví i muži z jednotky US Navy SWCC, kteří často operují při speciálních misích souběžně s Navy Seals. Využívají k tomu obratné, rychlé a dobře vyzbrojené říční čluny, které fungují jako palebný podpůrný prostředek a zároveň jako transport. (Cocacolix)
  • 70% filmu bolo natočeného pomocou fotoaparátu Canon 5D Mark II. (xpantherx)
  • Natáčalo sa celkom v piatich krajinách – v USA, Kambodži, Mexiku, Portoriku a na Ukrajine. (m.a.t.o.)

Související novinky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

14.01.2013

Letošní jubilejní 70. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton je skončeno. Pod vedením "drzé" dvojice Tiny Fey a Amy Poehler se celý večer nesl v dynamickém tempu a až na pár dojemných… (více)

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (více)

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

26.05.2012

Konkrétně Need for Speed a Shadows of the Colossus, dvě mimořádně úspěšné počítačové hry. Přestože jde o různé žánry a jejich adaptace vznikají u různých studií, oba filmy mají něco společného.… (více)

Reklama

Reklama