Povinnost a čest

Act of Valor

Akční / Thriller / Válečný

USA, 2012, 110 min

moc nechápu, s čím tady mají všichni problém.. já jsem viděl špičkovou realistickou akci, která působí tak uvěřitelně především díky obsazení skutečných mariňáků, jejichž herecké výkony mimo akční scény jsem při strhujícím tempu filmu absolutně neměl potřebu řešit.. a těch několik first-person záběrů musí rozhodně potěšit všechny herní nadšence :)(4.7.2012)

Nejdřív jsem filmu Act of Valor dal čtyři hvězdy, ale pak jsem si uvědomil, že já vlastně po dvou dnech už nevím, jaký smysl mělo mít v takovém filmu příběh. Akční scény byly dobré, natočené jinak, než na co je člověk zvyklý a ocení to především hráči počítačových her, protože často kamera byla z pohledu vojáka a nutno dodat, že film se kupodivu příliš neklepal. Úmyslně určitě ne. A to jsem musel ocenit. Nicméně přes originální a zajímavou akci a fakt, že takové akce se v americké armádě skutečně udály, vlastně film nic jiného nabídnout nemůže. Dobře natočená práce pořád není dobrá práce a toto je zdárný příklad.(9.4.2012)

Realisticky natočený akční film z prostředí speciální jednotky, která sundá špinavé muslimy, kteří chtějí další 11.září. Samotný příběh je už horší a třeba to pseudointelektuálno na téma "Tady Frank je v celku normoš chlápek" je strašně kontrast oproti všem těm mrtvolám. Ovšem hodnotím akci a ta se povedla. Potěší hodně počítačových hráčů. Plno scén je točeno z prvního pohledu a je tu i dost kamerových vychytávek. Osobně jsem od Act of Valor nic nečekal a dostal v dnešní době dobrou akci. Tím, že tam nehrála žádná hvězda se to zdálo více realistické. Byť si myslím, že dostat to lepší scénař a vynechat ty hloupé ukecané scény s rodinou, tak je to vynikající akční film. Nekecat a střílet!(5.9.2012)

Solidně nasnímaná akce a pěkné ozvučení vs. toporné herecké výkony a otravné patriotistické kecy vypravěče doprovázející celý film. Act of Valor se viditelně inspiruje akčními hrami, prostředí a styl akce (časté first person záběry) jako by z oka vypadl posledním dílům série Call of Duty či Medal of Honor. Příběh je jednoduchý, kvalitou by zhruba odpovídal těm lepším dílům zmiňovaných akčních stříleček, ale kupodivu film docela táhl. Pro fandy military tématiky asi povinnost, pro ostatní průměrný akční film, který kazí především nezkušení herci, což je vidět hlavně v neakčních scénách.(14.7.2015)

Jeden z mála snímků, mapující práci speciálních úderných komand. Zde konkrétně sledujeme jedntku US Navy Seals Team 7, bojující proti teroristické hrozbě. Akce je natočená vyloženě skvěle. Činnost bojových jednotek perfektně odpovídající realitě. Teroristická hrozba až děsivě reálná. Jen nebojové scény jsou poněkud nudnější. Slouží ovšem jako výplň mezi jednotlivými misemi. Celkově film vyznívá naprosto perfektně. Za zmínku rozhodně stojí že se zde objevuje 8 aktivních člrnů SEALs a takové vojáci podpůrných jednotek. Fanouškům žánru jednoznačně doporučuji.(11.2.2017)

• - 70% filmu bolo natočeného pomocou fotoaparátu Canon 5D Mark II. (xpantherx)

• - Na snímku spolupracoval také Tom Clancy, světoznámý vojenský spisovatel. (Lucasion)

• - Ve filmu se objevují záběry ze skutečného náborářského videa k US Army, viz. nájezd útočných člunů při osvobození agentky. (tonton78)