Superpoldové

Super poliši

Superpolicajti

Komedie / Krimi / Mysteriózní

USA, 2001, 96 min

Venujem tejto snímke jej 100.komentár. Jedná sa skutočne o veľmi vydarenú a bláznivú komédiu, ktorej hlavní predstavitelia nie sú okukaní a skvele im to spolu funguje. Síce to nedosahuje kvalít Prežil som Októberfest! (2006), ale i tu je naozaj dostatok veľmi podarených vtipov a vlastne aj akcie. Rozhodne tejto snímke svedčí rok je vzniku, pretože to bola zlatá doba komédií a priznám sa, že tým dnešným niečo chýba. Však sami porovnajte túto snímku s jej o 17 rokov starším pokračovaním Super Troopers 2 (2018). Neporovnateľné. Ešte by som zdôraznil, že toto nieje jedna z tých úchylných komédií, kde sa banda študentov oblizuje a snaží sa pretiahnuť všetko čo sa hýbe. Je to veľmi slušná snímka, ktorá nevsadila na nechutné vtipy.(11.10.2019)

Je to trochu nablblé, ale rozhodně velmi, velmi vtipné. Připomnělo mi to kousky jako Eurotrip, Harold & Kumar go to White Castle (Zahulíme, uvidíme) nebo třeba Beerfest. Film, který se naprosto nesnaží tvářit jako umění, ale v drtivé většině času baví. Jen tak namátkou vybírám pír scének - už podle nich si každý může udělat obrázek, jestli je to film pro něj.....Ukázečky: dálniční policista masturbuje v autě namísto měření rychlosti, strážník obcuje s medvědem, jiný strážník zběsile mlátí obsluhu ve fast foodu za to, že mu naplivali do burgru a drze odmítají pochopit výraz "litre o ´cola", soutěže o drzejší chování při silniční kontrole (10x mňau, chickenfucker, močení na auto)...... Strážník Farva je absolutní král.(26.10.2008)

Sice docela neuvěřitelně absurdní komedie, která se snaží dělat srandu z dálniční policie, ale dělá to tak nešťastně, že se tomu zkártka nedá věřit, ale je pravda, že jsem se docela bavil. Vtipná situace střídá vtipnější, má to i pár solidních hlášek, herci sice neznámí, ale za to sympatičtí, kriminální zápletka je sice zanedbatelná, ale na konci dojde k zajímavému zvratu.(31.7.2008)

• Godhaj

,,Lady in blue coming through!“ Superpoldové je maximálně buranská komedie, kde jsou primitivní fóry natahované tak dlouho, až mi z toho bylo trapně. Veškeré postavy jsou skrz na skrz hloupé, chovají se jako rozmazlené děti a jedna banda poldů vymýšlí různé pastičky a chytáky na druhou bandu poldů. Jejich pošťuchování mě však nechalo zcela vklidu, protože ani v jedné skupině nebyl nikdo, s kým bych se mohl alespoň minimálně ztotožnit. Krimi zápletka o marihuaně je tam vsazena jen tak, aby se neřeklo, a zabírá jen tu nejnutnější stopáž. Suma sumárum, je to hrůza bez sebemenšího světlého momentu, kvůli kterému by snad stálo za to tento film zkouknout.(1.7.2018)

Nemám rád filmy o policajtech. Samozřejmě však i u mne existují výjimky. Takovou výjimkou byla například švédská komedie Policajti nebo právě tento film. Jedná se o zajímavý film, který v sobě skrývá i několik milých a hlavně vtipných scének. Například jak ten policajt při těle nakupuje ve fast foodu nebo při bitce mezi dvěma policejními týmy, kdy opilý policajt přepere střízlivého, nemluvě o suprové závěrečné přepadovce. Ať si říká kdo chce co chce, já jsem se skvěle bavil a tahle komedie se mi prostě líbila. Byla vtipná, napaditá a koukatelná. Tři hvězdičky jsou podle mne odpovídajícím hodnocením pro tenhle film. Dvě hvězdičky jsem ubral prostě proto, že už jsem viděl i lepší a vtipnější filmy, a tenhle film je takový průměr. Ale i toto hodnocení je vcelku dobré a podle mne plně odráží kvalitu filmu.(5.8.2007)

• - Scéna s "neprůstřelným šálkem" byla natáčena přímo vedle opravdové vesnice. Zatímco Mac (Steve Lemme) stál a měl na sobě právě pouze onen "neprůstřelný šálek", vězni se mačkali u plotu a celou dobu na něj pokřikovali. (SFalconJ)

• - Mac (Steve Lemme) nosí hodinky značky Bell & Ross Professional Type Demineur a kapitán O'Hagan (Brian Cox) nosí hodinky Swatch.
    (dyfur)

• - Když se Thorny (Jay Chandrasekhar) chystá vystřelit ve scéně s "neprůstřelným šálkem", lze slyšet cvaknutí bezpečnostní pojistky. Thorny přitom v ruce drží glock, který tuto pojistku nemá. (SFalconJ)