Sahara (TV film)

Austrálie / USA, 1995, 106 min

John Stokes

Scénografie:

Stewart Burnside

Komentáře uživatelů k TV filmu (98)

Když si odmyslím hodně historických mezer a celkovou nereálnost příběhu, tak se překvapivě jedná o celkem kvalitní válečné drama. Válečné scény jsou natočeny zajímavě a efektivně, vzhledem k tomu že je to jen TV film. James Belushi ukázal, že umí zahrát nejen komediální role. Ostatní herci jsou pro mě neznámí, ale byl jsem s nimi spokojen. Škoda těch již zmíněných velkých historických nedostatků, bez nich by byl můj dojem z filmu ještě lepší, ale i tak to není špatný výsledek. 70%(30.9.2009)

Ten film nedosahuje nějakých velkých kvalit, ale já prostě musím dát maximum hvězdiček, protože jsem si tento film oblíbil včetně všech hlavních postav (především seržant v podání Jamese Belushiho). Je to tak trochu na způsob Sedmi statečných, ale v jiném kabátě a mě tenhle film fakt baví.(18.9.2009)

Průměrný válečný snímek. Nic víc nic míň. Ale sympatické herecké obsazení a povedené bitevní scény rozhodně potěší.(11.7.2007)

Kdyz sem se na to dival poprve v televizi tak me to bavilo, i kdyz to bylo uz velmi davno ....(6.5.2007)

Menší válečný film, Belushi je sympatický, i když role drsného vojáka mi k němu opravdu příliš nesedí, akční scény se docela povedly, co je ale vážně jako pěst na oko, je samotná přítomnost US Army v červnu 1942 v Africe, normálnímu divákovi to nepřijde, ale znalci historie musí úpět hrůzou.(13.11.2004)

Sice je na filmu trochu vidět nižší rozpočet a takový ten trochu "komický" styl starších válečných snímků, ale to neznamená, že se nejedná o dobré dílo. Právě naopak, Sahara je jeden z těch originálnějších filmů z druhé světové, navíc dost dobře zahranej a po celou dobu sledování jsem hlavním hrdinům fandil až do samotného finále.(28.8.2012)

Milé prekvapenie tento film. Dráma v prvom rade o vojakoch až potom o vojne samotnej.(26.3.2004)

U tohohle snímku vyloženě byla a je škoda televizní produkce, protože dostat slušnější rozpočet a slušnější kabát, vznikl by z mého pohledu pětihvězdičkový válečný snímek. Takhle jen 80%.(23.4.2009)

Obvykle remakům originálů, který znám, nedávám stejný rating, ale Australská Sahara s Jamesem Belushim se povedla. Je to válečný film mého dětství a Belushi v něm působí jako frajer, ačkoliv obvykle mám ke klonu komisaře Mosera a váguse s kudrnatým parchantem silnou averzi.(3.4.2016)

Válečný film z prostředí rozpálené Afriky. Roku 1942 Němci dobyli Tobruk. Spojenecké jednotky se stahují. A toto je příběh jedné z nich, složené se směsice národností. Bez vody jedou svým tankem M3 Lee na pospas žízni. Poté se rozhostí bitva o vyschlou studnu. Celkem klasický scénář v sobě ale skrývá zábavnou a napínavou podívanou. Bitva o pevnůstku je natočena svižně a krásně se na to dívá. Film uběhne, žádné dlouhé obkecávání. Z neznámých tváří zaujme především James Belushi. Závěrem musím uznat, že jako válečný film se Sahara řadí mezi ty nejlepší, které byly v 90. letech natočeny. 90%.(27.4.2010)

Když jsem na začátku filmu zahlédl jméno James Belushi, měl jsem sto chutí přehodit výhybku na nějakou jinou výživnější hovadinu. Vydržel jsem a byl jsem příjemně překvapen. Začalo to slibně, každou chvilku jsem čekal nějakou blbost, která mě nadobro odradí, ale věřte nebo ne, ono to mělo i příběh!! A ten mě natolik vtáhl, že jsem si zbytek snímku plně užil a Belushi si u mě mírně napravil reputaci. Byl to velice nadprůměrný televizní film...(5.1.2008)

• kagemush

A jéje,-parta žíznivých wermachťáků cupitá v písku a je na nich až moc vidět,jak levný kompars to je. Ve spojenecké grupě už chybí jen rus,čech,polák a žid,-a měli bychom tu komplet protiněměckou alianci.Belushi jako vopravdickej dvrďák všech tvrďáků natvrdlík.Fakt zlej a záludnej německej pilot.Jedna laciná srdcervoucí scéna za druhou. Laciný všecko,scénarista idiot,příběh debil a označení Tv film to taky nezachrání. Ještě že tam měli ten geniální tank Lulubelku(??!!),jenž dokázal tu hrstku statečných vojínů smrtí pohrdajících povozit po Sahaře při spotřebě asi tak deset litrů nafty na sto kilometrů a ani jednou nezapadnout. Ještě že tak! (větší žánrovou zhovadilost jsem od dob Zelených baretů, a Zachraňtě matláka Ryana neviděl!)(30.9.2009)

nice filmek. belushi válí i ve vážnější roli. i když to je remake, je to dost kvalitní ztvárnění války v poušti. míň válčení a víc dialogů. takový boj mám rád. zvlášť se to hodilo o půlnoci po vypití basy piv, to opravdu člověku vyschlo v krku :D(8.5.2007)

celkom slusne becko...(4.8.2004)

Jestli si myslíte,že tento film je jen na nedělní odpoledne na strávení oběda, tak se moc pletete. Film je sice osekaný o nějaké triky,ale to filmu vůbec neubírá. Belushi zde představuje typický USA charakter,ale taky člověka se zásadami a dobrým srdcem. Všechny národnosti zde byly velmi typicky vykresleny. Film mě dost překvapil a na to,že neměl na rozpočet 10ky milionů,tak je velmi kvalitní.(14.8.2008)

Super námět, perfektní zpracování, a velice dobří herci. Sahara je totiž jeden z těch válečných filmů, který má svou originalitu větší než hodně filmu před ní. Já jsem se bavil, a podle toho myslím odpovídá i hodnocení.(23.12.2010)

Něco jako vzpomínka na prastarou, pouštím pískem dávno zavátou báji ... vzpomínka zasazená do reálií Druhé světové. Má v sobě cosi magického, co spolehlivě přebíjí nejen vysoce nepravděpodobné skóre finální bitvy, ale i jakékoli další kritické připomínky, které byste snad mohli mít. Jakoby právě Sahara byla tím pravým místem pro neokázalé hrdinské činy ... a snad i pro zázraky, neboť osudy všech, kdož se na jejím výsostném území ocitnou, píšou do nestálých písečných dun jen slunce a vítr.(3.7.2018)

Boj o vodu v saharské poušti. 1) Klasický koukatelný film o přežití nabízí podívanou přiměřenou očekávání. 2) Originál z roku 1943 jsem dosud neviděl.(11.7.2018)

• Machrovic

Todle není béčko, ale céčko. Po polovině jsem to zabalil a šel spát. Už mi ti hrdinní amíci lezou vážně krkem. Z historického hlediska totální blbost, protože první zástupci armády nejsupermachrovitějšího národa vstoupili na půdu Afriky až v listopadu 1942 v rámci operace Torch. Nejlepší je, že britský velitel poslouchá amíka jako hodinky ač má vyšší hodnost! Asi pochopil, že jediný, kdo je může zachránit je velký syn velkého národa. Fuj! Dvakrát fuj!(9.5.2007)

Oni neměli zestárnout tak jako my co stárneme.Věk je neměl unavit a roky je neměli zatratit i slunce večer zapadne, ale ráno si je pamatujeme.(26.8.2012)

Mě se to líbí já si nemůžu pomoct... Belushi je skvělej...(12.12.2009)