Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

myse

Tenhle film mě opravdu dostal. Než jsem si ho pustila, nic moc jsem neočekávala, obsah na čsfd mě nijak zvlášť neoslovil, ale všichni o tom mluvili jako o skvělé věci, tak jsem se rozhodla si to pustit. Ten snímek se mi strašně líbil, ale kdybyste se mě zeptali proč, tak řeknu, že nevím, protože na to nedokážu přijít. Jsou to herci, prostředí, kamera, scenérie, dojemný příběh, všeléčivý (místy černý) humor? Film má prostě svoje osobité zvláštní kouzlo, které vás nutí se o celou dobu sledování usmívat a projekci ani jednou nepřerušit. Co vám mám povídat, bylo to prostě skvělý. ()

Milda003

Filmy inspirované skutečnou událostí nemusí být vždy dobré. Důležité je obsadit dobré herce, a pěkně zrežírovat. Tomuto filmu nemohu nic vytknout - snad jen tu francouštinu. ()

holec2

Silný příběh, podobného tématu jako Inside I'm dancing, který ale podle mě rozhodně nepatří minimálně do TOP20. ()

markyzgero

to bylo tak milé, lidsky teplé, nepatetické a především veskrze originální...i dustin hoffman musí zaplakat... frantíci opět dokázali, že svět pouze dohání a praktikujou mimesis, co vlastne neni mimesis, protože tu nápodobu zkrátka nezvládnou. tak moc jsou down a tak moc jsou mimo... ()

Lobotommy

Jeden je kompletně ochrnutej a bohatej a druhej je dacan z ulice na podpoře. Potkají se a vznikne mezi nimi neobyčejné přátelství. Ano..., jde to tak popsat, ale je to asi takové, jako popsat nezřízenou bisexuální nymfomanku coby ženu, co má ráda lidi. ()

Chasida

Očekávání bylo veliké a k mé radosti došlo k jeho naprostému naplnění. Tenhle film si mě získal - velice dobré herecké výkony, více než dobrá technická a umělecká stránka věci (skvělá kamera!), perfektní humor (Víte, kde najdete paraplegika? Tam kde jste ho naposledy nechali!) a o hodně jiný pohled ve srovnání s Holywoodem. V porovnání s Rain Manem u mě jednoznačně boduje svojí nenuceností tento francouzský počin. (95%) ()

skejpa

Naprosto dokonalý filmový zážitek. Co k tomu dodat. Opravdu nemám slov. Výborný výběr herců, vynikající herecké výkony, krásné prostředí, bezprostřednost, autentičnost a naprosto fantastický soundtrack. Byl jsem totálně unešen. Něco naprosto jedinečného, co ve Vás zanechá stopu. Budete se smát, budete mít skleněné oči. Dodám jen pro formalitu - 100% ! ()

baltik

Nemám rád tyhle témata, ty jsi vždy říkají o to aby byla politovaná, aby jste zatlačili slzu a prostě aby se vás nutila nedat méně než 5*. Jenže tady je to opravdu krásně udělané a a a ... Jo i přes averzi k tomuto "žánru" 5* ()

katus111

Opravdu parádní film. Byla jsem na něj zvědavá, protože s rychlostí jakou se vyhoupl do přední pozice v žebříčku jsem předpokládala, že se asi bude na co koukat. A taky že koukalo. Cluzet a Sy vytvořili skvělou hereckou dvojici, která vám nedovolila se odtrhnout od sledování. Opravdu povedené a doporučuji shlédnout :-) ()

Godhaj

,,Řekl bych, že prosadit větší autonomii postižených občanů." Tento nový francouzský film je maximálně průměrný a nekonfliktní. Možná i proto je tak úspěšný. Konfrontace postiženého člověka se zdravým tu byla už mnohokrát. Intouchables se ale nesnaží tento zajetý koncept nijak inovovat. Jen si drží nadhled díky necenzurovanému homuru. Příběh se zajímavě rozvine, pak už ale nenastane nic nového. Vedlejší linie příběhu jsou úplně zabité a vyzní do ztracena. Soundtrack je velmi povedený a náladě se hodí k příběhu. Intouchables jsou tak pro mě celkem vtipným svěžím filmem, který je ale natolik průměrný, že na něj asi po chvíli zapomenu. ()

Maniik88

Najväčším plusom tohto filmu je hlavná herecká dvojica. Obaja sú nesmierne sympatickí, pôsobia na 100% presvedčivo a prirodzene. Akoby to ani nemuseli hrať. Na študijnom pobyte v zahraničí som poznal viacero černochov z Afriky, s niektorými som aj býval a Omar Sy mi ich strašne pripomenul. Sú to pohodoví a vtipní ľudia, presne ako vo filme. Hakuna matata(Svahilsky no problem) sedí na všetkých Afričanov. Príbeh síce nie je nijako extrémne unikátny a nepredvídateľný, ale o ten v tomto filme až tak nejde. Vtipné hlášky a situácie sa vynárajú počas celého filmu. Zároveň je film miestami smutný, pretože osud hlavného hrdinu je moc kutý, byť ochrnutý na celom tele...neviem si to predstaviť. Atmosféru dopĺňajú viaceré známe pesničky. Veľmi ma teší, že konečne niekto tromfol veľký Hollywood. Tento film sa určite oplatí pozrieť, mňa veľmi milo prekvapil. ()

stiewe

Žádné nohy, žádné sladkosti. Neskutečně silný zážitek, kterého se mi dostalo z tohoto francouzského skvostu. Dokonale sladěný hlavní protagonisté mezi kterými chemie funguje na plné obrátky vytvořili patřičnou atmosféru pro jeden z nejlepších filmů za poslední roky. I když Francois Cluzet hrají spíš svým nekonečným charismatem nezaostává moc za jeho ošetřovatelem, který předvádí opravdu heroický výkon po všech stránkách.. Vtipné chvíle střídají okamžiky napětí v perfektně načasovaných vzdálenostech a člověk nemá vůbec žádnou potřebu se zajímat čímkoli jiným než pouze sledováním jejich koncertování na filmovém plátně. Velice pečlivě vybraná hudba celou scenérii pouze dokresluje k naprosté spokojenosti každého diváka. ()

john.h

Moc krásná podívaná. Celou dobu jsem u ní měl přiblblý úsměv, jednou si smíchy zaplakal (scéna v opeře) a po zkouknutí mám dobrou náladu. Skvělé herecké výkony a samá sympatická postava, perfektní z technického hlediska - hudba, kamera, střih, scénář, režie, prostě všechno funguje v dokonalé symbióze a těžko hledat někde nějakou chybu. ()

Katya

Dost nekorektní, a proto dost zábavné! Podobných komedií, které si neberou servítky, není nikdy dost. Myslím, že tudy cesta vede! ()

lakiboy

Aj napriek silnému handicapu jedného z hlavých postáv je po celej dĺžke filmu cítiť príjemnú atmosféru a úsmev sa na vašej tvári prilepí a nepustí až do samého záveru. Spolu s hudbou od Ludovica Einaudia je to výborný film napríklad pri pochmúrnom počasí. ()

hero_bk

Jo, bylo to dobře natočený, zábavný, vtipný atd., líbilo se mi to, patří to do TOP300, patří to do TOP100, ale ne do TOP20. Nikoli osmé místo, ale tak 80. by tomuto filmu slušelo. Ale i tak nemůžu dát míň než pět hvězdiček :) ()

Mijagi

Bezchybné zpracovaní psychologické stránky dvou hlavních postav nespokojující se pouze s povrchním sledováním vývoje vztahu mezi nimi, ale zároveň sondující jejich soukromé problémy jako jednotlivců, čímž celé vykreslení dostává jakoby další obal a stává se uvěřitelnějším. Navíc charakterové vlastnosti hlavní dvojice jsou natolik zajímavé, že se divák za celou dobu trvání filmu v žádné pasáži nenudí. Neváhal bych tomuto filmu udělit pět hvězd, nebýt odfláknutého závěru drobné vedlejší epizody – flirtování ošetřovatele Drisse s asistentkou jeho zaměstnavatele Magalie. Scénáristicky nic proti této pointě nemám, zpracováním se rovná hollywoodskému filmu pro puberťáky. Ale mnohem horším prohřeškem filmu je hudební složka. Ludovico Einaudi se nejspíš spoléhá na to, že si diváci příliš nepamatují, a tak neváhal ve filmu ve dvou pasážích použít skladbu, kterou v roce 2002 komponoval pro TV film Doktor Živago. Jelikož se jedná o dvoudílný snímek, který mám ve svém profilu mezi oblíbenými a zmíněná melodie je v něm ústřední, spojuje se mi s úplně jinými scénami, než ve kterých zazněla v Nedotknutelném. Čtyři hvězdy pro film a palec dolů pro jinak kvalitního Ludovica. ()

Juwe

Největší překvapení za poslední rok :-) Naprosto skvělé obsazení herců. Takto prezentovaný černý humor mě vážně dostal. ()

vasa23

Byl jsem zklamán. Na film jsem slyšel a četl jen samou chválu a když jsem ho konečně spatřil, moje očekávání to rozhodně nenaplnilo. Člověk se pár scénkám zasměje, jinak nevím, čím má být tento film tak výjimečným ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)