Knizku jsem sice necet, ale jak to tak bejva s kultovnima dilama, od filmu podle nich neni radno mnoho cekat, takze ani ja jsem toho moc necekal a v podstate se na film ani nijak zvlast netesil a to mam sci-fi hodne rad. Ale nakonec jsem byl prijemne prekvapenej. Je sice fakt, ze dej je lehce stereotypni, Ender vzdy nekam pride a musi dokazat, ze za neco stoji a vesmirny bitvy vypadaj trochu jak videohra, coz je ale dany tim, ze se jedna o vycvik. Ale jinak si nemam na co stezovat, ackoliv tu neni buhvijak komplikovanej dej a myslenka na deti ve velitelskejch pozicich neni buhvi jak dobre rozvedena, celej film pusobi nadupane, nalehave a svizne. Navic tu jsou az na par detailu skvely triky, perfektni hudba a prijemny herci a to prekvapive i vcetne detskejch roli, Asa hodne mile prekvapil. Takze pro me sice nic s nabehem na kultovnost, ale dve hodiny straveny u prijemnyho sci-fi, takze jsem spokojenej.(17.3.2014)

• Segrestor

Renderová hra nabízí klasickou levelovou hopsačku pro juvenily, toť vše. Nemůžu napsat víc, nejsem cílovým divákem. Penál s aktovou jsem spálil před mnoha lety hozením do kopřiv, tedy mě dobrodružství výjimečného klacka, který zachrání lidstvo, nikterak za kardiostimulátor nechytilo. Obdivoval jsem přes své stařecké brýle jen onu atmosféru kvalitního sci-fi, pár záběrů na ýtýho a druhotné pohlavní znaky ve vývinu některých héreček. Při hrách, kdy se zcela neakčně skupinky dětí pohybovaly v cvičném neprostoru, jsem dvakrát upadl do letargického spánku a svalil se ze svého ušáku, co mám ještě po Němcích. Jak jsem se sunul na peršan, osobně věnovaný královnou Alžbětou II., rozflákal jsem si umělé zuby o lepenkový konferenční stolek LACK z IKEA. Našli mě za několik dní a prohlásili za mrtvého. Probral jsem se až v márnici, kdy jsem znenadání zařval: "Jak to skončilo, do pyče?" a poslal tak dva zřízence rovnou k Pánubohu, což je mi strašně líto, samozřejmě. U soudu kdyžtak řeknu, že za to může Robin Hood, který tuhle ptákovinu natočil.(21.6.2014)

• Hrabka

Dokážu pochopit, že pokud byla předloha dobrá, že si film své příznivce najde, taky bych asi hodnotil lépe, ale bez znalosti knihy bylo pro mě sledování tohoto blábolu doslova utrpením. Hrůza, děs po všech stránkách. Ať už se jedná o stupidní nápad s dospívajícími "ochránci Země", natvrdlý děj plný blbých dialogů a scén nebo naprosto stupidní konfrontace mezi postavami, tento film si ode mě prostě nezaslouží ani tu jednu hvězdu, nevím za co bych ji mohl dát. Navíc moje averze vůči MáslovýmuPoli se prohlubuje... Tento film je z mýho pohledu jeden velkej sci-fi omyl tohoto roku a jedno z nejhorších sci-fi, co jsem kdy viděl. 10%(4.2.2014)

Ender, chlapec obdarovaný mimoriadnymi schopnosťami určenia stratégie boja je odvedený od svojej rodiny, aby v špecializovanej "armáde" pre talentované "deti" dotiahol svoje prednosti k dokonalosti. Ľudstvo čaká krutý boj s mimozemskými bytosťami zvanými "Termiti", v ktorom by mal "vyvolený" Ender zabezpečiť víťazstvo. Podarí sa mu zabrániť invázii? Dobrodružná sci fi rozprávka pre teenagerov. Napriek tomu, že pár efektov skutočne zaujalo a záver pomerne prekvapil, predsa len, fanúšikov si tento film nájde najmä v nižšej vekovej kategórii.(23.2.2014)

Nečetl jsem předlohu, nemám tudíž k látce žádný vztah, ovšem už z trailerů mi bylo jasné, že se mi, minimálně po vizuální stránce, bude Ender's Game líbit. A je to tak. vizuální stránka je naprosto dechberoucí a to bylo to hlavní, co mě odtrhlo od obyčejného až klišoidního příběhu. Ale co, herecké výkony, zejména Asy Butterfielda, mě velice mile překvapily a Harrison Ford po delší době nevypadá znudeně a snaží se. Mě to stačilo, blu-ray na 152cm tv mě totiž naprosto dostalo...82%(1.2.2014)

• - Orson Scott Card si prial, aby Endera stvárnil Nathan Gamble. (Macejko)

• - Filmování částečně probíhalo i ve vesmírném středisku NASA. Prostory, kde se za normálních okolností sestrojují raketoplány a jiná vesmírná zařízení, posloužily několik dní jako ateliéry pro filmový štáb. (Reapper)

• - Důstojníci U.S. Marine Corps mají knihu "Enderova hra" na seznamu doporučené literatury. (Cheeker)