To, co v Enderově Hře (filmu) je, je hlavně díky výborně obsazeným a schopným hercům (čímž myslím i herečky a vědomě tak znevažuji jejich gender;)) víc než slušný divácký zážitek. Háček je v tom, že je tam toho proti Enderově Hře (knize) zatraceně málo, a i to málo je tak zhuštěné, že na jedné straně Ender vypadá jako příliš velký boss, a zároveň je simulace tažení proti Termiťanům otázka cca deseti minut, během nichž vidíme tři bitvy - ale zase takový boss, aby to zachránil voiceoverem o řadě těžších a těžších bitev, filmový Ender už není:) A pak je tu ještě ten zádrhelík jménem PG-13, díky němuž neuvidíte ani jednu jedinou kapku krve... Aby to nevyznělo příliš negativně - myslím si, že přesně takhle by měl vizuálně vypadat zfilmovaný Ender. A taky si myslím, že televizní minisérie nebo možná radši regulérní seriál, by mu svědčily o několik světelných let daleko lépe. Komunikace Termiťanů nemůže dávat smysl, pokud se aspoň trochu nevěnujete hláskám - a to Hood a jeho parta hošanů nedělají (stejně jako spoustu dalších věcí). Je pak jednoduché vyčíst Enderově Hře, že je nerealistická - a bude to pravda. Přežít se to dá asi do tří čtvrtin filmu, hlavně díky vynikající dynamice vztahů mezi postavami. Scény Endera s Petrou jsou téměř romantické, a působí naprosto přirozeně. Drsňáckému Bonzovi - což je mimochodem ten skřet Moises Arias z Hanny Montany:) - zase věříte, že by dokázal nakopat komukoliv o dvě hlavy většímu. A Fazolek je frajer všech frajerů:) Jenže pak už je Hra bohužel nerealistická skoro až směšně (kdybych měl vysvětlit proč, byl by to velký, velký spoiler nejen pro ty, kdo knihu nečetli). Ale můžeme být rádi, že se toho Hood a jeho banda chopili tak, že ctili ducha a vyznění knihy - což se jim daří i přesto, že Démosthéna a Lockea, i samotného mluvčího za mrtvé, film naprosto ignoruje. Jenom doufám, že nikdy nevznikne dvojka... 70%(12.11.2013)

Trailer som nevidel a predlohu nepoznám už vôbec, no aj tak to v mojich očiach nieje tak veľkolepý film ako vyplýva s príbehu. Samotný príbeh nie je zlý, dokáže zaujať, no jeho prevedenie po akčnej stránke ma moc neoslovilo a považujem to za najväčšie mínus. Inak film je fajn, herecké obsadenie perfektné (Ford, Kingsley) a zároveň aj prekvapivo dobré (Butterfiled). Taktiež aj kostýmy, efekty a výprava nieje zlá. Podobne je na tom aj Jablonského hudba, ktorá nie je epická, ale je presne taká, akú film potrebuje a predovšetkým ma dobrý timing. Škoda len tej akčnej stránky. Obľúbený soundtrack: Salamander Battle, Batlle Room, Commander. 75% - 4*(1.2.2014)

Nečetl jsem předlohu, nemám tudíž k látce žádný vztah, ovšem už z trailerů mi bylo jasné, že se mi, minimálně po vizuální stránce, bude Ender's Game líbit. A je to tak. vizuální stránka je naprosto dechberoucí a to bylo to hlavní, co mě odtrhlo od obyčejného až klišoidního příběhu. Ale co, herecké výkony, zejména Asy Butterfielda, mě velice mile překvapily a Harrison Ford po delší době nevypadá znudeně a snaží se. Mě to stačilo, blu-ray na 152cm tv mě totiž naprosto dostalo...82%(1.2.2014)

I jako nečtenář knižní předlohy cítím, že filmaři museli hodně škrtat, krátit a využívat různých dějových zkratek, protože naťuknutých (a zároveň nedoťuknutých) motivů a myšlenek je v těch 115 minutách opravdu plno. Pozitivní však je, že to, co zbylo, dává docela dobře smysl a zároveň je schůdné si smysluplně domýšlet věci, které se asi do filmové stopáže nevešly. Gavin Hood (od kterého jsem po nesnesitelném Wolverinovi věru moc nečekal) zkrátka mile překvapil a přinesl jedno z nejplnokrevnějších sci-fi letošního roku. Svou odtažitostí a uživatelskou nepřívětivostí si Enderova hra asi nezíská zástupy fanoušků z řad obyčejných diváků, ale ti, kteří před dalším veselým blockbusterem, v němž statečný mladý hrdina zachrání planetu před mimozemskou invazí, upřednostní radši něco mezi Hvězdnou pěchotou a Pánem much, by si neměli nechat návštěvu kina ujít. Vítaná náhrada za zprasené Elysium.(2.11.2013)

No, nevím. Chvílemi jsem to vnímala jako jednu velkou nudu s tím, že by si mohli klidně vybrat neokoukané tváře do hlavních rolí dospěláků. Efekt by byl stejný a vyšlo by je to možná levněji, i když pohled na miláška Bena snesu kdykoliv! Knihu neznám, ale na snímky, kde jsou děti chytřejší než zkušení dospělí, jsem trošku háklivá. Zdá se mi to prvoplánové, až takové laciné, aby děti zachraňovaly svět, vymýšlely bojové strategie a ničily vesmírné vetřelce. Těšila jsem se na akční sci-fi a jsem trochu zklamaná. Nicméně se mi na druhou stranu líbila ta fantazie, se kterou byl celý film natočen. Toužila jsem se s nimi pustit do nitra jejich tréninkového prostoru, naplněného stavem beztíže (jak jen to udělali) a zahrát si s nimi jejich výcvikovou hru.(2.12.2015)

• - Natáčelo se od 22. února do 15. června 2012 v Louisianě a v Kanadě. (Varan)

• - Některé rekvizity k filmu byly vytvořeny 3D tiskárnami. (Cheeker)

• - Důstojníci U.S. Marine Corps mají knihu "Enderova hra" na seznamu doporučené literatury. (Cheeker)