Reklama

Reklama

Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

(více)

Videa (34)

Trailer 2

Recenze (1 158)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Nečetl jsem předlohu, nemám tudíž k látce žádný vztah, ovšem už z trailerů mi bylo jasné, že se mi, minimálně po vizuální stránce, bude Ender's Game líbit. A je to tak. vizuální stránka je naprosto dechberoucí a to bylo to hlavní, co mě odtrhlo od obyčejného až klišoidního příběhu. Ale co, herecké výkony, zejména Asy Butterfielda, mě velice mile překvapily a Harrison Ford po delší době nevypadá znudeně a snaží se. Mně to stačilo, blu-ray na 152cm tv mě totiž naprosto dostalo...82% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Termití mimozemšťané si chtějí smlsnout na Zemi, na ní z hysterického strachu nevymyslí nic lepšího, než obrovské peníze (tak proč jsou v programu i dost hloupí smradi?) nacpat do výcvikových programů pro strategicky nadané náctileté děti. Jedno z nich od začátku vyniká, takže je asi jasné, jak to s touhle nadějí lidstva dopadne. Výsledku musí jít divák hodně naproti. Věřil jsem, že budu na konci spokojený. Nebyl jsem. Mě hrdinovo odolávání šikaně starších kadetů nebo budování si okruhu spojenců příliš nebralo. Ano, je to sympaticky nehollywoodské, ale pořád jsem měl před očima, že hlavní hrdinové v nákladné sci-fi jsou děti. To hlavní (asi pětatřicetikilové a pobledlé) je pramálo sympatické, zájem o něj chybí, takže mě opravdu nezačal tížit jeho úděl. Bylo to chladné, divácky nepřívětivé a moc teoretické. Těšil jsem na něco jiného, hravost i dravost chyběla. Můžu už si prosím pustit tu úchylně zábavnou Hvězdnou pěchotu? ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Adaptace čtenáři, cenami i časem prověřeného prologu k jedné z vůbec nejlepších literárních sci-fi (ano, myslím Mluvčí za mrtvé). Předloha pracuje s čistě dospělými nadčasovými tématy, na která je pro větší mrazivý účinek nahlíženo skrze děti (takový Pán much ve vesmíru) a ke cti autorům nesporně slouží, že se snaží o to samé. Problém je, že se o to právě pouze a jen snaží. Ovšem všudypřítomná osekanost a v důsledku toho jednorozměrnost postav i absentující větší proniknutí pod Enderovu kůži tomu zabraňují. Navíc se tu po celou stopáž bije rozpor dvou přístupů; věrné chladně odosobněné komorní adaptace "o něčem" a divácky vděčných pestrobarevných pozlátkových scén utočíčích na první signální. A to k sobě neštymuje. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Poutavé a svěží Scifi. Na první pohled se zdá, že Enderova hra bude typický Blockbuster pro děti a ono je to velmi inteligentní film, na který jít ve 13 letech do kina, tak z filmu nevím nic. Asa Butterfield je zřejmě nejlepší herec svojí generace a doufám,že jednou získá i nějakého oscara, protože zde odvedl slušnou práci. Efekty slušné, herecké výkony báječné, závěrečný zvrat solidní a zábava zaručena po celý film. Nemohu si na nic stěžovat. 80% ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Spíše slabší sci-fi podívaná, která svým příběhem a pojetím musí zajmout zejména diváky ve věku 12-17 let. Neříkám, že mě Enderova hra nebavila, ale podruhé bych si ji určitě nepustil. Nejen proto, že moc nemusím snímky, v nichž je hlavní hrdina dítě (a je vskutku geroj, akční hrdina), ale také z důvodu, že je téměř celý průběh příběhu značně průhledný. Neotřelá pointa však potěší. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (28)

  • O sfilmovaní románu sa začalo prvýkrát uvažovať v roku 1996. Prvý (nepoužitý) scenár dokonca napísal sám jeho autor Orson Scott Card. (Macejko)
  • Producenti konzultovali některé raketové technologie s Elonem Muskem, ředitelem společnosti SpaceX. (Cheeker)

Související novinky

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Seznam nejlepších filmů roku 2013 dle ČSFD.cz si můžete nechat zobrazit ve specifičtějším výběru Žebříčků, a to i zvlášť pro jednotlivé žánry. V celkovém žebříčku divácké líbivosti vedou s úžasnými… (více)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Je to tak, po Hanně a aktuálně řádící Hit-Girl v Kick-Ass 2 dorazí na plátna kin další dorostenka s povolením zabíjet. A hned ve dvou různých filmech! Tentokrát v podání Hailee Steinfeld, kterou po… (více)

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Nákladná adaptace slavného a mnoha žánrovými cenami ověnčeného sci-fi románu, kterou pro studio Lionsgate natočil Gavin Hood, má problém. Jeho jméno je Orson Scott Card. Ten, kromě toho, že je… (více)

Reklama

Reklama