Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

BR23

Negatíva: 1) stereotypná šikana hl. hrdinu-vyvoleného. (like Harry Potter, Kapitán Amerika ked ešte nebol Kapitán Amerika, ten týpek z Mostu do krajiny Terabitia, a desiatky dalších hrdinov, evidentne sú súci na poriadne zmlátenie) Skrátka stereotyp ktorý je síce ešte uveriteľný no už otravný (dáva to nádej takým slabým sockám ako napr. ja, vidíme sa v tom a tak sa diváci cítia s tým stotožnení a preto to s väčšou chuťou pozerávajú, tiež tajne v skrytu duše dúfajú že aj oni (ja) raz budem veľkí a silní) :D 2) Dej trochu opakujúci sa- odohrá si hry, postupuje dalej, odohrá si dalšiu hru a postupuje dalej... atd. 3) Trocha zmätok a domýšľanie po 1. polke filmu. A je mu najprv divné že tetovaný zaútočil na najväčšiu lod? človek nemusí byť Enderom aby vedel že zničením materskej (rozumej najväčšej lode v dosahu), odpadnú aj ostatní... asi nepozeral dostatočne veľa podobných filmov (Star Wars, Den nezávislosti a pod :D) Trochu zbytočná informácia o tom prečo tetovaný má tetovanie, asi v knihe to je o tom viac, v lepších súvislostiach no sem sa to nehodilo alebo ako Harrison Ford bol presvedčený o tom že termitania sa nachádzajú iba na tej planéte a nikde inde... kde bral tú istotu? 4) Ja jakošto (B)Ender by som tú poslednú správu adresoval nielen mojej čaje ale aj rodine, na tú nepomyslel? Asi áno no vo filme to malo byť spomenuté... teraz mi to vyznieva divne. 5) To sa chce Ender spáriť s mladou termiťankou aby založili novú koloniu či ako? Nepochybujem že v knihe je to aspoň načrtnuté ale beztak....................................................Pozitíva: 1) úžasný vizuál 2) úžasná hudba 3) pekná myšlienka- nezabíjať zbytočne. 4) fakt vydarený moment prekvapenia pre neznalého (nesčítaného) diváka 5) nemuchloval sa s tou čajou- to by bolo trápne. ()

Kosir

Pro hodné děti určitě výživné. Ale postupně to začíná nudit, a když dojde k vyvrcholení, tak už dost nezajímavé. ()

RonnieR

Priemer.60%. P.S. najsmutnejšie na tom je to že v US ARMY ovládajú tie drony práve takíto hackerskí tínedžeri... ()

The_woman

Aj keď si na sci-fi veľmi nepotrpím, tak páčila sa mi osobytosť hlavnej postavy. Jej príbeh bol zaujímavý, ale to by som všetko zistila aj z knihy. Vo všeobecnosti efekty boli dobré... aj hudba a pod. Čo sa im naozaj vydarilo bol výber hercov. Je to taký-ten-film, ktorý neľutujete, že ste si ho pozreli, ale najskôr si ho pozriete až zabudnete o čom bol. Viac netreba. ()

Johny_Blaze

zajímavý nápad, zajímavé efekty a ne až tak zajímavý děj který alespoň není zbytečně zdlouhavý a má i celkem spát. Na celém filmu mi nesedlo zasazení do vesmírného megaboje tak mladých dětí. Myslím že kdyby autoři zvolili jen o pár let starší věkovou skupinu hlavních aktérů podíval bych se na tento fil rád znovu. Takhle se jen zařadil do mé osobní rozsáhlé sbírky filmů na jedno shlédnutí, škoda. ()

PersilVanish odpad!

Nevím, na jakej film jste se koukali, ale to, co jsem viděl já, to fakt byla sračka s nádechem smrtících plynů..... Americká hovadina, kde děti se připravují do armády tím, že hrajou hry. Bravo, Bravo. Vrcholí to mega nesympatickým hercem v hlavní roli, Harrisnem Fordem, který to také nezachránil, spíše naopak. Ještě teď mi je zle přátelé. ()

neowhiterabbit

Se sci-fi je tento rok o poznání chudší, musíme doufat až v druhou půlku či konec tohoto roku a roku dalšího. Ale přesto se jedno kvalitní povedlo. Enderova hra je zprvu jako pohádka pro děti díky dětem v ní hrajících, po pochopení vážnosti děje je to však o kousek (dle mě) povedenější kousek než Hvězdná pěchota a její válka s brouky, i když první díl byl povedený ( ke kterému bych ho přirovnal). Nábor a výcvik kadetů, poté nasazení v boji, úspěchy či neúspěchy a rostoucí kariéra dětského hrdiny. Nesmíme opomenout na výrazný výkon Harrisona Forda, který je zde dost "slyšet" a který je příjemným hereckým zpestřením :-). Závěr filmu pěkný, ale ten už prozrazovat nebudu, koukněte se sami..... ()

galfaroth

Anorexie vpřed, svaly vzad. Koukám, že USA začala oslabovat vlastní armádu. Na druhou stranu pro řízení kosmické stíhačky nejspíš nepotřebujete sílu, ani svaly, jen kosti a mozek. Další detail, který mi neseděl na filmu, jak může letět ve stázi několik světelných let od naší modré planety a pak si dopisovat s těmi, které na té naší vodnaté planetě nechal právě přes NĚKOLIKA TĚCH SVĚTELNÝCH LET? A teď k filmu jako takovému. Nápad dobrý. Myšlenkou mi to připomíná hru Starcraft, kdy na Zemi útočili Zergové, smíchané s filmem Válka termitů. Není to poprvé, ani naposledy, kdy cizozemské civilizace chtějí to, co máme na Zemi a my jim stojíme v cestě jako kůže komárovi. Naštěstí pro nás máme "Uprchlík" vybral oživlého kostěje, který má mozek a tak hurá do boje za záchranu lidstva a zašlápnout ten otravnej hmyz! A protože se to týká nás lidí, pojďme je zničit, když vlastně už se vlastně nějakou dobu ani neukázali, protože co kdyby...ptát se můžeme, až potom. Za hlavního hrdinu, kterému jsem zkrátka to drsňáctví nevěřil ani v nejmenším, snižuju 1*. ()

pretorij

Zabiti casu na neprilis vydareny vecer. Nezlobe se na me, ale tohle v cervenych spotkach s cenovkou 70%?! To je snad vtip. Nerikam, ze jsem nevidel horsi snimky, ale film, na ktery zapomenu hned jak zacnou zaverecne titulky si nezaslouzi vic jak 45% ()

karmalat

Další zbytečná adaptace. Kniha mě kdysi uchvátila, ale tohle se ji nevyrovná. Možná je to dobré zpracování, tragedie ten film není, ale za srdce nechytne. Já doporučuji tak možná na vyplnění času kdy opravdu nevíte co dělat. ()

PanBlack

Tak tady mě opravdu hodně mrzí finanční neúspěch filmu, který zřejmě zamezí natočení jeho pokračování. Enderova hra si mě totiž jednoznačně získala, přestože jsem nikdy nečetl předlohu od Orsona Scotta Carda. Casting se tu povedl na výbornou a chválím především obsazení Asa Butterfielda a Harrisona Forda. Velice se film vydařil také po stránce trikové a žádné výtky nemám ani k Jablonskyho hudbě, která byla dle mého názoru více než dobrá. Je to spíš na čtyři hvězdy, ale jelikož mě toto sci-fi bavilo tak hodně, jako už dlouho žádné jiné (ba dokonce mě přinutilo zamýšlet se nad tím, že si přečtu předlohu i její pokračování), tak mu klidně přihodím i tu pátou. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /děj takový slabší, ale u sci-fi to až tak nevadí/, + /vizuální stránka filmu + akční scény samo výborné a špičkové, kvarteto Asa/Hailee/Harrison/Ben slušné, jen fajn, že Harrison ještě žije a dokonce i hraje, snaha o jakési prohloubení děje úvahami typu: využívání druhých k dosažení cíle a preventivní útok na nepřítele celkem ušly/, hodnocení - těžko říct, jak je to zdařilá adaptace knihy, ale jako samostatný film se docela povedl, vizuální stránka filmu + akční scény jsou u takového filmu důležité a tady jsem si je užil, za mě docela spokojenost ()

Edwin44

Ani netušim co mě u tohohle filmu udrželo až dokonce? Asi nějaká ta vize toho že se dočkám možná nějaký akce. Tý jsem se rozhodně nedočkal, pokud nepočítám počitačovou simulaci na velký obrazovce. Taky jsem nějak nepobral to náhodné (alespoň podle filmu, nevim jak v knize) vzplanutí po záchraně těch "nepřátelskejch" brouků. Navíc Asa Butterfield mi byl v tom filmu hodně nesympatickej. Zkrátka 1:15 hod se trénuje, pak je rádoby akce a to be to continued.... tohle na mě vůůbec nezapůsobilo doufam že se pokračování konat nebude ()

OgarO

Ako reklama na knihu/knihy skvelé. Nečítal som, ale určite zoženiem. Zdá sa mi však, že Hood z knihy vytiahol dejotvorné scény, skrátil ich deklaratívnymi one-linermi namiesto ľudských dialógov na minimum a zoradil ako húsatká prvý krát na výlete. Film tak pôsobí prvoplánovo a hlúpo s nekonzistentnými postavami a primitívnou rozprávačskou štruktúrou next-gen konzolovej hry. Prvý level, druhý level,..., a za dve hoďky game over. Technické kategórie pritom zvláda so cťou. Zdrojový materiál si žiadal (predpokladám) minimálne 10 dielny seriál HBO, prípadne výber a rozvinutie jednej časti Enderovej cesty s doplňujúcimi flashbackmi. ()

Ankroth

Svižné a pohledné sci-fi, které sice má své masařky (a pěkně ohyzdné), přesto mě dokázalo bez většího přemlouvání přikurtovat na dvě hodiny k obrazovce. Knižní předlohu jsem nečetl a upřímně o ní ani nikdy neslyšel, film ale vřele všem doporučuji. A to, že tomu většinu času šéfuje banda puberťáků, kterým teprve nedávno sestoupila varlata, překvapivě ničemu nevadí! ()

Danny71

Filmové sci-fi od kterého jsem moc nečekal a o to víc se mě to líbilo. Myšlenkově a technicky velice kvalitní biják, který nenudí.. ()

Pollini

Klasický americký scénář, ubozí pozemšťané byli napadeni a po výhře chystají strašnou odvetu zamaskovanou za prevenci. Hrdina je opět vyjímečný a úžasný, ovšem opět s psychickým problémem, podstatně neoriginální snímek. Ale je to hezká digitální podívaná, dobří herci, o odpoledne je postaráno. ()

neo101

Začátek mě docela příjemně překvapil, děcka, která hrají hry intuitivně a jinak než dospělí a tudíž maj lepší šanci vykosit brouky , šikana na škole, výcvik...jooo, super až do křápnutí lebky ve sprše. Pak totální pokles a to všemi směry. Proč se trénuje boj jeden na jednoho? Proč se trénuje střelba ve stavu bez tíže? Vždyť to nemá žádné opodstatnění vzhledem k dalšímu vývoji. I v té vykradené Hvězdné pěchotě byl trénink relevantní a mimochodem geniálně vysvětlený seržantem Zimem při vrhání nožů. Tady navíc chybí krev a vůbec styl boje nesedí . Vykrádačka pěchoty, Avengers, Dne nezávislosti a asi i mnoha dalších filmů. Těšil jsem se na parádní sci-fi, možná ve stylu StarTreků,Oblivion, ale tohle ztěží sahá ke kotníkům. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013