Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

Lachtaan

Není tomu tak dávno, co jsem se pustil se spolužačkou do zdlouhavé výměny názorů ohledně toho, jak jednotlivě vidíme úspěch filmů z rozmanité světové produkce. Já jsem se spíše zastával stále monumentálního a alespoň prozatím neutichajícího prvenství amerických filmů, ona se poslední dobou spíše zaměřovala/stále zaměřuje na nepříliš proslavené, ale festivalovými cenami stále více a více oceňované snímky z produkce zemí, do kterých by si jakýkoliv obyčejný filmový divák netroufl říct, že dokáží stvořit bravurní filmové dílo. Stačí se ale jednou doopravdy odchýlit od slávy Hollywoodu a zabrousit například do jihoasijské Indonésie a máte znenadání na talíři excelentní akcemi probitý film, kterému vlastně nemůžete absolutně nic vytýkat. Je pravda, že svému předchůdci, původnímu filmu The Raid: Redemption se jeho pokračování nemůže vyrovnat, ale množstvím nervydrásajících bojových scén smete ze stolu slávy kdejaký americký 'akčňák' s drsňáky jako jsou Stallone či Staham. Jejich choreografie v boji totiž ani trochu nesahá po kotníky zdejším aktérům, kteří indonéskou filmografii vznesli na novou úroveň a hlavně na světlo světa! ()

ywo666

Začnem mínusmi. Hrdinovia filmu prežijú zranenia ktoré by ich položili aj 100 krát. Skutočne. Iko mal by aspoň 100x mŕtvy, ochrnutý, paralyzovaný alebo v kóme. A kopec ďalších mu v immortalite sekunduje. Druhé mínus sú očakávania. Za to si tvorcovia môžu sami, keď robia také dobré filmy. Ja som film pozeral s tým že očakávam minimálne najlepší akčný film všetkých čias. Ok tým sme skončili. Žiaden ďalší problém vo filme nevidím. Akcia parádna. A príbeh viac než dobrý (ale celkom priamočiary). Možno to nie je najlepší krimi thriller na svete. Ale žiaden krimi thriller nemá lepšiu akciu. A možno to nie je najkčnejšia pecka všetkých čias. Ale nenapadá ma žiadna super akčná vec, ktorá by mala tak dobrý príbeh. Dokopy je to unikát. Film vedie kvalitná réžia, kde si Evans občas dovolí nejaký drobný trik, len tak pre potešenie. Záverečný fight v kuchyni. Uff. To bolo niečo. A ešte tá hudba do toho. Určite one-to-ne roku. Možno niekoľkých rokov. Či to bol naj akčný film všetkých čias. Asi nie. Ale parádny film. Určite áno. 90-95%. 5* ()

Mairo15

Asi zatím nejvíc ultimate nářez co kdy byl na akční pole uveden. Technicky brilantní, choreograficky vytříbené, dějově nevadí a gore potěší. Toto je proud, kterým se má akční film ubírat. Jednička byla dokonalá, dvojka je o něco lepší. ()

noriaki

Ideální dvojka by byla vymazat si z hlavy vzpomínky na jedničku a pustit si ji znova. To co naservíroval Gareth Evans nejenže není druhá nejlepší možnost, ale dost možná by se nevešla ani do první desítky. V bojových scénách je pochopitelně znovu precizní a nedá se mu vytknout ani to nejmenší. Ale kdykoliv se snaží o jakési mafiánské drama, tak selhává. Příběh je zmatený, ztrácí se v nepřehledných motivacích a ani mě nezajímal. Jestli měl stupňovat napětí, tak zklamal. Přitom stačilo poštvat všechny proti sobě a pustit kameru. Herci by se postarali o zbytek. Živelná vězeňská bitka, která vnikla bůh ví proč a dopadla bůh ví jak, je toho důkazem. Aniž bych chtěl snižovat režisérovy umělecké ambice, tak bych se opravdu přimlouval, aby se na ně příště vykašlal. Plýtvá vzácnými minutami a kde nic, tu nic. Méně než čtyři hvězdičky ale nemůžu dát. Už jenom kvůli té závěrečné rubačce. ()

DonHUS

Ve všech ohledech o level výš než jednička. Srovnávat děj s Kmotrem nebo s TDK je samozřejmě nesmysl, ale i tak je výrazně lepší, i když je stále poměrně banální a v první polovině filmu zabírá příliš času. Zbytek to ale bohatě vynahrazuje. Akce je spousta, každá scéna je jiná, lokace i zbraně se střídají a při božím závěrečném souboji jsem skoro nedýchal. Masakr. ()

geklon

Meganámrd pokračuje. Pokračuje ta neuvěřitelná akční jízda, kde se i nejotrlejším divákům MMA zvedá kufr, z četnosti a brutality většiny akčních scén. Navíc dvojka jde i příběhově do hloubky. Méně námrdu o to víc mega. Víc se mluví, plánuje, intrikuje, ale nic to nemění na faktu, že jednotlivé akční scény jsou ještě snad lepší než v jedničce. To asi z důvodu toho, že dvojka není okleštěná tématem řežby v jedný jediný lokalitě starýho činžáku. Bitky v lochu jsou výborný a maj neuvěřitelně působivou atmošku. A i když mám pocit, že se Evans chce zavděčit západnímu publiku, jedná se neuvěřitelně vyčerpávající podívanou nahraně koukatelnosti. Navíc většinu zúčastněných kaskadérů to asi bolelo. Choreografie jsou vážně ojedinělé i na asijská měřítka. Jako krimi thriller, Serbuan Maut 2 ve stínu volavek a podobných asijských skvostů značně pokulhává. Ale udržet takovou laťku i pro druhé pokračování, to chce smeknout z plný palby jen jednu hvězdu. 80%. ()

Wade

!!! NÁŘEZ !!! (Komentář bude dopsán až seberu svůj mozek,který my Raid 2 rozsekal a rozházel po pokoji.) ()

Trustme

Rozdrcené čelisti. Prokopnuté lebky. Roztržené tkáně. Zlámané kostry. Milióny krvavých šrámů. Fašírky z obličejů. Kaluže krve na bílé dlažbě... Nezdolné souboje polomrtvých bojovníků nevzdávajících se života a ve frenetických frekvencích zasypávajíc pěstmi hordy přibíhajících útočníků. Božská kamera, střih, zvuk a kolosální hudba. V bombastických akčních choreografiích nesmrtelných fighterů proskakujících sklem, auty, zdmi a otřepajíc se od krevních flákanců a dál povstanuvších v cestě za dobitím s nekonečným počtem životů. Líbivé postavy zabijáků používající různá náčiní pro ještě bolestivější utrpení protivníkovo. Až by měli John Woo a Quentin Tarantino radost. No myslím, že se bude druhý ZÁTAH líbit klukům a holkám tady na ČSFD. ()

Yoda sama

Prvý diel som videl za posledný rok asi päť krát a je to pravdepodobne môj najobľúbenejší akčný film za posledné roky, to netajím. Ale to, že sa z pokračovania stane ultrabrutálny, scenáristicky rozsiahly, skvelo natočený skvost, to som nečakal ani náhodou. Nielen že to stopážou a dejom presiahlo prvý diel, má to aj ikonickejšie postavy, perfektnejšiu choreografiu a ten úbytok skvelého soundtracku mi pri tom všetkom skvelom kriminálnom a temnom priebehu deja nevadil. Za mňa lepšie ako prvý diel a hlavne jeden z najzásadnejších akčných filmov posledných rokov. Hollywood by mal Garethovi Evansovi lízať otvor. A chcem trojku ktorá bude mať aspoň 4 hodiny. ()

hroubek

Nebudeme si nalhávat, že první Zátah byl po příběhové stránce nějaké terno, protože nebyl. Všechno co se ve filmu dělo bylo udělané, tak aby mohly co nejlépe vyniknout souboje. A o to také šlo v první řadě. Dvojka je hodně jiná a mnohem lepší. Hlavně co se týče příběhu. Příběh je tady mnohem důležitější, než všechna akce, kterou ve filmu uvidíte. A díky kvalitnímu příběhu se film i přes svou dlouho stopáž nezbortí a co víc, v určitém bodě si budete říkat, že to mohlo být mnohem delší. Příběh odkazuje ke klasickým gangsterkám a nejvíce mě připomínal Skrytou identitu, která vychází z filmu Volavka. Jediné co se režisérovi Evansonovi moc dobře nepovedlo, je prodat vedlejší postavy a odlišit je, protože spousta z nich nám bude připadat stejná a lehce zaměnitelná. Trošku mě zklamalo, že hlavní postava Rama je odsunuta do pozadí a nemá tak výraznou roli jako v první díle, který prakticky táhnul. Naštěstí z něho režisér už nedělá nesmrtelného bojovníka, ale jen obyčejné skvělého bojovníka, který také krvácí, prohrává a taky všechno nezvládne úplně sám. Hodně mě překvapilo jak některé vedlejší postavy byly skvěle napsané a zahrané a taková postava jménem Kosa si přímo říká o svůj film. Totéž platí i trojici zabijáků, kterým vévodí hluchoněmá dívka s dvěma tesařskými kladivy v podání Julie Estelle. A co se týče akční stránky, tak to je prostě jedná velká pochvala. Něco takhle luxusního se hodně často nevidí. Všechny akční scény mají perfektní choreografii a připomínají spíše tanec, než souboje. Navíc opět překonávají jedničku, hlavně co se týče kreativity. Souboj na záchodě, na ulici, v baru, automobilová honička nebo ta scéna v metru. To jsou akční scény, u kterých bude slintat blahem a jen pokyvovat hlavou. A to jsem se ani nezmínil o poslední tři čtvrtě hodince nadupané souboji. Prostě po akční i po příběhové stránce naprostá pecka. A proto mě opravdu mrzí ty drobné chybičky, díky kterým nedostane Zátah 2 prozatím plný počet. O no se to nezdá, ale některé pasáže jsou zbytečně dlouhé a nebo jsou trochu zbytečné, což zamrzí. Akční krasojízda, kterou byste měly vidět a mluvit o ní, aby jí vidělo nejvíce lidí, protože je hodně kvalitní. ()

JohnSmith

Pokračování akčního nářezu je opět plné neuvěřitelných akčních scén. Film se mi líbil, ale místy byl trochu nepřehledný a zmatečný. Možná kdyby Evans ubral několik postav a zkrátil celý film, nebylo by to na škodu. Ale i tak je Iko nezapomenutelný, stejně jako dívka s kladivy nebo muž s baseballovou pálkou. ()

haj

Raid 2 může snadno zklamat ty, co jsou natěšený na zběsilou non-stop akci, která začne v první minutě filmu, podobně jako tomu bylo v případě předchůdce. V první polovině, která je vzhledem k délce filmu poměrně dlouhá, hraje hlavní roli příběh, zatímco akce je poměrně málo a ani není nijak velkolepá, ale v druhý části filmu začne všechno neuvěřitelným způsobem gradovat, akce je nápaditá a neuvěřitelně brutální, s originální choreografií a navíc je všechno skvěle a přehledně natočený. K tomu film funguje i v neakční části, ať už jde o napínavej příběh, zajímavý a dobře zahraný postavy nebo hudbu, která v několika scénách zesiluje už tak výtečnou atmosféru. Další velkým pozitivem je, že přechody akčních a neakčních pasáží nejsou nijak násilný, všechno se skvěle doplňuje a funguje na jedničku. Zkrátka a jednoduše: pecka:) Snad to dvojici Evans-Uwais bude klapat i dál a nedopadnou podobně jako Tony Jaa, kterej po dvou skvělejch filmech shořel neuvěřitelným způsobem. ()

Brain-D

Co k tomu napsat ????? Jak já přechvaloval první díl a tohle je o dimenzi ještě dál. Něco, jak když jsem chtěl dát Tenkrát na západě 6* a ono to nešlo. Tohle byl ultimátně nejlepší bojový film všech dob. Takový nekompromisní krvavá brutálně akčně choreograficky vymóděná jatka jsem v životě neviděl. Jsem pocitově pod sprchou radosti a unešen nad tím vším. O tomhle se prostě nedá říct nic špatného. ()

Pump

Lepší než jednička. Rejža vyzrál, ale taky začal vykrádat a to fest. Není to špatné, jen poněkud brutální a hudba podtrhuje schizofrenní atmošku. Za mě nic moc. ()

Mishqo

Popiči mix všakovakej čistokrvnej akcie. Perfektná kamera. Prehľadná akcia. Človek sa rozhodne nenudí. Scéna už nie je obmedzená na jeden vežiak. Skvelou hudbicou doprevádzané. Už neviem čo povedať. Bolo to super. Táto filmová séria zatiaľ kvalitatívne stúpa a som zvedavý čo bude ďalej. ()

VasaX

Raid 2 je takovým jiným ale přímým pokračováním. Jiným v tom, že se nám ještě kousíček natáhl, přidal celkem smysluplný příběh (ač jsem se v něm, zejména díky jménům, občas ztrácel (kdo zrovna o kom mluví...), který u jedničky fungovla pouze jako rychlý start do nekonečné rubačky. Což se sebou nese menší nepříjemnost v podobě více či méně důležité vaty mezi fascinujícím baletem kontaktního násilí, jenž má úžasnou a precizní choreografii a zároveň i jistý prvek (černého) humoru. K tomu vnáší smysl pro brutalitu, detail a vetší míru realističnosti v provedení i efektu. ZA to se tak úplně na Raid 2 nemohu zlobit, protože mi v hlavě zůstávají i přes to všechno v paměti parádní scény, které jsou perlou akčního filmu ve světovém měřítku. ()

fefee

The Raid 2 je oproti jednotke už viac komplikovanejší, viac dejovejší, viac nacvičenejší za účelom čo najviac samoúčelne šokovať. Bravúra v kamere a hudbe sa stále nesie v duchu jednotky, no dráma a napätie v jednotke ma predsa len bavila o malinko viac. Každopádne najdrsnejší počin roku. 3,5* ()

dANo

Vizuálne je to fakt dobré, takže tie akčné scény sú tým pádom doslova umelecká záležitosť. Väčšina tu chváli aj dejovú líniu, ale ja som bol v tomto ohľade sklamaný. Je tam veľké množstvo postáv, ktoré mi prišli všetky na jedno kopyto a keď si k tomu pripočítam prehnanú stopáž, tak som nemohol hodnotiť tento martial arts film pozitívne. ()

VanTom

Rozmáchlé gangsterské drama nechá vzpomenout na Lepší zítřky nebo Volavky, byť jejich semknutosti ani "osudovosti" nedosahuje. Jestli očekáváte akční jízdu od začátku do konce (jakože já po jedničce určitě), může rozvitý komplot se spoustou jmen a dlouhé intervaly mezi intenzivními, brutálně násilnými, jinak vcelku krátkými řežemi poněkud zaskočit. Řidší výskyt soubojů však vyvažuje jejich neskutečná kvalita nejen choreografie, nasazení či dynamiky, ale též nasnímání, nasvícení, "divokosti" kamery… ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou