Firebull

Říkal jsem si "Film o chlápkovi z kutilskýho krámu co vyřeší bandu gaunerů kvůli štětce? To teda nevím." Ale výsledek: Výbornej Denzel, kterej s ledovým klidem pořeší skupinku cápků. Hlavně scéna z kanceláře je vynikající. Stopáž dlouhá tak akorát, že se člověk nenudí a jen čeká co přijde. ()

PRASÁK

Tak tohle akční krimi jsem si pořádně užil! V hlavní roli Denzel Washington jako někdejší člen tajný elitní vojenský jednotky Robert McCall, kterej se s nikým a s ničím moc nemazlí. Tvrdě se postaví na odpor ruský mafii v Bostonu, kde momentálně pracuje a žije poklidným životem. A podobně jako John Wick nebo Machete, i vo Robertovi platí: „Tohodle chlapa neměli nasrat, protože teď se všemi zatočí!!!“ Tahle akčňovka vznikla podle americkýho TV-seriálu „The Equalizer,“ kterej se v USA vysílal 18. 9. 1985 do 24. 8. 1989. A potěšitelný je, že na červenec 2018 je do kin naplánováno pokračování „The Equalizer 2.” A jen tak mimochodem, filmový studio Columbia Pictures stál snímek „Equalizer” 73 miliónů americkejch dolarů a dosud tenhle film vydělal přes 192 miliónů dolarů. ()

padlar

Za mne naprostá spokojenost. Ač jde o akční film, tak se mi líbil jeho jakoby klidný a pomalý průběh Samozřejmě musí se odmyslet samotné akční scény, kterých ale ve filmu zase není až tolik. Překvapivě to ale na škodu není. ()

Marlowe

Prodovači v Bauhausu jsou hold ostří kluci. Film si na nic nehraje, ťapka v nesnázích, zlý rusáci a tajemnou minulostí opředen hlavni hrdina, jemuž k zabijení stačí zapnout stopky, koukat se očima a třeba i knedlo, vepřo, zelo. ()

evita_

Dedulo rulezz!!!! Equalizer som si pozrela s mojim milovaným (vlastne ako asi 95% filmov - by ste neverili ako milujem pozeranie filmov s ním. A nie, nepožičiam Vám ho.No, ale naspäť k téme...), keďže v kine mala byť druhá časť. V zásade som podľa opisu o čom to asi je nevedela presne čo mám očakávať. A bolo to SUPER. Denzel vybavil všetkých a poriadne. A hlavne nečakanými / nezvyčajnými spôsobmi. Bolo to famózne, plné akcie, napätia a naozaj premakaných nápadov ako sa zbaviť tých, ktorých sa zbaviť chcel. Rada si to pozriem kedykoľvek opäť. Po tak skvelom rozbehu som sa do kina na dvojku neskutočne tešila...A aj bolo na čo...:) ()

star7

Chválím zpracování hlavní postavy, nekomplikovaná, skromná, vnitřní klidná síla - k dokonalosti chyběla trocha skromnosti vw "výkonech". Záporák trochu přehnaný, jinak správně záporácký. První třetina dost dobrá, zbylé 2 akční a drsné potřebují větší zabruslení do příběhu a zapojení ostatních postav, ale to už je na každém. Robertovi dávám 4 hvězdy, filmu 3. ()

Rhaegar

Kdyby to bylo tak o 50 minut kratší tak je to solidní akční béčko v to smyslu: střih sem střih tam sice jsi z toho nic neviděl ale nepřítel leží na zemi. Takhle je to jen ukrutná utahaná nuda bez scénáře. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Dva nejdůležitější dny vašeho života jsou den, kdy jste se narodili, a den, kdy přijdete na to proč." Denzel Washington to zjistil! Působí jako týpek, které má rád stereotyp: Práce, kniha, kafe. Film tedy zpočátku působí trochu nudně. Poté, co skončí v nemocnici dívka, se kterou se přátelil. "Oba víme, co doopravdy jsem." - "Myslím, že můžete být tím, čím chcete." - "Ve vašem světě možná, Roberte. V tom mým to tak nechodí." - "Tak změňte svůj svět." Tak poté mu rupne v bedně a ukáže svojí pravou tvář. Je to trochu Robin Hood ve 21 století. Pomáhá lidem a likviduje ruské gangstry. "Koukněte na něj. Dá mi devět tisíc za jednu jedinou ku*du. To musí bejt ku*da-ferrari." V příběhu jsou prostě emoce. "Mě pan Puškin volá, když to lidi jako vy poserou." Záporák tady byl perfektní. Jen vytknu, že to bylo pořád tmavé. To bylo protivné... A závěr, kde Denzel likviduje gangstry nářadím - tím trpěl. - 80%. ()

martin2702

Dost dobrý film ani bych do Denzela neřekl že že se umí tak dobře prát první díl mě hodně bavil druhy byl taky dobrý ale jednička byla o dost lepší. ()

MaxBodycount

Fuqua v nezvykle znesiteľnom podaní kopíruje stokrát videné aby vypichol rozdiely medzi nenápadnou obeťou OCD a punktualitou posadnutým zabijakom /it´s in the bodycount/, zatiaľčo kameraman Fiore v záberoch nočného baru ambiciózne požmurkáva na milovníkov Hopperových Nighthawks a dovoľuje tak viac než slušnému béčkovému akčáku tridsaťsekundový flirt s umením. ()

vinson003

Když se na mě podíváš, koho vidíš? Pohled tak vyprahlý, že i Teddie musel vědět, že proti němu sedí jeho smrt. Až asi na dvě minely slušně udělaný akční film, který od začátku do konce udržuje linku napětí na sto procent. Washington hraje jako o život a celé to vypadá jako zlý sen, ale ne pro něj, ale pro ně. Být tím policajtem v tom autě, kde ho chtěl W. udusit, tak bych se sbalil a už bych se do Států nikdy nevrátil. Ruská mafie a pekelné móresy velkoměsta. Je to i u nás, Praha, Brno, trochu Ostrava...takže je čeho se bát...buďte v klidu :) 75 % ()

wollfy

Kostra scénáře je klasická ex-agentská vyvražďovačka, jakou jsme viděli mockrát. Rozdíl je v tom, že Denzel je super herec na rozdíl od Segalů a Norrisů, od kterých tuto roli známe nejvíce. Film je originální v tempu. Je to pomalé a klidné, Prohlédneme si Boston. Pochopíme emoce hlavního hrdiny i jeho motivaci. Hlavní hrdina trpí OCD, nespavostí a chronickou touhou po spravedlonosti, kterou v něm probudí malá ruská prositika, která dostane od pasáků do držky za to, že vrátilia klientovi facku. Náš pan spravidlivý přijde slušně požádat, aby jí dali pokoj a nabídne peníze. Ruský paka jsou na něho ošliví tak jím obsahem stolu a baru během pár sekund ukrátí trápení jejich mrzkých životů. Scéna s vývrtkami je top. Řelo by se konec, ale kdepak, rusáčky to dost nasere a pošlou podobného týpka s OCD, aby zjistil co se děje. To neměli dělat páč jak se do lesa volá, až se ucho utrhne.Takže všichni chcípnou a jen tak bokem se odhalí korupce bostonské policie a politků v celých USA. Co by to bylo za akčňám kdyby si náš šiřitel dobra a spravedlnosti, který dycky dá všem na výběr, neudělal z ruských zabijáků sekanou a nakonec si nepodal jejich šéfa. Rozdíl oproti jiným filmům s tímto příběhem je v tom že nemá zbraně. Používá co je po ruce což např v Hobymarketu způsobí hodně komických scén. Kdo z nás občas netouží po tom vzít z věšáku kladivo a jít sjednat spravedlnost. Bohužel nemáme kámošku v CIA co by nás kryla takže nám v tom brání Trestní zákoník. V rámci žánru super film Hlavní hrdina skvělej. Co na tom, že to občas skřípe ve střihu a v logice. Je to prostě dobrý.A každý chlap by chtěl být jako on. ()

Sejkorka

Nevím proč poslední dobou tak šetřím 5*, tenhle film je téměř dokonalý. Denzel Washington představuje bývalého člena elitní tajné vojenské jednotky McCalla, který předstíral svou smrt, aby mohl začít žít poklidný život v Bostonu. To se tak nějak dozvíme až později, i když tušíme, že odrovnat pět ruských zabijáků není jen tak. Vše dopadne relativně dobře, padouši zahynou a polomrtvá Teri (Chloe Grace Moretz, 16 let) se uzdraví. A je připraven Equalizer 2 ,  který, jak předpokládám, bude o tom, že McCall chrání a mstí bezbranné. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera