dormouse

Mám ráda filmy, kdy jedinec holýma rukama překoná veškeré nebezpečí a rozpráší celou mafii. Kdo by si nepřál mít takového manžela nebo tátu nebo aspoň souseda. ()

Hadriel

Jednoduché a přímočaré. Ale plné stylové akce. Nudné pasáže v podstatě nejsou. Jo, Denzel hraje totálního ramba, ale je to Denzel! Pěkná kamera, grading do temna, přesně jak to mám rád. Hlavní badguy také velmi povedený. Dan Bilzerian se jenom mihnul a hned to schytal. Nic složitého za tím nehledejte. Ok, Denzel je tady asi už moc přehnaný, ale všechno je to tak pěkně poskládané a plné celkem rozumné akce, takže to krásně zabaví. McCallovo nutkání pomáhat všem je šlechetné, ale možná až moc, prostě přesně takový Don Quijote, jak zmiňuje ve filmu. Příjemnej relax. ()

tterez

Pomalý rozjezd! Stejně se mi to fakt líbilo, jen podle mě nemuseli tak přehánět ten konec. Jako drsňák Denzel - dobrý za většiny okolností..ALE v požárním dešti kouká jak srnka v lese a přitom střílí do zloducha hřebíky? To už bylo trochu moc. Té scéně (která mimochodem značně připomínala "Sám doma" pro dospělé) jsme se na druhou stranu poměrně slušně zasmáli, takže 60%. ()

Paldiny

Slabinou Equalizera je, že za celý čas nezistí akým smerom sa chce vydať. Na plnokrvné béčko je málo odľahčený (s výnimkou výplaty zamestnancov), málo odvážny (strihnuté zúčtovanie s kladivom / vŕtačkou). Na áčko má zas kvantum klišé (nedotknuteľní rukojemníci), logických chýb (Denzel sa zjaví vždy tam, kde ho treba) a príliš priamočiari dej bez výraznejšej myšlienky (101x omleté "čo chceš to dokážeš" už nepočítam). Lenže Equalizer disponuje hviezdou menom Denzel Washington, ktorý zvláda podobné role rovnako elegantne ako Neeson. Škoda iba toho, že sa o bezpečnosť nepriestrelného a morálne vyrovnaného hrdinu prestanete báť po pol hodine. Rovnako kvitujem príťažlivý vizuál a parádne ozvučenie. Ale do budúcna, ak dostanem chuť na podobnú žánrovku, tak radšej siahnem po Rozsudku smrti alebo Arnieho Sabotáži. ()

MatoFILM

Antoine Fuqua dokazuje, že i béčková zápletka môže v rukách dobrej réžie fungovať na jednotku. Suverénne natočené s množstvom silných scén. Denzel Washington sa pre túto rolu priam narodil a svojou charizmou ťahá celý film vpred. Marton Csokas v roli záporáka perfektný. Osobne ma prekvapila výrazná hudba, ktorá sa vo filmoch ako je tento veľmi často nevyskytuje. ()

Hyb_rid

Drsný mačo z bauhausu Robert, který nešetří radami ohledně zdravé stravy a radami vůbec. V noci nějak nemůže spát, tak chodí do nedalekého bistra popíjet svůj čaj, číst něco z top 100 seznamu knih jeho ženušky a jen tak mimochodem když se mu zachce dá nějakým hejlům přes držku a přispěl tak k obecnému blahu. Do téhle chvíle je to cajk a nemůžu si stěžovat. Bohužel jen co se na scéně objeví Ivan drsnější než šmirgl vše směřuje do anusu a z mača se stává Chuck Norris v2.0. Absolutně nepochopitelné použití zpomalovaček, finále na hranici absurdity/debility a kýbl klišé film dost shazuje. ()

Mitin

To, čím chce film zaujmout, je někdy až moc přehnané. To jsou například slow motiony, kterých je tady tisíce a jsou naprosto od věci, potom přehnaná superhrdinnost Denzela, do které mu ještě nahrává naivita nepřátel. To působí potom ve filmu až směšně a je to případ "někdy méně je více". Denzel svojí roli zahrál bez sebemenšího zaváhání a skvěle ho doplňuje jeho ruský rival. Ve filmu mě také překvapil Dan Bilzerian, kde 15 sekund z 20, co byl na kameře, umíral. ()

vander19

Možno osobne aj pre mňa prekvapko, že som dal maximálne hodnotenie, ale v tom danom okamihu som presne na podobný fílmový žáner mal náladu. Moretz nám vyrástla do krásy a Denzel dokazuje, že od Training Day je to starý tvrďák. Príbeh je samozrejme riadne prehnaný a Denzel je tak trochu ako schizofrenik so zatajenou minulosťou, ale ako vravím presne na toto som mal náladu. Filmu do šmrncu pridáva aj atmosféra a výborná kamera. Veľmi sa mi páčila aj Boboba načasovať a presnosť. 33 sekúnd, 16 sekúnd. Všetko si pekne pred akciou vyráta. S nikým sa nesere používa dosť ortodoxné metódy eliminácie nepriateľa. Marton Csokas znovu raz potvrdil svoju drsnosť a ako negatívny protiklad Denzela mu výborne sekundoval. S ním sa mi ale väčšina filmov ľúbi. Nie je to tak kvalitné ako Fuquaov Training Day, ale viac sa mi to ľúbilo ako jeho predošlé filmy. S proste s Denzela sa časom stáva aktívny kladný frajer a je pohodové sa na neho dívať. ()

Prochy38

V posledních dvou letech se s podobnými hrdiny roztrhl pytel. Člověk na odpočinku s vražednou nebo vojenskou minulostí. Někdo ho vytočí a on už jen překvapuje. Denzel tuto roli zvládl skvěle. Jeho kamenná tvář je naprosto famózní. Film tvrdý, nekompromisní. Super. Fakt mi to sedlo. ()

lucijelucije

Myslím, že tahle Washingtonova performoce může působit dost kontroverzně a nadneseně. Ale právě tohle pouto hrdiny se mi děsně líbilo. Takový superhrdina bez nadschopností. Styl kamery je poutavý a i když není příběh nadsmyslový, pro mě je The Equalizer něco jako 96 hodin..Jasné, věcné, akční bez předsudků a převelikých emocí. ()

Harapes

Pomalé,ale soustředěné.Napínavé,ale promyšlené.Výborný Denzel a výborné drama s krvavým koncem.Je to chytrý film.Fuqua zabodoval. ()

Disease

Někde mezi 2-3. Jo, máme rádi takové to "jeden proti celýmu světu", ale... Jasně že u těchhle filmů se nějaká psychologie moc neřeší, ale... Taťkovi Neesonovi se nasrali do rodiny, to je v pořádku. Dá se přimhouřit oko i nad pejsánkem Johna Wicka. Ale tohleto "Já jsem Mirek Dušín, woe!" je na mě trochu moc... ()

Angelino

Síce niečo medzi Sám doma, Supermanom a Hitmanom a trochu nečakane patetickým záverom, ale očakávania naplnilo... ()

Lefty86

Denzel jako postarší prodavač v Hobby marketu který se kdysi živil bůhví čím, ale když jde o bezpráví ukáže zloduchům hned kdo nebo co je zač. Až moc situací které nemají s hlavní dějovou linkou nic společného a jsou tam jen aby vyplnili prostor (vyhoření bistra, loupež v marketu). Bitka na konci s velkým rusem byla moc nepřehledná, byla tma, oba byli plešatý a oba byli v černým, není vidět kdo je kdo. Ale jinak super film. 80% ()

morize

Po zhlédnutí jsem si uvědomil, že pokud by měl být herní Hitman nějak zfilmován, tak takhle by to klidně mohlo vypadat :-) ()

Zero_Signal

Solidny, hlupučký akčňák s tradične výborným Denzelom. Čo mi ale nedá, je že toho Mobyho na konci si Fuqua mohol odpustiť - tá skladba bude vždy patriť Mannovi a jeho nahánačke medzi Pacinom a De Nirom na nočnej diaľnici v Heat. :-) ()

Foxhound#1

Rok 2014 byl zjevením a realoadem 2 stárnoucích akčních herců, Keanu Reevese a Denzela Washingtona. Zrodil se John Wick a víceméně i černej John Wick. Equalizer je de facto to samé co John Wick, akorát víc buletproof a nepřijde tam o život jediné štěňátko. A bere to tak nějak až do kořene, ale ne z osobní pomsty, spíš ve stylu Zorra za spravedlnost. Ale furt je to dobrá zábava. ()

Jaro_slav

Je to celý naprosto předvídatelný a plný klišé, ale tak hravě natočený, že jsem se tetelil blahem podobně jako u White House Down. Všechny ty zrychlený záběry, zpomalený záběry, cool hlášky, rádobyruský stereotypy potetovanejch mafiánů (na pozadí všeho stojí hlavní padouch Puškin, hahaha, o kterym se furt mluví, ale pro větší míru klišovitosti až na konci zjistíme, jak vypadá), a pokrfejsy během vraždění byly přesně to, co jsem chtěl vidět. A díky předem odhadnutelný linearitě děje zakončenýho povinným (a vlastně i touženým) happy-endem si šlo užít to ostatní: Chloë Grace Moretz hraje prostitutku Teri/Alinu (v době natáčení jí bylo 17), párkrát promluví rusky, vypadá při tom kuli parukám trošku jako Hit Girl - a je v tý roli legrační a současně okouzlující (aby se na konci ukázala tak, jak ji známe: normální náctiletá holka). Denzelův Robert je plešatej, čímž je legrační ale taky i okouzlující. Ten jeho povídací kavárnový vztah s Teri/Alinou má jako nedílnou součást svých zjevně samoterapeutických rituálů, a když je o tento rituál připraven a začne VYROVNÁVAT, je na jeho výrazu vidět, jak moc nerad to (zas) dělá, ale ví, že zkrátka nelze jinak, že to za něj nikdo jinej neudělá. Trošku mi tím připomněl sebe v Americkém gangsterovi (ani tam si svuj osud tak úplně nezvolil sám), jako by v Robertovi bylo něco z Franka Lucase, ale současně i z Richieho Robertse. Vrcholem filmu je vizuálně skvělá akční (ale ppoommaalluu akční) scéna z bostonské alternativy našeho OBI, z níž je nadevše jasný, že je ve filmu účelně, protože zabít někoho akuvrtačkou je prostě swag. Dávám nekritických 100%, protože jsem chtěl vidět pohádku o neohroženém novodobém rytíři a dočkal se jí. ()

petrskoc

Obzvlášť úvodem a cca první třetinou filmu má Equalizer našlápnuto na žánrovou lahůdku, která je komorní, atmosferická a celkově nic over the top, k čemuž by styl zpracování některých akčních sekvencí mohl svádět. Scény "Denzel v roli superhrdiny" jsou naopak dost při zemi, se skvělou choreografií a velmi přehledně natočenou akcí. Denzel tady nemá moc co hrát a už bych u něj ocenil opět nějaké oscarové ambice. Oproti např. Training Day (podobný film, podobná herecká poloha a stejný režisér) - nebe a dudy. Chválená pomalá gradace mě zde spíš unavovala, protože nepřinesla ani zdaleka očekávané vyvrcholení - naopak závěr je velmi plochý a vyšumí do ztracena, což by bylo správně u trošku jiné látky. Stopáž také zbytečně dlouhá. Záporák má příliš málo prostoru a konfrontace s Denzelem. Equalizer měl být buď osobním, minimalistickým a psychologickým dramatem o pomstě a morálce, nebo naopak 100 % akční jízdou, která mohla být klidně i chytrá - proč ne. Rozhodně ale ne oboje. Celkově lepší průměr a v kině by to mohl být lepší zážitek. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera