Reklama

Reklama

Superman vs. Elita

  • USA The Superman vs. Elite (více)
Trailer

Obsahy(1)

Když Superman vyrazí do akce zažehnat další katastrofu, dostane se mu nečekané pomoci od nové skupiny superhrdinů, kteří si říkají Elita. Nová posila, sestávající ze čtyř mocných bytostí vedených suverénním a vypočítavým Manchesterem Blackem, vede boj se zlem surově a bez skrupulí. Brutální metody Elitě přesto získají podporu veřejnosti a vše směřuje k velkému finále, ve kterém Superman zaostává silou i popularitou. Postavám propůjčili své hvězdné hlasy George Newbern, Pauley Perette a Robin Atkin Downes. Nová premiéra od DC Comics™ přináší dobrodružství plné superschopností a soubojů, které vás donutí přemýšlet, kdo vydrží déle: Superman nebo jeho kodex cti? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (55)

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Režisér Michael Chang je co se týče komiksových animáků vcelku nováček, předtím pracoval pouze na povedeném seriálu Batman:Brave and bold. O to větší je mé překvapení a radost z toho, že se mu podařilo natočit v podstatě nejlepší supermanovský animák, co jsme tu zatím měli. Ať to porovnávám jak chci, tak Superman vs. Elite poráží jak svých osm přímých předchůdců, tak i ty tři Justice League týmovky, kde se Superman také objevil(pozn. více, či méně kompletní seznam animovaných snímků s komiksovou tématikou naleznete na mém profilu). Velkou zásluhu na tom zřejmě bude mít samotná komiksová předloha What´s so funny about truth, justice, and american way, jež jsem ale zatím nečetl. Vydařila se i hudební stránka filmu, o níž se postaral Robert J. Kral(v minulosti např. upírský Angel, nebo právě komiksoví Superman: Doomsday a Green Lantern: First Flight). Rozhodně potěšily i vydařené retro úvodní titulky. Animaci bych možná raději viděl ve stylu seriálu Justice League Unlimited, na druhou stranu mi ani nijak vyloženě nevadila. Samotný příběh o konfliktu morálky a etiky s krvavou "spravedlností" v starověkém ražení "oko za oko", se velice dobře hodí do supermanovské mytologie a vlastně i současného světa. Nutno podotknout, že závěrečný souboj stál opravdu za to, přičemž jiné rozuzlení snad ani nikdo nemohl čekat - tohle je totiž Superman se vším, co k němu patří a to je třeba v rámci žánru respektovat. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $3,5miliónaTržby za predaj Blu-ray v USA $1,580,523 //počet predaných kusov 88,002Tržby za predaj DVD v USA $794,086 //počet predaných kusov 55,751║ Troška príbehovo a graficky nevyvážené ale aspoň to v sebe skrýva nejaké to posolstvo, to vždy pri Supermanovi žeriem. /60%/ ()

Reklama

Zeebonk 

všechny recenze uživatele

Superman je, jak všichni víme, díky svému plochému, nezajímavému a k zblití kladnému charakteru, ten nejnudnější superhrdina od DC. K pouhé koukatelnosti mu vždy napomáhal fakt, že na druhé straně barigády třímal zámožný plešoun kryptonitového boxera a prováděl to, čemu se oddával ve snech každý pokřivený geek - vymlacoval z toho parchanta ve slipech přes tepláky duši. K naprosté dokonalosti mu však stačilo dosadit po pravici starého mrzouta Batmana nebo rovnou celou Ligu spravedlivých a zbytek geeků se mohlo posrat nadšením. Jenomže co se nestalo, Superman je zde bez parťáků a místo Lexe Luthora čelí jakési pochybné The Elite, která by se dala popsat všelijak, ale rozhodně ne jako důstojný protivník. Další vřed na dětské prdelce je, že tvůrci nechávají Supermana v každém díle naoko chcípnout, aby ho mohli vzápětí zase oživit a nechat na poslední chvíli nakopat záporákům prdel (snad jen v All Star Superman to dotáhli do kýženého extrému), tohle klišé je tu naprosto POKAŽDÉ a unavovat mě přestalo před deseti díly, teď mi z něj krvácejí oči a praskají bubínky. Jeden nepotřebuje půlmetrové péro a IQ 180, aby mu došlo, že Superman vs. The Elite je nechutně průměrný, plytký, do posledního žebírka předvídatelný a co hůř, ani ty bitky nestály za nic. ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Oceňujem ako zápletku, tak hlavne jej rozuzlenie. Mám rád, keď mnou nijako zvlášť milovaný Superman dostáva poriadne do držky, tu som sa naviac dočkal bonusu počas finálneho súboja, kedy je z neho dobre nie berserk (pretože má už dosť dostávania do držky). Zároveň je ale táto chuťovka vhodná aj pre mladého či dokonca malého diváka, pretože nie každý komiksový príbeh dokáže tak pekne naložiť s otázkami pomsty a trestu, vyústiť z vážneho a nejednoznačného konfliktu do presvedčivo podanej pozitívnej myšlienky. Nech je svet ako chce šialený, isté hodnoty musia byť aj pri najväčších pochybnostiach o ich oprávnenosti a pri bezmocnom hneve zachované. Tento Superman ich dokázal obhájiť a nevadí mi, že sa pre môjho potomka stal Hrdinom a možno aj vzorom. Hanbím sa skôr ja, že som počas sledovania spomínaný konflikt považoval za nejednoznačný a chvíľami, podobne ako obyvatelia Metropolisu, o sirote z Kryptonu pochyboval. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se dostal k dalšímu DC animáku. Tenhle mi přišel o něco slabší. Asi to bude záporáky, Elita mě příliš nezaujala. I když záporáků je tam víc. Elita se původně tváří kladně, ale víte, jak to chodí. Neshodnou se se Supermanem na filozofii a konflikt je na světě. Svět ale fandí spíš Elitě. Nakonec to nemůže dopadnout jinak než velkou bitvou. Superman se nedá. "Nejsem porota, soudce ani kat!" ()

Galerie (109)

Zajímavosti (1)

  • Předlohou filmu byl komiks "What´s so funny about truth, justice, and the american way", za nímž stojí tvůrci Joe Kelly, Doug Mahnke a Lee Bermejo. Příběh vyšel v „Action Comics“ číslo 775 v roce 2001. (Caszidy)

Reklama

Reklama