poster

Superman vs. Elita

 • USA

  The Superman vs. Elite

 • Slovensko

  Superman vs. Elita

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2012, 72 min

Režie:

Michael Chang

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $3,5miliónaTržby za predaj Blu-ray v USA $1,580,523 //počet predaných kusov 88,002Tržby za predaj DVD v USA $794,086 //počet predaných kusov 55,751║ Troška príbehovo a graficky nevyvážené ale aspoň to v sebe skrýva nejaké to posolstvo, to vždy pri Supermanovi žeriem. /60%/(17.7.2012)

 • HiddenDragon
  ****

  Zpracovanim (graficky, hudba) docela prumer i na DC animaky, navic asi nenajdu Supermanuv ksicht, ktery by se mi vylozene libil. Pokazde ho udelaji trochu jinak a pokazde mi to nesedi :) Ale tenhle animak resi na pomery zanru opravdu velmi zajimave, stale aktualni a obtizne tema. Vychazi z "Action Comics" #775 - "What's so funny about truth, justice, and the american way?" a snazi se odpovedet na otazku, zda si zlo zaslouzi radikalni rez skupinky mocnych, nebo spravedlnost klasickeho strihu. Priznam se, ze i ja osobne bych v nekterych pripadech volil pristup "Elity". Ale je to opravdu osemetna zalezitost k diskusi. A Superman v perfektnim zaveru (souboj na Mesici a dal) ukazuje, ze i kdyz vseobjimajici dobro je jenom ideal, stoji za nej bojovat. Davam tedy ctvrtou hvezdu za to, ze se zabyva obtiznymi myslenkami, ktere jsou spis domenou hraneho zanru nebo knih.(13.5.2014)

 • ledzepfan
  ****

  Velmi kvalitní a aktuální příběh s trochu křečovitým a "jednodušším" koncem. Výraznější slabinu bych viděl v režii, která z celého toho námětu neumí vymáčknout maximum. A mě osobně nesedl ani vizuál-konkrétně charaktery(superman s až směšnou prdelí na bradě :D a celá ta Elita vypadala jak poslepovaná z kreslířských nedodělků)...Když ale přimhouřím oko, jde o smysluplnou podívanou.(20.6.2012)

 • Caszidy
  *****

  Režisér Michael Chang je co se týče komiksových animáků vcelku nováček, předtím pracoval pouze na povedeném seriálu Batman:Brave and bold. O to větší je mé překvapení a radost z toho, že se mu podařilo natočit v podstatě nejlepší supermanovský animák, co jsme tu zatím měli. Ať to porovnávám jak chci, tak Superman vs. Elite poráží jak svých osm přímých předchůdců, tak i ty tři Justice League týmovky, kde se Superman také objevil(pozn. více, či méně kompletní seznam animovaných snímků s komiksovou tématikou naleznete na mém profilu). Velkou zásluhu na tom zřejmě bude mít samotná komiksová předloha What´s so funny about truth, justice, and american way, jež jsem ale zatím nečetl. Vydařila se i hudební stránka filmu, o níž se postaral Robert J. Kral(v minulosti např. upírský Angel, nebo právě komiksoví Superman: Doomsday a Green Lantern: First Flight). Rozhodně potěšily i vydařené retro úvodní titulky. Animaci bych možná raději viděl ve stylu seriálu Justice League Unlimited, na druhou stranu mi ani nijak vyloženě nevadila. Samotný příběh o konfliktu morálky a etiky s krvavou "spravedlností" v starověkém ražení "oko za oko", se velice dobře hodí do supermanovské mytologie a vlastně i současného světa. Nutno podotknout, že závěrečný souboj stál opravdu za to, přičemž jiné rozuzlení snad ani nikdo nemohl čekat - tohle je totiž Superman se vším, co k němu patří a to je třeba v rámci žánru respektovat.(14.6.2012)

 • Spacecore
  ***

  Oproti minulým filmům se Supermanem jsem nečetl předlohu a jeden známý říkal, že to je dobře. Hodnotím film 3 hvězdami, protože jsou lepší animované filmy se Supermanem (např. All-Star Superman). Hlavní padouši - slabota. Byl tam sice Atomic Skull, kterýho vlastně potřebovali jen jako mezník ve sporu Elite a Supermana. No a samotní Elite.. Na první pohled padouši, hrají si na ty kladné, ale vyklubou se z nich padouši. Nic nečekaného. Včetně toho, že Superman vždy najde způsob i kdyby šel na sebe-smrtelnější misi a vždy má všechno předem naplánované... Pěkné na jedno shlédnutí, ale dva krát si to nepustím..(4.7.2012)

 • - Předlohou filmu byl komiks "What´s so funny about truth, justice, and the american way", za nímž stojí tvůrci Joe Kelly, Doug Mahnke a Lee Bermejo. Příběh vyšel v „Action Comics“ číslo 775 v roce 2001. (Caszidy)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace