Superman vs. Elita

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2012, 72 min

Michael Chang

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Příběh jako takový byl hodně dobrý. Otázka "překročení hranice" je v komiksech stále silným motivem. Bohužel mě příliš nezaujala ta samotná Elita, která byla pro mě osobně tvořena děsně nezajímavými a nesourodými postavami, které ve spojení s nepříliš hezky vypadající animací, příliš nevynikly. I tak jsem si ale tento animák docela užil, i když Doomsday, Under the Red Hood nebo Year One rozhodně překonat nemůže.(19.6.2012)

Dodnes mě šokuje,jak je tento příběh naprosto (v rámci DC animáků) nekompromisní! Obzvláště v kontextu Supermana,toho věčného dobráka. Nic proti tomu. Joe Kelly,z jehož už tak skvělé předlohy vznikl snad ještě lepší film,dokázal,že jeho účast na comicsovém Deadpoolovi nebyla jen náhoda. A to psal i jeden čas (považte! Karu Zor-El). Sice mi tenkrát na poprvé vadil ten design postav,ale jakmile došlo na samotný příběh,byl jsem lapen,a to se mi nestává moc často. A to nebudu rozebírat úvodní titulky,které jsou samostatným článkem sami o sobě. Výborně Joe!(10.8.2018)

Velmi kvalitní a aktuální příběh s trochu křečovitým a "jednodušším" koncem. Výraznější slabinu bych viděl v režii, která z celého toho námětu neumí vymáčknout maximum. A mě osobně nesedl ani vizuál-konkrétně charaktery(superman s až směšnou prdelí na bradě :D a celá ta Elita vypadala jak poslepovaná z kreslířských nedodělků)...Když ale přimhouřím oko, jde o smysluplnou podívanou.(20.6.2012)

Tohle se povedlo. Výborná akce, tak příběh i záporáci. Superman nemusí bojovat jen s Elitou (což jsou moc fajn postavy), ale i s celými svými morálními názory a pravidly. Je pro Supermana na světě ještě místo nebo je třeba razantnější přístup bez rukaviček? V podstatě šablonovitý Superman k sobě potřebuje kvalitní záporáky (Luthor je fajn, ale …) a to Elita maximálně splňuje. Dovedl bych si to představit jako letní blockbuster.(9.2.2013)

• Aargh

Už dlouho mě film ideologicky tak nenasral. Ano, záporák má celou dobu pravdu, a ano, Superman je sobecký zmrd, který radši obětuje životy lidí, než aby si ušpinil ruce. Ale holt v rámci pseudohumanistické agitky nakonec slipař dal radši všem do nosu a debatu o morálních postojích tím ukončil. Příznačné.(9.12.2013)

• - Předlohou filmu byl komiks "What´s so funny about truth, justice, and the american way", za nímž stojí tvůrci Joe Kelly, Doug Mahnke a Lee Bermejo. Příběh vyšel v „Action Comics“ číslo 775 v roce 2001. (Caszidy)