Poslední základna (TV seriál)

Last Resort

Honba na ponorku

Drama / Thriller

USA, 2012–2013, 9 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Robert Duncan

Andre Braugher, Scott Speedman, Daisy Betts, Camille De Pazzis, Dichen Lachman, Daniel Lissing, Sahr Ngaujah, Autumn Reeser, Jessy Schram, Robert Patrick, Jessica Camacho, Bruce Davison, Max Adler, Matt Gerald, Chad Michael Collins, Darri Ingolfsson, Cas Anvar, Gideon Emery, Angela Relucio, Mitchell Fink, Jesse Luken, Jay Hernandez, Nazneen Contractor, John Prosky, Omid Abtahi, Faye Kingslee, Mia Doi Todd, Allen Gumapac, Scott Hoxby, Pat Skipper, Fred Ochs, David Rees Snell, Will Rothhaar, Jay Karnes, Assaf Cohen, Ilia Volok, Michael Gaston, April Grace, Carlos Leal, Michael Mosley, Shaun Toub, Sam Page, Jason Beghe, Chin Han, Vincent Duvall, Ernie Hudson, Colby French, David Starzyk, Michael Shamus Wiles, Shainu Bala, Jenny Cooper, Peyton McDavitt, Martha Hackett, Adrian LaTourelle, Allan Cole

Slibně rozjíždějící seriál skloubený s politikou, intriky a akční ponorkou na jednom ostrově. Sice to na obrazovkách vydrželo pouze jednu sezónu, ale myslím, že vzhledem k tématu to bylo tak akorát (další sezóny bych se ale nebránil), Akčních dílů bylo pár, řeší se spíše otázky ohledně rozkazů, vlastenectví a pikle na ostrově. Počáteční a koncové díly dobré, ten střed mírně utahaný. Camille De Pazzis po deseti letech zase dostupná v TV :-) (hodnocení za 1. sérii - konec)(28.1.2013)

Tak jo... seriál je v jedné třetině, tak si dovolím první komentář. První epizoda byla jedna akce za druhou (a slovem "akce" nemyslím nutně, že se někdo řeže, ale že se na obrazovce děje něco do posouvá děj). Druhá si své tempo držela, třetí lehce polevila a u čtvrté už jsem měl pocit, že scénáristům dochází nápady. Vše ukáže až další vývoj. Jinak celková myšlenka je zajímavá, ponorky já rád (což pomůže), na obrazovce jsou hezké tváře (což je trapné a klišé... ale pomáhá to) a teď už opravdu jen záleží na tom zda za tou tučnou návnadou taky něco bude (nebo se z toho vyklube další Terra Nova). ==po nějakém čase== Seriál je u konce a já ubírám jednu hvězdičku. Vyklubala se z toho další Terra Nova. Začátek a myšlenka pecka. Postupem času došlo na vyplňování vatou (to je takové to že když epizodu nevidíte, z hlavní zápletky o nic nepřejdete a dokonce ani nemáte pocit že jste něco propásli). S blížícím se koncem padala jedna facka za druhou (díry v logice jak vrata) a úplný závěr mi pžšel jako z rychlíku. Asi když bylo jasné že je konec a nemá smysl vařit z vody, seriál rychle "nějak" ukončili a tedy závěr to byl "jedna báseň". Tedy řekněmě. první tři epizody 4 hvězdy, poslední tři 2. Těch sedm kusů mezi byl šedý průměr. Takže ve finále dojmem dost mizerný standard. Nedivím se, že sledovanost šla do kytek a další řada nebude.(1.4.2013)

Tak. A stalo se přesně to, co jsem prorokoval už při ukázkách - bude to o vojácích co jsou hrdí Američané, kteří nestřílí na nevinné, a jsou zásadový až do nebe. První episoda, byla vcelku zajímavá, to musím uznat. Druhá episoda nám vylíčí utrpení manželky, která nezná svého muže + se do toho zamíchají Rusáci + se drsňák ze speciálního týmu pořád ještě napájí v místní nálevně a možná ještě nevystřílivěl z první episody ( samozčejmě že místní nálevnu vede exotická sexbomba )Třetí episoda už mi nenabídla nic jiného než natahování děle, aby seriál něměl 5 episod ale minimáně 22 ( a 2 série navíc k tomu ) Kdyby to natočily jako celovečerák a trochu tomu přidaly na razanci, mohla to být podívaná tohoto roku. Shlédnuty 4 episody - u páté jsem to vzdal. Nesnáším filmy o hrdých Američanech, kteří se jen modlí k bohu a sehrávají srdceryvné proslovy o vlastenectví, hrdosti, a svědomí. Blééééé ( 3 hvězdy, ale dám ruku do ohně za to že bych po více dílech dal o jednu míň ) Tohle se hrubě nepovedlo.(24.3.2013)

Tunajsie popisky su trochu nepresne. Ostrov nie je opusteny. A s tym prikazom a mocnymi v DC to nie je take jednozacne. Kazdopadne vo Washingtone bude nieco zhnileho, jeden vojak nieco posral... a posadka (vo vedeni sami spravnaci) s po periskop vyzbrojenou ponorkou ostava na ostrove bez doveryhodnych informacii a sama proti vsetkym, v nudzi i vlastnej krajine. Pilot slusny, dobra herecka zostava, ziadne lacne triky, napatie budovane postupne. // Zatial som zaseknutá niekde okolo e4, ale hádam ľady pohnem.(20.9.2012)

• JohnCZ

Neskutečně atraktivní namět byl totálně zabit neschopností scénáristů vtáhnout diváka do děje. Nezajímavé postavy, nevýrazné zápletky epizod, celých 12 dílů se děj děsivě táhne aby v závěru nabral grády a nakonec všechno strašně rychle ukončil. Z Last Resort je vidět polovičatost všeho, scénáristé dle mého názoru nevěděli, zda nějaká série ještě bude a alespoň přichystali jakýs takýs uspokojivý konec. Je mi trošku záhadou, jaktože je Last Resort v červených číslech. Postrádá to prakticky všechno, co by měl kvalitní seriál obsahovat - atraktivní dějovou linku, zajímavé postavy a hlavně zábavné zápletky. To všechno chybí a ani ta hudba nestojí za řeč. Herci se snažili, leč s tak chabým vedením se moc předvést nestihli. Hodnocení seriálu: 2/5(28.8.2013)