Poslední základna

(seriál)
USA, (2012–2013), 9 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Robert Duncan

Andre Braugher, Scott Speedman, Daisy Betts, Camille De Pazzis, Dichen Lachman, Daniel Lissing, Sahr Ngaujah, Autumn Reeser, Jessy Schram, Robert Patrick (více)

Epizody(13)

Posádka americké atomové ponorky se nechce nechat zatáhnout do neoprávněné atomové války s Pákistánem. Kapitán Marcus Chaplin (Andre Braugher) požádá o potvrzení rozkazu, obratem je však zdánlivě bezdůvodně zbaven velení. Jeho zástupce, XO Sam Kendal (Scott Speedman), se znenadání ocitá v situaci, kdy musí učinit stejně složité rozhodnutí, jako jeho kolega. Když odmítne střely odpálit, aniž by dostal oficiální potvrzení rozkazu, stává se USS Colorado cílem nečekaného torpédového útoku a je zasažena. Posádka ponorky je tak uvězněna na dně oceánu a navíc jsou nyní považováni za nepřátele vlastní země a veřejně označeni za zrádce. Protože se nemají na koho obrátit, Chaplin a Kendal se rozhodnou s ponorkou utéct a brzy se objevují u pobřeží exotického ostrova. Aby zabránili jakémukoliv útoku na svou posádku, kapitán Chaplin oficiálně vyhlásí ostrov jejich novou základnou. Členové posádky a jejich přátelé v USA tak nyní musí udělat vše pro to, aby své milované dostali v pořádku domů... (AXN)

sir-dave

Slibně rozjíždějící seriál skloubený s politikou, intriky a akční ponorkou na jednom ostrově. Sice to na obrazovkách vydrželo pouze jednu sezónu, ale myslím, že vzhledem k tématu to bylo tak akorát (další sezóny bych se ale nebránil), Akčních dílů bylo pár, řeší se spíše otázky ohledně rozkazů, vlastenectví a pikle na ostrově. Počáteční a koncové díly dobré, ten střed mírně utahaný. Camille De Pazzis po deseti letech zase dostupná v TV :-) (hodnocení za 1. sérii - konec) ()

Mrkvič

Devátý díl a už se musím pustit do hodnocení. Hodně příjemný seriál. Hlavně tím, že je každý díl něčím trochu jiným. Jinde by stačil tenhle námět bez dalších vychytávek na XX serií seriálu. Tady je to od pátého dílu vždy nějaké malé překvapení a otázky pokládané od začátku jsou divákovi za pár dílů zodpovídány. Moc se těším, co přijde dál a jestli to bude ještě gradovat, tak snad i zvednu hodnocení. Po konci hvězdičku ještě přidám, i když v posledním díle bylo tolik pitomostí. Takhle by totiž měla vypadat každá mini serie. Každý díl byl něčím nový a nedočkal jsem se žádných nudných pasáží. Konec navíc slušně podtrhl celý děj, když byl docela nepředvídatelný a plný silných scén. ()

Ben Nevis

Po posledním dílu: Je škoda, že Last Resort uťali v půlce, protože koukatelných seriálu z vojenského prostředí není mnoho. Možná si vzali příliš velké sousto, hlavní zápletku zkomplikovali, jak jen to šlo, a pak polovinu dílů věnovali nezajímavým filosofickým diskuzím a romancím, protože čekali, že mají dost času. Největší klad seriálu vidím v hlavní postavě kapitána, který se potýká nejen s prohnilou (alternativní) vládou USA, ale i s kritikou podřízených, protože je těžké mít obrovskou moc a nezneužívat ji pro vlastní ambice. Je to seriál o těžkých rozhodnutích, kterými prochází skoro každá postava. ()

dO_od

// Po úvodních dvou epizodách musím říct .. wow. Tak trochu mi to připomnělo Ztraceny. Akorát, že nejsou ztracení. Naopak, všichni vědí, kde jsou. A všichni je chtějí mrtvé. Sounds cool to me :) pořád je tu ostrov, žádná cesta ven, charaktery velmi blízké Jackovi, Kate i Sawyerovi a... "záhadno" vystřídala konspirace. K tomu slušná dávka akce, obrovský potenciál možností, skvělé obsazení.. sakra, já si asi našel nového favorita letošní sezóny. Tak uvidíme s čím se ještě Last Resort vytasí, pro začátek se představil více než dobře. ()

Lacike

Hodnotenie po 7. diely. Je to dalsi natahovaci Lost like serial s velkou zahadou v pozadi. Tentokrat sa jedna o politicke cachry machry na najvyssich miestach. Davkovanie informacii je tradicne striedme a dej je zbytocne natahovany vytvaranim romantickych dvojic. Co ma dost znechutilo. Na drzhej strane ma zaujalo, ze cast deja sa odohrava na ponorke. Ponorkovych filmov a serialov nikdy nie je dost. Herecke obsadenie je slusne. Vedie jednoznacne Andre Braugher v ulohe charizmatickeho kapitana. Takisto Autumn Reeser je v ulohe nekompromisnej zenskej, ktora vzdy ziska co chce. A poslednou vyraznou postavou je slizky zaporak v podani Jay Karnesa. Medzi slabiny patri nevyrazny Scott Speedman. Bohuzial romantickych scen stale viac pribuda a hlavna zahada mi nepripada natolko nosna, aby sa okolo nej dal vystavat dostatocne putavy serial, takze s nim koncim. Kedze sa ho TV rozhodla zrusit, tak asi nie som jediny, koho to prilis nenadchol. 6/10. ()