Pilot: z letošní nabídky US Tv asi to nejlepší, co bude bojovat o divácký zájem. Má to velmi solidní herce, nadstandartní technickou stránku a kupodivu velmi dobrý scénář, který se snaží vyhýbat žánrovým klišé. Martin Campbell na režisérské stoličce je prostě jistota kvality a Shawn Ryan .. stačí říct The Shield a jsme doma:). 85% s tím, že naprosto netuším, kam tvůrci chtějí zajít v dalších dílech .. manévrovací prostor si totiž udělali pěkně těsný.(29.9.2012)

Tunajsie popisky su trochu nepresne. Ostrov nie je opusteny. A s tym prikazom a mocnymi v DC to nie je take jednozacne. Kazdopadne vo Washingtone bude nieco zhnileho, jeden vojak nieco posral... a posadka (vo vedeni sami spravnaci) s po periskop vyzbrojenou ponorkou ostava na ostrove bez doveryhodnych informacii a sama proti vsetkym, v nudzi i vlastnej krajine. Pilot slusny, dobra herecka zostava, ziadne lacne triky, napatie budovane postupne. // Zatial som zaseknutá niekde okolo e4, ale hádam ľady pohnem.(20.9.2012)

Last Resort je snad po všech stránkách tak rozporuplný, že málem ani nevím jak hodnotit. Na jednu stranu přišel pilot se zajímavým tématem a atraktivním prostředím. Na druhou stranu ale hned ze začátku skřípou i na televizní poměry otřesné herecké výkony. O to hůř když je na stranu třetí polovina dílů příběhově naprosto zbytečná a jen otrocky oddaluje jakékoli rozuzlení, které se mezi tím promění z lákavé zápletky v šílenou imperialistickou konspiraci. Jenže hle, seriál nebyl obnoven na další řadu a tak se na čtvrtou stranu v posledním díle náhle všechny příběhové linky uzavřou. Přechod z utahaného vyprávění plného všech představitelných klišé je sice nepřirozeně rychlý, ale přesto mi zůstala vyset čelist, něco takového se totiž v televizi stává jednou za uherský rok. Od začátku bylo jasné, že by téma více sedlo méně komerční stanici, než je ABC, nebál bych se tvrdit, že ideální by pro něj byla řemeslně lépe odvedená minisérie, ale i takto dopadl Last Resort nad očekávání dobře a já mu proto rád trochu přidám.(9.9.2013)

Na Last Resort jsem byl velice zvědav, protože jako jeden z mála seriálů mě dokázal navnadit už trailerem. Námět byl výborný a možná by tomu slušela víc kabelovka. (například kvůli sporům s Pakistánci nebo Číňany). Bohužel sledovanost zapříčinila, že se dožil jen jedné série. Na druhou stranu je fakt, že je dostatečně dobře uzavřen, alespoň příběh kapitána Markuse. S rozpletením konspirační teorie v D.C. už tolik spokojenej nejsem. Co se týče obsazení, tak pro mě byla jedna velká neznámá, v paměti jsem měl pouze Terminátora Patricka a Sierru z Dollhouse, kterou hrála Dichen Lachman. Další věc je, že když se podíváte po Ostrově, kde ponorka zakotví, tak vám nemůže naskočit nic jiného než Lost. Každý záběr na krajinu ho připomíná. Některý epizody mi přišli takové zmatené, překvapilo mě, že se postavy v klídku dostávaly z ostrova, kdy se jim zachtělo, aby se následně vrátily jak se jim chce. A vysloveně mě vadilo, jak tam nechaly dělat samozvaného vládce ostrova co se mu zlíbí. Přesto, přeze všechno jsem byl nakonec se seriálem spokojenej, protože mi nabídl dostatek akce a napětí, dostatek emocí i nadmíru patosu (která mi ale nevadila). Škoda jen, že samotné finále přineslo tolik zvratů, že by to vystačilo na dalších deset dílů.(6.8.2013)

• Woodstock

Z hlubin Indického oceánu se vynořilo baculaté, silně radioaktivní seriálové monstrum, které zahájilo zničující palbu - všemi myslitelnými klišé raketami. Zaútočilo jimi nejen na Pakistán, ale i na náš zdravý rozum a divácký vkus. Je to nudné a zbytečné jako včerejší zprávy, nesmyslné jako sama atomová válka a dramaturgicky tupé, jak oblá hlavice Tomahawku. Scénář, to je vlastně jen opsaná hlavní kapitola učebnice "Co všechno mě rozčiluje na seriálech z USA". Mimochodem, za ten mnou dokoukaný pilot očekávám alespoň medaili Za zásluhy! A nebýt toho, že jsem u dílů 2 a 3 zbaběle používal rychloposuv, nárokoval bych si i Purpurové srdce. Jen pro úplnost: alespoň trochu normální příběh o plechových neckách ocenit umím, ne že ne. Např. seriál The Last Ship (2014) jsem si docela užíval.(4.11.2014)