Poslední základna (TV seriál)

Last Resort

Honba na ponorku

Drama / Thriller

USA, 2012–2013, 9 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Last Resort je snad po všech stránkách tak rozporuplný, že málem ani nevím jak hodnotit. Na jednu stranu přišel pilot se zajímavým tématem a atraktivním prostředím. Na druhou stranu ale hned ze začátku skřípou i na televizní poměry otřesné herecké výkony. O to hůř když je na stranu třetí polovina dílů příběhově naprosto zbytečná a jen otrocky oddaluje jakékoli rozuzlení, které se mezi tím promění z lákavé zápletky v šílenou imperialistickou konspiraci. Jenže hle, seriál nebyl obnoven na další řadu a tak se na čtvrtou stranu v posledním díle náhle všechny příběhové linky uzavřou. Přechod z utahaného vyprávění plného všech představitelných klišé je sice nepřirozeně rychlý, ale přesto mi zůstala vyset čelist, něco takového se totiž v televizi stává jednou za uherský rok. Od začátku bylo jasné, že by téma více sedlo méně komerční stanici, než je ABC, nebál bych se tvrdit, že ideální by pro něj byla řemeslně lépe odvedená minisérie, ale i takto dopadl Last Resort nad očekávání dobře a já mu proto rád trochu přidám.(9.9.2013)

Z pilotního dílu pod taktovkou Martina Campbella by jeden sral atomový hřiby! Není nad to, když americký kapitán jaderné ponorky pustí atomovku na Washington.Takový nářez jsem neviděl pomalu ani ve filmu. Spojte seriál Ztraceni s filmem Hon na ponorku a dostanete Last Resort. Bohužel seriál končí díky malé sledovanosti hned první sérií, páč vymetený Amíci jsou jako obvykle mimo! Měli by si už konečně vytáhnout hlavu z prdele!(8.2.2013)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Atmosféra 8/10 Akce 7/10/// PLUS: výborně zpracovaný dramatický úvod a okamžité vtažení do děje, známé tváře (Scott Speedman, Andre Braugher, Robert Patrick a Dichen Lachman) k nim velmi sympatické obsazení (Daisy Betts, Daniel Lissing a další), zajímavý scénář a několik dramatických momentů, má to uzavřený děj MÍNUS: postupné klesání napětí a skutečnost že se tu vyskytuje několik dějových línií, které zbytečně ředí děj, později jsem měl problém pochopit motivaci postav a nevěděl jsem kdo jedná správně a kdo špatně, každý kope sám za sebe, rovněž jsem se ztrácel v poitických debatách a vůbec ve scénách které měli politické pozadí, kdo je tady vlastně ten špatnej?/// Shrnutí: Poslední základna je hodně dobrý seriál. Dalo se z něho vyždímat ještě víc...akce. Je to někdy víc politický thriller a lidské drama než válečně akční seriál jak se ze začátku tváří. Nemít to uspěchaný závěr, kdy ještě v předposlední části máte pocit, že musí být dalších pět, tak by to bylo ještě lepší. Alespoň, že je tam ten konec. A jak jsem již zmínil herci to táhnou hodně nahoru, každý si tu najde nějakého oblíbence nebo zajímavou postavu./// Celkem 75%///(4.9.2013)

• sunfreedom

Zatím přidám koment bez hodnocení, to asi nechám na konec první série, pokud k němu vůbec dojdu. Upozorňuju, že tu asi bude malý spoiler. První díl mě mile překvapil. Reálností "původu problému" to sice trochu připomíná Jericho, ale v tomhle to úplná blbost není. Na prvním díle mi vadily asi dvě věci. Zaprvé - příliš rychlý obrat kapitána z obyčejného námořníka ve führera před kamerou. Za druhé je to již klasika všech jaderných filmů a seriálů... prostě když točíte o atomovkách, chtělo by to trochu více smyslu pro realitu. Čili, to že hodíte atomovku 200 mil od pobřeží DC neznamená to, že je všechno ok. Věta "Kapitáne, dopadlo to 200 mil od pobřeží, nezpůsobí to žádné škody" mi okažitě zapíná odpověď "až na ty lodě a ryby". Pro někoho je to asi prkotina, ale já už delší dobu čekám, kdy někdo pojme atom trochu realisticky... když už z toho dělá hlavní motiv. První díl za 3 hvězdy.(1.10.2012)

Pilot: z letošní nabídky US Tv asi to nejlepší, co bude bojovat o divácký zájem. Má to velmi solidní herce, nadstandartní technickou stránku a kupodivu velmi dobrý scénář, který se snaží vyhýbat žánrovým klišé. Martin Campbell na režisérské stoličce je prostě jistota kvality a Shawn Ryan .. stačí říct The Shield a jsme doma:). 85% s tím, že naprosto netuším, kam tvůrci chtějí zajít v dalších dílech .. manévrovací prostor si totiž udělali pěkně těsný.(29.9.2012)