Poslední základna

(seriál)
USA, (2012–2013), 9 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Robert Duncan

Andre Braugher, Scott Speedman, Daisy Betts, Camille De Pazzis, Dichen Lachman, Daniel Lissing, Sahr Ngaujah, Autumn Reeser, Jessy Schram, Robert Patrick (více)

Epizody(13)

Posádka americké atomové ponorky se nechce nechat zatáhnout do neoprávněné atomové války s Pákistánem. Kapitán Marcus Chaplin (Andre Braugher) požádá o potvrzení rozkazu, obratem je však zdánlivě bezdůvodně zbaven velení. Jeho zástupce, XO Sam Kendal (Scott Speedman), se znenadání ocitá v situaci, kdy musí učinit stejně složité rozhodnutí, jako jeho kolega. Když odmítne střely odpálit, aniž by dostal oficiální potvrzení rozkazu, stává se USS Colorado cílem nečekaného torpédového útoku a je zasažena. Posádka ponorky je tak uvězněna na dně oceánu a navíc jsou nyní považováni za nepřátele vlastní země a veřejně označeni za zrádce. Protože se nemají na koho obrátit, Chaplin a Kendal se rozhodnou s ponorkou utéct a brzy se objevují u pobřeží exotického ostrova. Aby zabránili jakémukoliv útoku na svou posádku, kapitán Chaplin oficiálně vyhlásí ostrov jejich novou základnou. Členové posádky a jejich přátelé v USA tak nyní musí udělat vše pro to, aby své milované dostali v pořádku domů... (AXN)

Luk Skywalker

Velmi povedený seriál, kde se zprvu válečný seriál změní na politicko-válečný seriál, kde o patos a americký patriotismus není nouze (to je mínus). Plusy ale převažují, ukončený seriál, to je v dnešní době celkem luxus přetočit konec řady, aby to bylo ukončené. To, že každý jel na konci sám za sebe nebo pro někoho jiného než slíbil, jen svědčí o tom, že každý má svoji hlavu a přijde mi to reálné. Finále, kdy vzpoura střídá vzpouru, to trošku přepískli, ale i přesto se seriál celkem povedl. ()

Dale

Je mi záhadou vysoké hodnotenie u niektorých seriálov, pretože filmy s podobnou témou a kvalitou tu mávajú o 20-30% menej, no asi sú ľudia k seriálom zhovievavejší. Samotný námet nie je zlý a ak by sa scenár sústredil na dôležité veci, mohol z toho byť naozaj kvalitný a napínavý seriál, no výsledok je veľmi rozpačitý. Predovšetkým sa mali tvorcovia venovať konfliktu medzi jadrovou ponorkou a Washingtonom, ktorého príkaz neuposlúchla, no to sa rieši len v niektorých častiach. Pritom táto psychologická vojna o moc a pravdu by v pohode utiahla 13 častí. No namiesto toho väčšinu času sledujeme všelijaké romantické linky (bez toho by ale žiadny seriál neodsúhlasili, to bohužiaľ v seriáli musí byť) a rôzne problémy posádky na ostrove, hlavne s miestnym frajerom, ktorý sa pokladá za riaditeľa ostrova. Táto postava je asi tá najväčšia slabina seriálu, kľudne si odchytáva cvičených námorníkov, občas niektorého zabije a snaží sa im škodiť najrôznejšími spôsobmi, no aj napriek tomu s ním vlastne posádka a velenie ponorky vychádza dobre, v jednej časti si dokonca spolu zahrajú frašku na proces, miesto toho, aby sa ho už v prvej časti zbavili, ale kto by sa potom staral o vzrušo... Svoju "vynaliezavosť" dokázali scenáristi aj tým, že keď už bola fakt nuda, tak zčista jasna vyrobili napätie v podobe útokov zástupcov Ruska, Pakistanu, či Číny. Možno keby mal seriál 100 častí, tak by sa tam vystriedali všetky štáty, ktoré Američanom niečo hovoria. Hlavne ten pakistanský útok na loď s príbuznými bol úplne odveci a nasilu došrubovaný, rovnako ako následný únos manželky. Medzi ďalšie podivnosti tohto seriálu patrí to, ako sa niektoré postavy na niekoľko častí vyparia, aby potom boli stredobodom pozornosti. Taký Robert Patrick sa na týždeň stratil v miestnom lesíku, veď prečo nie, aj keď záver časti bol taký, že som myslel, že v tej nasledujúcej môžem čakať šťavnatú odvetu, za to, čo mu spravil ten miestny frajer, no keď sa po niekoľkých častiach ukázal na scéne, tak sa dal s ním ešte do spolku... Nad tým zmýšľaním a konaním postáv občas zostával rozum stáť, vyzeralo to, ako keby písalo scenár 20 ľudí naraz a navzájom o sebe nevedeli, alebo mali pri písaní nejaký fajný matroš. Proste to dopadlo asi najhoršie, ako sa daný námet spracovať dal, aj keď pár svetlých a zaujímavých zábleskov to malo. Veľká škoda nevyužitej šance. ()

slovan1

Škoda, že se tento konspirační seriál nepodařilo natáhnout alespoň do 3 sérii. Od začátku se mi námět a celý příběh zalíbil a byl jsem zvědavý, jak nakonec posádka USS Colorado a politici v D.C. dopadnou. Samozřejmě i některé osudy ostrovanů mohly být více rozvedeny a poté řádně ukončeny. Herecké obsazení nemělo chybu. I samotné role byly zahrány se vší vážnosti a uvěřitelnosti. Škoda docela málo akce s ponorkou samotnou a samozřejmě i její posádkou na ostrově a v neposlední řadě samotných SEALu nebo Serratových kumpánu. Myslím si, že k točení by ještě bylo co a docela mě zklamalo ukončení seriálu. Hodnotím ale kladně protože mě táhnul a tešil jsem se na nové díly. ()

Ydrosten

Tak. A stalo se přesně to, co jsem prorokoval už při ukázkách - bude to o vojácích co jsou hrdí Američané, kteří nestřílí na nevinné, a jsou zásadový až do nebe. První episoda, byla vcelku zajímavá, to musím uznat. Druhá episoda nám vylíčí utrpení manželky, která nezná svého muže + se do toho zamíchají Rusáci + se drsňák ze speciálního týmu pořád ještě napájí v místní nálevně a možná ještě nevystřílivěl z první episody ( samozčejmě že místní nálevnu vede exotická sexbomba )Třetí episoda už mi nenabídla nic jiného než natahování děle, aby seriál něměl 5 episod ale minimáně 22 ( a 2 série navíc k tomu ) Kdyby to natočily jako celovečerák a trochu tomu přidaly na razanci, mohla to být podívaná tohoto roku. Shlédnuty 4 episody - u páté jsem to vzdal. Nesnáším filmy o hrdých Američanech, kteří se jen modlí k bohu a sehrávají srdceryvné proslovy o vlastenectví, hrdosti, a svědomí. Blééééé ( 3 hvězdy, ale dám ruku do ohně za to že bych po více dílech dal o jednu míň ) Tohle se hrubě nepovedlo. ()

Fr

,,BOJOVALI JSME, ABYCHOM SE DOSTALI DOMŮ“...... /// Co by se tak mohlo stát, kdyby armáda (ta americká, ty zůstaň v klidu bratře plukovníku…) válčila sama se sebou. Na vostro a jadernejma…. tohle by mohlo zaujmout i nemilitantně založený jedince! O cti (nejen vojenský), přátelství, důvěře, odvaze a vo tom, co stojí za to bránit. A taky spousta důkazů, že každá akce vyvolává reakci. Škoda, že to vobčas lehce zahapruje (ale co, je to jen seriál…), a že totálně nezvládli závěr (myslím v rámci zajímavosti…). Zábavný béčko, který u mě v klidu poráží takovej Strike Back. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám seriál, kterej má na konci konec. 2.) Stejská se mně po ostrově. 3.) Přemejšlím, jestli mně bude 17 jadernejch zbraní a mikrofon stačit k založení vlastního státu. 4.) Thx za titule ,,xtomas252“, ,,johnny.ka“ a ,,Mischa“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()