Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

Košoun

Velká nuda. Ačkoliv Ashton Kutcher (1*) se ukázal jako velice schopný herec a kamera je úžasná (1*), tak je film celkově tak strašně nudný. Ale strašně! Dlouho jsem si v kině nepřál tak moc, aby tohle skončilo. A to jsem se těšil! Kdyby to byl nějaký průměrný televizní film, tak neřeknu, ale ve srovnání se Social Network tohle u mě prostě uspět nemůže. ()

KOZEL84

A jo to je ten týpek co je na něj po jeho smrti každý odborník.Já nevěděl,že někdo takový existuje než umřel.Čili to byl nesnesitelný čurák a haluzář,za kterého makali a realizovali jiní-skuteční géniové?No prostě Burr má pravdu a Kačer je pořád stejně mizerný herec.Což někomu možná ani nepříjde,protože ten film je mizerný celý a tak se to může ztratit ()

zahadum

Napriek negatívam ktoré čítam v komentároch k tomuto filmu som sa dnes odhodlal a pozrel si tento životopis komplikovaného človeka akým Jobs bol. Nerozumiem kritike a nechápem to často omieľané,že tento životopis sa vyhýba jeho súkromnému životu ( ?!? ) Nevyhýba a myslím si,že rozoberanie súkromia zaberá dosť veľkú časť filmu...jasné nečakajme zoznam žien s ktorými spal ani koľko investoval do svojho domu...ale treba si uvedomiť,že jeho život bol Apple ... tam trávil podstatnú časť svojho života a tam sa aj jeho súkromie odohráva...je to tam ..všetko...niekedy len v náznakoch a niekedy je to aj dosť priamo zobrazené...treba len " čítať " medzi riadkami...výkon Kutchera hodnotím ako uspokojivý ...herec zvládol prácu s telom, mimiku a hlavne jeho komplikovanú psychiku ktorá často bola " zavretá " v hlave génia....filmu dávam štyri plnohodnotné hviezdičky a som spokojný...päť si odnáša mnohokrát citovaný The Social Network. ()

fixaman odpad!

Bohužel, tahle megasračka se nedala dokoukat. Steve Jobs je pro mě obdivuhodný vizionář a sám mám domácnost vybavenou prakticky vším, co Apple vyrábí. Ale tenhle film, to je to největší nablýskané hollywoodské klišé, jaké si člověk může představit. Tak nerealistické, přehnaně naleštěné, umělé… Tenhle film je dělaný pro iOvce, ne pro lidi, které skutečně zajímá Jobsův život. Nejvíc mě hned z kraje rozsekala scéna, kdy si Steve bere s kámošem a svojí holku LSD… Očividně nikdo z natáčecího štábu s touhle látkou nemá žádné zkušenosti :-D ()

jasanka

Životopisné filmy moc nemusím, ale tohle byl jejich lepší průměr. Steve Jobs byl tedy vykreslet opravdu hodně negativně, možná až příliš. Ja jedno shlédnutí ok. ()

Blackhawks

Pro mně osobně jedno z největších překvapení roku 2013. Slyšel jsem,že to nebude nic moc a taky prej Ashton Kutcher nebyl dobrá volba apod.. dlouho se mi na to ani nechtělo dívat. Ovšem asi po půl roce od doby co byl film v kinech, jsem jOBS viděl poprvé a nevěřil jsem tomu, že tohle je film, který vzbudil u tolika lidí takové zklamání. Já hned po první projekci věděl, že tohle je film přesně podle mých pedstav.. nechybělo mu vůbec nic..Skvělí herci, mimo Kutchera mě velmi milé potěšil Josh Gad, což ovšem nebylo poprvé,ale tady se mi líbil opravdu nejvíc, dále tempo, které nebylo ani na moment nikterak nudné,což je u tak dlouhého filmu veliké plus a nakonec celý přběh byl tak poutavý, že pokud vás chytne tak se k němu rádi opět vrátite, což je můj i případ. Palec hore.. 5 hvězdiček... respekt... a v top 10 filmů !! ()

TomasKotlant

Neviděn začátek, občas hezky inspirující, občas moc ukecané a občas jakoby střihač vyházel celé úseky filmu, které tam jakoby chybí. *** Ve zkratce: Nedělejte to lépe než konkurence, dělejte to jinak. ()

Brtniik

Film mne vyloženě zklamal. O tak zajímavém člověku a vizionáři natočit takto unylý co hůř echt americký dokument, to je nevyužitá šance ilustrovat vývoj elektroniky, její tvůrce a dění okolo. Nemohl jsem věřit vlastním očím, když ve scéně, kdy se hlasovalo o vedoucím pracovníkovi, musel být jeden člen komise „probuzen“ z pekelného zadumání či vnitřního sebezpytu... odstavec Zde se obecně vyzdvihuje cizokrajná tvorba, ale já byl otráven americkým zvykem pořád dokola meldovat křestní jména, co důkaz toho, že protistrana je při smyslech a ví, s kým mluví. Potěšila mne zmínka o PC Líza (jeden mám ve slepě) i o dalším modelu, na kterém redaktor Hlasu Ameriky (myslím, že to byl pan Medek) napsal svůj příspěvek o PC technice, která ulehčuje práci redaktora, který nám na zarušených vlnách přečetl. odstavec Víte jak je to zde s prosazováním Zajímavostmi, proto jednu vtělím sem. Děj filmu se několikrát přenesl do zasedačky Applu a vězte, že všichni seděli na legendárních kancelářských židlích AERON Chair od Hermana Millera a dizajnérů Billa Stumpfa a Dona Chadwicka. Dodnes se vyrábí a ti, kteří si ji mohou dovolit ji milují, jen si nejsem úplně jist, zda v době, kdy se děj odehrává, již existovaly. ()

louisa

Výborné zobrazenie pragmatického Jobsa. Kutcher skvele "zrástol" s postavou. Podľa mňa oveľa uveriteľnejšie a zaujímavejšie spracovanie než u facebookového Zuckerberga. ()

Brousitch

"Takovéto filmy nikdy nenatočíte správně. Jakmile se zavřely dveře a začala jednání, nebyli jsme tam, nevíme kdo řekl co. Samozřejmě, že existuje spousta věcí, které natočit správně můžete a snažíte se o to, ale nakonec si stejně uvědomíte, že je to jen vaše interpretace těch událostí. Jestli jsme to ale trefili, na to bych se Steva Jobse asi nedokázal zeptat. I když Piráti ze Sillicon Valley se mu líbily, tak snad by si užil i tohle." - Ashton Kutcher ()

Ukubumbahoo

Čekal sem větší pecku a čekal sem příběh o jOBSovi. Na jednu stranu to něco do sebe má, ale časové skoky jsou až moc velké a zanechávají tak ty nejzajímavější otázky stále skryté. Navíc se nemohu zbavit dojmu, že tento "based on true events" příběh, působí dialogy hlavních protagonistů až moc neuvěřitelně a filmově. Ty procítěné proslovy by se hodily spíš do katastrofického filmu, kdy hlavní hrdina musí říct svá poslední slova naděje, těsně před tím, než mu asteroid zničí domovskou planetu. Nebo se tak opravdu v Americe mluví? ()

MatesMS21

Trošku nechápu ty záporný reakce. Podle mě Zuckebergova Socka nebyla lepší. Kdo by čekal, že ve filmu o takové ikoně bude všechno den po dni.. Tvůrec se rozhodl jít jedním směrem, ačkoliv Jobs šel za svůj život těch cestiček sakra dost. Podle mě vystihl Jobse takového jaký byl a to v konečnym součtu podtrhl i parádní výkon Kutchera. Film mě bavil. Kola i popkorn dobrý. Mrzí mě jedna věc, ty skoky v čase jsou nepřehledný. A mám za to, že alespoň jedna scéna která spojuje jeho vyhazov z Applu a jeho rodinnou idylku ke konci by se tam vešla.. (mám za to, že sem neusnul a neprospal to) ()

aslavey

Nejvíc mi vadí ten promrhanej potenciál. jOBS začal vynikajícím castingem a snahou o dokonalé zpracování dobovosti, ale při tom všem do detailu zpracovaným zevnějšku pozapomněli na ten vnitřek. Autoři si sebrali prostě moc velkej kus jabka a jen ho nakousli, ale ne tak, jak si to Jobs představoval u svýho loga. Příliš dlouhá doba a tolik životních okamžiků se prostě do dvouhodinové stopáže nevejde. A dělat z toho trilogii by byla sebevražda. A na druhou stranu tolik zbytečných zdržovaček (k čemu ty 3 minuty přeletů nad krajinou v tomhle filmu?). Nenudil jsem se. To ne. Ale podruhé ho vidět taky nemusím. Poselství a motivace, která měla čišit a donutit 25letý nerdy se vykašlat na školu a začít něco budovat z toho prostě tak nevyzařuje, jak by asi mělo. Prostě u mě minilehce podprůměr. ()

owwidius

Neobycajny clovek, ale obycajny film. Pacil sa mi Ashton, jak ho zahral a asi 2 az 3 vypate sceny. Ale inak ten film na mna vobec nezaposobil. Akoby tie sceny nemali silu, ci uz su zle napisane alebo zahrane. Co je skoda, bo ten clovek si toho zazil dost, vela toho dokazal a aj co to po sebe zanechal. Viem si este predstavit, ze pre Apple milovnikov to bude modla, ale inak len velmi priemerny filmik. [#92/2013] ()

MarleyCZ

Radši shlédněte film Piráti ze Silicon Valley, ale vážně. Tento film se vydal divnou cestou, často jsem se ztrácel, v kterém to roku se to vlastně teď odehrává? Myslel jsem, že zde Steve Jobs bude více rozebraný, ale nebyl. Pravda, kdyby jsme chtěli řádně rozebrat jeho život bylo by to na trilogii. Ashton Kutcher nedokázal napodobit psychopatické chování Jobse, jak bylo u něj známo. Celkově zklamání 40% (+) za poslední část s barevným MAC, od kterého se APPLE znovu dostal navrchol. ()

pospech11

Jako velký obdivovatel Steva Jobse jsem se na tenhle film nesmírně těšil a ve výsledku jsem dostal co jsem chtěl. Životní pouť od LSD užívajícího studenta Jobse, přes garáž až k jedné z nejdražších značek na trhu. Kutcher dokázal ztvárnit Jobse skoro stejně jako to zvládal Jobs sám. Mrzí mě jen, že se vůbec nevěnovali jeho práci v Nextu nebo u Pixaru, což je škoda (hlavně tedy u toho Pixaru). dále mě mrzelo, to že se vůbec nevěnuje další generaci výrobků Apple (iPhone, okrajově nakousli iPod a nebo třeba iStore či iTunes) nebo jeho bojem s rakovinou a končí tak trochu v půlce. Ale v globále ukazuje film Steva Jobse takového jaký byl. Člověka, který měl vizi. Vizi, že změní svět a myšlení světa a o tom všem vlastně Apple byl. Tak trochu i s trochou osobního nadhodnocení dávám za 4 * ()

Clu

Já bytostně nesouhlasím s obecnou Apple filozofií (funkčnost ustupující stylu, hračičkám a jakési honbě po "intuitivní jednoduchosti" na úkor svobody v ovládání). Jak už tu bylo řečeno, film jaksi zapomene ukázat v čem že byl Jobs vlastně tak dobrý. Jako technik/programátor? Na první technický úkol, na který se arogantně naparuje, najme za půl platu svého kamaráda "nerda"... Nebo byl dobrým managerem? Asi moc ne když ho ostatní tak strašně chtěli z vedení vyštípat. Takže dobrý řečník plný prázdných frází a patosu? Tak to z toho filmu vyplývá. Dobrá práce. ()

Anduril

V celku dobre spracovaný a natočený film. Je skôr o pracovnej úlohe Steva v Apple. Čakal som, že zatiahne na hlbinu a ukáže nám ho komplexne. Teda aj súkromný život. Škoda. A ešte sa mi zdá, že tá premena, jeho dozrievanie, tiež bola zobrazená dosť povrchne. Raz, dva, tri a bol späť v Apple. Ale to je asi všetko, čo tomuto filmu chcem vytknúť. Pustil by som ho mladým s chuťou podnikať. Aby sa ním nechali motivovať, ale aj sa z neho poučili. Vďaka Joshua, pekný film. ()

Mii

No, nechci se tvarit jako nejaky super znalec Applu a Steva Jobse, ale cetla jsem biografii jak jeho, tak Steva Wozniaka a ten film byl proste cely spatne. Hrozne moc spatne. Kupodivu jedine, co mi tam nevadilo, byl Asthon Kutcher, ktereho jsem poprve v zivote dokazala nekde vnimat seriozne. ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)