Na jezeře

TV spot 2
Thriller / Mysteriózní / Krimi / Drama
Austrálie / Velká Británie / Nový Zéland / USA, (2013–2017), 11 h 6 min (Minutáž: 45–60 min)

Série(2) / Epizody(13)

V malém novozélandském městě Laketop se mladá dívka Tui Mitchamová pokusí utopit v jezeře. Po její záchraně školní ošetřovatelka zjistí, že dívka je těhotná. Robin Griffinovou, policejní inspektorku ze Sydney, povolají na místní policejní stanici, aby ji vyslechla... (Filmbox)

johnnie78

Nebylo to špatné, detektivka to moc nebyla, spíš takové sociální drama zasazené do drsné krajiny, natočeno pěkně ale zároveň se to dost táhlo, a závěr mě spíš zklamal. ()

Saxos

Skoro 7 zmatených a nudných hodin v kterých stále čekáte co bude. Až moc témat najednou a žádné dotažené k nějakému rozumnému závěru. Bičující se psychouš, ztracená 12ti letá k tomu navíc těhotná, zašitá v horách, ututlané vraždy nebo snad zabití, drogový kšeft, staré znásilnění, každý druhý pedofil, spousta náznaků dalších zločinů, sběrač kostí všeho druhu, soukromá rozšiřující se komunita v azylových plechových budkách u jezera. K tomu všemu všichni vypadají, jakoby měli celkem velké problémy ukončit základní školu. Zápory: rozuzlení stejně divné jako vše ostatní, i tu krásnou přírodou nám ukazovali maximálně z dálky. Závěr: nedoporučuji. ()

jackalsc

Chápu kde mířila první sezóna a atmosféricky se jí to ještě celkem dařilo. Scénář je ale slabý a to platí ještě dvojnásob v sérii druhé, kde se děje jedna nelogická ptákovina za druhou. Opravdu, když se člověk nad tím zamyslí. O čem byla druhá série? Série se točí o nějakém "důležitém" vyšetřování China Girl a v konečné fázi na dořešení tohoto tématu padla jedna věta v závěrečné epizodě. Tvůrci otevřou staré rány, ale nejsou schopni linky dokončit. Průběh každé série se plácá jak ryba na suchu, ke konci dostanou autoři příběhové nutkání a snaží se všechno spatlat do kupy, kde se polovina z toho nestihne a spíš se akorát doplete. Seriál je přehnaně sexistický a normální postavu aby člověk pohledal. Soundtracky se mi na druhou stranu líbily. Je docela zajímavé sledovat tenkou hranici mezi druhou sérií se Surrogate Mothers a seriálem The Handsmaid Tale, kde bruslíme opravdu po tenkém ledě. Člověk řekně "Ale přece v THT jsou služebnice nucené, nemají na výběr". A chudé Surrogate Mother z bordelu mají na výběr? Je s podivem, že z morálního hlediska přesně na tomto ledu bruslí v obou rovinách Elisabeth Moss. ()

Perat

Ani nevím kde začít... Po čtyřech epizodách jsem se nedozvěděl nic... NIC! Ani o postavách, ani o případu ani o nějakém dějí. Obal vypadal tak lákavě, čekal jsem další The Killing a dočkal jsem se špatného scénáře, bezduchých postav, slabé hry herců a nelogický se chovající se hlavní hrdinky, kterou ztvárnila ošklivá druhoplánová herečka. Celý je to umělý a klasice žánru ani po kotníky nesahající televizní bezduchý nic. Připadá mi to, že to opravdu cílí na ženskou část diváků BBC 2. Škoda. Povedenou obrazovou část a kameru kazí naprosto zbytečně roztažený nic. ()

numan

Pardon, ale to všeobecně rozšířené přirovnání k True Detective vymyslel naprostý debil. Jediné, co tyhle dva seriály spojuje, je tíživá depresivní atmosféra. Top Of The Lake je smutné a především výrazně ženské drama dlouze pitvající psychologické dopady znásilnění a venkovský život plný krvesmilstva a zoufalství. Odehrává se u hezkého jezera v příšerném Vidlákově, plném všelijak mentálně postižených figur s hlavní rodinkou ne nepodobnou té z Texaského masakru motorovou pilou. Profesionální depkařka Campion se opět vyřádila, tentokrát ovšem neukočírovala pro ní zřejmě nezvládnutelný prostor sedmihodinové klády. Verze sestřihaná do dvou hodin by určitě byla údernější a méně roztahaná. Ale pokud patříte mezi vyznavače feministického hnutí a libujete si v sebepoškozování, hurá do toho! ()

watchtower

Dabérka hlavní hrdinky Lucie Vondráčková úplně zabíjí. Ona to dabuje snad až z Kanady. Zatímco hlasy ostatních jsou přirozené, ten její zastřený hlas prostě hlavní představitelce Elisabeth Moss nejde do pusy a k postavě. Strašně mně to irituje a tahá za uši. :-/ ()

w.w.

plusy: jazero, hory, pekné prostredie, hlavná postava mínusy: veľa zbytočných postáv, natiahnutý dej, skoro žiadne napätie zhrnutie: myslím, že 7 hodín sa dá využiť lepšie ako stráviť ich s týmto seriálom ()

Radim100

Velmi působivá krajina, spousty podivínů, kde každý v rodině Ewingových (pardon Mitchamových) š..á s každým, trocha incestu, trocha drog a trocha drobného zločinu. To celé zabalte do dámských šatů a máte nekonečně dlouhou "mýdlovou" sedmidílnou podívanou, která se táhne jako Dallas. Dokoukat to bylo opravdu utrpení. ()

66JIRINA

Hodnotím velice kladně herecké výkony, výběr postav, prostředí. Divák se nenudí, je v napětí, nutí ho to přemýšlet o lidských osudech, o lidských reakcích. Líbí se mi zde surovost prostředí některých momentů což režie dokonale divákovi servíruje na více frontách. Zjevně některých postav, jejich výstupy perfektní mimika ve tváři. VE DRUHÉ SÉRII .... např. Týpek co má bordelklub se ptá na pocity policejní důstojníce kterou kdysi znásilnili tri muži. Ona aby měla klid, odpoví: Jsem v pohodě... A on udiveně; V pohodě? Jste v pohodě?Po znásilnění? Vzdyť to je trauma na celý život, a vy jste v jako pohodě? ...a pak se jí surově zakousne do nosu.... ŠÍLENÝ momenty. Zbývají mi už jen poslední dva díly z druhé série Čínská divka a i tam budu hodnotit plným počtem. Co mě překvapuje, je že Nový Zéland jsem si takhle nějak nepovedla představit a ani Austrálii. ()

pee-jay

Britský seriál z Austrálie s americkým obsazením v hlavních rolích, asi to bude spíš pro holky. >>> Každej z pěti viděných dílů je zase o něco slabší, než ten před tím. Bída. ()

mirasul

Role žen, mužů a dětí ve světě řízeném muži. Pomáháme problémovým dětem, aby z nich něco bylo. Úchvatná krajina, a zároveň uzavřený svět, kde se z mužů stávají úchylní zvrhlíci a z žen pasivní nešťastnice. Mimo toto schéma vyčnívají lidé, kteří přišli odjinud - společenství zhrzených žen (pod vedením skvěle ironické Holly Hunter), které se stává útočištěm pro místní hledající východisko ze svých životních krizí; syn místního macha Johnno, navrátivší se z thajského vězení; a konečně ústřední postava Robin, která je od začátku do konce konfrontována s místními veřejnými tajemstvími, s rodinnou i osobní minulostí, s genderovými bariérami. Seriál je mnohem více než detektivní zápletkou (neboť většinu neznámých si intuitivně dosadíme již během prvních dvou, třech dílů) hodnotný hlubokým vykreslením charakterů jednotlivých postav, a to prostřednictvím jejich dilemat, rozhodování, přerodů, jak to ostatně bývá i v životě. A tak ve mně zůstává ne nějaké šokující odhalení, ale ryzí otázky. A to bych od seriálu nečekal. ()

kiki1

Shlédla jsem jeden a půl druhého dílu. Čekala jsem od toho úplně něco jiného. Zklamání na celé čáře. ()

Anubiska

Tak nevím,skoro všichni tento seriál v komentářích velebí,já jsem z toho zas až tak odvařená nebyla. Exteriéry i námět výtečné,ale za mně tak trošku promarněný potenciál. Moc se mi líbil Peter Mullan,ten si toho svého pána a vládce opravdu užíval. S True detective by mě seriál nenapadlo srovnávat a docela mě překvapilo,že tak někteří učinili. Nebylo to špatné,ale mělo to na víc. Mírný nadprůměr. ()

Ijeka72

Surový príbeh odohrávajúci sa v nádhernej prírode. Zneužívanie detí nie je ničím novým, no to čo sa dialo okolo toho je fakt silné. Ľudia bez morálky, neúcta k rodine, deti bez nádeje na niečo pekné. Smutné a dúfam, že vymyslené. ()

PaKo1980

Hodně zajímavé, temné, super lokace. Asi by se ze sedmi dílů dalo ubrat na pět (linie nahých šedesátnict v Ráji a prakticky v každém díle trochu toho sexíku). Dali jsme celou sérii, s přestávkou na spaní, za den a půl ;) ()

Jan00

Pěkná příroda a kamera, jinak zbytečně roztahané do 7 dílů. Do třetího dílu nuda.... Zvláštní druh vyšetřování, pro nás evropany, naprosto neznámý..! Marně se snažím přijít na to, proč tomuto seriálu dávají češi tolik procent a českým detektivním seriálům minimum. Že by je staré obnažené dámy tolik rajcovaly? ()

raininface

Varování: nevěřte zdejšímu vysokému hodnocení tohohle rozvleklého a zmateného seriálu. Jméno režiséra je automaticky zárukou kvality jen pro filmové snoby. ()

Refn uvede svůj seriál v Cannes

Refn uvede svůj seriál v Cannes

16.04.2019

Zatímco stále čekáme na kompletní seznam autorů a děl, které se letos objeví na filmovém festivalu v Cannes, server Deadline nyní přinesl informaci, že dánský režisér Nicolas Winding Refn (Drive,… (více)