Na jezeře

TV spot 2
Thriller / Mysteriózní / Krimi / Drama
Austrálie / Velká Británie / Nový Zéland / USA, (2013–2017), 11 h 6 min (Minutáž: 45–60 min)

Série(2) / Epizody(13)

V malém novozélandském městě Laketop se mladá dívka Tui Mitchamová pokusí utopit v jezeře. Po její záchraně školní ošetřovatelka zjistí, že dívka je těhotná. Robin Griffinovou, policejní inspektorku ze Sydney, povolají na místní policejní stanici, aby ji vyslechla... (Filmbox)

llydeb

Jak osvěžující je vidět něco, co není schématické a blbé. Jak píše Marigold, jde spíše o dlouhý film, takže chybí typická výstavba seriálových dílů, kdy se linie příběhu přeruší starým známým "to be continued" ve chvíli, kdy je napětí gradováno na maximum. Mikrosvět na březích ledovcového jezera ležící stranou od pozornosti státního aparátu, kde má každý, obzvláště žena, své neměnné místo. Paradise lost. ()

Queendom

Zvláštní směsice atmosféry The Killing, True Detective a Bron/Broen a jako třešnička na dortu Holly Hunter v nejdebilnější roli so far. ()

maoc

Chtěl jsem, aby mě to chytlo, bavilo, zasáhlo, postrašilo, ale ono pořád nic. Nevím ani proč, vždyť to není špatné ()

subic

Taková nijaká 31iletá Američanka Elisabeth Moss jako vyšetřovatelka kdesi na novozélandském venkově, kde nebýt těch hor, vypadá to jak nějaký americký vidlákov. Jezdí se tu v amerických autech a i místní strážníci jsou dost obtloustlí, stejně jako v Americe, akorát Elisabeth Moss má australský Holden Commodore. První díl navnadí, druhý potěší, ale zbylé jsou už hodně rozkolísané. V šestém díle se objeví všemi hledá Tui, nicméně rozuzlení je trochu nečekané. Český dabing Vondráčková+Kolářová mě štval celou dobu. 4/10 ()

zubrik66

Takže to máme jednu policajtku, ktorá sa z austrálie vracia na konec sveta na nový zéland. Mikrokozmos malého územia tvoria len ľudia, ktorí majú nejaký problém, alebo sa z problému snažia dostať. Vzťahy buď vstávajú z popola, alebo sa rútia do záhuby... ()

martinkaziki

Zbytečně natahované, všechny indicie jsou nabídnuté už v polovině seriálu, takže pak už vás může překvapit jen to, že nikdo v Laketopu si není jistej, kdo je jeho otec. ()

jprmusic

No po prvním díle: prosím vysvětlete mi výraz “mysteriózní”? Lesba Kidman? Psychotická policajtka? Zhulenej zbytek teamu? Nebo už se žádnej seriál bez těhlech povinnejch úchylností neobejde? Zklamalo mne “Půlnoční slunce” a tohle mne asi zklame taky. Mimochodem k tomu slunci - dvě hlavní hrdinky, obě kriminalistky, obě dělaj vraždy (ani jedné to nelze věřit, ale to nechme ....), obě měly dítě v 16 a nevychovávaly ho ..... trochu nuda ne? PS často se to srovnává s True detective -no dle mého tohle nesahá jeho první řadě ani po kotníky. ()

iz67

V prvni rade jsem na sebe nastvanej, ze jsem neskoncil vcas. Stupidni dialogy, neskutecny pribeh, nejblbejsi sablony. Ze zacatku mate pocit, ze to, co vidite si urcite spatne vykladate. Ale pak to proste tak je, tvurci to fakt tak mysleli. ()

xpaja

Seriál je tu dost často srovnáván s True Detective. Podobnost, ale vidím pouze v hutné atmosféře anglofonního vidlákova. Na propracovanost zápletky True Detective Top of the Lake opravdu nemá. Dějová linka je načrtnuta velmi jednoduše a již od začátku dává jasně tušit, kam se bude děj ubírat. O to více se pak můžeme soustředit na vykreslení jednotlivých postav a především tu nádhernou přírodu okolo. Hlavní hrdinka mi nebyla dvakrát sympatická a chvílemi mi přišla i trošku tupá, protože jí nedocházeli věci, které by si měla rozhodně domyslet. I tak se mi seriál líbil a přes pomalejší rozjezd mě opravdu zaujal. Dávám --- == 77 % == --- . ()

jfaba

Krásná a zvláštní krajina. Zvláštní a šílení lidé. Šílená a depresivní atmosféra. Depresivní a dobrý seriálek. ()

Zoltar78

Velmi vydařený seriál. Pokud bych to měl k něčemu přirovnat, tak je to takový "True detective" naředěný "Městečkem Twin Peaks". Nebo spíš obráceně? ()

Lucbric

První a poslední díl byly asi nejlepší :) krásné prostředí, krajina a hudba. K překvapivému odhalení došlo vlastně v posledních 2 minutách, což je škoda. Možná bych postavám věnovala ještě 1 díl jako závěrečné zakončení celého příběhu/seriálu... Znám určitě i lepší seriály, ale za vidění tenhle taky stál :) ()

black8

Nie, tento seriál nie je dokonalý. Je tam mnoho naivnosti spôsobenej snahou vložiť do drsného mužského prostredia mysticizmus a ženskú silu, čo však na druhej strane môže byť pre niekoho zaujímavý kontrast (pre mňa určite nie je zaujímavý dostatočne). Ale aj napriek tomuto nedostatku som si to užila, pretože príbehov zo ženskej perspektívy nikdy nie je dosť a ja to ženské videnie jednoducho ľúbim. K True Detective by som to napriek výbornej kamere neprirovnávala. V obidvoch seriáloch bol úplne iný prístup čo sa týka napätia, vykreslenia postáv a nakoniec aj konečného vyústenia. ()

Elleo

Ani nic, dámy a pánové. Nevím, jestli ostatním poslední dobou stačí ke spokojenosti akorátní hudba a líbivý vizuál podle Lynche, ale já nutně v některých případech potřebuju víc. Aneb vítejte v seriálu, který si hraje na detektivku a který má ten nejhorší scénář, který zabije i ty celkem nadějné nuance. Já chápu, že na světě se pohybuje spousta hloupých lidí, ale v tomhle seriálu jich bylo až moc. Byl tam někdo normální? Ne. Psychologie postav byla natolik podivná, že jsem skutečně nemohla pochopit, proč ti kteří lidé ty věci dělají. A hlavní hrdinka? To je pravděpodobně nejméně kompetentní detektiv, jakého jsem kdy měla čest vidět. Pakliže chcete vidět seriál, kde se dlabe na logiku, kde je policie neschopná tak, jak by jenom ve fantasii mohla být, kde se jedna malá holka, živá, těhotná, hledá x měsíců (a kdy o tom, kde je, ví nakonec všichni, kromě detektivky), kde jsou ženy zobrazované jako nebožátka trpící pod nohou mužskou (kromě osvícené GJ, která má odpověď na každou debilní otázku a do které se pravděpodobně vžila režisérka) a kde jsou zbytky k nohám mužským představovány jako strašní křiváci a nemožná stvoření, tak je tohle seriál právě pro vás. A prosím, prosím, nesrovnávejte tuhle jednosměrnou rádoby ženskou slátaninu s True Detective, ten si to nezaslouží. ()

Ironhead

Z tohohle fakt caka, ze to tocila zenska, nejspise zaryta feministka... zneuzita holka, hlavni hrdinka mlada nezavisla policajtka a klubko zhrzelych muzy tyranych a odkopnutych zenskych kolem... pro chlapa je to opravdu trosku utrpeni sledovat... A tohle ze ma byt dle nekterych True Detectivev zenskym podani?!? To vazne ani zdaleka... ()

p.a.douch

78 %?? O co tady jde? Nějaký spiknutí? Podle mě teda hrozná hrůza a nudná blbost. 20 % za Holly Hunterovou a Petera Mullana. ()

hony23

Průměrná krimi s naprosto přepálenou stopáží. Příběh by stačil možná na celovečerní film, ale 7 hodinových dílů, to bylo fakt moc. Když k tomu připočtu krajně nesympatické postavy v čele s hlavní vyšetřovatelkou, bylo dokoukání do konce mým heroickým výkonem. ()

VLADEK

1. série - Megaslátanina. Detektivka ? To snad nikdo nemůže myslet vážně! Viděno všech 7 dílů, ale od třetího dílu často s prstem na tlačítku přetáčení vpřed. 2. série - Kvalita jednotlivých dílů je jako na houpačce. Místy to zase bylo utrpení, zejména třetí a šestý díl, naopak čtvrtý byl výborně napsán i zahrán. Ale obecně stále se opakuje, jako u první série, nelogické chování postav. Ale možná, že v Austrálii to tak chodí. Elisabeth Moss neumí zahrát opilou. A taky nechápu proč postava Nicole Kidman v obličeji tolik stárla - více pih atd. - ve srovnání s prvním dílem to bije do očí, možná jen změnili maskéra v průběhu natáčení... A herecká představitelka Mary zase tak nějak viditelně ztloustla..., ačkoliv se to všechno odehrálo během pár dní. ()

Refn uvede svůj seriál v Cannes

Refn uvede svůj seriál v Cannes

16.04.2019

Zatímco stále čekáme na kompletní seznam autorů a děl, které se letos objeví na filmovém festivalu v Cannes, server Deadline nyní přinesl informaci, že dánský režisér Nicolas Winding Refn (Drive,… (více)