Bezvýznamný dealer David Burke je obchodník na volné noze, jehož zdrojem příjmů je prodej marihuany té nejvyšší kvality. Když je jednoho dne okraden o výdělek i o zboží, dostává se do velkého maléru. Jeho dodavatel je ochotný odpustit mu jeho dluh, ovšem pouze v případě, že osobně dojede do Mexika a propašuje přes hranice novou zásilku marihuany. Aby nestrávil zbytek života v mexickém vězení, potřebuje dokonalé krytí. Prvním krokem je sehnat si falešnou rodinu. Takže si obstará zchudlou erotickou tanečnici, protřelou potetovanou puberťačku s piercingem a dementního chlapce z jeho domu. Slíbí jim prachy za to, že budou hrát rodinu, a rodina Millerových je na světě! (TV Nova)

Segrestor

Po dlouhé době (ne)rodinná komedie, která nemoralizuje, která nikomu necpe do prdele nějaký hodnoty, ačkoliv se celou dobu opírá o rodinu jako sociální prvek pospolitosti. Jeee, to bylo výborný. Jsem se smál, že jsem ani neviděl na televizi. Vůbec to nebylo blbý, nedomyšlený nebo snad i trapný. Vůbec ne, naopak. I ten hepáč nebyl hepáč v pravém slova smyslu. Bylo to jen jediné možné zakončení celého příběhu. Prostě skutečně dobrá komedie, o které vím, že ji někdy časem dám znovu, fakt že jo. ()

Gilmour93

Jennifer svíjí se v stripbaru u tyče, trapák Sudeikis ať táhne do…Saturday Night Live.. Hangover wannabe. Chtělo to tu schematičnost a pseudo-rodinné momenty ještě více rozčísnout, ale zase na druhou stranu, pořád lepší, než komedie o konci hollywoodského světa, kde je Rogen jeden ze čtyř jezdců apokalypsy (který konkrétně nevím, ale určitě ne Hlad).. Fízl Guzmán je číman. Za 80 doláčů to může mít od nějakého bezzubého Mexikánce klidně i 4 x… ()

Tuxedo

Nepamatuji, kdy naposledy jsem se u americké komedie smál tak často nahlas. Tvůrcům proto odpouštím i ty drobné prohřešky, hlavně podivný střih a s ním spojenou tvůrčí tendenci občas moc nevysvětlovat, jak se postavy dostávají na scénu. Zrychlený vývoj vztahů ústřední čtveřice paradoxně příliš nevadí, protože povinné morální a rodinné hodnoty jsou díky tomu ve snesitelném množství. ()

TeeAge

|| Scenár: Bob Fisher, Steve Faber, Sean Andres, John Morris / Príbeh: Bob Fisher, Steve Faber | Hudba: Ludwig Goransson, Theodore Shapiro | Produkcia: Chris Bender, Vincent Newman, Tucker Tooley, Happy Walters | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: New Line Cinema, Newman/Tooley Films, Slap Happy Productions, Heyday Films, Bender-Spink | Rozpočet: 37 miliónov $ | Tržby: 269,994,119 $ || Sprostučká komédia, v prvej polovine plná prekvapení a nových postupov. Bola by to čistá plná pálka, keby film neskĺzol do sladkého amerického klišé. Ps: Ďalší film, ktorý predurčuje smerovanie kinematografie k brehom bezzábrannosti a samoúčelnej sprostosti. Práve preto, ešte raz by som to vidieť asi nechcel. 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

genetique

Raz, dvakrát do roka príde komédia, ktorú si treba užiť v kine a schuti sa zasmiať s celým publikom. Ak z kina odchádzate v dobrej nálade a s pocitom, že aj na takýto typ filmu, nielen na akčné 3D blockbustery, sa ešte oplatí utratiť pár eur, tak potom je to dôkaz, že tvorcom sa podarilo odviesť dobrú prácu. Je jasné, že dieru do sveta síce neurobili, ale z pomerne jednoduchého námetu spravili chytľavý príbeh s kopou nenápadných, chytrých malých zvratov, megavtipnými scénami, hláškami s trefnými pointami a takto by som mohol pokračovať. Potrhlý dej na moje prekvapenie veľmi dobre drží pokope, nemá hluchého miesta a miestami som čakal, kedy sa to zvrtne a film stroskotá na fádnosti a debilite. Tu však aj tá debilita mala svoje miesto presne tak, ako to tvorcovia plánovali. Obsadenie na jednotku, hudba, réžia, proste všetko. Ak čakáte inteligentný/duchaplný/citlivý a naopak neznášate sprostý,sexuálne nekorektný/drsný humor, tak mám pocit, že aj tak sa vám bude tento film páčiť. 95%. ()

StarsFan

Obyčejné a předvídatelné, ale zároveň mnohem vtipnější a politicky nekoreknější, než jsem u filmu s podobnou premisou čekala. ()

3DD!3

Nečekaně zábavná komedie. Některé závěrečné zvraty jsou sice laciné a předvídatelné, ale charizma Millerovic rodiny to i tak v pohodě utáhne do více než uspokojivého konce. Cynické hlášky, Sudeikis je výborný, stejně tak Jennifer Aniston a striptýz se závěrečným pomrknutím je nečekaně cool. ()

Spiker01

Nechápu, kdo do takové role ukecal Jennifer Aniston. Jedná se totiž o netradiční, skoro až erkovou, komedii, ve které Aniston tancuje u tyče. Celé je to navíc takové přisprostlé, jelikož Jason Sudeikis naverboval 3 lidi, kteří mají tvořit jeho rodinu, a jelikož se ve skutečnosti vlastně o jeho rodinu nejedná, v klidu si jim občas zanadává. Celkově se jedná o povedený film, ve kterým není humoru nedostatek, je to ale opravdu až moc dlouhý. Nevím, proč se nyní u komedií ustupuje od klasické 90ti minutové stopáže...70% ()

Radko

Prirovnal by som to k štandardizovanému obedu v závodnej jedálni. Účel spĺňa, pár zasmiatí vyvolá. Ako celok je to však dokonale sterilizovaný produkt bez výraznejšej chuti. Díler trávy - moralista, čo nepredáva deťom. Ochraňuje náhodne prepadnutých. Film o tráve a nefajčia sa v ňom ani jointy, ani cigarety. Protidrogová politika i polícia ako jej vykonávač je prísna (mexické hranice) aj presne zamierená voči najväčším rybám. Rodina je silné slovo. Hoci fiktívna, vyrieši nestabilnú finančnú i životnú existenciu z hľadiska meštiackej normality sa vymykajúcich týpkov a s pomocou donucovacieho aparátu ich zviaže do šťastnej a svojráznej svorky. Divák sa im rád zasmeje. Zároveň sa netypická komunita stane záujmom obdivu typickej meštiackej rodiny. Zvláštnosti, extrémny humor a hlášky sú v akomkoľvek zmysle povolené v sfére sexu, vylučovania, telesných úrazov a vzťahov. Intimita nastorako tvorí aj základ často recyklovaného humoru. V tejto sfére sa vyskytuje aj "veľkorysé" ironické zhadzovanie schém a klišé. Základy, ako sú správna rodina, spravodlivá, no prísna polícia, zlí zločinci, trestnosť užívania a predaja drôg a odviazané rodinné žartovanie bez zábran - ostávajú viacmenej nedotknuté. ()

castor

Svěží trip, který se chce co nejvíc přiblížit „nové generaci“.. a přibližuje!! Drogového dealera očeše banda mladých výrostků, takže výtěžek za několikatýdenní prodej marihuany je teď výrazným puntíkem u bohatého dodavatele. Ten mu dá šanci odpracovat si ztrátu. Převézt obří zásilku z Mexika. Maskování je potřeba i v takovéto branži, tudíž divný panic, cynická striptérka a hubatá holka z ulice budou ideálními členy jeho nové famílie. Samozřejmě naštve nejen své nakrátko nabyté příbuzné, ale i mexického drogového bosse a jinou rodinku z karavanu. Když se to smíchá, vyjde nám nenáročný kousek s několika ostřejšími vtípky a pár nekorektními scénami. Road movie, která očekávatelně začne a po všech útrapách a sbližování se i očekávatelně skončí. Přesto něco zanechá. A to se cení!! Tak trochu „jiný“ příběh mě navíc bavil. Stejně jako solidní herecké obsazení. Výsledek láká na komediální timing, nebojí se narážek na anální i orální sex, incest.. Některé scény jsou nicméně až jakoby násilně vlepené do lehce přepálené délky, jiné solidně pobaví (homosexuální policista, syn se učí líbat, návštěva stanu manželského páru). Takže nakonec spokojenost!! PS: Narážka na Přátele dojme!! ()

*CARNIFEX*

David je malým drogovým dealerom. Jedného večera, nešťastnou zhodou náhod, skupinkou teenagerov prichádza o svoj vak s dávkami pre zákazníkov. Dodávateľ nie je nadšený no má pre neho špeciálnu prácu, aby svoj prehrešok odčinil. Maličkosť. Prevziať v Mexicu "malú" zásielku marihuany a priviesť ju späť do Denveru. Slušná komédia z množstvom výborných frkov s rozprávkovým koncom - a žili spolu šťastne až .... P.S. Sledujte film až do úplného záveru. ()

D.Moore

Kdyby Clark Griswold pašoval drogy, vypadalo by to nejspíš nějak takhle. Vcelku povedená komedie bez velkých trapností a s výbornou Jennifer Aniston. K originalitě Jonesových s Davidem Duchovnym a Demi Moore má ale daleko. Tři a půl. ()

Janchor

Režií zoufale prokaučovanej scénář, až to, zvlášť u několika debilních a bůhvíproč natahovanejch vtipů, fyzicky bolí. ()

ripo

Priemerná komédia s dobrým nápadom pašovania trávy z Mexika (ako fiktívna rodina), so zopár dobrými hláškami, so striptízom Jennifer Aniston a haldou tupých buranských ksichtov 3*** ()

freddy

Tak trochu jiná road movie, kde partička lidí, kteří si hrají na spořádanou rodinku a přitom jsou to jen sousedi z jednoho baráku, ujíždí s luxusním karavanem plným pašované marihuany z Mexika, do toho se spřátelí s rodinkou agenta z protidrogového oddělení a v patách jim je okradený mexický dealer. To už je solidní námět na rozehrání řady zajímavých situací a scének, zvlášť když v jedné z hlavních rolí tato komedie nabízí sympatickou a stále ještě překrásnou Jennifer Aniston. Ale nejen ona je v tomto filmu perfektní, má totiž neméně skvělé herecké kolegy, kteří dohromady tvoří super partičku a zároveň asi jednu z nejlepších imaginárních rodin v historii filmového plátna. V jejich situaci bych tedy asi být nechtěl, ale členem této falešné rodinky bych se stal klidně hned, kdyby byla ta možnost. Já se bavil perfektně až do konce a jsem rád, že jsem si k této komedii našel cestu. Myslím, že tady nemám nad čím váhat, film si ode mne to maximální hodnocení v podobě pěti hvězd určitě zaslouží. ()

Hild

Bavila jsem se. Nejedná se o žádnou výjimečnou komedii, postavy máte přečtené během úvodních pěti minut, od začátku do konce velmi předvídatelný film, jenže některé momenty se vážně povedly a rozhodně zde nebyl moment, kdy bych musela převracet oči, celá hlavní čtveřice si velmi sedla, právě herecké obsazení je největší síla filmu. Škoda jen toho lacinějšího konce, Millerovým by slušel zcela jiný konec. Tu čtvrtou hvězdu dávám hlavně proto, že komedií, během kterých se divák každých pár minut nemusí cítit trapně, už moc není. ()

Spooner

Přesně ten typ pohodové komedie, který tady tento rok bolestivě chyběl. Z výborného nápadu se sice místy dalo vytěžit více a linka s druhou rodinkou malinko skřípala. U některých scén se ale nejde nesmát nahlas a tuna hlášek dá snadno zapomenout na ony slabší okamžiky. Hlavní čtveřice je navíc výborně sehraná, nikdo z nich tu není navíc a každý si pro sebe ukradne nějakou tu scénu. Z Jasona Sudeikise navíc evidentně roste slušná komediální hvězda. Prostě jedna z těch komedií, kterou si lze pustit klidně několikrát. ()

MMR

Naprosto bombastická komedie, která je právem nejlépe hodnocená v roce 2013 ze všech amerických komediíí. Skvěle jsem se pobavil, žádné trapné momenty, žádná hluchá místa. Co víc si přát. Škoda, že takovýchto komedií není více. ()

Davies182

Důkaz, že když se kolem americké komedie točí spousta penisů a šourků, pokousaných od jedovatých pavouků, nemusí to nutně být křečovitě trapné. Zatraceně stylová jízda a filmová rodina roku! ()

The Rock nájemným vrahem

The Rock nájemným vrahem