Pád

Drama / Thriller / Psychologický
Velká Británie, (2013–2016), 17 h 26 min (Minutáž: 58–90 min)

Tvůrci:

Allan Cubitt

Scénář:

Allan Cubitt

Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch, Aisling Franciosi, Bronagh Waugh, Niamh McGrady, Sarah Beattie, Stuart Graham, Bronágh Taggart, Valene Kane (více)

Série(3) / Epizody(17)

V dramatickém seriálu ze Severního Irska se představí Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, jež byla převelena z londýnské policie do Belfastu, aby zde pomohla dopadnout ďábelsky chytrého sériového vraha. Zatímco Gibsonová absolvuje cestu z Londýna, představí se nám samotný vrah Paul Spector (Jamie Dornan). Drama se soustředí kolem policejního vyšetřování, které odkrývá příběhy rodin na straně obětí i vraha, jejichž životy zůstanou navždy poznamenány.
Kritikou opěvovaný seriál The Fall se vrací se svou druhou řadou. V pokračování této strhující napínavé hry se vrací Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, která je na stopě sériovému vrahovi Paulu Spectorovi v podání Jamieho Dornana. Druhá sezóna se odehrává v Belfastu v Severním Irsku a navazuje přesně tam, kde skončila první řada. V šesti hodinových epizodách uvidíme, jak se stíhání Spectora stává tím zoufalejší, čím více se kolem něho utahuje smyčka. Vrah je totiž po psychologické stránce nebezpečnější než kdy dřív. (Cinemax)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (10)

Série 1 (2013) (S01)

Vydarena kriminalno-psychologicka zalezitost. Ulahodil mi rozsah, spracovanie a aj predvadzajuca sa a zaroven odosobnena Gillian v charaktere prizvanej detektivky. Ano, je tu podobnost so scenarmi inych kuskov, ale predsa len, uz je to nejaky rocik, co toto vyslo a mam "napozerane". Zaporak mi napriklad obcas az prilis pripominal napriklad "Killgrave-a". Kto videl, vie, o com pisem. Sledujuc to vsak az teraz, 8 rokov od natocenia, som milo prekvapeny. Odporucam. 78% ()

Vilnost a víno (2013) (S01E03)

Velmi dobry diel. Scenaristicky, psychologiou, ale hlavne atmosferou dotvorenou hudobnym "podmazom". 85% ()

Série 2 (2014) (S02)

Mierny pokles urovne a par preslapov v zavere, ktore ma skor otravovali, ci dokonca nudili. Hlavne na strane vysetrovatelov a potom zvlastne spravanie "skrtica", co vsak mozeme pri jeho "psychickej jedinecnosti" ospravedlnovat hocicim. To dava tvorcom vzdy obrovske moznosti az to uz vnimam ako taku "barlicku". Samotna Gillian mi tiez uz tou "polohou" detektivky obcas liezla na nervy. 60% Snad bude tretia seria posledna a lepsia ako druha. Rad by som ten "nekonecny" hon uz videl uzavrety. ()

Šaty obtížné (2014) (S02E01)

Klasicky "nadvazovak", ked seriovy vrah zacina po predoslom "uvolneni" a zdekovani sa opat pocitovat "abstak". To si pani hlavna vysetrovatelka nedomyslela, ze ked vyzradila vrahovi informacie, o ktorych on vie, ze ich pozna len urcita osoba, ze totiz mala tuto tiez varovat alebo aspon sledovat?! Nadpriemer s obcasnymi preslapmi. ()

Krása má zvláštní moc (2014) (S02E03)

Hm, mozeme ocakavat, ze vysetrovatelke z toho nakoniec "hrabne", alebo podobny uleteny "tanecek", cim sa bude spochybnovat pred kolegami, alebo podobne klise??? Pretoze v tomto dieli bolo preslapov znacne viac ako doteraz, a tak by ma neprekvapil nejaky podobny skratkovy stereotyp, ktory by ale atmosferu uplne zabil. Meh. 45% ()

Série 3 (2016) (S03)

Prvy a posledne dva diely su ozaj velmi dobre a atmosfera tam slape. Zial, tie medzitym pokrivkavaju, co do logiky a scenaru dost znacne. Postavam nemozno uplne ich ciny uverit. Napriek tomu nadpriemerna kriminalka. Som vsak rad, ze sa to tretou seriou skoncilo. 65% Velmi ma potesila Aisling Bea v uplne opacnom nastaveni ako je ten uzasne zivy, komedialny. ()

Ticho a trýzeň (2016) (S03E01)

Z hladiska zachrany zivota, az dokonaly lekarsky thriller, ci dokument. Uplny zaver bol riaden bullshit, myslim to s tymi ocickami. :) Velmi potesila Aisling Bea, ktoru poznam ako vybornu stand up komicku a ucastnicku panelu v QI, ci dalsich britskych vybornych show. Za nu palec nahor. Je jasne, ze i ona bude ovplyvnovat dej...dufam, ze nie ako blazniva "fanynka" svojho "zverenca". ()

Neklidná jeho mysl (2016) (S03E02)

Boze, strata pamate?! Jedno z najvacsich klise, ake snad je...ach jo. Z tohoto sa potom mozu tocit aj 6 serii...plus za zahrnutie psychologie deti a tazkych chvil trpiacej rodiny. Som zvedavy, co svojou necinnostou este umoznia blaznivej Katie vyviest. Je jasne, ze bude mat dalsi urcujuci vplyv na vyvoj deja. ()

Raněn smrtelnou vášní (2016) (S03E05)

Konecne slusna detektivna i psychologicka zalezitost. Hlavne, funguje i atmosfera. ()

Po cestě pusté kráčejí (2016) (S03E06)

Najlepsi diel a serie. Cakal som, ze zaver opat nejak posunu, ci dokonca zmrsia. Prijemne prekvapili Atmosfera slapala a tentokrat i herecke vykony boli uveritelne. Skoda, ze tuto uroven nemali i predosle casti. ()