Největším úspěchem skupiny Strange Fruit byl festival Wishbeach 1978. Dvacet let poté se hráč na klávesy Tony rozhodne vzkřísit zašlou slávu a doplnit značně prořídlá konta tím, že uspořádají koncert. Tony zatím pracuje jako dealer kondomů na Ibize a jeho práce chce změnu. Zbývá už jen přesvědčit zbylé členy kapely. Baskytarista Les zase zahradničí, ale rád by se vrátil do starých dobrých časů. U zpěváka Raye to také nebude problém, protože ten uvítá možnost, jak se ztratit před svojí žárlivou manželkou a Brian, který hrával v kapele na kytaru, je určitě nenechá na holičkách. (Bonton Home Video)

mm13

Nenápadne plný film. Každá z hlavných postáv tu má svoje top momenty aj pády. Humor sa preklápa pomedzi snáď všetky polohy, ktoré ešte zvládnu byť označené za humorné. Je to láskavé aj jedovaté, úsmevné aj do rehotu, náladové aj situačné, odľahčené, no chvíľami až bolestivé. A nechýba ani doslova prdiaca scéna, ktorá však vôbec nie je samoúčelná, trefne dopĺňa celkový obrázok o tejto skvelej partii, nech už sú vzťahy medzi jednotlivými jej členmi akokoľvek komplikované. Skrátka zábava na úrovni, bez násilia a hlavne bez čo i len náznaku strojenosti. Briti, čo dodať? A je to celé aké je to hladiace, tak zároveň aj svrbivé, špinavé aj naivné... je to jedným slovom ROCKNROLL!! (a že mi samotná hudba príliš nesadla je pre túto chvíľu jedno) ()

Johny_fork

Jestli jsou muži z Marsu a ženy z Venuše, pak bubeníci jsou z Pluta. Rokenrolová pohádka s hodně dobře napsanými postavami. ()

Jakubisko

Nevim nevim, ale když jsem to viděl, tak jsem se za celý film prakticky nezasmál... Možná jestli to uvidím znovu, tak změním názor, ale prozatím nuda, nuda, nuda. ()

Krissty

Bill Nighy je prostě machr přes hudební role a pro mě byl i v tomto filmu on ten hlavní a stěžejní, díky kterému to stálo za to! Byl vtipný, stylový a má nádherný hlas. Samozřejmě i ostatní představitelé byli vynikající, vyzdvihla bych například Stephena Rea, Jimmyho Naila nebo Juliet Aubrey. Všem jejich role sedly jako ulité! Děj je bezesporu zajímavý (alespoň tedy pro mě) a bavilo mě sledovat nálady, spory a celkově vztahy v rockové kapele, která se pokouší o comeback. Hudba je úžasná, herci jsou úžasní, příběh je úžasný. Já nemám co vytknout!! A ten Bill.. Musím se opakovat.. Předvedl opět něco fantastického! ()

swed

Filmy jakým je "Still Crazy", mě vždycky potěší - nostalgická atmosféra, svěží tempo a výborný soundtrack, se postarají o parádní jízdu, které vám nedá vydechnout. Herci jsou bezchybní a pokud bych měl někoho jmenovat, byl by to Bill Nighty, který má postavy rockerů předplacenou snad nadosmrti. Ani závěrečné dojetí tu nechybí...9/10 ()

radektejkal

Musím trochu korigovat svoji utkvělou představu, že současné (současné je poslední čtvrtstoletí) veselohry či komedie, mi příliš nesednou. Tady jsem se bavil od začátku do konce, a to nejen jedním způsobem, ale skutečně mnoha, každý rocker bez výjimky přinesl svůj díl humoru, ovšemže ryze anglického. Pozn. 1: "Still Crazy (after all these years)" - "Pořád naplno" či "Zase v tom lítáme", je v pořádku. Název skupiny "Strange Fruit" je ale pojem, který je už významově obsazen. Billy Holliday (Autoři: Lewis Allan / Maurice Pearl / Dwayne P Wiggins) zpívá o divném ovoci, které dozrává na topolech "Southern trees bear strange fruit / Blood on the leaves and blood at the root / Black bodies swinging in the southern breeze / Strange fruit hanging from the poplar trees". Autoři filmu si to měli uvědomit a od tohoto názvu upustit. Pozn. 2: Tajemná postava Briana může připomínat Syda Barretta, Petera Greena a další muzikanty s podobným osudem (je jich fakt hodně). Pozn. 3: K anglickému humoru: V rámci spolupráce s firmou Highwater z Cheltenhamu (oblast Cotswolds) byl mým partnerem pan Steward (za včer vypil 5 piv a s dobrým pocitem řídil auto). Několik dnů jsem se ho nemohl dovolat, pak mi oznámili, že ráno přišel do práce, předvedl scénu ze snídaně s manželkou, řekl pár vtipů, pak položil hlavu na ruce a zemřel. ()

lioncel

Tahle muzika je moje nejvýživnější krevní skupina .. tolik mi toho připomíná .. další naprostá nádherná filmová srdeční záležitost .. a ta nostalgie je zcela na místě, protože tenkrát se hrál bez debat ten nejlepší rock za celou jeho dlouhou éru … wow !!! … ()

SonG

Dost oldschoolová podívaná, která neztratí svou krásu ani po 13 letech po premiéře. Díval jsem se hlavně kvůli Billovi Nighymu, který mne zase moc potěšil, a dovolím si říct že předvedl excelentní výkon, přirovnal bych ho k výkonu z Pirátů na vlnách. Z filmu úplně dýchá atmosféra 70. let, ale dovolím se tvrdit, že v dnešních moderních dnech působí dosti omšele. ()

Attta

Bez problému dávám 4 hvězdy! My, rockoví fanoušci se v takových filmech rochníme jako čunata v bahně a myslím, že není co příliš dodávat snad jen to, že to je v žánru jeden z těch lepších filmů. Komu se líbí britský přízvuk a hlášky ať si film pustí určitě v originále (dabing jsem neviděl). ()

danecek24

56. Zlatý Glóbus za rok 1998 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší filmová píseň - "The Flame Still Burns" - Hudba Marti Frederiksen, Mick Jones, text Chris Difford ()

rockwoman

"Čas letí, ale plamen hoří dál." ...Strange Fruit se mi dnes trefili do nálady a zpříjemnili mi tak nedělní odpolko. Rockeři sympaťáci a jak pravila Karen: Já miluju jejich muziku. Chci stát někde v šeru a vidět co ta hudba vzbuzuje v lidech. Filmy jako tento jsou mým šálkem kávy, mou krevní skupinou. Rock´n´roll forever ♪ ♫ ♪ 🎸 ()

zdenny

Zábavná hudební komedie o kdysi slavné skupině Strange Fruit, kteréžto členové se po mnoha letech pokusí dát opět dohromady a uskutečnit comebackovou koncertní šňůru. Film nabitý bigbeatem a rockem + zábavné dobrodružství prožívané na koncertní šňůře. Život rockerů se vším všudy - cestování, ženské, nabité sály, rockerské kecy atd. atd. Nechybí ale ani lidský rozměr - nové i z minulosti nedořešené probémy členů kapely osobní ale i společné. Závěr filmu je zemocionalizován příchodem Bryana na pódium, tato scéna je znásobená nádhernou skladbou "The Flame Still Burns". Zábavný film. ()

Tereza666

Mám slabost pro hudební filmy. Still Crazy je naprostá špička mezi nimi. Dloiuho jsem se tak nepobavila. Bill Nighy byl fenomenální, opět :-) ()

BuryGol

Neumim si svůj život představit bez hudby. A tim pádem i bez hudebních skupin. Jsou skupiny co se nikdy neprosadí, pak jsou ty co se drží a skončí časem a nebo v tom nejlepším a pak ty, co hrajou desítky let. No a občas se některá pokusí o comeback, což se ne vždy povede. Právě skupina Strange Fruit se o to chce pokusit. Celkem jasně danej příběh s příměsí romatiky, humoru, britskýho akcentu a happyendu. Konec se mi líbil asi nejvíc, ale jinak byl celej film parádní. Uvažoval jsem mezi plnym počtem a čtyřma hvězdama. Soundtrack nakonec rozhodl o pěti hvězdách, hlavně díky skladbě "The Flame Still Burns". ()

Rousse

Aneb jak dopadá resuscitace starých rockových harcovníků a jejich kapely. Stylově mi Strange fruit silně připomínali Uriah heep, kteří jsou mi velmi sympatičtí a ze soundtracku jsem tak byla odvařená. Pořád mi tam ale bohužel chybělo NĚCO, co by tomu pomohlo to vytáhnout na absolutní špičku. Ale i tak velmi příjemný hudební a filmový zážitek. ()

Maynard.

Rozhodně příjemná podívaná z hudebního prostředí. Na filmy jako Doors, Škola rocku, Rocketman a další vydařený kousky, tohle ovšem nemá. Nemá to takový správný koule, jak bych si představoval. Taky to pravděpodobně natočil rejža, kterej toho moc o muzice a o fungování kapel neví. Comeback slušnej s dobrým hereckým obsazením, ale chyběly mi chytlavý songy a věruhudnost... ()

Benedygtus

Nevim, jestli to je zdani, zamer ci fakt, kazdopadne uplyvajicim casem se opravdu zlepsuje, jak hlas Raye, tak zaroven z trapnych gest se stavaji gesta dostavajici dav do kolenou spolu semnou. Narozdil od postupneho vyvoje filmu jako celku, musim s plnou vaznosti uznat, ze komedie to je kazdym coulem a pomyslnou latku drzi od prvnich chvil az do konce vysoko! ()