Největším úspěchem skupiny Strange Fruit byl festival Wishbeach 1978. Dvacet let poté se hráč na klávesy Tony rozhodne vzkřísit zašlou slávu a doplnit značně prořídlá konta tím, že uspořádají koncert. Tony zatím pracuje jako dealer kondomů na Ibize a jeho práce chce změnu. Zbývá už jen přesvědčit zbylé členy kapely. Baskytarista Les zase zahradničí, ale rád by se vrátil do starých dobrých časů. U zpěváka Raye to také nebude problém, protože ten uvítá možnost, jak se ztratit před svojí žárlivou manželkou a Brian, který hrával v kapele na kytaru, je určitě nenechá na holičkách. (Bonton Home Video)

klukluka

Ještě někdo má nějaký další psychický, fyzický, osobnostní nebo vztahový problém, o kterém byste nás chtěli v rámci této "komedie" spravit? Pro mě osobně málem k nepřežití, tu depku snad časem rozeženu. Revival Alice Nellis v červených s odřenýma ušima, ale asi tak desetkrát lepší, než tenhle nepochopitelnej, ubrečenej atak na 80 procent. ()

cab

Comeback rockovych veteranu skyta nejeden zadrhel. Kdo chce kam, pomozme mu tam, ale starnuti nezastavis a ani nepribrzdis. Koukatelna britska vecicka se zajimavym obsazenim a skladbami. 55% ()

Hanys_

Něco jako český Revival, ale zábavnější, vůbec ne trapný, se skvělými songy a parádním obsazením. Mám chuť té české vykrádačce vzít i tu jednu hvězdu, kterou jsem jí střelil a vpálit jí odpad. 7.5/10 ()

DeAthmark

Kluci v pokročilém věku chtějí dokázat světu, že ještě nepatří do starého železa. Usměvný snímek z hudebního prostředí, mě velice blízkého. Skvěle jsem se u tohodle filmu bavil. Škoda jen, že takových to kousků není více. Za zmínku stojí také vynikající skladba The Flame Still Burns........( a vlastně i celý soundtrack ) ...... ()

Wishkah

Přiznám se, že sem mírně zklamaný. Čekal sem že to bude trošku víc crazy. Čekal sem šílenou jízdu postarších rockerů, ale dostal sem příběh o sebepoznávání, sebereflexy a toleranci vůči kamarádům. Vcelku se jedná o příjemný film, kterému se dá nějaké to zaškobrtnutí v rytmu odpustit. Velkým plusem je hlavně obsazení. To je doslova dokonalé. ()

gumolit

Anglický humor mi bol stále sympatický a hudba z Anglicka no povedzme si na rovinu samé legendárne kapely čiže je aj lepšia na celom kontimente?Pre mna určite nie.Čo sa týka filmu ten skromne inteligentý humor a hudbička k tomu tak proste nemohol som odolať.V podstate úplne neznámi herci no v dnešnej dobe Timothy Spall,Stephen Rea,Bill Nighy už predsa sa objavujú vo filmoch trošku častejšie než predtým.Fiktívna kapelka Strange Fruit je síce fiktívna,ale možno tak stále vypadá rozchod nejakých kapiel a potom ich zovuzrodenie človek si predstaví stále nejakých hrdinov rocku alebo metalu z Anglických končín a pousmeje, že určite tak to nejak vyzerá s návratom na scénu.Už dlho ma takto nepohladil nejaký film v podstate hudobný priam som sa zábaval.Kedže som tu v podstate všetko vyhodnotil nemožem inak len .... ()

AIMÉE

Nebylo-li by té příjemné atmosféry a přítomnosti Billa N., bez kterého by celé to post-rockové snažení byl guláš na entou, šla bych s hodnocením možná i do větších hlubin. Takhle (alespoň) průměrem, což je vcelku i škoda, když vezmu v úvahu, že námět zněl zajímavě, ale především zaváněl možností dobré anglické (!) komedie. Některé scény opravdu vtipné jsou, ale je jich jak šafránu a nestačí je slepovat dohromady, aby to působilo celistvě. ()

Jimmy15

Výborný příběh o hudební skupině, která se po svém rozpadu před 20 let zkouší znovu dát dohromady a hrát své staré songy. Nejlepší je postupné přiblížení jednotlivých osudů frontmanů kapely a jejich názor na ostatní členy a názor na znovuobnovení kapely. Filmy tohoto typu mám hodně rád, ale bohužel jich není moc. ()

arcticsky

Nesmírně vtipný hudební film o návratu jedné hardrockové sedmdesátkové kapely po 20 letech. Všelijakými životními neúspěchy, fobiemi a vůbec psychickými problémy i alkoholismem stíhaní padesátníci se snaží seč mohou zapadnout do měnící se hudební scény. O geniálním Billy Nighym jako frontmanovi kapely ani nebudu psát - to se musí vidět! Ani trochu přepálený happyend s cajdákem mě neodradil od nejvyššího hodnocení. Jistě se k tomuto filmu rád vrátím. ()

petikacka

Tak jsem se podívala znovu a s chutí a musím přiznat, že se mi to pořád líbí...Je tam mě blízký britský humor a hudba, kterou miluju jako takovou...Bill Nighy se tímto filmem zviditelnil a od té doby už jenom stoupal vzhůru...Za mě 85% ()

nonick1

Povedený snímek i povedený comeback skupiny Strange Fruit, kdy parta rockerů do toho pořádně šlape i po mnoha letech pauzírování. Tentokrát mi ani nevadila herecká manýra Billa Nighyho, protože k postu výstředního zpěváka se vlastně hodila. Film má uvěřitelný příběh, zaplněný živoucími postavami stárnoucích rockerů, stejně tak je uvěřitelné prostředí rockových zkušeben a pódií - mimochodem, právě tato uvěřitelnost je tím, co obdobnému českému filmu s názvem Revival, chybí. A protože jsem Revivalu dal čtyři hvězdy, musím za tu věrohodnost přihodit ještě jednu hvězdu navíc. ()

Saur.us

Ač hvězdně obsazený film, bohužel trpý slabým scénářem, žílyrvoucím patosem a i hodně slabou hudební stránkou. Nadruhou stranu humor, i když ne v tak velkém množství jak jsem čekal, fungoval dobře. Škoda potenciálu. ()

vojo

Možno to nie je stopercentný film, no je mi veľmi blízky témou, nie že by so bol "zastydlý rocker" ale hudbu mám rád a dobrých filmov o kapelách(aj keď fiktívnych) je vždy málo. ...Rock´n´roll forever... ()

atmen

Mým oblíbeným hudebním stylem je rock, a proto tenhle film nemůže ode mě dostat jiné hodnocení než plné. Už když jsem čirou náhodou najel na tento profil a pročítal jsem komentáře(zvláště ten od Kleopatry), tak mě film zaujal natolik, že jsem si řekl "člověče tohle musíš vidět". A 17.8.2008 jsem se dočkal. Po celou dobu jsem se blaženě uculoval a prožíval útrapy imaginární kapely Strange Fruit. Fandil jim v zaplivaných klubech, kde hráli, jakoby poprvé drželi nástroje v ruce. A propos, členové kapely byli vybráni naprosto dokonale a člověk jim věřil, že bigbít je ta mocná čarodějka, která je drží při životě... Finální scéna na fesťáku - písnička The Flame Still Burns - ach - i teď , kdy píši tyto řádky mě mrazí...A to jsem si ji na youtube pustil už čtyřikrát . Bude na vás působit stejně. Vyzkoušejte... http://www.youtube.com/watch?v=b2SJbhVbPsA Zkrátka filmová Bible pro všechny rockery... Plamen hoří dál... v mém případě určitě... Rock´n ´roll FOREVER... ()

gogoroxy

Co má znamenat ten vypravěč v pozadí?! Nebýt jeho dala bych čtyři hvězdy, ale celé mi to znechutil, pokaždé když promluvil. To je ten nejposlednější film do kterého by se to hodilo! ()

Olík

A taková to mohla být zdařilá hudební fikce. Možná jít víc po jednotlivých charakterech vysloužilých rockerů. Možná přitvrdit co se týče humoru….a klidně i laciného. Možná přitvrdit celkově. Takto je výsledkem pouze utahaná rocková pohádka bez elánu a Elánu. ()

Kaucuk

Pro mě jeden z nejlepších hudebních filmů co jsem zatím viděl. Britská herecká škola se vydováděla dostatečně tak, aby se na ně dalo s radostí koukat a poslouchat písničky i dialogy. Vtipně scény rozhodně nepatří do kategorie "trapné", tak jak jsme zvyklí u mnoha jiných komedií. A Bill Nighy je rocková hvězda, což dokázal i v Lásce Nebeský, těžko říct kde se mi jako rocker líbil víc. Důležitá část filmu je samozřejmě ta hudební, ta se nadmíru vyvedla, což dokazují pecky jako All Over The World a The Flame Still Burns. Vůbec bych se nedivil kdyby Strange Fruit byli jako reálná skupina úspěšní, kdyby hráli a vypadali jako ve filmovém provedení, tak by o tom nebylo žádných pochyb. ()

VerenaLord

Jeden z důvodů, proč jsem si tento film sehnala byl právě Bill Nighy. Still Crazy měl být první film, kde výrazněji zazářil, což jsem si jako jeho fanynka nemohla nechat ujít. Nevěděla jsem, co mám čekat, jen základní informace z popisu tady. Rozhodně jsem nečekala, že se tak skvěle pobavím, že se podívám pod pokličku rockové kapely, která se pokouší o comeback (jaká náhoda, v Lásce nebeské se Bill Nighy pokouší jako zpěvák též o návrat). Celkově je snímek herecky velmi zajímavý, velmi dobře zahraný, nechybí vtip ani jiskra, a i děj je krásně zamotaný. ()