Největším úspěchem skupiny Strange Fruit byl festival Wishbeach 1978. Dvacet let poté se hráč na klávesy Tony rozhodne vzkřísit zašlou slávu a doplnit značně prořídlá konta tím, že uspořádají koncert. Tony zatím pracuje jako dealer kondomů na Ibize a jeho práce chce změnu. Zbývá už jen přesvědčit zbylé členy kapely. Baskytarista Les zase zahradničí, ale rád by se vrátil do starých dobrých časů. U zpěváka Raye to také nebude problém, protože ten uvítá možnost, jak se ztratit před svojí žárlivou manželkou a Brian, který hrával v kapele na kytaru, je určitě nenechá na holičkách. (Bonton Home Video)

Folinka

Potěšilo, neurazilo. Smíchy jsem se zrovna neválela, každopádně příjemný oddechový film s geniálním Billem Nightym. On snad už někdy frontmana rockové kapele dělal, nééé? Jinak to není možný :)) ()

kubstvi

Still Crazy je pro mě osobně samostatnou kapitolou, nenahraditelnou a nenapodobitelnou. Již několik let je tento film v mém žebříčku na prvním místě nejoblíbenějších filmů a k tomu skutečnou srdeční záležitostí, skrátka "film mého srdce". Jen takový film po bezmála třiceti shlednutích díky skvělé muzice, ráznému a přímému anglickému humoru a skvělému hereckému výkonu tehdy ještě ne moc známého Billa Nighyho dokáže vždy na mé tváři vykouzlit úsměv, vhrknout mi slzy do očí a zároveň mi nahnat husí kůži.Stil Crazy je prostě jedinečný a nenahraditlný kousek Britské filmové tvorby, který navždy bude mít místo v mém srdci. ()

Looka

Celkem vtipná komedie o zestárlích rockerech chytajících druhý (notně tuberácký) dech. A Bill Nighy snažící se na pódiu vypadat démonicky stojí opravdu za to :o)) ()

-tHESWINe-

Takový jeden vyčichlý film o jedné vyčichlé kapele. Docela dobré postavy, docela dobrý příběh ... ale pro mě to nějak nefungovalo. A to mám hudbu (i tuhle) moc rád. Taková Boat That Rocked byla celkově o něco lepší, i když je celkově o hodně prostší. ()

dzank

Pre mňa ohromne vtipný reunion starých rockerov. Billovi Nighyovi som žrala každé jeho gesto a Timothy Spall ako bubeník? Geniálny! ()

Bezda22

Komedie ani ne. Hudební romantický drama ano, i když lehce s komediálním nadhledem. Hudební filmy mám rád. Hlavně když maj smysl a jsou uvěřitelný příběhem ke skutečnosti. Hudbu miluju a tyhle filmy jí vzdávaj hold. ()

topi80

Mnohokrát jsem se přiznal k tomu, jakou protekci u mě mají filmy o rockerech, ale tady je těch pět hvězdiček zcela objektivních. Kdo se v muzikantském prostřední nepohybuje, ten to asi neocení, ale tady bylo všechno, jak má být, a to v neskutečně realistické formě. Sledujeme tak pokus o comeback, který se odehrává v zaplivaných klubech. Kapela, která hrála na stadionech, se tísní v zaplivané šatně, v některých klubech je akorát pár čumilů okolo baru. A když se konečně povede koncert v Antverpách, který je skvěle navštívený a má dobrou atmosféru, kapela je v sedmém nebi. Rovněž složení kapely se povedlo, a kdo někdy v nějaké kapele hrál, jistě poznal své spoluhráče. Jeden je ožrala potácející se v dluzích a funguje jako mucholapka na průsery. Druhý je zodpovědný a bere ten návrat vážně. Třetí je prudič, co se nedokáže přenést přes svou nenávist k jinému členovi. A jeden je přecitlivělá psychicky zhuntovaná troska. Jak už jsem psal, zasloužený plný počet, tohle napsal a natočil někdo, kdo se opravdu vyzná. ()

Filipes

Přidal jsem hvězdičku navíc. Naprostej nářez v podobě Strange Fruit si to zaslouží. Jedna z nejlepších rolí, kterou si Bill Nighty zahrál spolu s ostatními skvělými herci, jenž kupředu táhl velmi reálný scénář a skvělý soundtrack. (Mimochodem nemá ho někdo? ) ()

Bobofon

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale film zahřeje na duši, a to se cení, i když Bill Nighy, na kterého jsem se dost těšil, trochu zklamal... Ale jinak moc milý a příjemný filmík. ()

VanBradley89

Pro mě jako milovníka rockové hudby absolutní pecka!! Sympatická kapela, která se mohla proslavit, ale měla smůlu, to zkouší znovu. Celou dobu jsem jim fandil. Užíval jejich nevraživost a při finálním vystoupení měl mrazení v zádech. ()

ZHODNOTITEL

Čekal jsem nějakou úžasnou zábavu ale ta se nějak nedostavila. Nevím jestli to bylo hlavními hrdiny a jejich hudbě ale nebralo mě to. ()

veverysiak

Príjemná nostalgia, na rozdiel od tématicky podobných kúskov je tu zvýraznená citová stránka zapavučinovaných búrlivákov chytajúcich druhý dych, ich nová cesta pôsobí oveľa dôveryhodnejšie, keď je vykreslená v značne problematických a neružových farbách, aj humor je taký realistickejší, rozvážnejší a odrážajúci des z pochmúrnosti jesene života, ohromne mi pasoval výber hercov ako reanimovaných rockerov a ich manažérky, takže 75%. ()

kolodej1

no nevím, ale nějak mě tahle komedie minula. Nenašel jsem ani jeden důvod k tomu, abych se zasmál, což je u komedie špatné. Zato byl film samé klišé, tím se tedy nešetřilo. Závěrečná scéna pak byla výrazně přepálená, takové extatické projevy by asi kapela u publika nevyvolala, ani příchod dalšího kytaristy by asi sotva vzbudil takový ohlas, pokud by se nejmenoval Hendrix. Samotná muzika navíc nebyla mým šálkem čaje, tohle mohlo mít šanci možná tak v těch sedmdesátých letech, později už ani omylem. Slabé ()

Ajay

Další z filmů, kde mě o své univerzálnosti přesvědčuje Bill Nighy. Je jedno co hraje, a hraje to sakra dobře. ()

Franki69

Film je mi svým základním tématem stárnutí rockerů hodně blízký. A tak ho mohu s čistým svědomím doporučit mnoha kamarádům a taky třeba všem divákům seriálu ČT Bigbít. Zejména pak těm, kteří jsou ve svých domácích diskotékách hrdí na vlastnictví originálních LP a CD kapel Deep Purple a Uriah Heep. Ale zbytku světa tenhle film spíš nedoporučím. Pokud se tedy nechcete koukat na předvídatelné mikropříběhy stárnoucích, životem ubitých muzikantů na cestě při druhém pokusu za dobytím hudebního světa poté, co v dobách jejich mládí neslavně skončila kapela Strange Fruits, se kterou jen tak tak udělali díru do světa. Leč, neprorazili a teď se i s pleškami a pupíky pokoušejí o comeback. Ať vás napadne jakékoliv klišé spojené s touhle dějovou linkou, tak ji ve filmu stoprocentně uvidíte. Hádky o tom, kdo byl lepší, zkoušení kdy to nejdřív nejde (a pak jo), vtípky v tour busu, oddaného a hláškujícího věrného zvukaře, zmrtvýchvstání, přitroublého bubeníka nebo manýristickou sólo zpěváckou hvězdu. A u té se zastavím, hraje ji naprosto nekontrolovatelně výborný Bill Nighy, který stejnou kreaci později zvěčnil v romantickém filmovém megahitu Láska nebeská. Takže jak s hodnocením? Já se pobavil, zejména proto, že film nabídl také opravdu povedený, hardrockově stylizovaný soundtrack. V mojí sbírce muziky by deska Strange Fruits měla zasloužené místo vedle nazaretů a uriášů. A Bill Nighy to tam vážně nasekal, už kvůli němu dávám celkově 70%, s tím, že třetina procent patří jen a jen jemu. ()

Tomas_PO

Až príliš sladká hudobná komédia s nevydareným a zbytočným pokusom o zaradenie sa do mainstreamu. Pár hudobných frkov pobavilo (kontinuálny vtípek s hádaním názvov kapiel), klasická rock n' rollová téma úspechu a pádu nevadila, skôr tá prílišná sladkosť. Keďže som si herecké obsadenie vopred nepozrel, postupne pridávajúci sa herci v podobe Billa Nighy-ho, Timothy Spalla a Billyho Connolyho pozitívne prekvapili, avšak Bill trochu sklamal, a Timothy naopak potešil. Po hudobnej stránke podpriemer, titulná rockovina či presládlý emotívny ploužák nezaujali. ()

supo

Výborné. Na název tohohle filmu pokaždé musím vzpomínat, ale vždycky když na něj koukám, tak mě dostane. ()