Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

Bullet

Nějak se mi nechce věřit že to řežíroval ten samej člověk co natočil pět předešlých filmů.Zabití draka na začátku proběhlo jaksi mimochodem a dál to nebylo o moc lepší.Kdybych neznal knižní předlohu tak bych se v tomto závěrečném eposu asi ztrácel, chyběla mi nějaká zlatá nit která by držela příběh pohromadě, připadalo mi to jako by tam každý jel na vlastní triko.Připouštím že laťka byla dána předešlými filmy zatraceně vysoko a že je téměř nemožné udržet jí do nekonečna ale sám za sebe jsem trochu zklamaný že (pravděpodobně) definitivní rozloučení se stalo nejslabším očkem jinak pevného řetězu. ()

jeklik12

Bilbo je frajer... Na rozdíl od Froda to není ufňukánek a nemusel jsem jeho příběhovou linku přetáčet jako v pánovi prstenů. Celý film odsýpá hodně rychle, ať už je na plátně komorní scéna, nebo válečná vřava. Minimálně u citlivých slečen dojde i na nějakou tu emocionální reakci. Ve vás zřejmě zůstane pocit akorát dobře odvedené práce a bude ve vás chvíli rezonovat fakt, že právě skončilo něco velkého. ()

Prokop23

Jacksonazabít, aneb bitva pěti nálad. Nálada č.1: Jsem chytrák z chytrákova, rozhodl jsem se totiž, že se Džeksnem nenechám tahat za fusekli a nebudu mu přispívat na pátou jachtu v řadě. Koukám po pirátsku, v pohodlí domova. Hřeje mě dobrý pocit z ušetřené dvouhodinové mzdy. Nálada č.2: Je to přesně ta nekonečná nuda co jsem čekal, hřeje mě dobrý pocit z ušetřené dvouhodinové mzdy. Nálada č.3: Něco mi chybí. Už vím, měl bych si uvařit kafe...film nestopuju a jdu si vařit kávu, dám si také cigáro. O co jsem asi přišel? Sakra uběhlo jen patnáct minut... Nálada č.4: Už to fakt nedám, snad už to brzy skončí, hřeje mě dobrý pocit z ušetřené dvouhodinové mzdy. Nálada č.5: Co to tam asi je za flek v rohu místnosti? Možná bych měl vymalovat. Co víc říct? Nechutná snaha vyvařit co nejvíce z legendy zvané Tolkien, kterému se v hrobě musí z těch géček, jak rychle rotuje, dělat zle. Jedna hvězdička za efekty. Už se moc moc těším na director`s cut, který bude obohacený o nejméně půl hodiny vaty a tajtrlákování od ničeho k ničemu (čti "tam a zpátky") navíc. ()

Kaidan

Než začnu kritizovat, tak nejprv napíšu že jsem totální neznalec knihy, jediné tak s čím můžu srovnávat je LOTR, u kterého jsem též nečetl knihu. Začnu tím že to není úplně špatné, trpaslíci bojují a umírají, elfové jako vždy vznešení, a mají všechny v píp, no a lidi, jako vždy žádají o pomoc :D, kdybych to viděl před LOTRem tak bych byl asi nadšený, ale takhle to je postě něco co chce dosáhnou stejného úspěchu za mnohem větší rozpočet ale nějak se mu to nedaří (kvalitou, ne tržbami). Šmaková dračí poušť se mi na rozdíl od průměrné Neočekávané cesty, dost líbila, a byl jsem nedočkavý na poslední díl, ale mé očekávaní byly asi příliš velké, teda není to úplně nejhorší ale ani nejlepší, takže lepší než Neočekávaná cesta, ale horší než dračí poušť, takhle nějak no :D 4* ()

Dalajlada

Za zprzění knihy by měli viset. Zbytečně roztahaný a bez náboje. Jedinný co se povedlo byly exteriéry. Z "bitvy" byl prostřih na pár slabších potyček a zas nic. Ještě štěstí, že nedošlo na mezidruhové křížení. To by asi Mr. Tolkien ožil. Už teď se v hrobě točí jak na grilu. Těm co se to líbilo závidím :( Nebýt flašky vína, tak se na to ani nedodívám ()

Tanki

Nebylo to žádné zklamání, bylo to přesně to co jsem čekal. Poslední díl pro mě nemohl být nijak úchvatný, protože na něj zkrátka nezbyl nijak zvlášť zajímavý děj. Už název napovídá, o co tady jde - bude se bojovat, bojovat a bojovat. Nic víc... Ale je to Hobit, je to Jackson, takže je jasné, že ani 150 minut válčení (A také postupného magoření Thorina Pávezy) nebude nuda. ()

studentice

Taková škoda. První díl se mi fakt líbil, druhý ušel a třetí pro mě hrůza. V první řadě, když jednu knihu rozdělíte do tří filmů, které vypustíte do světa vždy po roce, čekala bych, že tam bude nějaká návoznost. Já jsem prostě po těch dvou letech zapomněla, o co tady přesně šlo a pustím trojku a najednou bum jsem uprostřed scény a ne, opravdu nestrávím pět hodin sledováním předchozích dvou pro oživení. Dále mi velmi vadila zvuková stránka-hudba, boje nahlas a mluvení velmi potiché a špatné srozumitelné (viděla jsem verzi s českým dabingem). Za třetí pro mě tu bylo příliš boje, málo děje, příběhu. A to hollywoodské dojemné umírání. O, bože. Jedině Martin Freeman mě tady těšil. PS: Knížku jsem četla. ()

Izzetman

Vůbec jsem si to neužil. Pro mě je to jen bezduchá digitální spatalnina. Když shrnu celou trilogii, tak tendence sestupná. Nakolik se scénář podobá originálu netuším, ale nestojí a pochvalu. Totální promarnění nejcenější filmařské zbraně - hudby, nevyužití novozélandské krajiny (zvlášť poslední díl). Vyhraněné postavy, předvídatelný děj. Zjevný cíl - vytunelovat z Pána Prstenů co nejvíce $. ()

DavidAAAA

Zklamání. Krásně natočené, nádherná animace, úžasné efekty a masky. Ale filmu chybí srdce, chybí emoce, nedá se pořádně fandit těm dobrým. Na LOTR hobití série nemá ani náhodou. Dějové linie jsou nepospojované, máloco dává smysl. Je to škoda, kdyby se v Hobitovi podařilo udržet laťku nastavenou Pánem prstenů, bylo by to úchvatné. Ale zbylo jen pozlátko bez obsahu a velice mne zaráží, že ostatní to tak nevidí. 35% ()

EllaFox

Tak tohle je pro mě dosud nejhorší film od Petera Jacksona. Filmu nechyběla jen vizuální kvalita, ale i jakákoli logika, a jako zakončení trilogie vystoupil naprosto nedůstojně. Už při smrti Šmaka jsem se chytala za hlavu, jak zvládl Bard vystřelit ohromný kovový, těžký šíp obyčejným, navíc rozlomeným, lukem který měl zapíchnutý do rozpadající se dřevěné věže? Už jen při napínání tětivy by se kusy luku buď vysmekly, nebo by se celá věž zhroutila. Nemluvě o synovi zraněném ostrou hranou šípu a podezřele dokonalém Bardově míření. Film nadále pokračoval v podobném duchu a já jsem seděla zařezaná v sedadle a nevěděla, zda se smát, či plakat nad absurditou prakticky každé další příchozí scény. Skřeti, kteří si přivedou trolly, které pak na nic nevyužijí, Legolas skákající jako Mario po levitujících kamenech, nebo horské kozy, které se zničeho nic objeví uprostřed bitvy, jejíž výsledky rapidně změní třináct trpaslíků. S výčtem absurdních situací bych mohla pokračovat do nekonečna. Když jeden z obrů proboural hlavou zeď a odpadl a druhý hned vedle dosáhl prakticky stejného efektu tím, že si na zeď pouze lehl, donutilo mě to říct: "Petere Jacksone, ty ses doopravdy zbláznil!" Tohle přesvědčení se ve mě přiživovalo až do konce filmu a z kina jsem odcházela silně zklamaná. Davové scény - nepropracované; animace - špatně provedená; příběh - nijaký; vystižení atmosféry středozemě - absolutně žádné; logika, fyzika - nefunguje. Jediné, co opravdu stálo za to, byl výkon Martina Freemana v roli Bilba a boje zblízka. ()

fillipos

Velké zklamání. I přes veškeré chyby se mi minulé díly líbili - byli zábavné, měli atmosféru Středozemě a děj se někam posouval. V tomto filmu se stanou tak tři věci a roztáhlé je to na dvě hodiny. Je vidět, že Hobit měl mít jen dva díly. Hudba byla tentokrát taky slabší. Mezi 2*/3*. **SPOILERS AHEAD*** Jak jsem se obával, zápletka s Tauriel nikam nevedla (takže byla zbytečná). Bitva byla bezva, ale jen tak první čtvrtinu, pak už byl jen člověk fascinován jakými kravinami se to dá natáhnout. A odpravení draka v prvních 5 minutách? To mělo zůstat druhém filmu a cliffhanger být blížící se válka (film by to nezachránilo, ale dávalo by to větší smysl). Jediné pozitivum v příběhu bylo Thorinovo šílenství a to se také dalo zvládnout líp. ()

Lazy87

Tak jsem to zvládl bez vážnější újmy na zdraví. Pěkně zfilmovaná pohádka. Trochu mi tam neseděla ta láska ve stylu Titanicu. Ale mám chuť opět zhlédnout i pána prstenů. ()

huhuhu783

Taxem s klukem co to chtěl mermomoci vidět zkouknul tohle opěvovaný veledílo,který mělo dva předchozí díly taky skoro po 3 hodinách. No a jak to říct a nebejt špatnej. Doprdele to si snad dělají kozy nééé. Děj vo ničem,půlka děje je vo tom,jak tam psychopaticke trpajzlík řeší jak mu jebe z neuvěřitelnýho množství zlata co mu tam naspořil Babiš něž ho sjmuli kouzelným šípem aby pak vyběhl první do boje kde zabije 53 vobrů a 3584 skřetů a potom tam propíchlej umírá 14 dní. Nebo jak tam Elfíci sekají skřety na počkání a vobráceně,ale když tam skřet chce zapíchnout elfku a dělá na tom půl dne a nakonec zapíchne zabouchlýho trpajzla no to mi prostě hlava nebrala. A úplně u vytržení sem byl,jaxi elfík zhodil vobrem ,kterýmu zapích meč do hlavy aby ho navigoval,kamenou věž přes roklu a všichni na ní pak bojovali aby to pak zbortil elfík jedním dupnutím.....do hajzlu. Kurňa takový stavitelský umnění by nepředvedl ani projektant šikmý věže v Pizze a myslím že by ani firma Pattex nedala záruku na to,že to bude držet když to řachne takle z vejšky. No prostě si myslím,že to natočili třídilný a tříhodinový jen proto aby vyzkoušeli co jim diváci postižení Fejbůkem a PC hrama šmik,šmik ...ratatata sou ještě vochotní sežrat. Předchozí dva výtvory sem neviděl a zodpovědně můžu říct že ani vidět nechcu a těch 6 hodin života si užiju po svým.Tři hvězdy dávám jen z důvodu perfektně zpracovanejch scén. Jo a to ještě vočekávám,že když nás vytáčijou vod zadu (chápej Pán prtenů a pak Hobit i když to mělo bejt vobráceně) taxi myslím,že nás ještě nemine něco vo Společenstvu prsteů a to bude tak dlouhý,že si na to budete muset vzít dovču a prášky na uklidnění. Ale já do toho nepudu.Čestný pionýrský P.S. Něco podobně ujetýho se vám musí honit hlavou když hulíte trávu ne???? a pak to zfilmujete a vysíráte s tím lidi za nekřesťanský vtupný.....Taky sem ten film poplival v dotazníku na odkazu kterej uvádí Douglas,ale to je votázek jak u výslechu STB ()

kratajirka

Tímto komentářem vzdávám hold panu Peteru Jacksonovi. Obohatil filmový svět o kvalitních 6 snímků. Ať byla trilogie Hobbit nutná či ne, to ať posoudí každý z vás. Vem to čert, že trilogie LOTR předčila Hobbita ve všem co se dalo. Smysl tahle série o malém prostořekém hlupáčkovi měla. Tak jako každá série končí vyvrcholením, tak ani Hobbit nezůstal pozadu. Finále mělo hlavu a patu a digitální podkres byl na high úrovni. 85% ()

Iwysek

Další ze skvělých filmů P. Jacksona. Bohužel musím konstatovat, že bitva o Helmův žleb je prostě jiná třída. Zde už bylo zbytečně moc efektů (viz Legolas překonávající zemskou gravitaci skákající po kostkách), jako chyb ve střihu - kde se vzaly kozy? Také drak by si zasloužil víc prostoru, než jen prolog - protože ten byl perfektní. Tedy až na scénu s lukem - opět trochu přehnané, ale aspoň se člověk zasmál. Bohužel je to tak, jak už jsem někde četla - když P. J. točil Pána prstenů, nic takového tu ještě nebylo a svoje původní dílo už nepřekoná. Hobit je nicméně plnohodnotným filmem, kde se dočkáte napětí, šílenství, slz i smíchu. ()

erceee

Finálové vyvrcholenie trilogie ktoré je podľa mna najslabšie zo všetkých. Je to odvar prvých dvoch častí, ako keby nevedeli ako dokončiť film došli im nápady tak ho dokončíme takto... Predstavoval som si iný koniec ()

io.

Jako přehlídka umění filmotvůrců je toto dílo vskutku pozoruhodné. Jinak je to prostě jen bitva pěti armád a po bitvě oplakávání mrtvých a potom rychle domů. Děj by se dal košatě vyrozprávět dvěma až třema jednoduchýma větama. Je velikým uměním tohle rozmazat do více než dvou hodin koukatelného filmu. Dle mého názoru byly předchozí dvě části příběhu mnohem zajímavější, ale bez této tečky by to bylo neúplné a nebylo by to zkrátka ono. ()

Foofie

Souhlas s verbalem. A kdo tomu nerozumí, nechť si první přečte vše od Tolkiena. Dvou a tříhvězdičkový tykváči a tykváčky, muhehe...:) ()

Pollini

Nesu si s sebou handicap, že to srovnávám s Pánem prstenů. Osobně nechápu, proč to má tak vysoké hodnocení, není v tm nic světoborného ani v oblasti efektů, ani v příběhu. Skřeti vypadají jako loutky, tíha války vypadá jako přehlídka patriotismu s utopickým spojením národů proti jedinému nepříteli. Je to holt americké. Nečetla jsem knihu, jsem filmový fanda, ale tady jsem si jistá, že knížka byla nesrovnatelně lepší. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin