Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

Marty7CZ

Už se ten Petr J tak vykrádá, že ta jeho lítací kamera v každým záběru mě už normálně zvedala kufřík!!! Bilbo tam hraje pátý kolo u vozu a ty efekty, nevím, ale kam se hrabou na LOTR, nemůžu si pomoct. A co hlavně, skřeti nebyli zdaleka tak odporný( rozuměj KRÁSNÝ) jako v Prstenech... 60% ()

Armageddon

Konečne to bolo trochu živšie, avšak dalo by sa to skrátiť na polovicu bez zbytočnej omáčky. Najväčšie sklamanie prišlo vo chvíli, keď Legolas nemal v tulci šíp ... myslel som, že to je mýtus. ()

deric

Jednu Peterovi Jacksonovi, jež natahuje tříset stránkové knihy do neúměrných sedmi hodin. Tři hvězdy Bilbovi a Thorinovi, jejichž vývoj postav konečně dostal trochu prostoru. Jednu hvězdu Legolasovi, co překonává zákony gravitace a skáče po zhrouceném mostě a zkouší trpělivost diváka. ()

beso74

Už som nad touto sériou tak trochu lámal palicu, jednotka trošku zdĺhavá, dvojka navyše aj už nejako nudná. A trojka? Tak tá začala presne tam, kde skončila dvojka - v krajine nudy. Ale postupne, s príchodom jednotlivých armád na scénu Tolkienov svet dostava farbu (či skôr množstvo pixelov) a ožíva. Aj keď sa to s veľkolepým finále Pána prsteňov nedá porovnať, aj tak sa tvorcom podarilo asi o najlepší film tejto trilógie, akcia, emócie i humor sú takmer v rovnovážnom stave a ak ste si už zvykli na zhuleného mága, zajačí záprah a osedlaných vlkov, určite rovnako so stoickým pokojom prekusnete aj iné bojové zvieratá, ako netopiere, prasatá či kozorožce, vo fantasy je predsa všetko možné (vari Narnii nebude niekto vyčítať, že sa tam dostali deti cez šatník!) a tak sa treba len naladiť na rovnakú vlnovú dĺžku ako tvorcovia a užívať si to. Akurát, že Silmarillion by sfilmovaný tak skoro byť nemusel... ()

H.I.T.M.A.N.

Velké vyvrcholení konce skvělé trilogie od Tolkiena, na které jsem se mohl podívat v kině díky Peteru Jacksonovi. Pro mě Top film, který vůbec kdy natočil ( pro zatím :-) ). Myslím si, že to nemá cenu dál komentovat a stojí za to, aby ho každý, kdo miluje fantasy nebo knihy od J.R.R.Tolkiena, viděl a zařadil do své sbírky. ()

john.h

Moc pěkně udělaný outro k nějaké fantasy počítačové hře z prostředí Středozemě. Je v CGI, občas se tam mihne živý herec. Je ale docela dlouhé a občas už celkem nudné. Kdyby to mělo čtyřicet minut a bylo součástí vynikající počítačové hry, tak by to bylo lepší. Jako film je to zdlouhavá podívaná na parádní filmové efekty, kterou bych už ale podruhé nepřetrpěl tak snadno. Dávám tři, protože jsem se bavil solidně, takovým tím popcornovým způsobem a to většinu stopáže. Ale jak říkám, podruhé už by mě to nebavilo. Co tomu taky chybí je trochu násilí. Meče sekaj hlavy, ruce, probodávaj torza, ale celkem jsou ve filmu asi dvě kapky krve stékající po tváři některých hlavních hrdinů. ()

BFG2000

LOTR se za Jacksona i Hobbita musí stydět. Velké zklamání. V celé trilogii mi přijdou vedlejší postavy mnohem zajímavější, než-li ty hlavní. To asi také není úplně dobře. Po slabých prvních dvou filmech jsem se těšil na velké epické finále, namísto něj jsme dostal velký epický fail. Skutečně nechápu tolik pěti a čtyřhvězdí zde. Copak jste neviděli LOTRa? To opravdu chcete Hobbita stavět do stejné skupiny? Temná linie se Sauronem celkem zbytečná. Jen vzbudí očekávání, která nebudou naplněna. PS. nějak jsme těch pět armád ve filmu nenašel? Pár elfů, hrstka trpajzlíků, několik skomírajících lidí, a (dobře tedy) armáda orků? Taky příliš nechápu, proč nemohl být šmak zakončení v předchozím díle. PS.2 Kolik tun digitálního makeupu bylo na film použito? Ty ksichty jsou tak strašně umělé, až je to nechutné. ()

Pistacie

Neskutečné zklamání... ale tak hlavně že se i z nejtenčí Tolkienovy knížky dala vytřískat další trilogie, že jo.. jen toho veskrze vážně šikovného hobita je mi líto. ()

dkas

No, takže z počátku se většina postav chová jako největší pitomci. Pak nějak prozří a jdou bojovat. To se zase chovají jako největší hrdinové a jsou takřka nesmrtelní, jako trpaslíci. Tyhle dvě věty pak zaberou tři čtvrtiny filmu. Některé scény jsou pak takřka utrpením, jako třeba umírání trpaslíků. Efekty celkem dobrý, ale ten výjezd trpaslíků na horu, to byla spíš parodie. Viděno spíše ze setrvačnosti. ()

DaweForeman

Řekl bych, že z celé trilogie byl tenhle poslední díl asi nejhůře zpracovaný. Bylo zde vidět, jak už to jede z poslední sil a byla cítit ona únava. Souboje byly trochu odbyté s tím, že když to srovnám s Pánem prstenů, tak to tam bylo zpracováno o mnohem lépe. Dále pak bych docela kritizoval i ony docela rušivé momenty atmosféry, kdy určité akce byly provedeny opravdu nevhodným způsobem a to mělo za následek přerušení určité kontinuity vychutnávání. Příběh jako takový zpochybňovat nebudu, protože co je dáno, to je dáno a s tím tvůrci filmu moc neudělají, ale Tolkiena tu zpochybňovat nebudu, protože to není součástí zpracování filmu. Každopádně na to, že to je fantasy, tak je to pořád stejnak dobře odvedená práce, protože tahle oblast má málo áčkovejch filmů. ()

Stanix

...pochopitelně si Džeksn nechal všechny svoje takzvané trumfy až na poslední díl trilogie. Jakým způsobem tohle zhodnotit je velkým oříškem. Když budu bilancovat napříč celou trilogií, tak obecně se dá říct, že trikově, principově a vůbec celkově technicky se jedná o těžce podprůměrně odvedenou práci. Kamera je absolutně bez nápadu, stále stejné záběry a úhly pohledu, prostě kýčovitě pojato. Dramatická stránka klasicky funguje, i když je zase do ní zakomponováno příšerné klišé v podobě trapného natahování scén. Tedy v podstatě všechny dílčí aspekty snímku nasvědčují k brutální šablonovité diktatuře fabrického hollywoodu. Přestože je celá trilogie poutavá a průměrný divák slintá nad epickými válkami, já budu mít Jacksona patrně již navždy zaškatulkovaného jako fušaře a prznitele výborné tolkienovské pohádky Hobit. Čert ví jak se mu tenkrát podařilo stvořit Pána Prstenů v tak dobré kvalitě jakou bezesporu má. Tedy Peťo, ano, bylo to celkem dobré, ale příští film bych raději viděl od někoho jiného. Běž raději točit o těch svých přerostlých opicích nebo se myšlenkově vrať ke svému obřímu výkalu jménem Braindead. ()

JohnZ87

Závěrečnému dílu se podařilo udržet laťku nastavenou předchozími díly a jedná se tak o důstojné zakončení trilogie. Akce je povedená, i když občas už trochu přestřelená (Legolas hopsající po kamenech z rozpadající se věže...). Postava Bilba zde má o něco méně prostoru než v předchozích dílech, pozornost je soustředěna zejména na Barda a Thorina. Stopáž se drží na rozumné úrovni, takže nudnějších pasáží je minimum. 80% ()

Voorhees

Ale jó, srovnávejme Lotra a Hobbita. Po nějakym odstupu už vidim, že film neni ani zdaleka tak dokonalý jako Lotr, ale.. ALE furt je to slušná porce zábavy a docela obstojná adaptace knihy. Ano, film je naplněn spoustou akčních extravagncí a hloupostí a proto má pouze 3 hvězdy. Dobrý ()

comicsJan

Sice nepřekonává očekávání, které jsem dostal z velice podařené dvojky, ale je pravda, že snížení hodnocení způsobilo hlavně absolutně nelogické přesuny armád(Jednou je trpaslíků všech 500 a jakmile se vrátí kamera o pár minut později zase k nim je jich přespolovina pobitá a armáda je přesunuta nějak příliš vepředu než by měla být. Snad vystřižené záběry bude řešit rozšířená edice. ()

jadran90

Začínám si myslet, že Jackson moje výtky v komentářích nečte. Už i Thorin z toho zešílel. To je asi jediná odbočka scénáře od naprosto nepřehledné digitální bitvy. Jedno horší než druhé, zvlášť když úmrtí důležitých postav nevyvolává žádné emoce. Ta jsou paradoxně přehledná až moc, zamrzí chudokrevnost filmu. Martin Freeman využil každou vteřinu prostoru. Rozdělení na dva filmy by stačilo, tento beru jako druhou část dvojky. A víc než na něj se těším na upřímný trailer. ()

Ravenus

Samozřejmě nedosahuje kvalit mistrovského Pána Prstenů, nicméně i tak perfektní film po všech stránkách, který zabaví od začátku do konce. Po lehce dětinské jedničce a nezábavné dvojce opravdu příjemně překvapení, které je mnohem temnější a vyspělejší, než jsem čekal. ()

TaNya_

Ze všech Hobitů se mi ten poslední líbil asi nejvíc. Konečně to nabralo pořádné tempo, ale i tak je tady hoodně nesrovnalostí - což je celkem škoda - s knížkou. Docela mě taky zamrzelo, že zabití Smauga se jim povedlo ani ne v prvních 10 minutách filmu. Závěrečná bojová scéna to ale úplně vynahradila. V tomhle to Jackson opravdu umí. A opět tu máme další pěknej song k filmu ;). https://www.youtube.com/watch?v=q8ir8rVl2Z4 ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin