Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

Slaviator

Patetický, bezduchý, digitálně zprzněný déjà vu, aneb vymýšlet furt nový způsoby jak nedůstojně ukončit skřetovi život už zkrátka nestačí. Jako brakovej blockbuster to ještě ujde, jako adaptace knihy je to směšná patlanina. ()

Wolftalon

Zábavnější než dvojka, ale děje není moc, což se dalo vzhledem k obsáhlosti předlohy předpokládat. Celá zápletka se spotřebovala v předchozích dílech, takže na ten poslední toho už moc nezbylo. Přesto se na něj dobře kouká a rozhodně nenudí, dobře provedené boje nejsou rozvleklé a digitální stránka potěší. Ani poslední díl pro mě nebyl zklamáním, i když byl pro příběh v podstatě zbytečný, závěrečná bitva se dala bez problémů našroubovat i do maximálně dvoudílné adaptace. Tak aspoň budou mít chudáci filmaři z čeho žít... ()

Steeler91

Akcia od začiatku až do konca, ten film proste musí baviť. Možno jediné mínus oproti Pánovi prsteňov je v tom, že Hobit je viac rozprávka, kdežto PP omnoho viac kladie dôraz na strach a boj o holé prežitie. ()

YukiKaze

Jako většina zastánců knižních podob asei zde uplatnilo tvrzení, že: "kniha je lepší než film." Opravdu mě to docela hodně zklamalo. Čekala jsem impozantnější bitvu, třeba takovou jaká byla ve třetím filmu trilogie následující po Hobitovi. Nevím asi jsem měla větší očekávání než mi mohl film nabídnout. Ovšem oceňuji snahu srovnat se k knihou a dosáhnout kvality Pána Prstenů, což se hodně dařilo v některých partech, hlavně okolo vztahu Bilba a Trpaslíků. Jinak film docela svižně plynul. ()

kacer4

Najslabší film o Stredozemi a pritom to mal byť vrchol a veľká rozlúčka. Prvý problém je omielaná a neodpustiteľná dĺžka, ktorú som pociťoval hlavne pri tej veľkolepej bitke, ktorá začala tak výborne a skončila katastrofou. Avizovaná asi polhodinová bitka vo mne zbudzovala nadšenie, preto bitky v LOTR sú nezabudnuteľné. Bitka o Helms Deep a pri Minas Thirit sú tie najlepšie v celej kinematografii. Aj táto mala skvelý začiatok, až mi spôsobovala zimomriavky. No keď sa dej rozdelil do sólovie, už to bola tragédia. Digitálny Legolas, romantická naháňačka trpaslíka a elfky (keby spolu spia tak podľa mňa vznikne niečo príbuzné hobitovi) , a tragický boj Azoga s Thorinom. Keby ten rybací ork zomrie tým trochu vtipným pádom do vody, tak by som to ešte bral. Ale jeho vynorenie ma donútilo dať si ruku na čelo. Celkovo film trpí digitálom. Smaugov útok na mesto, Thorinove tápanie v zlate, armády, a vrcholom bolo Legolasove schodovanie po padajúcich kameňoch (hodné TV filmu). Ešte musím spomenúť Alfrida, ktorý nie je hodný ani extended version. Mimo toto všetko to už bolo schopné. Thorinova temnota bičuje a elfská armáda je dokonalá, a Bilbo s Gandalfom suveréne vedú. 69% ()

joxerveliky

Jak udelat z jedne kapitoly knihy film o 3 hodinach? No, rekl bych ze asi takto. Od filmu jsem nic neocekaval a byl jsem nakonec mile prekvapen. Jasne ze s predlohou to melo spolecneho opravdu malo (nebo spis naopak :)), a misty jsem mel pocit, ze se divam na directors cut, ale i tak musim dat nakonec plny pocet. Senzacni Smakuv uvod, Thorinova schyza, skvela zaverecna bitva i jednotlive souboje, nadherne ukazky jednotlivych bojovych taktik (ti trpaslici me fakt dostali, jsou to frajeri) a odporni skreti jak se patri. Usata "Kate" byla neskutecne sexi a Legolas, co by prvni elfi neurochirurg a splhac po hrouticich se schodech me pobavil, stejne jako obri, vychovani k beran-duc :). Trilogie tedy dovrsena, co bude dal? ()

B3njamin

Z jedné knížky natočit 3 filmy nebyl moc dobrý nápad. Už první film mi přišel takový nudnější, ale ten závěr mě rozsekal. Nic se tam nedělo...nevím třeba až to přidají pár minut a nebo až to nějak ořezaj tak výsledek bude lepší ()

Jack_F.

Podle 76% procent by člověk čekal nudu a šeď, ale to tady zase úřadují zasraní nerdi, kteří po pravidelné ejakulaci nad biblí jménem Pán prstenů prostě jen zase zapomínají. Pustťe si třeba druhý díl pána prstenů, vrky versus Aragorn(děsná scéna) a přestaňte už proboha mlét píčoviny jak na běžícím pásu. Po pravdě se mi to líbilo snad i véce než Pán Prstenů, kde ve třetím díle sice masakrálně bojují lidi...ale také bohužel i zasraní zelení duchové, kteří mi zážitek z třetího dílu kapku posrali. Tady jsem konečně viděl více než sedm trpaslíků, ale pořádně nasrané vojsko těchto malých tuhých zmrdů. Jak už je zde omíláno, tak Jackson z nudné báchorky udělal zajimavý příběh a já si toho cením. Znova je třeba podotknout, debile J*A*S*M, že rozdělení na tři části bylo dobré rozhodnutí, protože do dvou hodin by Jackson narval leda tak pár píčovin a ty si jdi vytřít prdel, že Peter nenatočil skutečných 5000 trpaslíků ale hodil tam digitální "bordel". ()

Jamall

Chtěl jsem dát čtyři, ale teď jsem dokoukal trilogii Pána Prstenů a to si teprve jeden uvědomí, jak je Hobití trilogie prázdná a chudá na příběh, na postavy, na triky a především na momenty, které nikdy nezapomenu. ()

EddieIron

Takže pohádku Hobit a dvanáct trpaslíků máme slavně za sebou. Do Pána prstenů tomu chybělo dost, ale upřímně se přiznám, že jsem to čekal horší. Peter Jackson je ovšem klasa! Třetí díl byl důstojným vyvrcholením celé ságy a z mého pohledu nejlepší částí trilogie, za níž i jako za celek dávám pět hvězd. ()

tetraedr

Koenčně začli potvory temné strany mordorské síly vypadat trochu jak by měli. Knihu sem nečetl, ale sem trochu zklamaný z toho rychlého konce draka. Čekal sem od něj víc. Celá trilogie mi připadá o kategorii jinde než Pán prstenů. ()

Dacsus

Z hovna bič neupletieš, vraví sa, a tiež zo záveru knihy Hobbit (ktorá sama o sebe celá imo dá matrošu práve na jeden trojhodinový film) ťažko zbúchať niečo, čo by strašne nesmrdelo už videným, a žiaľ, v tomto prípade nepomohlo ani Jacksonove nadšenie. Ak by to bolo spracované napr. s dôrazom na strategické prvky, detailný rozbor situácie na bojisku atď. , mohlo by to byť zaujímavé, takto je to len bohapustá atrakcia. Po pánovi prsteňov bolo moje tajné želanie, aby sa Jackson pustil do Silmarillionu. Teraz by som sa toho možno skôr obával. ()

Kriklan49

Ach jo, zase dávám tři hvězdy jen proto, že dvě jsou málo. A zase film končím s pocitem zklamání a prázdna. Jediná scéna mě neposunula na okraj sedačky, jediná mě nenadchla tak, abych ji chtěl vidět znovu. Ale u spousty jsem kroutil hlavou. ()

Sethiel

Je až neuvěřitelné, jak špatné to je. Jen známí herci dělí tenhle film od vynikající amatérské produkce. Vše je předramatizováno a přepáleno ne o stupeň ani o dva, ale aspoň o deset stupňů nad správnou míru. Přesto (nebo právě proto) je vše, co uvidíte, úplně sterilní. ()

kyrysar

Dostal jsem to, co jsem chtěl. Ale hlavně to nebyl žádný odvar. Avšak možná tak sestříhaná fan verze celé trilogie by byla lepší. Uvidíme, zda se zase podívám :) ()

anonima

I když jsem Pána prstenů nikdy nemusela, Hobita jsem si oblíbila a právě tento díl se mi zdá ze všech nejlepší. ()

Hellscuboy

Pítre...miluju tě!!!...jsem pln očekávání,co že nám to teď předvedeš dál???...Hobit...neuvěřitelné,nádherné dobrodružství...i když,ačkoli se to vlastně spojilo s LOTRem,na první trilogii to nemá,sice jen o chlupík,ale nemá...stejně jako u Pána,nejvíc se mi líbil druhý díl...pravdou je,že v žánru fantazy a vůbec ve filmovém světě,něco takového už nikdy nikdo nenatočí!!!samozřejmě obrovskou měrou se o to zasloužila i předloha mistra Tolkiena...doufám že seshora sledujete a mnete si ruce...co dodat dál???...maximální spokojenost a kdykoliv chuť,podívat se na obě trilogie znovu...Howg. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin