Reklama

Reklama

Čikjú kógeki meirei: Godzilla tai Gigan

  • Japonsko 地球攻撃命令 ゴジラ対ガイガン (více)
Trailer

Obsahy(1)

Ve dvanáctém dílu série o Godzille se opět setkáváme s mimozemskou rasou, která se snaží zničit život na Zemi. V nově vznikajícím zábavním parku si mimozemšťané v budově ve tvaru Godzilly zřídí základnu a ovládají odsud Gigana, kybernetické monstrum z vesmíru a King Ghidoraha. Skupinka mladých lidí však tyto plány odhalí a přivolá na pomoc Godzillu a Anguiruse - boj o osud Země může opět začít... (Ertai)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Godzilla by prostě s nikým neměl vést dialogy, to se k němu vyloženě nehodí. Jak se s ním film od filmu víc a víc pracuje jako s lidsky uvažující postavou, vždy zabíjí část toho, ci mi na něm líbilo nejvíc. Jinak ale povedenější díl. především díky novému přístupu k zobrazování destrukce - záběry jsou víc z podhledu, dokonce zevnitř ničených budov, což dělá z anonymního bortícího se lega něco, co se nás spíš dotkne. Navíc se podařilo propojit monstra s lidskou linií lépe než v jiných dílech. Myslím že oboje sérii dost chybělo. 3 a 1/2 ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Taký priemer. Mimozemské príbehy ma nudia, lebo sú všetky na jedno kopyto a títo ufóni sú navyše premenení na ľudí a zábery z ich domovskej planéty nie sú v podstate žiadne, takže dvojnásobná nuda. Chvalabohu druhá polovica je nonstop deštrukčná akcia, kde sa nešetrí na nákladoch. Teda šetrí - všetko vyzerá hrozne amatérsky - no tých scén je o to viac. Navyše Gigan je fajn monštrum a konečne tečie aj krv. ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Tenhle Godžira má svůj velký půvab -- padouši jsou zlí, hrdinové jsou kladní, zápletka je blboučká. Aby se dotáhlo penzum zhruba hodiny a půl, mlátí se kaidžůtači navzájem asi o dvacet minut déle, než by bylo potřeba. Titulní potvora Gaigan mi připomíná spoustou rysů Cylon Raidera, a je docela tvrdá -- Godžiru zraní dokonce do krve, což je, pokud se nemýlím, poprvé. Drobný spoiler toho, co se ukáže až asi po 30 minutách -- píši proto, že je zajímavé, kam úloha Godžiry a jeho kumpánů doplula. Mimozemští prevíti chtějí ovládnout Zemi, takže si přitáhnou mimozemská monstra. Okamžitě vystartují božskými vlastnostmi oplývající "naše" monstra a ten mimozemský šmejd pěkně vykopou, kam patří, tedy mimo Zemi. A na konci naši odkráčejí do vycházejícího slunce, doslova, za zpěvu písně velebící bojovného ducha Godžiry, který za nás přijde nasadit krk, když je těžko. Inu, za Zemi si dosaďme Japonsko a za ufony nejaponce, ale to napovídám trochu moc... Každopádně až na relativně slabou a nastavovanou bitku začínající na cca jedné hodině jsem se výborně bavil. Monstra prima, dokonce mě tentokrát Kingu Gidora neiritoval tak strašně, jako vždycky. Godžira zase perlil a kamenoval, proč ne. Armáda tentokrát překvapivě nevypadala jako banda lůzrů, dokonce používala těžké zbraně, s kterými už kdysi měla úspěchy, a nešla na monstra s pistolkami... Musím též na závěr s povděkem pochválit vyloženě sympatické herecké obsazení mezi klaďasy i záporňasy. Skoro 5. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

13) GODZILLA vs GIGAN (1972)___ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974___Godzilla zde pokračuje v trendu, který nastolila polovina 60.let, tedy postavy coby altruistické, ochotné pomáhat lidstvu před nebezpečím (od HEISEI série se Godzilla naopak stává opět hrozbou). Tím nebezpečím jsou zde – ano, opět – zlí mimozemšťané. Po 25-ti shlédnutých filmech s Godzillou mi všechny ty mimozemské rasy již splývají v jednu zapomněníhodnou entitu, nicméně tito se aspoň odlišují tím, že pod slupkou lidské podoby skrývají tělo jakéhosi švába a z dalekého kosmu posílají proti Zemi Kinga Ghidoraha a nové monstrum – Gigana. Tím je bestie s velkým rudým okem, hákovitými pazoury a masivní pilou v břiše. Tenhle díl je všeobecně považován za jeden z nejméně vydařených vůbec, ale díky sympatických hlavním postavám (v čele s kreslířem komiksů a karatistkou), které podkopávají mimozemské plány na ovládnutí světa, se to dá celkem bez úhony přežít. Závěrečný souboj monster je tak edwůdovsky bizarní, že více než jindy si člověk uvědomí kouzlo zvané ´kinematografie´ :o) ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Po hodně dlouhé době jsem se opět setkal s Godzillou. Poslední film s ní jsem viděl více než před rokem a proto jsem se dost těšil. teda já jsem ani nijak nepřemýšlel že Godzilu zrovna zkouknu, ale koukal jsem na jeden díl AVGN kde zrovna hrál na Nintendu Godzillu tak jsem dostal na ní chuť. Myslím že jsem si vybral poměrně slušně. Jistě jsou tu daleko lepší filmy ale tohle jako takovej průměr ujde a bavil jsem se dost. Godzilla opět hodná sviňka která musí pomoc lidem. Příběh je opět infantilní ale Godzilla je roztomilá a každá její scéna potěší. A ostatní monstra jsou sympatická a hlavně King Ghidorah je parádní. Co říci jinak? Poměrně slušnej díl kterej má ale taky dost hluchých míst a o postavách herců raději ani nemluvím. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (14)

  • Gigan je prvním monstrem v historii, které způsobilo Godzillovi viditelně krvácející poranění. (Israha)
  • Jedná sa o 12. snímok s Godzillou, 3. s Anguirusom, 4. s King Ghidorahom a 1. s Giganom. Objavujú sa aj Kumonga, Gorosaurus, Rodan, Minilla, Manda, Mothra (larva) a Kamacuras, ktorí však boli zobrazený pomocou stock záberov pri pohľade na Monster Island. (MerlinPolcic)
  • Posledný film z 20. storočia, kde sa objavuje King Ghidorah. (MerlinPolcic)

Reklama

Reklama