Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

(více)

Diskuze

Uživatel Prometheus69 smazal svůj příspěvek.

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

Ještě dodám, že v jednom z rozhovorů MF potvrdil, že role Waltera bude kultivovanější a lidštější, než jak jsme tomu byli zvyklí u Davida.. doslova řekl: od dob Davida, byli androidi mnohokrát upravováni, aby jejich chování bylo lidštější.. naopak David se po událostech z Prométhea cítí být stvořitelem a Bohem a podle toho bude i jednat.. nakonec se však pry dočkáme i jednoho "překvapení" co se role Waltera týče.. pozn: že by ten skrytý kód WY?

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

: To jak je v boji nepoužitelný vysvětli těm cca 50-100.tis. jeho obětí ve ww2.. jo dneska je slzák a bojový plyny, ale zkus bez nich dobývat bunkr apod.. ;) naopak já bych se plamenometu v armádě nebránil, už jen psychologický účinek na nepřítele je fatální.. omezení je jen v dostřelu/výšlehu 50m je v dnešní době dost málo, ale kdysi byly zkonstruovány i verze s došlehem cca 250m a to už je při dobývání znát.. :)

Uživatel SsgtJira smazal svůj příspěvek.

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

Naopak pěkný, mě se to líbí i ta myšlenka krále a královny.. ale chápu, že někomu ne.. věc názoru ;)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

SsgtJira

Tak ta se povedla.Tyhle blbosti na mne fungují. Takhle to skoro už začíná vypadat, že by se kapitán lodi mohl jmenovat Jason Vorhees

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

SsgtJira

Na takovéto domácí opékání je to SUPER! Už jsem uvažoval, že bych vysvětlil manželce, jak nutně to potřebujem na odklízení sněhu,ale jak ji znám,tak by přišla s dllooouhýýým seznamem, co nutně potřebuje ona....asi by se to notně prodražilo...:-)

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

prezdivka

Bohužel.. plamenomet k dispozici je snad ještě možná USarmy, ale budou spíš někde jako uloženky pro případ nutnosti a to ještě z dob ww2. V armádě už nějakej ten pátek nejsem, ale myslím si že v aktivní službě už nikde moc nejsou. Myslím si, že v tom hraje roli nejaky nařízení o humanosti zbraní a plamenomet je asi vyškrtnutí, tak jak byl i v AČR jeden čas granátomet. Bohužel je to škoda, ptz to je zbraň vysoce efektivní a důrazná na morálku a stavy nepřítele.. ;) v budoucnosti se ale stopro vrátí..

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

SsgtJira

mě ještě zajímá u těch zbraní....v žádným Vetřelci nesměl chybět plamenomet, tak doufám, že tady taky bude. Existuje v nějaké  armádě plamenomet jako výzbroj??? A existuje vůbec v současnosti jako zbraň ofic vyráběná nějakou firmou?Já teda myslím, že ne, ale člověk nikdy neví :-)

na příspěvěk reagoval SsgtJira, SsgtJira, SsgtJira

Deryll

Deryll (hodnocení, recenze)

SsgtJira

Oba dva ty termíny sou správně ale mas pravdu ze se ted říká CQB(taky sem si to v rychlosti projel) .I když me osobně de víc do uši CQC

na příspěvěk reagoval SsgtJira

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

Deryll

Vidět, číst.. :) to není provozovat.. samozřejmě máš s existencí pojmu CQC pravdu, ale jak jsem se teď zběžně v rychlosti rozebíral s kolegy tak to dnes snad používá už jen FBI a některé jednotky SWAT.. obecně alespoň u nás v ČR a EU i NATO je standartně CQB.

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama