Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

 • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (CinemArt)

(více)

Zajímavosti (48)

 • Když si David (Michael Fassbender) po setkání s posádkou a Walterem odejde do jeskyně ostříhat vlasy, zpívá si píseň „The Man Who Broke the Bank at Monte Carlo“, kterou deformuje ozvěna v jeskyni. To je narážka Davidův oblíbený film Lawrence z Arábie (1962), kde si stejnou píseň, doplněnou výraznou ozvěnou skalnatého vádí, prozpěvuje Lawrence (Peter O'Toole) při své první cestě pouští. (Rosselanor)
 • Těsně před přednesem androida Davida (Michael Fassbender), kdy cituje sonet „Ozymandias“ od Percyho Shelley, je scéna skalního útvaru s řadou vysokých útlých stromů. Jedná se o vyobrazení díla od švýcarského malíře Arnolda Böcklina – Ostrov mrtvých. Autoři filmu použili tento obraz nejspíše proto, že tvůrce Vetřelce, H. R. Giger, namaloval vlastní verzi. (Bobybaby)
 • Bylo vytvořeno 7 verzí, které se navzájem velmi lišily, a v prvotních verzích se dokonce ani nevyskytoval Vetřelec. [Zdroj: reflex.cz] (Geralt z Rivie)
 • Při scéně ve sprše hraje „Let Me Down Easy“ od Paola Nutini. (Duoscop)
 • Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 15 000 pracovních míst. (BMW12)
 • Je to jediný film ze série Vetřelec, který obsahuje nahotu. (griph)
 • Ridley Scott se vyhýbal sledování Aliena³ (1992) poté, co byl propuštěn. Když ho konečně viděl o deset let později, vůbec se mu nelíbil. Následně přišel s myšlenkou pokračování, což se stalo po mnoha přepsaných textech. (griph)
 • Celosvětová premiéra proběhla 4. května 2017 v Londýně. (Varan)
 • Film je věnován Julii Payne, která v 64 letech zemřela na rakovinu. Julie Payne byla výkonnou ředitelkou společnosti Scott Free Ridleyho Scotta. (Majklkm)
 • Pojem Covenant v překladu značí dohodu. V biblické tradici jde o smlouvu mezi Bohem a člověkem. Stejný termín použil i Thomas Hobbes ve svém spisu Leviathan. Hobbes je často označován za prvního moderního myslitele, protože vztah mezi člověkem a Bohem převedl do úmluvy mezi lidmi ve formě společenské smlouvy, což se odráží v ději snímku. (ČSFD)
 • Jeden z trailerů na film je udělaný jako reklamní kampaň pro nového androida Waltera (Michael Fassbender) s webovou stránkou meetwalter.com. Tato stránka skutečně existuje a můžete na ní zjistil více o tomto androidu. (vyfuk)
 • Ve filmu používá posádka zastaralé zbraně z konce 20. století, konkrétně M4/AR15 keymod a Steyr AUG RIS. (SsgtJira)
 • 27. listopadu 2015 Ridley Scott oznámil, že se bude jednat o první film nové trilogie s vetřelci. (BloodMax)

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se…

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve…

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné…

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V…

Reklama

Reklama