Reklama

Reklama

Godzilla, Ebira, Mosura: Nankai no daikettó

  • Japonsko ゴジラ・エビラ・モスラ 南海の大決闘 (více)
Trailer

Obsahy(1)

Ryota se společně se dvěma přáteli rozhodne ukrást jachtu a vydat se na moře hledat svého ztraceného bratra. Vyruší zde však bankovního lupiče, který se s nimi musí nedobrovolně vydat na plavbu. Během bouře však na jachtu zaútočí obrovské monstrum Ebirah (obří kreveta – někde se uvádí humr) a mladíci tak ztroskotají na neznámém ostrově. Při průzkumu ostrova objeví základnu teroristické organizace „Red Bamboo“, která zde vyrábí jaderné zbraně a žlutou látku, jenž je má ochránit před útoky Ebiraha. Tu jim zde vyrábí zotročení domorodci, kteří byli násilím přivezeni z ostrova Infant. Ryota a jeho společníci v džungli narazí na dívku Daiyo, které se podařilo uprchnout. Ta jim poví, že posvátná Mosura upadla do tvrdého spánku a prozatím se jí nedaří probudit. Proto se museli ostrované podvolit zlověstným praktikám vojáků. Při pokusu uniknout pronásledovatelům naleznou Ryota a jeho druhové jeskyni a v ní spící Godzillu. Musejí urychleně vymyslet nějaký plán, jak ji probudit opět k životu. Snad by jim byla schopna pomoci nejen proti „Red Bamboo“, ale i samotnému Ebirahovi. (SOLOM.)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Cedr 

všechny recenze uživatele

Změna režiséra je na filmu rozhodně znát. Honda ústřední herce spíš používal jako vyprávěcí prostředek a hlavní role patřily monstrům (resp. speciálním efektům). Fukuda na lidské síly v tomto filmu klade mnohem větší důraz, což je na jednu stranu velké mínus, poněvadž oblíbené kaiju destrukce je to poměrně málo. Na stranu druhou má scénář (i přes tradiční tokusatsu naivitu) poměrně solidní říz. Projevuje se to tak, že díky charakterům s větší prezencí se ve filmu děje stále něco chytlavého. Interakce lidských postav byla většinou jen nutnou vatou, ale tentokrát je vyloženě zábavná a spíš než o tradiční kaiju snímek, jde o dobrodružné sci-fi. Destrukce a soubojů je bohužel velmi málo, nicméně speciální efekty jsou na velmi vysoké úrovni (a to i v rámci tradičně luxusní kvality studia Toho). Godzilla do filmu ve finále ani příliš nesedí a skoro zde až překáží. Není se čemu divit, neboť její roli měl původně mít King Kong (což je velmi patrné ze scénáře a např. s předešlými filmy série vcelku nekonzistentního chování Godzilly). Jako čistokrevný Godzilla film jde tedy spíš o slabší kousek, ale jako tokusatsu snímek s Godzillí cameo rolí je to velmi povedené. Tak jako tak jde o zajímavý závan čerstvosti. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

8) GODZILLA vs. THE SEA MONSTER___ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974___První Fukudův režijní godzillovský počin, který přináší typické fukudovské prvky. Těmi jsou hlavně špatná úroveň triků a bizarní dějové spletence, kdy tvůrce v domnění, že divák mu sežere všechno, hrne před plátno, co ho napadne. A tak tu máme partu „robinsonů“, kteří na opuštěném ostrově objeví základnu teroristické party pod názvem „Rudý bambus“, která ve své jaderném zařízení vyrábí žlutou kaši, jenž má zlikvidovat „Ebiraha“ – obřího kraba, který dotyčný ostrov drží v izolaci. Jakoby „čirou náhodou“ se na daném ostrově ještě nachází Godzilla pohřbená pod návalem kamení a Mothra, kterou místní domorodci probouzí ze spánku, aby jim pomohla proti Rudému bambusu. Atd., atd. Typické godzillovské souboje (tj. wrestlingově laděné přetahovačky mezi monstry) tu téměř absentují, chcípáček Ebirah poté, co mu Godzilla ukousne klepeto, to celé zabalí a Mothra – zachránce lidí – je tu dobrota sama. Tenhle kousek byl zařazen do legendárního programu Mystery Science Theater 3000, což docela chápu, ale existují i mnohem bizarnější a hlavně zábavnější godzillovské kousky. ()

Reklama

Dreadd 

všechny recenze uživatele

Godzilla si dává humra k snídani! Premiérový Fukudův příspěvek do godzillí série je hodně špatný (často je zvolené mizerné technické řešení, aby byl vytvořen potřebný záběr), ale od chvíle, kdy se probudí Godzilla, přichází nesmírně komické momenty. Nejdříve hraje s Ebirahem tenis, při náletu se roztančí v rytmu twistu, letadla následně začnou létat přímo kolem Godzilly, aby mohla být lehce sestřelena. Nakonec Ebirahovi urve klepeto a chvíli před koncem filmu se probudí i spící Mothra a všechny zachrání. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Sedmého dílu se ujal nový režisér, který se pokusil přinést do této série několik nových prvků. Ale jak se ukázalo, moc se mu to nepodařilo. Původní scénář byl totiž napsán pro King Konga, ale nějaká chytrá hlava vymyslela, že by ho měla vystřídat raději Gojira. Došlo tak k výměně monstra, ale jaksi se pozapomnělo vyškrtat ze scénáře i několik věcí, které se k ní vůbec nehodí. Viz „zahledění“ do pohledné dívky, atd. To snad ještě až tolik nevadilo, kdyby se ve filmu neobjevilo tolik nelogických situací, které svou tupostí přímo ubíjejí. Japonci mají sice pro podobné kroky velké pochopení a kupodivu je to i baví, ale já se řadím k divákům, kterým to dost překáží při „vychutnávání filmu“. U amíků jsem si už zvyknul na to, že si každý druhý hraje na MacGyvera, ale zloděje, jenž svým „univerzálním paklíčem“ otevře snad všechno na světě, jsem jim už ochotný žrát nebyl. Navíc mne už začínají unavovat i ty okoukané souboje monster.50% ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Gojira, Ebirâ, Mosura: Nankai no daiketto“ patří k tomu průměrnějšímu, co bylo v kaiju filmu v 60. letech natočeno, a to především proto, že Gojira je zde opět jako velmi nepovedené monstrum, hodně se čeká na to, než se nějaká příšera objeví, a většina filmu je hodně statická a akční. Nejsou zde žádné invence a většina záběrů je takových, že máte pocit, že jste je už někde viděli. Nemyslím si, že to je vinou toho, že se režie nechopil zkušený Honda, ale jednoduše tím, že se studio Toho snažilo chrlit až moc filmů bez toho, aby jim skutečně věnovalo potřebnou péči. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama