Den před důležitou zkouškou z medicíny Jeffa navštíví jeho dva nejlepší kamarádi, aby s ním oslavili jeho jednadvacáté narozeniny. Přestože Jeff nemá na párty náladu, nakonec souhlasí, že na jeden drink zajde. Zábava se ovšem zvrhne a večer se vymkne kontrole. Započne přehnaná párty plná alkoholu, sexy vysokoškolaček, okořeněná jedním vzteklým býkem. Dokážou Jeffovi kamarádi svého parťáka vystřízlivět před důležitou zkouškou? Za pokus to stojí! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Dzeyna

Povedená americká komedie. Sice je všechno stejné a předvídatelné až hrůza, ale pro zvednutí nálady a pobavení je to to pravé. Herci jsou zajímaví a vtipní, takže v pořádku. Děj taky hezky běží a vtipných scének je pořád dost. Příjemná i když klasická podívaná. ()

Kothy

Nebylo to zas tak špatné. Ale ani moc originální. I když pár fórů tam bylo. Celé to bylo prostě moc americké a nereálné. Ale s tím indiánem mi to došlo dřív než jim. :D ()

teutates

Buď jsem já tak starý anebo to byla taková ptákovina, přikláním se k tomu druhému punktu. Hangover omladina zlihala, nemnělo to dost výrazných momentu, které by člověka upřímně (ehm) rozesmáli, spíš taková, klasická, americká trapárna... nemůžu se zbavit pocitu porovnávaní s Hangover, který byl svým způsobem výtečný. 21 and Over je průměr (relativný) a níž. Herecké osazenstvo prohrává, kde se dá a celkově to stoji za ho*. Na tak pseudomasturbantní koment jsem se musel napít. 2/10 ()

korbitch22

Projekt X byl překvapením, u kterého se dokázal pobavit každý, komu ještě neodzvonila hrana, nemaká v kolbence za deset, aby mohl nakrmit svoje dva nevděčný sráče a upocenej, s pleškou a mastnejma rukama vod pečenýho bůčku potom fuňet na bedrech svojí tlustý manželky s křečákama a taky každej, kdo má i v pokročilejším věku chuť žít a všemu tomuhle se i na starý kolena vyhnout.Po vzoru projektu vznikla i tahle solidní oddychovka, kdy parta mladejch amíků zažije jednu šílenou noc.Není to tak zábavné a kadence vtipů není tak ostrá jako u Projektu, pořád je to ale výborná oddychovka na propršený odpoledne, pořád se něco děje a film má tempo, vtipů je dost a když zrovna scénárista nemá extra nápady, není to hlavně trapné, alespoň je to úsměvné.Hlavní představitelé jsou uvěřitelní a celej film je perfektně odehranej, není to taková zábava a přišlo to po úspěchu Projektu přeci jen moc brzo, pořád je to ale v rámci US komediální produkce nadprůměr a dle hodnocení hádám, že spousta zvás si dneska votevře jednoho chlazenýho Braníka a pujde se vyfuňet na kejty svojí manželky.K větší radosti mě tam chybělo víc koziček a námrdovější finiš, ale nenudil sem se a navíc sem dostal chuť vypadnout někam na párty a ožrat se jako dobytek.Nenáročná oddychovka která nemá u zdejších pseudointelektuálních hnidopichů a vidláků šanci uspět.60%. ()

Chrustyn

V Americe jste plnoletí až v jednadvaceti a je to ten pravý důvod k pořádné oslavě a uvědomění si životních priorit a cílů. Standardní, přisprostlá teen komedie a překvapivě docela stravitelná. ()

BMW12

Typická americká komedie o mladých klucích, kteří se chtějí vožrat. Takových komediíí bylo natočeno mnoho a musím přiznat, že prvních 20 minut jsem měl pocit, že se nic nového nedozvím, že to je pořád opakování toho samého. Ale poté mě to fakt začalo bavit, začal jsem se smát a nakonec jsem si ten film užil. Dávam 3,5* ()

TheEvilTwin

Nechápu ten hejt tady, Našrot je totiž překvapivě vpohodě teen party drunk komedie, která určite není bůhvíjak objevná či inovativní, ale svůj účel bez problému splní. Hlavní herecká trojka je fajn, jsou to známé a sympatické tváře a celý děj je až nečekaně uvěřitelný a “nepřestřelený”, ale zároveň dost zábavný a vtipný. Má to hlášky, má to humor, sprostost i základní scénáristickou kostru a výsledkem je jedna z těch lepších subžánrových komedií, které jsem měl možnost vidět. Příjemná vypínačka. ()

L0ra odpad!

Při sledování tohoto filmu se mi vybaví Hangover. Jenomže hangover je narozdíl od tohohle vcelku vtipný. A pokud se u komedie ani jednou za celý film nezasmějete, je něco špatně. Tento film je trapný, o logickém chování postav ani nemluvě a hřebíček tomu dává typicky trapné americké vyvrcholení. ()

Kamca_

To byla ale blbost ... už od začátku. Trapný humor, žádná originalita. Prostě nuda. Ne, že bych čekala nějáký zázrak. Bylo to horší než jsem očekávala. Za Milese dám 20%. ()

Tommassi3

"Proč máš na ptáku tu ponožku ??" - "A proč ji tam máš ty ??" - "Jsou do páru, jsou to ponožky !!" ;) Tak jsem během relativně krátkého časového období prodělal další ožíračku !! Nutno podotknout, že pouze filmovou..;) Po povedených australských Pařmenech a finále Phillipsovy trilogie s nenapodobitelným Galifianakisem, který na čele mého osobního žebříčku nejšílenějších filmových hovad předskočil Adama Sandlera i Jacka Blacka, přiznám se, že jsem si ho opravdu zamiloval, jsem se dopracoval až k 21 & Over, který mají na svědomí scénáristé právě skvělé Pařby ve Vegas Jon Lucas a Scott Moore, která tak nějak odstartovala boom podobných záležitostí, přičemž ta pomyslná laťka byla nasazena poměrně vysoko !! A dá se říct, že ona laťka mohla být hodně v klidu, protože prakticky hodinu se vůbec nic neděje, většina herců je o ničem, až na krásnou Sarah Wright, sledujete nudnou roadmovie po barech a většina fórků, pokud jste si nějakých vůbec všimli, vyznívá naprosto do ztracena, až jsem si ze zoufalství začal stříhat nehty !! Nudu sem tam nahradila nějaká typická americká nechutnost, čemuž naprosto vévodí ultrazhovadilá matrixovská blicí scéna, bez tohoto zážitku v hlavní roli s Justinem Chonem s účesem Justina Biebera bych se opravdu s klidným srdcem obešel, a já už tušil, že tahle párty skončí obrovským diváckým průserem.. Jenže se stalo něco nečekaného, už když Jeffa nacamraného pod obraz jeho dva povedení kamarádíčci posadí vedle dvou zhulenců, začíná se konečně něco dít a já, světe div se, se začínám smát..;) A od okamžiku, kdy Casey a Miller dostanou po ponožce, se z ubohoučké vykrádačky stává veliká vtipná jízda, kdy se přes nevyhnutelné moralizování a uvědomování si vlastních priorit hlavních hrdinů dostávám do velmi příjemné nálady s nádechem nostalgie, která mě až do závěrečných titulků neopustila !! Tak mě napadá, že zábavnější by měla být symbolicky ta první část filmu, protože přeci každá kalba je vtipnější, ještě než jdete spát a budíte se s kocovinou.. Má někdo rád kocovinu ?? ;) Nebýt slabšího soundtracku Lylea Workmana a vlastně dvou naprosto rozdílných polovic snímku, měli by možná tvůrci dojem, že to jde i bez Todda Phillipse, a Na šrot by byl snad i něčím víc než naprosto průměrnou teenagerovskou záležitostí, k jejímž lepším momentům se dostanou opravdu jen ti nejotrlejší diváci !! ()

Borrtex

Ale tak docela to ušlo. Je pravdou, že nový Hangover to sice není, ale i tak mi to přišlo na takovou tu klasickou teen komedii docela slušné. Zábavné, v jistých momentech i vtipné a hlavně správně šílené. Nic více jsem od toho neočekával. Slušných 55% ()

rreal13

Těchto filmů je v dnešní době opravdu mnoho. Přesto jsem se rozhodl tento snímek pozvednout na 4*. Některé scény byly opravdu vtipné, i když je každý zná, ale já si to přesto užíval. Za mě 4*. ()

Terva

CITÁT - Tohle se nikdy nestalo....... Inspirace trilogií o "Pařbě" je na místě a využitá v mnoha momentech. Ale jsem zvědav, co a jak nového bude v opilosti použito a jak se s tím tvůrci vypořádají. CITÁT - Dobře, jdeme, ale jen na jedno pivo......... Nechutné chcací a blicí scény ubírají příběhu jednu hvězdu a to bez okolků. CITÁT - Všechno bude dobrý, jen ho odtáhneme domů.......no jo, ale kde to jsme?.........kde bydlíš,......Doma!!........ Cameron Diaz je Hispánka? Moc se mi líbila ve Shreckovi......... Hudba mi nesedla, ale pár dobrých momentů se tu dá najít. Například bizon nebo Náčelník. Normální průměr. ()

JohnCZ

Chlastacích teenage komedií není nikdy dost a těch fakt kvalitních je opravdu hodně málo. Nevím, jestli bych 21 & Over řadil mezi ty kvalitní, ale rozhodně bych ji řadil mezi ty zábavné. Už od samotného námětu nelze očekávat inteligentní humor, ale pravdou je, že 21 & Over se v rámci žánru vyhýbá nevtipným trapnostem, ale naopak předvádí trapnosti vtipné a to tak, že jsem se i několikrát nahlas zasmál. Náčelník neměl chybu. ()

Marek1991

Komédie má rád asi každý, no tie americké pubertiacke sú ako z iného sveta. Ťažko tam hľadáte niečo originálne, je tam plno klišé, poplašené deti, ktoré zo seba robia drsných používaním nadávok a robením obscénností, takmer vždy tam je nejaká párty, odkazy na súčasnosť v hudbe, kultúre, rasistické reči, či nevhodne používané výrazy ako tu etnickí Srbi, vzdorovanie rodičom, že oni chcú žiť, cestovať, no nakoniec na školu aj tak idú, proste aj toto bol ďalší film o stroskotancoch, no vzhľadom na to, že niektoré momenty z toho mi boli blízke, tak som sa aj zabavil a chápal niektoré momenty. Avšak tie incidenty s vyhodením ožrana z okna, útokom bizóna na ľudí, bláznivosť s autom medzi rôznymi cestami, či náhody so stretávaním sa na mňa pôsobili lacno, trápne, až nechápem, prečo za to vyhodili až približne 13 000 000 $. Je to slabší príbuzný filmu Project X a to ten začiatok v baroch bol parádny, ale aj záver s festivalom a pohovorom, škoda že to pri tom ostalo, lebo dialógy postupne upadali, scénky tiež, až som sa dočkal nechutných homosexuálnych hier. No a pritom až tak nevyvádzali ako napríklad v niektorých dieloch sérií Prci, prci prcičky a Vo štvorici po opici. Kľudne to mohla byť skvelá romantická komédia, kľudne vysokoškolská zábavka plná bláznivostí, ktoré by vás mohli inšpirovať, no to by tam muselo byť niečo pamätné, rozumné, nezávislé od stereotypov, ktoré dokážu zabaviť tak akurát amatérskych neskúsených divákov. Ale občas niečo ušlo, dalo sa zasmiať, tak už nebudem veľmi kritický. ()

ConanVJ

Normální teen komedie, která má pár pěkných scén, ale hrozně otravnýho hlavního hrdinu, kterej má rádoby vtipný kydy a je s tím spíš trapnej než vtipnej. Ke konci filmu je to vtipnější, ale celkově je to spíš slabej průměr. Asi jsem od toho podle ukázek čekal víc. Za mě 45% :) ()

FFilipCZ

"21, BLACKJACK MOTHERFUCKEEER!" Já vím, já vím, já vím. Ale když mě tohle zrovna perfektně sedlo do nálady. Přesně takovýhle typ filmu jsem potřeboval na odreagování. Je to sice dost podobné Projectu-X a nebo Pařbě, ale to vůbec nevadí. Děj není zas až tak uplně pitomý a bezduchý. Všechno se to v podstatě točí kolem Jeffa a jeho nejlepších kamarádů. Mám z toho filmu opravdu dobrý pocit a výbornou náladu a to by přeci mělo být to hlavní, ne? PS: TOWER OF POWER je hodně luxusní nápad! :D ()

LV.Helter

9 ročná spitá vietnamská defka. To nie je všetko. Fakt nehorazne milý film. 70% ste už všade videli, ale zvýšok je fakt nevtieravá sranda. Po polovici stopáže sa odtlačok teen film určite zmení. Záver je fakt kurva užasný. Ale keď ste suchár, ktorý pozerá komédie, len aby ich mohol spičiť, tak si nachystajte malé hodnotenie, pretože to nie je pre vás vôbec určené.:) ()

kaylin odpad!

Film, je vulgární, má zde zvratkovský humor, je klišovitý. "Na šrot" je přesně o tom, jak se jmenuje. Jeden kluk se tak ožere, že je schopen sežrat tampón, ostatní se ho snaží zachránit, i když podle všeho se na vysokou školu, alespoň jeden z nich, dostal jen čirou náhodou, anebo možná jen věděl, kam investovat. Respektive jeho rodiče o tom měli ponětí. Tak pitomé hrdiny už jsem dlouho neviděl. Mám pocit, že na šrot museli být i scénáristé, kteří si nevěděli rady, a tak se opili, aby se jim lépe psalo. Ráno asi sami koukali, co to všechno napsali, bohužel už neměli dost soudnosti na to, aby to sbalili, vyhodili a dali se na dráhu prodavačů zeleniny. A to jsou tvůrci, co mají na svědomí "Pařby"! Trochu se začínám být toho, co nás čeká v "Pařbě na třetí". Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/05/na-srot-2013-15.html ()