Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

rt12

Komedie by možná vyzněla nejspíše průměrným dojmem, ovšem to by v ní nesměl hrát skvělý Miroslav Krobot, kterému bezvadně sekundoval Marián Geišberg. Jeho podpantoflácký ťuňťa , který se diví i tomu, že se na mobilu dá vypnout zvuk, prostě neměl chybu. Ostatní členové kapely jsou na dobré úrovni a dělají oběma pánům důstojné podpůrné křoví. Oslovila mě Jenovéfa Boková. Genzer se dá, Dyka jsem tady přetrpěla. Suma sumárum, celek na mně působil svěže a neotřepaně, padaly dobré hlášky a co je nejdůležitější, výborně jsem se bavila. ()

..Lucas..

Po delší době hodně dobrý český film, dobrý scénář i herci. Nejvíce mě zaujali Marián Geišberg a Jenovéfa Boková, které jsem do té doby příliš neznal. Vtipné, příjemné. ()

Kaluž

Krobotovy party byly lehce úsměvné, jinak nic, z čeho bych vískal nadšením. Revival mohla být příjemná hudební komedie o stáří, svou bezzubou vyčpělostí a rozevlátou dramaturgií ovšem cílí na zcela odlišné publikum. Škoda. ()

topi

Pro mě obrovské překvapení! Moc jsem nečekal a dostal jsem výbornou komedii, ve které ústřední čtverka hudebníků v rolích Polívka - Krobot - Geišberg - Heřmánek přímo excelují! Alice Nellis se podařilo dát do kupy nenudící a vtipnou podívanou, která v dnešní novodobé české filmové produkci značně vyčnívá! Krásná práce! ()

Dr. Hawkeye

Dlouho jsem váhal mezi dvěmi a třemi hvězdami, ale s odstupem několika hodin jsem schopen filmu ledasco odpustit. Výrazně nahoru to tahá herecké obsazení v čele s Miroslavem Krobotem, který je opět výborný. Moc ale nerozumím přepálené stopáži, kdy na samotný první koncert kapely Smoke dojde až za polovinou filmu. Stejně tak moc nerozumím ani názvu filmu, protože buď já, nebo tvůrci, chápeme význam slova Revival jinak. Ale možná je to jen proto, že Comeback už vyfoukl Tomi Paci... ()

veronikav

Začátek mě nijak nenadchnul :) Ale stálo za to -vydržet :) U létajících spoďárů už jsem brečela smíchy a tak to má u komedie být :) ()

Helo

Já čumím, další super český film v krátké době o.O Nejedná se sice o komedii, u které člověk padá smíchy, ale spíš o ten typ, kdy se musíte přiblble usmívat od začátku do konce. K tomu nechybí nějaké to dojetí, zvraty, promlouvání do duše, řízná muzika... prostě povedené. ()

PogoJoe

Lepší průměr, tak 69%. Jsem rád, že jsem Revival viděl. Největším plusem je herecké obsazení, kromě R. Genzera, který je největším minusem. Písničky jsou zde solidní na to, že tenhle žánr vůbec neposlouchám (jsem spíš na elektroniku). Trochu dlouhé, předvídatelné, mohlo to být víc vyhrocené. ()

stration

Příjemný film, plný perfektních hereckých výkonů, kterým vévodí Miroslav Krobot. Staří páprdi válí daleko líp jako starý páky než mladí rockeři. No a ty kalhotky by mohly zlidovět. ()

katuska138

Já čekala vtipnou komedii, ale ono to bylo spíš smutné než vtipné. Čímž nechci říct, že je to špatný film. Těm čtyřem to spolu moc pěkně sluší a funguje. Zase jednou opravdu kvalitní český film. ()

salalala

Jsem na rozpacích, protože Revival je veskrze příjemný film, který si na nic nehraje. Jenže je silně nevyrovnaný. Na jednu stranu je tu několik vtipných situací a hlášek, kterým se lze smát, aniž by se člověk nějak zvlášť styděl, na stranu druhou je tu hodně zbytečných a doslovných scén, které to všechno jen zdržují. Nezvládnutý product placement už je bohužel tradiční bolístkou českých filmů a ani Revival není výjimkou. Sasazu je nám podstrkováno snad v každé druhé větě a ani ostatní sponzoři na tom nejsou o moc lépe. Místy se mi zdálo, že se jelo "na první dobrou", protože hercům není absolutně rozumět. Obsazení je ale výborné a ústřední čtveřice toho odtáhne dost a dost a jejich společné scény patří k vrcholům filmu. Ostatní tu naštěstí nejsou tolik, aby něco výrazně pokazili, i když všudypřítomný Vojta Dyk už mi začíná lézt krkem, ale to je můj problém. Filmu by asi nejvíc prospělo prokrátit a vyhnout se zbytečnému moralizování a rýpání do bulváru, protože to působí mnohdy samoúčelně. Ve výsledku jde ale o to lepší, co letos u nás vzniklo a v televizi půjde nepochybně o lepší film. V kině jsou nedostatky vidět víc. Zatím 60%, ale nevylučuji, že pokud se odhodlám k dalšímu zhlédnutí, půjdu o chloupek výš. ()

FilmFan24

"Víš v čem musím umývat nádobí?...V šlupkách od ořechů!" ....tak tahle hláška pronesená Miroslavem Krobotem mě odrovnala. Jak naše české filmy nemusím tenhle od Alice Nellis mě nabídl vkusnou čistokrevnou zábavu, které by se dalo ledacos vytknout, ale já to promíjím...Možná škoda, že se režisérka vykašlala na nějaké hlubší moralizování a nabídla takovou poklidnou a velice příjemnou komedii o návratu jedné rockové legendy, který se neobejde bez pomoci bulvárních plátků, lži a podvodu. Jako bonus navíc jsem se dozvěděl o výhodách malého Fiatu...No nekup to! ()

major.warren

Dokonalý film. Nechápu jak nemohl získat ani jednoho českého lva. Ale vlastně v ten rok byl Hořící keř, takže se to dá pochopit. Pro mě je Revival jedním z mých nejoblíbenějších filmů, a asi vůbec nejoblíbenější hudební film vůbec. Alice Nellis totiž ukázala, jak se má točit komedie, a vznikl tak jeden z nejnápaditějších českých filmů posledních let. Film byl chvílemi nesmírně vtipný a chvílemi zase velice smutný. Všechny čtyři hlavní postavy měli něco do sebe. Každý měl nějaké tajemství. Každý měl něco co nikdo neměl. Alice Nellis opět vymyslela zcela originální a fantastický příběh. Scénář byl excelentní. Kamera velmi slušná. Hudba pěkná. Zvuk a střih skvělé. Kostýmy, masky a scénografie byli též velice dobré. Bolek Polívka a Miroslav Krobot se mi z hlavní čtyřky líbili nejvíce a Karel Heřmánek a Marián Geišberg byli, ale také skvělí. Zuzaně Bydžovské bych dal za roli Ivon českého lva. To samé u Jenovéfy Bokové. Nejlepší scéna asi scéna finální na koncertě. U mě to nejlepší hodnocení. ()

TominoLa

Pan Troška se vždy brání, že dělá filmy pro lidi. S tím bohužel nemohu souhlasit. Po Vratných láhvích se to celkem podařilo Ženám v pokušení a Okresnímu přeboru. A až teď natočila film pro lidi Alice Nellis!!! Ač mám její filmy rád tak tohle bych do ní NIKDY neřekl. A budu ji DRŽET PĚSTI, aby s Revivalem trumfla v návštěvnosti Babovřesky. Proto všem tuhle fajn komedii doporučuji! Sám jsem s kamarádem ve Varech čekal celé 4 hodiny, abych se na tuhle předpremiéru dostal a ty hodiny stály za to. A na závěr byli všichni protagonisti odměněni potleskem ve stoje. Už v srpnu vím, že si to z opakuji u nás v kině. ()

Dont

Scény všeobecného zmatení mě bavily, Bolek Polívka a Miroslav Krobot v těchto pasážích dominovali hereckému obsazení. Je však nutné vzít v potaz, že se jedná o hodně černý humor. Vadou na kráse byl pro mě amatérský Richard Genzer, rozhodně se nemůžu ztotožnit s pozitivními hodnoceními jeho výkonu. Podle mého gusta nebyl ani humor se slepcem a asi bych si Revival dokázal představit i bez otravné Zuzany Bydžovské. Hudební vkus filmu nehodnotím, já jsem v tomhle ohledu docela tolerantní, takže mě to dojem nekazilo. ()

hygienik

Mám veľkú radosť, že AN po 6 rokoch natočila milý, klasicky český a úprimný, skrátka dobrý film. Ešte väčšiu radosť mám z toho, že som naň napriek skepse po prečítaní obsahu a zhliadnutí galérie k filmu, šiel do kina. Geišberg a Dyk boli super, aj keď to asi bolo podmienené hlavne ich dobre napísanými postavami. ()

kajas

Tvorba Alice Nellis mne začala zajímat až po velmi povedených "Perfect Days". Tento snímek s nimi má společnou hudbu Jana Ponocného a taky fakt, že v rámci příběhu zemře jedna z postav (docela nemilá skutečnost mnoha českých komedií posledních let). Rakovnické letní kino (i přes neustávající déšť nacpané k prasknutí) se smálo nejen při každé zmínce o Rakovníku. Kromě skvělého výkonu pánů Krobota a Heřmánka mě mile překvapil i Ríša Genzer. Prázdninová pohoda :). ()

Skip

Velmi dobře jsem se u tohoto filmu bavil. Největší devizou filmu je chytře napsaný scénář, kdy vtip, i když je třeba drsnější, lehce vyplyne ze situace, aniž by měl divák pocit, že je k něčemu nucen. A tak to má být. ()

Chrysopras

Komedie velmi dobrá, s pěknym nápadem a slušnym hereckym ansámblem. Štval mě jen Geišberg a jeho postava. A pak jeden zajímavej technickej postřeh - člověk by neřekl, jak ruší anglický titulky, když člověk slyší normální českou verzi - takže mi občas něco uteklo, nejvíc asi právě v kombinaci se slovenčinou Geišberga. A poznámka mimo, spíš k festivalu obecněji: když vidim zdejší hodnocení Revivalu, moje skepse k Divácké ceně Varů ještě vzrostla. Neni to špatná komedie, ale že by přebila Amadea nebo Rodáky ( či Knězovy děti, jež jsem ovšem neviděl ), který měly v průběžnym žebříčku tak výborný hodnocení?! Celý pojetí formou zatrhávání lístečků a nečekaných vítězů na poslední chvíli k podfukům a spekulacím jen vybízí. Škoda. 48. KVIFF ()

stuntmanMIKE

Tak som sa prostrednictvom nahody dostal k vybornemu ceskemu filmu, ktory ma neskutocne prekvapil. Neda sa tu hovorit o nejakom originalnom namete, avsak medzi ceskymi filmami (aj ked sa mozno mylim, pretoze niesom odbornik na cesku kinematografiu) ide o relativne originalny namet. Co ma velmi potesilo je skutocnost, ze nasi susedia vedia natocit film, ktory je bez zbytocneho patosu. To je u mna neskutocne plus, pretoze v americkom spracovani by to malo tendenciu sklzat do klise. Dalsie velke plus su herecke vykony skvelych ceskych hercov, ale najviac ma prekvapil nas Geisberg, ktory suverenne pre seba ukradol vacsinu filmu. Je to mila a nesilena hudobna komedia s prvkami dramy, ktora dokazuje, ze europsky styl tocenia filmov je zalozeny na hercoch, rezii a scenari narozdiel od filmov americkych (kde by sa dalo najst viacero ekvivalentov k tomuto filmu), ktore stavaju na silenom az trapnom humore a emociach. Ja som velmi spokojny a nebyt par hluchsich miest, valim plny pocet. Takto silne styri hviezdy a 85%. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz