Reklama

Reklama

Jezero 4: Poslední kapitola

(TV film)
  • USA Lake Placid: The Final Chapter (více)
všechny plakáty
Trailer

Reba (Yancy Butler) pracuje pre správu lesov a má za úlohu vyhubiť krokodílov v Čiernom jazere. Spolu s armádou miesto oplotia elektrickými káblami a zamedzia im pohyb za potravou. Ako sa ale ukáže, krokodíly sa pre prežitie uchýlili ku kanibalizmu a stali sa z nich oveľa silnejšie a agresívnejšie tvory. V okolí jazera tiež číha partia pytliakov majúcich zálusk na krokodílie vajcia, za ktoré sa na čiernom trhu platí zlatom. Keď jedného dňa zostane plot do rezervácie omylom otvorený, príde k jazeru autobus plný študentov, ktorí netušia, aké agresívne a nebezpečné monštrá sa v tunajšej vode skrývajú. Dokáže agentka Reba v spolupráci s miestnou šerifkou, ktorej dcéra je jednou zo študentiek, vysokoškolákov zachrániť? (TV Dajto)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Lake placid neustále padá do větších sraček. Tedy tenhle díl není vyjímkou. Jednička je jeden z nejlepších krokodýlích filmů na světě. Dvojka je celkem sranda, trojka je ztěží průměrná. No a tahle čtyřka je už jenom podprůměrná. A nezachrání jí ani Englund, který tu hraje celkem slušnýho vola(sakra věřily by jste kolik tomuhle chlapovy je? A při tom vypadá stále dobře). Nicméně efekty jsou o proti předchozím dílům celkem i lepší. Co mě ale vadilo bylo to že Paulovy udělaly asi repliku krokodýlí huby a tak jí hojně využíval a po čase to bylo už obehraný. Herci byly strašní a Butlerovou zrovna nemusím a to hlavně když hraje drsnou ženskou. Aspoň že jsem se celkem bavil. Ale mi můžeme doufat že to je opravdu Final chapter. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Pôvodný film "Lake Placid" bol celkom podarený béčkový horror o vraždiacom krokodílovi, ktorý vyčíňal v horskom jazere v Maine. Dal som mu tri hviezdičky. Návrat ku jazeru "Lake Placid 2" bol nudný. Druhú časť som ohodnotil iba jednou hviezdičkou. Tretie pokračovanie "Lake Placid 3" bola rovnaká hlúposť ako dvojka. Štvrtá časť "Lake Placid 4" má podtitul "Posledná kapitola". A ja len dúfam, že to bude naozaj posledný film z tejto krokodílej série. Pretože sa na to už naozaj nedá pozerať. * ()

Reklama

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Debilita scénáře je natolik úžasná, že ani čtverku nemůžu vyodpadovat. Uzavřeni v oplocené ohradě s krokodýly, od jejíhož zámku minimálně jeden z nich zná kód, přesto se slovy: "Na jezeře nás líp najdou", hrdinové odplouvají na malém člunu vstříc hordám krvelačných krokocosi. Až na jedničku celou tuhle sérii obestírá jedna záhada, proč, sakra, nikoho nenapadne jít prostě pryč od jezera? Mám takové tušení, že by to pro přežití byl vcelku dobrý nápad. Poslední, díkybohu, díl se snaží být temně krvavý, bohužel to několik šplouchanců digikrve nezajistí a Robert Englund taky ne. Jsem rád, že mám tenhle výlet do filmového bahna za sebou a přes všechno utrpení, rozhodně nelituji. Hledání svatého grálu v podobě nejhoršího filmu všech dob stále pokračuje a Žralokonádo dosud nepřekonáno. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Čtvrté Jezero nijak výrazněji nevybočuje z nastolené série (vyjma jedničky). Hlavní motivy jsou tentokrát dva - ozbrojená skupina vedená Jimem Bickermanem (Robert Englund), jehož příjmení napovídá o spřízněnosti s postavami z předchozích dílů, chce získat jedinečné krokodýly pro nelegální obchod a studentský autobus, který omylem vjede do otevřené brány, co by měla být zavřená, a tak se dostane k zcela jinému jezeru - Černému. Zde přežívají krokodýli, co se stali vzácnými, ale pro lidi znamenají veliké nebezpečí. V jisté chvíli se osudy všech postav protnou, ovšem mezi tím dost lidí zařve. Opět nechybí koupající se prsatky, jako připomínka nahoty v hororech 80. let, ukousnutá hlava (ta čubka si to zasloužila), zúčtování s profesorem a masakrování nebožáků, až vědra krve lítají na všechny strany. A jistě, triky ty nejmizernější, co snad lze na počítači udělat, což by ale nemělo překvapit nikoho, kdo předchozí díly (vyjma jedničky, kde si skvěle máknul S. Winston) viděl. A v každé části se najde zajímavý herec, zde je to R. Englund...spíše hostující, ale i tak fajn. Text TV Dajto blábolí a mlží, páč Reba nemá za úkol krokodýly vyhubit, byť by ji to asi těšilo, nýbrž chránit. ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Takže Yancy Butler nakonec trojku přežila... Což samozřejmě není nic zásadního, jen se na její nepříjemný, rádoby drsňácký projev budu muset dívat ještě v jednom díle... Musím říct, že u prvního dílu Lake Placid jsem se neskutečně bavil, dvojka a trojka už byly nudné animal horory, plné digitálních krokodýlů, ale hlavně jim chyběl černý humor a nadhled prvního dílu... A čtyřka v trendu nastoleném předešlými díly zcela nesmyslně pokračuje.... Na druhou stranu přibylo více krve a dokonce i pár hororových momentů a hlavně jedna hororová ikona... Je jen škoda, že Robert nedostal větší prostor, určitě by si ho zasloužil, ale co už, hlavně že ve filmu pobavil a co si budeme nalhávat, na tenhle kus jsem se podíval jen kvůli němu.... Těm ,kterým se líbily i předešlé dva díly, The Final Chapter určitě sedne, ostatní by si jeho shlédnutí měli hodně rozmyslet... Jo a i čtvrtý díl Pátku 13 měl podtitul The Final Chapter, doufám, že tahle podobnost je jen čistě náhodná.... ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Keď sa jedna z postáv nabodne na konár, najskôr jej trčí konár z ľavej strany hrdla. O niekoľko sekúnd už z opačnej strany. (beso74)
  • Na začiatku filmu moriak blížiaci sa k elektrickému plotu vydáva zvuky bez toho, aby otváral zobák. (beso74)
  • Prvý film zo série Lake Placid, v ktorom sa vrátila nejaká z postáv. Konkrétne Yancy Butler ako Reba. (beso74)

Reklama

Reklama