Komentáře uživatelů k filmu (1 242)

Mel Gibson natočil vlastní Tanec s vlky. Přes pocity velkoleposti, nekompromisnosti a úcty k legendě je tenhle velkofilm trochu hra na jistotu. Příliš to vysvětlit neumím (resp. ani nechci, protože mi to trochu kazí ty skvělé pocity), ale ještě nikdy jsem někomu Statečné srdce nedoporučil... zvláštní, ale je to tak.(1.7.2004)

Hudba: James Horner ; Hrozně mě mrzí, že jsem tento krásný velkofilm o svobodě, hrdosti, statečnosti, přátelství a lásce neviděl v kině. Triumf Mela Gibsona a Jamese Hornera.(28.8.2006)

Stačilo nepřekombinovat ten závěr a mohl to být vyvedený kousek...především překvapý znovuobjevený skvělý herec a režisér z Columba...pan McGoohan coby tvrdý sadistický král Anglie.(10.12.2006)

Mel Gibson tímto filmem vstoupil do mé síně slávy. Zrežírovat a zahrát si hlavní roli v takovemto veledíle muselo být extrémně náročné, ale Mel to zvládnul po všech stránkách dokonale a před námi tak stojí jedno z nejlepších děl všech dob. Bravo pane Gibsone! Snad vás nepotká stejný osud jako Kevina Costnera po Tanci s vlky.(27.5.2006)

Spolu s Gladiátorom určite jeden z naj-emocionálnejších a najlepších historických filmov. Braveheart je veľkofilm, kde nechýba vojna, krv ,láska ,emócie, nenastaviť, pomsta, utrpenie a veľa ďalších historických prvkov. Klobúk dolu, Mel Gibson to jak skvelo zrežíroval ,tak aj skvelo zahral. Dĺžka filmu je síce brutálne dlhá, ale to vôbec neškodí a neuberá na tempe a atmosfére. Hudba od Jamesa Hornera je taktiež neskutočné skvelá a patrí nie len medzi jeho najznámejšie, ale hlavne medzi jeho najlepšie. Normálne sa mi nechce veriť, že toto veľkolepé dielo natočil Gibson. P.S. Po tomto filme mal James Cameron jasno, ktorého skladateľka chce do Titanicu. Obľúbené soundtracky: A Gift Of A Thistle, For The Love Of A Princess, Freedom / The Execution / Bannockburn, The Princess Pleads For Wallace's Life, End Credits. Pros o milost a dostane se ti rychlé smrti. Jen řekni "milost" --- Svobodaaa! 100% - 5* (25.6.2010)

Najvýpravnejší film aký som videl od Scottovho Gladiátora (snímky ako 300 alebo Centurion mu nesiahajú ani po päty). Fenomenálny Mel v najlepšej forme, skvelý scenár a úžasné bitky, ktoré sú absolútnym mlynčekom na mäso. Odporúčam podávať rovnako ako ja s poriadnym kusom mäsa (ideálne sekanej). Dočkáte sa hrdinského skvostu pre riadnych chlapov.(25.7.2013)

Svůj dobrovolný příspěvek bych rád rozdělil do tří kapitol. První z nich se jmenuje NOVA CINEMA. Díváte se na velkofilm, který emočně pozvolna graduje k samotnému finále, když tu se v něm uprostřed závěrečného záběru objeví nápis "hrál a zpíval Pavel Trávníček", šup ho a najednou koukáte na úvodní titulky filmu následujícího... Takže rázem jedna hvězda v háji, protože k vám výsledný pocit zkrátka nestačí dojít. Kapitola č.2 - POZITIVA. Těmi jsou svižné akční scény, skvělá výprava, neméně povedená hudba pana Jamese a modré oči Mela Gibsona, které samy uhrají polovičku zápasu. Byl to právě pohled do jeho očí v klíčové scéně filmu, co ve mně vzbudilo nečekané emoce a totožnou touhu po svobodě. Třetí a poslední kapitola nese název NEGATIVA a vyhrazuje si právo být spoilerovou. Ehm... Vlasatá mánička se jednoho pondělí po třiceti letech vrátí do rodné vesnice, ještě téhož večera sbalí buchtu z dětství, v úterý jí řekne "miluju tě celý život", a nad středečním ránem je veselka. Svou hloupostí pak zapříčiní její čtvrteční smrt, a brutální odplatou pak potíže celé vesnice, za což mu ostatní ještě provolávají slávu... A pak už to jede jako na drátkách. Jedna bitka, druhá bitka, ve třetí dostanou trošku na zadnici, aby se neřeklo, a jedeme dál. Ano, je to dobrý historický velkofilm, ale když už musí trvat tři hodiny, proč si Mel víc nepohrál s návaznostmi jednotlivých časových úseků? Vždyť je přeci všem jasné, jak to asi nakonec dopadne, o výsledek tu až tak nejde. Což si ale evidentně nemyslela akademická obec oscarových sošek.(6.1.2012)

Když vidím, že film trvá déle jak dvě hodiny a když už se to blíží ke třem hodinám, tak mám vždycky obavy nebo se filmu úplně vyhnu, protože to je prostě dost času stráveného u jedné věci, ale nakonec jsem si nějaký ten čas našel a pustil si právě Statečné srdce a kupodivu i přes svou délku nemá ani výrazná hluchá místa a film docela i baví. Gibsonovi se to povedlo a dávám plus i za scény, které detailněji zobrazují stínání hlav, propichování atd, což je v jiných filmech více zcenzurované, ale tady to bylo vidět docela dobře, čímž působí film reálněji a to se mi líbilo.(8.6.2017)

William Wallace upřel anglické šlechtě "svaté právo" prznit skotské nevěsty, což ho vedlo k postavení se do čela modrobílých horalů bojujících proti brnění třeba i zdviženými kilty. Jeho přímočarý útok na Anglii byl lemován slávou, jednou historicky nezletilou princeznou (narozena 1295, Wallace zemřel 1305), slovy snad až příliš vzletnými i standartní politickou zradou. Uprostřed nádherně zelených hor, mezi jejichž vrcholky poletovala úžasná hudba, se tak odehrál příběh, jehož postavy byly pro mou cynicky realistickou dušičku přeci jen poněkud černobílé.(3.4.2010)

Klasický motív "zabili mu blízkeho, nasral sa" je tu rozpracovaný do dychberúceho eposu. Keltskokresťanská atmosféra dokreslená krásnou hudbou a pod tým drsný život Škótov a brutálne bitky. Môže to byť lepšie? Kým v Umučení sa Gibson nezmyselne zameriaval na mučenie Ježiša, tu brutalita má svoj význam a nie je samoúčelná. Je tu na efektné dokreslenie násilnej doby. Mel sa nehanbí odsekávať hlavy, mučiť, mrzačiť, páliť, rezať, podrezávať, presekávať ... proste to čo máme všetci radi. Herci sú skvelí, výprava úžasná a film nenudí (i keď druhá polovica už je o trošku rozťahanejšia).(25.6.2006)

90% - Velkolepý film! Nenudil jsem se ani chvilinku a v závěru jsem navíc málem brečel...(9.5.2007)

• salahadin

Statečné srdce (1995) aneb Jak si rodilý New Yorčan stáhl spoďáry a navlíkl sukni a jal se novelizovat odborářské postupy. Historické sci-fi, absolutní. Nejhorší filmy jsou ty, ve kterých se takzvaní "kladní hrdinové" mstí a to dost brutálním způsobem. Statečné srdce patří k tomu nejhoršímu z této kategorie. Na začátku super láska, pak zahájení super-odboje, pak tu lehčí tu menší super-problémy a nakonec super-hrdina v akci: "Svobodáááááááá....." (při tomhle zvolání jsem se dusil smíchy, bohužel). Nemohoucnost scénáře je překryta bombastickou výpravou a skvělou vizuální stránkou. Mezi ale nesporné klady filmu, a to hodně silné klady, patří éterická Sophie Marceau a limonádový hudební podkres Jamese Hornera, který umí dojit slzy jak Cecilka mlíko při větší kultuře prostředí. Zajímavý komentář: flanker.27(19.4.2006)

Tady jsem ještě schopný všechen ten patos, patriotismus a útočení na city diváka Melu Gibsonovi sežrat. Dokonalý mix dobrodružství, romantiky, drama. Škoda že později přišel Patriot a hlavně Umučení Krista.(6.8.2006)

"....And dying in your beds, many years from now,would you be willing to trade all the days from this day to that, for one chance, just one chance, to come back here and tell our enemies, that they may take our lives, but they'll never take our Freedom!....." Mel Gibson dokázal nemožné! Opanoval film takovým napětím,nádhernou hudbou (James Horner rules) a dosud nepřekonanými bitvami, že od něj jen těžko odtrhnete oči. Bezkonkurenčně nejlepší historický film všech dob. Neznám nikoho, komu by na konci neukápla slza. " Každý člověk musí zemřít. Ne každý však skutečně žije." Oscar 5 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Masky, Střih zvukových efektů + 5 nominací: Kostýmy, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář /....Viděno 7x..... 100% (13.7.2008)

[6/10] (Fox, B. H. Finance, Icon, Paramount, Ladd) (Barevný /// Produkce: Bruce Davey, Mel Gibson, Alan Ladd Jr. /// Scénář: Randall Wallace /// Kamera: John Toll /// Hudba: James Horner /// Oscar: Mel Gibson, Alan Ladd Jr., Bruce Davey (nejlepší film), Mel Gibson (režie), John Toll (kamera), Lon Bender, Per Hallberg (zvukové efekty), Peter Frampton, Paul Pattison, Lois Burwell (masky) /// Nominace na Oscara: Randall Wallace (scénář), Charles Knode (kostýmy), Steven Rosenblum (střih), James Horner (hudba), Andy Nelson, Scott Millan, Anna Behlmer, Brian Simmons (zvuk)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](14.1.2008)

Mánička Gibson mi zezačátku připadal velice srandovní, ale potom to naštěstí dohnal svým charakterním herectvím. Jako režisér se osvědčil. Konkrétně v bitvách si zaslouží velikou pochvalu. To, co jiní dohání počtem digitálních statistů, Gibson zvládá "srdcem". Moc se mi líbil střih a kompozice záběrů. Hudba je sice pěkná, ale neustále se mi na těch nádherných skotských kopcích zjevoval Titanic. Vím, že hudba k Statečnému srdci vznikla dříve.(17.3.2006)

Začátek může někomu připadat nudný. Mně to přišlo akorát. Krásná příroda, románek s pěknou ženskou a přicházející problémy. Po takové půl hodině ale na řadu přichází kolotoč krve, brutality, bitev a násilí, který se zastaví až se závěrečnými titulky. Gibson se do své role vžil skvěle a budete mu žrát jako já každé gesto a každý jeho upřený pohled se zkrvaveným obličejem. Pro mě nejlepší historický film a těžko říci, jak by to dopadlo, kdyby na režisérské stoličce neseděl sám Wallace, tedy promiňte, Gibson.(5.12.2006)

Čím začať aby som sa príliš neopakoval? Gibson bol a vždy bude kvalitný herec i režisér. O tom ma už presvedčil mnohokrát. V mojich očiach je Statočné Srdce Melove najlepšie režijné dielo so všetkým všade. Hrdinské boje tlačia na city rovnako ako “main theme” soundtracková pieseň od Jamesa Hornera. Možno by bodlo kratučko skritizoval prvú pol hodinu, ktorá je mierne nudná, ale celková dĺžka filmu to každopádne sto násobne vynahrádza. “Freedoooom!”(19.1.2010)

Štěstí je krásná věc... Ale svobodu si za něj nekoupíš. 85%(22.7.2012)

Nejsem nějak fanoušek historických filmů, ale říká se, že výjimky se dějí. V tomto případě bych film označil jako lepší nadprůměr, který rozhodně zabaví. A čas od času (po delší odmlce) si film klidně pustím znova.Stopáž je ale děsně dlouhá. Líbí se mi, že tohle není úsečně pojate jen jako historický film, ale má určité prvky jako drama, romatický atd. Nostlagie tu je dost. A především skvělý Mel Gibson, který vše zahrál výborně a dokonce film i režíroval. Příběh to má slušný a i ta hudba. Konec dojemný. Takže film hodnotím celkově na dobrých 75% = ****(3.12.2012)

Naprosto vynikající historický film, který mě v kině opravdu dostal. A já tentokrát, výjimečně, na historii kašlu, mně je jedno, že všechno bylo tak nějak jinak, že W.Wallace prý byl prachobyčejný bandita a vůbec. Já se královsky bavil nádhernými obrazy, působivou hudbou, dojemnými scénami a masakrálními bitvami. Od dob Excaliburu se snad na plátně (vynechávám asijskou kinematografii) neobjevila tak naturalisticky pojatá řežba. Ruce lítají, hlavy lítají, probodnutí koně padají (podle titulků v závěru filmu se jim prý nic nestalo, nu, v Americe si musí dát člověk pozor, když točí se zvířaty...), jeden šíp, druhý šíp, tisíce šípů - v ruce, hrudi, krku, pr....taky. Exploze brutality v celém filmu. A přeci divák cítí, že není samoúčelná, není cílem, ale pouze prostředkem. Ta doba prostě drsná byla. Nojo, 13.století, hm, u nás na Šibeničním vrchu ( znáte ze Strakonického dudáka) viseli oběšenci ještě ke konci 19.století...Takže film nádherný. A krásná Sophie Marceau! Uznávám, že občas se chová Gibson poněkud exhibicionisticky a je na plátně déle, než je zdrávo, ale budiž - mně to nevadí. Velkolepý epos plný vášní, bojů, bitevních scén a čarokrásné přírody, tak co sakra víc chcete?(7.8.2010)

1 2 3 4 5 6 7 8 17 32 48 63