A zase ti Mupeti!

(neoficiální název)

A zasa tí Mupeti!

Muppets Most Wanted

Loutkový / Muzikál / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 107 min (SE: 119 min)

James Bobin

Don Burgess

Ricky Gervais, Ty Burrell, Tina Fey, Tom Hiddleston, Christoph Waltz, Debby Ryan, Danny Trejo, Ray Liotta, Usher Raymond, Frank Langella, Til Schweiger, Dexter Fletcher, Peter Serafinowicz, Sean 'P. Diddy' Combs, Céline Dion, Hazel D´Jan, Sam Creed, Julian Seager, Hazuki Katō, Ross Lynch, Karol Steele, Bridgit Mendler, Jaspal Badwell, James McAvoy, Hugh O'Brien, Zach Galifianakis, Alexia Pearl, Chloë Grace Moretz, Saoirse Ronan, Toby Jones, Lady Gaga, Tom Hollander, Stanley Tucci, Jemaine Clement, Dylan Postl, Alyssa Gabrielle Rodriguez, Russell Tovey, Chelsea Li, Deborah Rosan, Hugh Bonneville, Rob Corddry, Salma Hayek, Mackenzie Crook, Miranda Richardson, Tyrel Jackson Williams, Kenton Hall, Chris Barley, James Murray, Kevin Carlson, Barrie Martin, Stuart Mulcaster, Jozef Aoki, Clem So, Elaine Caulfield, Martyn Mayger, Miroslav Zaruba, Chris Cowlin, Richard Banks, Atul Sharma, Mick Slaney, Robby Haynes, John W. G. Harley, Semina Lewis, Matthew David McCarthy, Thomas Williamson, Tobias James-Samuels, Bill Barretta, Pamela Betsy Cooper, Luke Howard, Aisling Hughes, Shaun Lucas, Jools Newman, Adam Nowell, Gordon Round, Jon Wennington, Sophia Del Pizzo, Dave Chapman, Pete Meads, Michael Oosterom

James Thomas

Scénografie:

Eve Stewart

Kostýmy:

Rahel Afiley
  • Fiftis

V slovenských televíznych vodách nie sú Mupeti moc známi. Kým zaoceánski kritici nešetria chválou a vsádzajú najvyššie hodnotenie jedno za druhým, Slováci sú triezvejší. Čím to? Bohužiaľ nie je film ani veľmi kvalitný, ako skôr vzbudzuje nostalgické pocity v tých, ktorí na show vyrástli. Mupeti vznikli v 50. rokoch pod rukami Jima Hensona. Deti vtedy túžili aj po niečom inom, než sú animáky a lá Dumbo a tak vznikla TV show s maňáskami. Muppets boli a aj teraz sú skôr infantilná záležitosť, ktorá však môže byť v určitom veku presne to, čo divák potrebuje. Či už ide o príbeh alebo o vtipy, cieľová skupina je jasná. Banda detí, ktorá potrebuje farbičky, príbeh losera a nejaké to ponaučenie navrch. Lenže tu zábava pre starších končí, v samotnom fakte, že deti vezmú príbeh za reálny, ale vy budete tušiť, že je to z časti paródia. Vtipy, ktoré sľubovali podarené plagáty, sa nekonajú.(5.12.2019)

Muppets Most Wanted se nakonec stalo tím, co vlastně paroduje. Hned první píseň v úvodních minutách nám prozradí, že Muppeti budou parodovat filmová pokračování. V této snaze by tedy mělo být vše větší, mít větší náboj a více hereckých hvězd. Každou chvíli se tak objeví nějaká ta celebrita a záporák v podání rusky mluvícího Kermita s pihou vyhazuje vše do vzduchu. Muppeti tak nastaví i celkový tón filmu, a ten je o poznání temnější. Jednička byla pro mě milým překvapením se sympatickým hereckým obsazením a nakažlivě pozitivní atmosférou s přehršlem vtipů. Tady je nám naservírován Ricky Gervais, který je obvykle opravdu vtipný, ale jeho styl humoru se do pojetí filmu nehodí, tudíž nám zbude jen Ricky/herec, a to není výhra. Nezlepší to ani Tina Fey se svým ruským přízvukem a rádoby tvrďáckým chováním bachařky v ruském gulagu. Kermit je totiž zaměněn za nejhledanějšího zločince světa. Hádáte správně. Vypadá stejně jako Kermit, akorát má pihu. Že má tvrdý ruský přízvuk a nechová se v žádném ohledu jako Kermit? Nevadí, zdůvodníme to tím, že se nachladil a i když jeden z Muppetů stále tvrdí, že je to ten nesprávný Kermit, nikdo mu prostě nevěnuje pozornost. Ne že by to byla až tak do očí bijící záležitost, protože u filmu tohoto typu se to dá odpustit. Bohužel pojetí filmu je dost negativní a temné. V hlavní roli hrají zločinci spokojeně loupící po celém světě a ruské vězení na Sibiři. Až na tohle jsou nabaleni Muppeti a jejich show. Není tak moc prostoru na vtipy a jedinou výjimku tvoří dvojice agentů vyšetřující zločiny. CIA a Interpol, neustále se snažíc jeden druhého trumfnout, to je sranda :).(22.7.2014)

Není to už takové jako film z roku 2011, není to taková zábava, ale pořád jsou zde momenty, které jsou výborné. Mohou za to hlavně skvělí herci, kteří se zde sice pitvoří, ale nějak to do toho patří. Přece jen, hlavní postavy jsou loutky. Příběh je správně ujetý a napínavý, podíváme se pořádně do světa. Ale jo, nakonec spokojenost.(28.7.2014)

• SaNcHeZ_cz

Naprosto neskutečná nálož cameo rolí, ale co vlastně z toho. Zvláště ve srovnání s parádní jedničkou je tohle pokračování jen opravdu hodně nedobře nastavovaná kaše. Detaily jsou zde opět parádní, v celku to ale bohužel ani trochu nefunguje, což je taky značně díky tomu, že na to zkouší jít podobnou cestou jako Segelova reinventace, nicméně postrádá onen fanouškovský zápal. Možná jako televizní epizodka by to obstálo, jako vlastní full-lenght feature, který má následovat parádní jedničku, to ale prostě nefunguje.(13.7.2014)

• Tirion

Druzí Muppeti si dělají alibi už na začátku, když říkají, že: Druhé díly jsou vždycky špatné. No téhle tezi jednoznačně dostojí. Pokračování Muppetů postrádá vše dobré, co měli ti první, tj. dobrý scénář, dobré songy a nenucený vtip. Tady je to všechno naopak. Dialogy váznou, příběh rovněž, písničky se táhnou bez nápaditých veršů a vtip, který nemá pokroucenou páteř, aby divák pohledal. Jediné, co tak občas (rozhodně ne vždy) potěší, jsou camea známých hollywoodských star. To je ale všechno. A přitom Muppeti mají tak velký potenciál...(26.7.2014)

• - Ricky Gervais a Danny Trejo natáčeli scény už pro první díl. Ty však byly z výsledného filmu vystřiženy. (Hal_Moore)

• - Britská módní návrhářka Vivienne Westwood navrhla svatební šaty pro Miss Piggy ze speciální látky vyrobené z recyklovaných plastových láhví. (Hal_Moore)

• - Pre herca Raya Liottu je to už druhé účinkovanie v Muppet filme. Prvýkrát to bolo v snímke Muppeti z vesmíru (1999). (just_pie)