A zase ti Mupeti!

(neoficiální název)

A zasa tí Mupeti!

Muppets Most Wanted

Loutkový / Muzikál / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 107 min (SE: 119 min)

James Bobin

Don Burgess

Ricky Gervais, Ty Burrell, Tina Fey, Tom Hiddleston, Christoph Waltz, Debby Ryan, Danny Trejo, Ray Liotta, Usher Raymond, Frank Langella, Til Schweiger, Dexter Fletcher, Peter Serafinowicz, Sean 'P. Diddy' Combs, Céline Dion, Hazel D´Jan, Sam Creed, Julian Seager, Hazuki Katō, Ross Lynch, Karol Steele, Bridgit Mendler, Jaspal Badwell, James McAvoy, Hugh O'Brien, Zach Galifianakis, Alexia Pearl, Chloë Grace Moretz, Saoirse Ronan, Toby Jones, Lady Gaga, Tom Hollander, Stanley Tucci, Jemaine Clement, Dylan Postl, Alyssa Gabrielle Rodriguez, Russell Tovey, Chelsea Li, Deborah Rosan, Hugh Bonneville, Rob Corddry, Salma Hayek, Mackenzie Crook, Miranda Richardson, Tyrel Jackson Williams, Kenton Hall, Chris Barley, James Murray, Kevin Carlson, Barrie Martin, Stuart Mulcaster, Jozef Aoki, Clem So, Elaine Caulfield, Martyn Mayger, Miroslav Zaruba, Chris Cowlin, Richard Banks, Atul Sharma, Mick Slaney, Robby Haynes, John W. G. Harley, Semina Lewis, Matthew David McCarthy, Thomas Williamson, Tobias James-Samuels, Bill Barretta, Pamela Betsy Cooper, Luke Howard, Aisling Hughes, Shaun Lucas, Jools Newman, Adam Nowell, Gordon Round, Jon Wennington

James Thomas

Scénografie:

Eve Stewart

Kostýmy:

Rahel Afiley

Jeden z tých filmov, kde camea slávnych osobností sú omnoho funkčnejšie ako príbeh samotný. Ten je len odvarom stokrát videnej zápletky. Bobin to síce s bábkami vie a filmu sa podarí zo dva zo tri naozaj podarené vtipy aj sprostredkovať, ale bohužiaľ je to všetko príliš detské a miestami prostoduché. To ale nemení nič na fakte, že som sa zabával. Možno to nemá čaro prvého dielu, ale oproti predchodcovi je tempo živelnejšie a Animal stále vládne. Slabší priemer, ale pre Muppetov mám slabosť.(25.9.2014)

• sedm.1

Ikdyž první Mupeti byla také pořádná blbůstka, tak to byla alespoň tedy taková roztomilá a hlavně svým způsobem zábavná blbůstka, toto pokračování bohužel už působí ale jen jako čistá blbůstka, bez jakéhokoli zpestření, když tedy nepočítám tančící a zpívající vězně Liottu a Treja, to rozhodně zábava byla, ale spíš už taková až undergroundová. Já jsem sice v jedničce nedokázal odhalit, jakým kouzlem si mě nakonec získala, nicméně zde se ono kouzlo už tvůrcům zopakovat nepovedlo, přestože zápletka je podobně jednoduchoučká, repliky stejně naivňoučké, postavičky taktéž dětinsky slaďoučké, ale zkrátka tu nic z toho už tolik nefunguje. Navíc veškeré postavy živých herců se tu chovají neustále jako naprostí retardi, písniček je sice pořád dost, ale už nejsou tolik chytlavé, humor se zvrhl do přehlídky trapností a závěrečné vyústění je matlanina, patlani obřích rozměrů, kdy mi přišlo, jako by se to tvůrcům celé krapet vymklo kontrole a každý si tam na place švihal své nápady a nikomu se to nepodařilo jaksi poskládat do rozumného celku. Mupetí atmosféra se zde též již nepodařila zachytit, já se u tohoto pokračování zkrátka opravdu již příliš nebavil, prostě to šlo už vážně až moc mimo mě a téměř ničím mě to neoslovilo.(6.10.2017)

Kupodivu to nebylo tak špatné, jak jsem se obávala. První díl jsem ani nedokoukala, ale tady jsem se aspoň bavila čekáním na to, jaké hvězdné cameo na mě jukne příště. A některé vtípky se opravdu povedly, ovšem z hlavních postav byla vtipná akorát Tina Fey a i o většinu dalších (těch dobrých) vtípků se postaralo osazenstvo gulagu. Celkově to bylo dost nevyrovnané a takové "americké", ale na tři hvězdičky to stačilo.(23.7.2014)

• SaNcHeZ_cz

Naprosto neskutečná nálož cameo rolí, ale co vlastně z toho. Zvláště ve srovnání s parádní jedničkou je tohle pokračování jen opravdu hodně nedobře nastavovaná kaše. Detaily jsou zde opět parádní, v celku to ale bohužel ani trochu nefunguje, což je taky značně díky tomu, že na to zkouší jít podobnou cestou jako Segelova reinventace, nicméně postrádá onen fanouškovský zápal. Možná jako televizní epizodka by to obstálo, jako vlastní full-lenght feature, který má následovat parádní jedničku, to ale prostě nefunguje.(13.7.2014)

Mnohem horší než jednička. Jakoby se tvůrcům vytratila z dílka veškerá hravost, životnost a nápaditost a zůstala jen snaha pobavit co nejvíce cameo roličkami. Příběh je nudný, songy nezajímavé a ruský přízvuk Tiny Fey otravný. Pár povedených gagů se ale přeci jen najde. Na Muppety ale celkem zklamání. A to je tu Christoph Waltz tančící waltz a zpívající Danny Trejo. 50%(14.7.2014)

• - Pre herca Raya Liottu je to už druhé účinkovanie v Muppet filme. Prvýkrát to bolo v snímke Muppeti z vesmíru (1999). (just_pie)

• - Britská módní návrhářka Vivienne Westwood navrhla svatební šaty pro Miss Piggy ze speciální látky vyrobené z recyklovaných plastových láhví. (Hal_Moore)

• - Ricky Gervais a Danny Trejo natáčeli scény už pro první díl. Ty však byly z výsledného filmu vystřiženy. (Hal_Moore)