Reklama

Reklama

A zase ti Mupeti!

  • USA Muppets Most Wanted (více)
Loutkový / Muzikál / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný
USA, 2014, 107 min (Special Edition: 119 min)

Režie:

James Bobin

Kamera:

Don Burgess

Hrají:

Ricky Gervais, Ty Burrell, Tina Fey, Tom Hiddleston, Christoph Waltz, Debby Ryan, Danny Trejo, Ray Liotta, Usher, Frank Langella, Til Schweiger, (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Kermita si spletou se zločincem, a tak se ocitne ve vzdáleném vězení. Zatímco skutečný kriminálník, Kermitův dvojník Constatnine, vyráží s Muppety na turné, při kterém chystá loupež šperků, ale Muppeti začnou být podezřívaví... Muppeti ve druhém filmovém pokračování vyrážejí na světové turné se zastávkami v Berlíně, Madridu, Dublinu nebo Londýně. V zámoří však čelí velkému zmatku a nechtěně se zapletou do mezinárodního zločinu. Největší světový kriminálník Constantine se vydává za Kermita. Muppeti musí všemu přijít na kloub. (HBO Europe)

(více)

Videa (43)

Recenze (42)

vteco 

všechny recenze uživatele

Velké zklamání. Charakter loutek stejně jako v prvním díle opět nevyužit a co víc, druhý díl na podobný způsob prostě úspěch mít nemůže. Tady se ani milovník Muppetů nemohl zasmát a být spokojen. Příběh je naprosto prázdný, až stupidní a zábava, která se zde objevuje může zaujmout leda tak děti, které ještě nejsou schopny chápat celý film. Jedno z mála plusů jsou skvělá camea, kterých je zde opravdu hodně. /45%/ ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

V slovenských televíznych vodách nie sú Mupeti moc známi. Kým zaoceánski kritici nešetria chválou a vsádzajú najvyššie hodnotenie jedno za druhým, Slováci sú triezvejší. Čím to? Bohužiaľ nie je film ani veľmi kvalitný, ako skôr vzbudzuje nostalgické pocity v tých, ktorí na show vyrástli. Mupeti vznikli v 50. rokoch pod rukami Jima Hensona. Deti vtedy túžili aj po niečom inom, než sú animáky a lá Dumbo a tak vznikla TV show s maňáskami. Muppets boli a aj teraz sú skôr infantilná záležitosť, ktorá však môže byť v určitom veku presne to, čo divák potrebuje. Či už ide o príbeh alebo o vtipy, cieľová skupina je jasná. Banda detí, ktorá potrebuje farbičky, príbeh losera a nejaké to ponaučenie navrch. Lenže tu zábava pre starších končí, v samotnom fakte, že deti vezmú príbeh za reálny, ale vy budete tušiť, že je to z časti paródia. Vtipy, ktoré sľubovali podarené plagáty, sa nekonajú. ()

Reklama

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Chyby se ukazují hlavně v přímém porovnání s jedničkou. O lásce k show a přátelům se tu už jen mluví, ale divák ji necítí. Závěr, kde postavy deklamují získaná morální poselství, je i na rodinný film trochu moc (čekal jsem, že to alespoň Tina Fey svým verdiktem shodí, ale po komedii tu není ani stopy). Je zvláštní, jak si pokračování samo ze sebe na začátku utahuje, aby pak otrocky naplnilo všechna sequelová klišé a skutečně se stalo tou nastavovanou kaší, které se Muppets Most Wanted zprvu vysmívalo. Zbylé hlavní postavy z jedničky jsou odstaveny na vedlejší kolej, děj je rozdrobený (těžko říct, kdo je hlavní postavou, je zde hned několik záporáků, přičemž Gervais do své role vůbec nepasuje) a vtípky už nejsou tak ambiciózní. Několik slušných se najde, ale na téměř dvouhodinovou stopáž je to málo. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Muppets Most Wanted se nakonec stalo tím, co vlastně paroduje. Hned první píseň v úvodních minutách nám prozradí, že Muppeti budou parodovat filmová pokračování. V této snaze by tedy mělo být vše větší, mít větší náboj a více hereckých hvězd. Každou chvíli se tak objeví nějaká ta celebrita a záporák v podání rusky mluvícího Kermita s pihou vyhazuje vše do vzduchu. Muppeti tak nastaví i celkový tón filmu, a ten je o poznání temnější. Jednička byla pro mě milým překvapením se sympatickým hereckým obsazením a nakažlivě pozitivní atmosférou s přehršlem vtipů. Tady je nám naservírován Ricky Gervais, který je obvykle opravdu vtipný, ale jeho styl humoru se do pojetí filmu nehodí, tudíž nám zbude jen Ricky/herec, a to není výhra. Nezlepší to ani Tina Fey se svým ruským přízvukem a rádoby tvrďáckým chováním bachařky v ruském gulagu. Kermit je totiž zaměněn za nejhledanějšího zločince světa. Hádáte správně. Vypadá stejně jako Kermit, akorát má pihu. Že má tvrdý ruský přízvuk a nechová se v žádném ohledu jako Kermit? Nevadí, zdůvodníme to tím, že se nachladil a i když jeden z Muppetů stále tvrdí, že je to ten nesprávný Kermit, nikdo mu prostě nevěnuje pozornost. Ne že by to byla až tak do očí bijící záležitost, protože u filmu tohoto typu se to dá odpustit. Bohužel pojetí filmu je dost negativní a temné. V hlavní roli hrají zločinci spokojeně loupící po celém světě a ruské vězení na Sibiři. Až na tohle jsou nabaleni Muppeti a jejich show. Není tak moc prostoru na vtipy a jedinou výjimku tvoří dvojice agentů vyšetřující zločiny. CIA a Interpol, neustále se snažíc jeden druhého trumfnout, to je sranda :). ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónovTržby USA $51,183,113Tržby Celosvetovo $80,383,113Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,648,743 //počet predaných kusov 216,393Tržby za predaj DVD v USA $5,726,307 //počet predaných kusov 245,875║ bohaté obsadenie ale skoro na nič lebo príbeh a zábavnosť je dosť povrchná, toto už nie je ono, dosť na silu bez iskry /40%/ ()

Galerie (51)

Zajímavosti (6)

  • Pre herca Raya Liottu je to už druhé účinkovanie v Muppet filme. Prvýkrát to bolo v snímke Muppeti z vesmíru (1999). (odmocnina)
  • Tina Fey sa na svoju rolu Nadyi pripravovala s dialektológom (človek zaoberajúci sa nárečiami). (joker211)

Reklama

Reklama