A zase ti Mupeti!

(neoficiální název)

A zasa tí Mupeti!

Muppets Most Wanted

Loutkový / Muzikál / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 107 min (SE: 119 min)

James Bobin

Don Burgess

Ricky Gervais, Ty Burrell, Tina Fey, Tom Hiddleston, Christoph Waltz, Debby Ryan, Danny Trejo, Ray Liotta, Usher Raymond, Frank Langella, Til Schweiger, Dexter Fletcher, Peter Serafinowicz, Sean 'P. Diddy' Combs, Céline Dion, Hazel D´Jan, Sam Creed, Julian Seager, Hazuki Katō, Ross Lynch, Karol Steele, Bridgit Mendler, Jaspal Badwell, James McAvoy, Hugh O'Brien, Zach Galifianakis, Alexia Pearl, Chloë Grace Moretz, Saoirse Ronan, Toby Jones, Lady Gaga, Tom Hollander, Stanley Tucci, Jemaine Clement, Dylan Postl, Alyssa Gabrielle Rodriguez, Russell Tovey, Chelsea Li, Deborah Rosan, Hugh Bonneville, Rob Corddry, Salma Hayek, Mackenzie Crook, Miranda Richardson, Tyrel Jackson Williams, Kenton Hall, Chris Barley, James Murray, Kevin Carlson, Barrie Martin, Stuart Mulcaster, Jozef Aoki, Clem So, Elaine Caulfield, Martyn Mayger, Miroslav Zaruba, Chris Cowlin, Richard Banks, Atul Sharma, Mick Slaney, Robby Haynes, John W. G. Harley, Semina Lewis, Matthew David McCarthy, Thomas Williamson, Tobias James-Samuels, Bill Barretta, Pamela Betsy Cooper, Luke Howard, Aisling Hughes, Shaun Lucas, Jools Newman, Adam Nowell, Gordon Round, Jon Wennington

James Thomas

Scénografie:

Eve Stewart

Kostýmy:

Rahel Afiley
  • Tirion

Druzí Muppeti si dělají alibi už na začátku, když říkají, že: Druhé díly jsou vždycky špatné. No téhle tezi jednoznačně dostojí. Pokračování Muppetů postrádá vše dobré, co měli ti první, tj. dobrý scénář, dobré songy a nenucený vtip. Tady je to všechno naopak. Dialogy váznou, příběh rovněž, písničky se táhnou bez nápaditých veršů a vtip, který nemá pokroucenou páteř, aby divák pohledal. Jediné, co tak občas (rozhodně ne vždy) potěší, jsou camea známých hollywoodských star. To je ale všechno. A přitom Muppeti mají tak velký potenciál...(26.7.2014)

• sedm.1

Ikdyž první Mupeti byla také pořádná blbůstka, tak to byla alespoň tedy taková roztomilá a hlavně svým způsobem zábavná blbůstka, toto pokračování bohužel už působí ale jen jako čistá blbůstka, bez jakéhokoli zpestření, když tedy nepočítám tančící a zpívající vězně Liottu a Treja, to rozhodně zábava byla, ale spíš už taková až undergroundová. Já jsem sice v jedničce nedokázal odhalit, jakým kouzlem si mě nakonec získala, nicméně zde se ono kouzlo už tvůrcům zopakovat nepovedlo, přestože zápletka je podobně jednoduchoučká, repliky stejně naivňoučké, postavičky taktéž dětinsky slaďoučké, ale zkrátka tu nic z toho už tolik nefunguje. Navíc veškeré postavy živých herců se tu chovají neustále jako naprostí retardi, písniček je sice pořád dost, ale už nejsou tolik chytlavé, humor se zvrhl do přehlídky trapností a závěrečné vyústění je matlanina, patlani obřích rozměrů, kdy mi přišlo, jako by se to tvůrcům celé krapet vymklo kontrole a každý si tam na place švihal své nápady a nikomu se to nepodařilo jaksi poskládat do rozumného celku. Mupetí atmosféra se zde též již nepodařila zachytit, já se u tohoto pokračování zkrátka opravdu již příliš nebavil, prostě to šlo už vážně až moc mimo mě a téměř ničím mě to neoslovilo.(6.10.2017)

Není to už takové jako film z roku 2011, není to taková zábava, ale pořád jsou zde momenty, které jsou výborné. Mohou za to hlavně skvělí herci, kteří se zde sice pitvoří, ale nějak to do toho patří. Přece jen, hlavní postavy jsou loutky. Příběh je správně ujetý a napínavý, podíváme se pořádně do světa. Ale jo, nakonec spokojenost.(28.7.2014)

Mnohem horší než jednička. Jakoby se tvůrcům vytratila z dílka veškerá hravost, životnost a nápaditost a zůstala jen snaha pobavit co nejvíce cameo roličkami. Příběh je nudný, songy nezajímavé a ruský přízvuk Tiny Fey otravný. Pár povedených gagů se ale přeci jen najde. Na Muppety ale celkem zklamání. A to je tu Christoph Waltz tančící waltz a zpívající Danny Trejo. 50%(14.7.2014)

• vteco

Velké zklamání. Charakter loutek stejně jako v prvním díle opět nevyužit a co víc, druhý díl na podobný způsob prostě úspěch mít nemůže. Tady se ani milovník Muppetů nemohl zasmát a být spokojen. Příběh je naprosto prázdný, až stupidní a zábava, která se zde objevuje může zaujmout leda tak děti, které ještě nejsou schopny chápat celý film. Jedno z mála plusů jsou skvělá camea, kterých je zde opravdu hodně. /45%/(27.10.2014)