A zase ti Mupeti!

(neoficiální název)

A zasa tí Mupeti!

Muppets Most Wanted

Loutkový / Muzikál / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 107 min (SE: 119 min)

Jeden z tých filmov, kde camea slávnych osobností sú omnoho funkčnejšie ako príbeh samotný. Ten je len odvarom stokrát videnej zápletky. Bobin to síce s bábkami vie a filmu sa podarí zo dva zo tri naozaj podarené vtipy aj sprostredkovať, ale bohužiaľ je to všetko príliš detské a miestami prostoduché. To ale nemení nič na fakte, že som sa zabával. Možno to nemá čaro prvého dielu, ale oproti predchodcovi je tempo živelnejšie a Animal stále vládne. Slabší priemer, ale pre Muppetov mám slabosť.(25.9.2014)

Mnohem horší než jednička. Jakoby se tvůrcům vytratila z dílka veškerá hravost, životnost a nápaditost a zůstala jen snaha pobavit co nejvíce cameo roličkami. Příběh je nudný, songy nezajímavé a ruský přízvuk Tiny Fey otravný. Pár povedených gagů se ale přeci jen najde. Na Muppety ale celkem zklamání. A to je tu Christoph Waltz tančící waltz a zpívající Danny Trejo. 50%(14.7.2014)

za tolik cameií (navíc mnohdy opravdu vtipných - Liotta,Trejo,Hiddleston,...) by určitě mnozí tvůrci stříleli,nicméně u druhých Muppetů platí obehrané - méně je někdy více.Dvojka je delší,výpravnější a v pravdě větší než jednička,ale to zákonitě neznamená,že je i lepší.Jednička svého času byla překvapivým a příjemným nostagickým zjevením s humorem,který ocenili i dospělí diváci.Dvojka pak ve své snaze být za každou cenu větší na tohle všechno zapomíná a i humoru,kdy by se divák (a hlavně ten dospělý) opravdu zasmál hodně ubylo.Vyloženým zklamáním Muppets Most wanted nejsou,ale narozdíl od jedničky je nejspíš nebudu chtít vidět znova...60%(10.7.2014)

Není to už takové jako film z roku 2011, není to taková zábava, ale pořád jsou zde momenty, které jsou výborné. Mohou za to hlavně skvělí herci, kteří se zde sice pitvoří, ale nějak to do toho patří. Přece jen, hlavní postavy jsou loutky. Příběh je správně ujetý a napínavý, podíváme se pořádně do světa. Ale jo, nakonec spokojenost.(28.7.2014)

• Tuxedo

Chyby se ukazují hlavně v přímém porovnání s jedničkou. O lásce k show a přátelům se tu už jen mluví, ale divák ji necítí. Závěr, kde postavy deklamují získaná morální poselství, je i na rodinný film trochu moc (čekal jsem, že to alespoň Tina Fey svým verdiktem shodí, ale po komedii tu není ani stopy). Je zvláštní, jak si pokračování samo ze sebe na začátku utahuje, aby pak otrocky naplnilo všechna sequelová klišé a skutečně se stalo tou nastavovanou kaší, které se Muppets Most Wanted zprvu vysmívalo. Zbylé hlavní postavy z jedničky jsou odstaveny na vedlejší kolej, děj je rozdrobený (těžko říct, kdo je hlavní postavou, je zde hned několik záporáků, přičemž Gervais do své role vůbec nepasuje) a vtípky už nejsou tak ambiciózní. Několik slušných se najde, ale na téměř dvouhodinovou stopáž je to málo.(13.7.2014)